KAS TAI YRA OEKO-TEX®?

Reklama publikuota: 2021-06-23
svg svg

OEKO-TEX® — tai nepriklausoma tarptautinė asociacija, jungianti 18 akredituotų instintutų 85 šalyse visame pasaulyje. Turėdama didesnę, nei 25 metų patirtį, OEKO-TEX® yra pasaulinis lyderis, įgalinantis vatotojus ir verslą saugoti planetą per atsakingą prekybą. OEKO-TEX® siūlo standartizuotus sprendimus, kurie padeda klientams optimizuoti savo gamybos procesus ir užtikrinti aukštą kokybę, tvarius produktus, patenkančius į rinką.

KAIP ATRODO OEKO-TEX® SERTIFIKAVIMO PROCESAS?

OEKO-TEX® sertifikavimo sistema nuolat prisitaiko prie teisinių ir norminių reikalavimų ir skatina tvarių gaminių kūrimą tekstilės ir odos pramonėje.

Bet kurio OEKO-TEX® žeklo sertifikavimo procese visada atliekama standartinė kokybės kontrolė, taikoma visose pasaulio šalyse. Įmonės, norinčios įgyti OEKO-TEX® sertifikatą, turi atitikti visus kontrolės standartus, taikomus jų vykdomiems gamybos procesams. Yra nustatyta keletas patikrinimo kriterijų, įskaitant dokumentinį pateiktos informacijos tyrimą ir mėginių ar medžiagų analizę. Įvertinęs rezultatus, jei jie atitinka kiekvieno sertifikato reikalavimus, patvirtintas institutas išduoda atitinkamą OEKO-TEX® sertifikatą.

KIEK YRA OEKO-TEX® SERTIFIKATŲ TIPŲ?

Šiuo metu OEKO-TEX® portfelį sudaro šeši sertifikatai, apimantys kiekvieną gamybos procesą: STANDARD 100, LEATHER STANDARD, STeP, MADE IN GREEN, ECO-PASSPORT ir DETOX TO ZERO.

nuotrauka::1 nocrop

STANDARD 100 CERTIFIED by OEKO-TEX®

OEKO-TEX® STANDARD 100 yra vienas žinomiausių pasaulyje tekstilės ženklų, reiškiančių, kad gaminys yra patikrintas dėl kenksmingų medžiagų. Tai reiškia klientų pasitikėjimą ir aukštą produktų saugumą. Ženklas reiškia, gaminys patikrintas jame nėra daugiau nei 300 kenksmingų medžiagų.

Sertifikavimas grindžiamas OEKO-TEX® moksliškai pagrįstais kriterijais ir neutralių laboratorijų tyrimais, atsižvelgiant į didžiulį tiek reglamenuojamų, tiek nereglamentuojamų medžiagų, galinčių pakenkti sveikatai, asortimentą, taip pat prevencinius parametrus. Daugeliu atvejų OEKO-TEX® STANDARD 100 nustatytos ribinės vertės yra griežtesnės nei nacionaliniai ir tarptautiniai reikalavimai.

Kas gali būti sertifikuojama STANDARD 100?

Visi tekstilės gaminiai visais perdirbimo etapais yra tinkami STANDARD 100 sertifikavimui, pradedant pluoštu, siūlais ir baigiant gatavais audiniais bei gatavais gaminiais. Pagal modulinę sistemą mes išbandome kiekvieną komponentą, kol galutiniam gaminiui yra suteikiamas STANDARD 100 ženklas. Tai apima siūlus, sagas, užtrauktukus ir pamušalus. Pagal pritaikytus jiems kriterijus, taip pat tiriamos kenksmingos medžiagos, esančios aplikacijose ir dangose. Nesvarbu, ar kūdikių tekstilė, drabužiai, namų tekstilė ar dekoratyvinės medžiagos: produktai, pažymėti etikete STANDARD 100, kelia pasitikėjimą.

nuotrauka::2 nocrop

LEATHER STANDARD CERTIFIED by OEKO-TEX®

OEKO-TEX® ODOS STANDARTAS garantuoja teisinę odos ir odos gaminių atitiktį visais gamybos etapais. Tai patvirtina, kad produktas, kuriam OEKO-TEX® ženklas suteikė „ODOS STANDARTĄ“, buvo patikimai patikrintas dėl kenksmingų medžiagų. Odinius gaminius galima patikrinti bet kuriame gamybos etape, įskaitant pusgaminių, odos pluošto medžiagų, gatavų gaminių ir aksesuarų bei apdirbtos odos gamybą.

Kas gali būti sertifikuota ODOS STANDARTU?

Oda ir odos gaminiai gali būti sertifikuoti iš visų apdirbimo lygių: nuo odos pusgaminių (šlapiai mėlynos, šlapios baltos ir kt.) iki gatavų gaminių. Tai apima odos pluošto medžiagas, odinius drabužius, odinius aksesuarus, tokius kaip odinės pirštinės, odiniai krepšiai ir odiniai batai, taip pat kai kurias odas (pvz., avikailį, ėrienos odą, karvės odą).

nuotrauka::3 nocrop

STeP CERTIFIED by OEKO-TEX®

STeP daugiausia dėmesio skiria visos gamybos grandinės sertifikavimui tekstilės ir odos srityje. STeP yra modulinė sertifikavimo sistema, skirta nuosekliai įgyvendinti aplinkai nekenksmingus gamybos procesus, gerinti sveiką ir saugią aplinką bei socialiai atsakingas darbo sąlygas įmonėse visoje tiekimo grandinėje. Reguliariai atnaujindamos STeP pagal OEKO-TEX® sertifikato kriterijus, sertifikuotos įmonės gali nuolat gerinti savo aplinkosauginį veiksmingumą ir socialinę atsakomybę, kad sustiprintų savo statusą ir konkurencingumą.

STeP sertifikuotos įmonės yra tarp pasaulio tiekėjų, kurie atitinka aplinkos apsaugos ir socialinės atsakomybės reikalavimus, galinčios parodyti bendrą visos tiekimo grandinės įsipareigojimą galutiniam vartotojui.

nuotrauka::4 nocrop

MADE IN GREEN by OEKO-TEX®

OEKO-TEX® MADE IN GREEN — tai nepriklausomas produkto ženklas, sukurtas siekiant patenkinti didesnį vartotojų supratimą apie ekologiškai ir socialiai atsakingai pagamintus produktus. Jis leidžia tekstilės ir odos gaminių gamintojams ir mažmenininkams aiškiai ir akivaizdžiai deklaruoti savo produkto atsakomybę. OEKO-TEX® MADE IN GREEN užtikrina visos gaminio vertės grandinės skaidrumą ir suteikia vartotojams pasitikėjimo priimant tvarius pirkimo sprendimus.

OEKO-TEX® MADE IN GREEN įvertina žaliavas ir chemikalus, reikalingus gamybai, gamybos procesus ir gamybos valdymąi. Kuo daugiau produktų ir gamybos procesų, kurie yra sertifikuoti per OEKO-TEX®, tuo lengviau tekstilės ir odos gaminių gamintojams ir mažmenininkams įsigyti MADE IN GREEN byOEKO-TEX® sertifikatą.

Kas gali būti ženklinama MADE IN GREEN?

Visų rūšių tekstilė ir odos gaminiai gali gauti ženklą MADE IN GREEN. Tai apima drabužius, namų tekstilę, audinius, neaustines medžiagas, tekstilės priedus ir ne tekstilės komponentus, odos pluošto medžiagas, odinius drabužius, odinius aksesuarus, tokius kaip odinės pirštinės, odiniai krepšiai ir odiniai batai, taip pat kai kurias odas (pvz., avikailį, avienos odą, karvės oda). MADE IN GREEN ženklo išdavimo sąlyga yra ta, kad gaminys buvo patikrintas pagal STANDARD 100 arba LEATHER STANDARD ir pagamintas STeP sertifikuotoje įmonėje.

nuotrauka::5 nocrop

ECO PASSPORT CERTIFIED by OEKO-TEX®

OEKO-TEX® EKO PASAS yra chemikalų, skirtų tekstilei ar odai, gamintojų sertifikatas, įrodantis jų gaminių tinkamumą tvariai gamybai, sveikatos ir aplinkos apsaugai.

OEKO-TEX® sukūrė EKO PASĄ, kad padėtų įmonėms pasirinkti saugias ir aplinkai nekenksmingas chemines medžiagas. Šia iniciatyva siekiama, kad gamybos grandinės naudotų saugesnes chemines medžiagas, kad užtikrintų švaresnę planetą ir geresnę ateitį.

Sertifikatas įmonėms siūlo įrankį cheminių produktų testavimui, išsamią platformą, skirtą tikrinti atitiktį MRSL ir RSL, bei skaidrų ir lengvai sekamą vertinimo procesą. Trumpai tariant, vientisa integracija su kitais OEKO-TEX® sertifikatais, tokiais kaip OEKO-TEX® STANDARD 100, OEKO-TEX® LEATHER STANDARD ir OEKO-TEX® etiketėmis STeP.

nuotrauka::6 nocrop

DETOX TO ZERO CERTIFIED by OEKO-TEX®

OET-TEX® sertifikatas DETOX TO ZERO leidžia tekstilės pramonės gamintojams pasiekti Greenpeace DETOX tikslus. Sertifikatas įvertina ir praneša apie nuotekų ir dumblo kokybę, chemikalų naudojimą ir kitus aplinkosaugos aspektus.

DETOX TO ZERO taikinys yra šlapio proceso apdailos įrenginiai visoje tekstilės ir odos pramonės tiekimo grandinėje ir teikia paramą taikant metodus, reikalingus didesniam skaidrumui ir tvarumui pasiekti.

Sertifikatas galiausiai skatina tikslą pereiti prie ekologiškesnės chemijos pramonės, taikant atsargumo priemones, kurios pašalina pavojingas chemines medžiagas, naudos, įmonėms ir prekės ženklams, norintiems perteikti savo įsipareigojimą tvarumui visoje tiekimo grandinėje.

AITEX–oficialus OEKO-TEX® institutas Lietuvoje

www.aitex.es

Audrius Šarakauskas
Regiono vadovas
Vytauto pr. 32-311, LT-44328 Kaunas
mob.: +370 698 73437
el.p.: asarakauskas@aitex.es

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Tema „Pramonė“

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Svarstoma idėja mokėti kompensacijas, jei šeima patiria energetinį skurdą

Energetikos ministerija svarsto idėją mokėti kompensacijas namų ūkiams, jei jų sąskaitos už elektrą, dujas,...

Pramonė
14:36
Šilumos kainų augimas nebus katastrofinis, blogiausia padėtis Vilniuje 6

Po pastarųjų dvejų metų žemų šilumos kainų šiemet jos grįžta į ilgametį vidurkį, teigia energijos išteklių...

Pramonė
13:11
Rusija nutraukė dujų tranzitą per Ukrainą į Vengriją 1

Koncernas „Gazprom“ spalio 1-ąją nutraukė dujų tranzitą per Ukrainą Vengrijos kryptimi, pranešė Ukrainos...

Su atnaujintu prekės ženklu „Amber Grid“ gręžiasi į tvarumą

Dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ skelbia įsipareigojusi bendrovės veiksmus ir investicijas...

Rinkodara
12:10
„Ignitis grupė“ skaičiuoja mažesnę neigiamą reguliacinių pokyčių įtaką   

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) patvirtinti ESO paslaugų kainodaros pakeitimai iš dalies...

Rinkos
10:42
Suomijoje – 220 mln. Eur investicija į tekstilės perdirbimo fabriką  Premium

Žinomi prekės ženklai prisidėjo prie 220 mln. Eur vertės investicijos Suomijoje į tekstilės atliekų...

Pramonė
05:45
VERT patvirtino ESO bei „Litgrid“ kainų metodiką   2

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ketvirtadienį vienbalsiai patvirtino atnaujintą „Energijos...

Rinkos
2021.09.30
D. Kreivys: ESO turės įsisavinti daugiau nei 200 mln. Eur laiku neinvestuotų lėšų  7

ESO ankstesniu reguliuojamu laikotarpiu nepakankamai investavusi į senus tinklus, tam numatytas lėšas...

Rinkos
2021.09.30
Naujuoju Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų prezidentu paskirtas R. Schneideris

Naujuoju Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) prezidentu išrinktas Reinholdas Schneideris,...

Vadyba
2021.09.30
Įdirbis atsipirko: vienus prisiminė visi, kam davė vizitines, kiti darbo būtų davę miestams Premium

Verslai, kurie augo pandemijos metais, dar iki COVID-19 pradžios buvo surizikavę imtis naujų, sudėtingesnių...

Gazelė
2021.09.30
Pramonė užčiuopia paklausos mažėjimą 

Pramonės įmonių vadovų apklausos rezultatai parodė, kad rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, pramonės...

Pramonė
2021.09.30
„Ignitis grupės“ veiklos rezultatas rugpjūtį traukėsi 7,9%   3

„Ignitis grupės“ rugpjūtį užrirbo 7,9 mln. Eur mažiau koreguoto EBITDA, nei tuo pačiu metu pernai. Mažėjimą...

Rinkos
2021.09.30
„Narbutas“ JAV atidaro antrąjį baldų saloną  1

Praėjusiais metais atidariusi 230 kv. m. biuro baldų saloną garsiajame Manhatano rajone Niujorke, įmonių...

Pramonė
2021.09.30
Ant stalo - „Ignitis grupės“ vertę lemsiantis reguliuotojo sprendimas Premium 14

Lietuvos energetikos reguliuotojas, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), ketvirtadienį renkasi į...

Rinkos
2021.09.30
Išvarginti logistikos chaoso, atidaro savas transporto linijas  Premium

Ieškodamos būdų ištrūkti iš užburto rato, logistikos, prekybos ir gamybos įmonės rizikuoja, pačios...

Logistika
2021.09.30
Baigta byla dėl SkGD terminalo infrastruktūros išlaikymo 

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) priėmė sprendimą administracinėje byloje, kurioje 2012...

Pramonė
2021.09.29
Vyriausybė pritarė sandorių, susijusių su Astravo AE, patikros griežtinimui

Valdantiesiems siekiant dar labiau suvaržyti galimybes šalies energetikos projektuose dalyvauti užsienio ir...

Pramonė
2021.09.29
Vyriausybė siūlo pusmečiui pratęsti terminą pasirinkti elektros tiekėją 7

Sparčiai augant elektros kainoms Vyriausybė siūlys antrai vartotojų grupei pusmečiui pratęsti nepriklausomo...

Pramonė
2021.09.29
Centralizuota šiluma šalyje brangs 30% 2

Centralizuotai tiekiama šiluma artėjantį šildymo sezoną visoje Lietuvoje brangs vidutiniškai apie 30%, sako...

Pramonė
2021.09.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku