2023-12-26 20:00

Nedrąsi viltis įveikti tyliąją epidemiją: kas lemia netikėtą demencijos paplitimo sumažėjimą?

Vilmo Narečionio piešinys.
Vilmo Narečionio piešinys.
Naujausių tyrimų duomenys skatina suabejoti plačiai paplitusia nuomone, kad, žmonėms gyvenant ilgiau, demencijos atvejų skaičius proporcingai augs.

Stuartas Lambie prisimena, kaip maždaug prieš penkerius metus prasidėjusi Alzheimerio liga pasiglemžė jo tėvą. Ligos kilpai veržiantis, tikras džentelmenas, per karą tarnavęs Karališkajame jūrų laivyne, o vėliau sėkmingai vadovavęs verslui, bendraudamas su savo dievinama žmona tapo piktas, kartais net agresyvus. Tiesa, tik žodžiais.  

Anksčiau niekada savo tėčio Iano keikiantis negirdėjęs S. Lambie sako, kad tas vyras, koks buvo jo tėvas, tokiu elgesiu būtų pasibjaurėjęs. „Tiesiog neįtikėtina, kad tai buvo tas pats asmuo. Na, iš tiesų, tai buvo ne tas pats asmuo, o liga“, – priduria jis. 

52795
130817
52791