VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Publikuota: 2020-09-04
Iš parodos MO muziejuje „Iš tos operos“. MO nuotr.
svg svg
Iš parodos MO muziejuje „Iš tos operos“. MO nuotr.

Pirmąjį rugsėjo savaitgalį vyksta daugybė renginių: pradedant „Sostinės dienomis“ ir dviem džiazo festivaliais, baigiant vinilo plokštelių švente. VŽ atkreipia dėmesį, jog nuo rugsėjo 1 d. į visus renginius reikia registruotis elektroniniu arba kitokiu organizatorių siūlomu būdu.

Rugsėjo 4–6 d. Vilniuje vyksta Sostinės dienos.

Šventės programoje – koncertai, mugė Gedimino prospekte, parodos, knygų pristatymai ir t. t. Visi festivalio renginiai nemokami, o jų programa skelbiama čia.

Rugsėjo 4, 5 d. 19 val. Vilniaus kino klasteryje (Meistrų g. 12 C) – pirmoji Lietuvos nacionalinio dramos teatro 81 sezono premjera – Lukaszo Twarkowskio režisuota „Respublika“.

Tai antrasis šio režisieriaus pastatymas LNDT, pirmasis – keturis „Auksinius scenos kryžius“ pelnęs „Lokis“. Kaip ir pirmajame, režisierius „Respublikoje“ jungia filmuotą vaizdą, aktorių vaidybą, vizualiuosius menus ir muziką.

Kūrėjai atkreipia dėmesį, kad tai nėra standartinis spektaklis, kai žiūrovai sėdi savo kėdėse. „Respublikoje“ visi galės pasijusti komunos dalimi, išeiti ir ateiti, nusipirkti gėrimų bei užkandžių, todėl ilgos spektaklio trukmės baimintis nereikėtų.

„Respublika“ yra meninis projektas, kurio kūrėjai siekė išbandyti bazinių pajamų idėją. Kas nutiks, jei iš naujo apibrėšime darbo sąvoką? Ar darbu gali būti vadinama tik ta veikla, kuria siekiama padidinti BVP ir atlyginimą?

Nespėję įsigyti bilietų į spektaklį, kviečiami šeštadienį 19 val. stebėti tiesioginę spektaklio transliaciją internetu už simbolinę kainą.

Spektaklyje vaidina Nelė Savičenko, Airida Gintautaitė, Rasa Samuolytė, Jan Dravnel, Rytis Saladžius, Valentinas Novopolskis, Vainius Sodeika, Augustė Pociūtė, Gediminas Rimeika, Ula Liagaitė, Martynas Nedzinskas, Diana Anevičiūtė, Algirdas Dainavičius ir du aktoriai iš Miuncheno „Kammerspiele“ – Stefan Merki ir Komi Togbonou.

Daugiau informacijos čia.

Rugsėjo 4 d. 16 val. Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje – fotografijos istoriko Dainiaus Junevičiaus knygų, skirtų senajai Lietuvos fotografijai, pristatymas.

Valstybingumo erdvėje, II a., bus pristatomos fotografijos istoriko, diplomato D. Junevičiaus dvi knygos: Vilniaus klubo premija apdovanota „Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas“ (2018) ir stereoskopinių vaizdų albumas „Iškilioji Lietuva. 1860–1918“ (2019). Pirmoje knygoje pateikiama garsaus Vilniaus fotografo A. Korzono (apie 1826–apie 1866) išsami biografija ir XIX a. 7-ojo dešimtmečio Vilniaus vaizdas, perteiktas tuo metu gyvenusių žmonių akimis.

Antroji knyga skirta beveik primirštai fotografijos atmainai – stereoskopinei arba erdvinei fotografijai. Joje pristatoma per 200 unikalių Lietuvoje padarytų stereoskopinių fotografijų, į kurias galima pažvelgti per specialius 3D akinius, iš viešų ir privačių kolekcijų, daugiausia jų skirta Vilniui ir jo apylinkėms.

Dalyvaus knygų autorius D. Junevičius, istorikas dr. Darius Staliūnas ir fotografas Algimantas Kunčius. Renginį moderuos architektūros istorikė, prof. Marija Drėmaitė.

Rugsėjo 4 ir 5 d. nuo 23 val. iki 1 val. nakties Neries krantinėje prie Baltojo tilto vyks „Sostinės dienų“ programos renginys, 3D projekcija ant iškelto upės vandens – „Tas erdvinis būties lengvumas“.

Nauja vieta instaliacijai rodyti pasirinkta dėl daug erdvesnės teritorijos bei galimybės žiūrovams laikytis saugių atstumų. Rengėjai žada, jog kasmet vilniečių nuostabą sukelianti 3D projekcija šįsyk tiek vizualine scenografijos prasme, tiek lazerinių technologijų gausa bus dar įspūdingesnė nei pernai.

Rugsėjo 4–6 d. Vilniuje, Menų spaustuvėje, vyksta šiuolaikinės muzikos ir garso meno festivalis „Jauna Muzika 2020“.

Nuo 1992 m. Lietuvos kompozitorių sąjungos organizuojama „Jauna Muzika“ vienija muzikos ir garso eksperimentais bei naujomis patirtimis besidominčius kūrėjus ir klausytojus. Kintant muzikos sampratoms, išlaikydamas aktualumą keitėsi ir pats festivalis bei jo kryptys, o 2020 m. atsinaujinusios „Jaunos Muzikos“ organizavimą perėmė garso menininkas Arturas Bumšteinas ir kultūrinių renginių organizatorė Indraja Vaitkūnaitė.

Nors COVID-19 viruso sukeltos aplinkybės privertė atsisakyti programoje numatytų užsienio atlikėjų pasirodymų, organizatoriai nepasidavė ir sudarė specialią festivalio „Jauna Muzika 2020“ programą „Kolekcionuojamieji #1“, pristatysiančią daugiausiai lietuvių kompozitorių kūrybos kolekciją, naviguojančią tarp naujosios muzikos, garso meno, videomeno, elektroakustinės bei elektroninės muzikos žanrų. Daugiau informacijos čia.

Rugsėjo 4–6 d. Kaune vyksta 30-asis festivalis „Kaunas Jazz“.

Kaip ir visi renginiai šiuo metu, jubiliejinis „Kaunas Jazz“ aplinkybių spaudžiamas į savo scenas išleidžia Lietuvos atlikėjus ir tai yra puiki proga įsitikinti, kad pranašu galima būti ir savame kieme.

Festivalio klausytojų pamėgtas akcentas – koncertas ir fejerverkai Vienybės aikštėje suplanuoti rugsėjo 4-ąją. Nuo 20.30 val. čia koncertuos Petras Vyšniauskas (saksofonai) ir Kauno bigbendas. Festivalio koncertai vyks VDU salėje, Vienybės aikštėje, Laisvės alėjoje, kitose erdvėse, programa skelbiama čia

Rugsėjo 4–6 d. d. Birštone tęsiasi XXVIII Lietuvos karšto oro balionų čempionatas.

Renginyje varžosi 20 oro balionų komandų su stipriausiais pilotais iš Lietuvos ir Latvijos. Oreiviai lenktyniauja dėl tiksliausio piloto titulo, atlikdami įvairaus sudėtingumo užduotis. 10 karšto oro šventinių balionų skirti renginio dalyvių pramoginiams skrydžiams.

4, 5 d. Klaipėdos Šiauriniame rage tęsiasi 26-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis.

Nuo 18 val. į festivalio sceną lips tradicinio džiazo puoselėtojai „Memeland“, projekto „Lietuvos balsas“ 2020 nugalėtoja Evita Cololo su džiazo grupe, nuotaikingi rokenrolo, džaivo bei bliuzo muzikantai „Big Al and The Jokers“ (Latvija), bosinės gitaros virtuozas Wojtek Pilichovski (Lenkija). Visi festivalio renginiai nemokami.

Rugsėjo 5 d. Vilniuje, Valdovų rūmų kieme, švenčiama Operos diena.

Jos programą pradės VI tarptautinio Marco Scacchi senosios muzikos festivalio renginiai. 14 val. – edukacinis koncertas „Muzikinis pasakojimas apie Barborą Radvilaitę“.

16 val. ansamblis „Duo Barocco“ pristatys XVII–XVIII a. kompozitorių kūrinius.

Operos dienos Valdovų rūmuose kulminacija – G. Battistos Pergolesi sukurta komiška vienaveiksmė opera „Tarnaitė ponia“ – numatyta 18 val. Valdovų rūmų Didžiajame kieme.

Rugsėjo 6 d. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus terasoje - „Vilnius International Vinyl Fest 2020“.

Kasmetinėje vinilo plokštelių šventėje susitiks bendraminčiai, kolekcininkai ir vinilinių plokštelių pardavėjai.

Vilniuje, MO muziejuje, atidaryta MO ir Vilnius City Operos (VCO) bendra paroda „Iš tos operos“.

Prieš daugiau nei dešimtmetį Lietuvos operos pasaulį sudrebinę „bohemiečiai“ šįkart stebins muziejaus lankytojus - parodoje „Iš tos operos“ jie galės patirti kitokią kelionę teatro užkulisiais ir iš arti pažinti juose atsiskleidusias 27 tarptautines operos žvaigždes.

Projektas-instaliacija sujungė operą, teatro dailę ir vizualiuosius menus.

Vilniuje, „Prospekto“ galerijoje, atidaryta Michelii Campeau paroda „Būti analoginėje fotolaboratorijoje su skaitmenine kamera ir skeneriu“.

Monrealyje (Kanada) gyvenančio ir kuriančio menininko M. Campeau paroda Vilniuje pristato du šiuo metu tęsiamus jo darbų ciklus – „Fotolaboratorija“ ir „Menininkų gestikuliacija fotolaboratorijoje“.

Abu kūrinių ciklai vystomi pasitelkiant skirtingas kolekcionavimo praktikas, viename iš jų menininkas dirba kaip archyvistas ir tyrėjas, kitame – kaip beišnykstančių kūrybos erdvių klasifikatorius.

M. Campeau aktyviai dirba daugiau nei 40 metų, tapęs ikonine figūra Šiaurės Amerikoje po skaitmeninių ir internetinių technologijų suklestėjimo radikaliai pakeitė savo kūrybinius principus ir fotografinį atvaizdą ėmė traktuoti kaip kolekcionavimo ir tyrimo medžiagą.

Paroda veiks iki spalio 3 d.

Vilniuje, galerijoje (AV17) atidaryta vieno žymiausių Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjo Dainiaus Liškevičiaus paroda „Susisaistymas su vieta“. 

Dainius Liškevičius yra vienas aktyviausių Lietuvos „lūžio kartos“ menininkų, prisidėjusių prie dailės raiškos atsinaujinimo po nepriklausomybės atkūrimo. Jo projektas „Muziejus“ buvo pristatytas Venecijos meno bienalėje 2015 m., projektas „Labyrinthus“ 2014-2015 m. rodytas Šiuolaikinio meno centre, 2018 m. išleistas knygos pavidalu. 2011 m. jis buvo apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi. 2019 m. – LRT „Metų vizija“ už Petro Cvirkos skvero paminklo renovacijos projektą „ABC / Paminklo kinetinė transformacija“.

Parodoje pristatomas naujausias D. Liškevičiaus projektas – trejus metus besitęsiantis vyksmas konkrečioje geografinėje vietoje.

Vilniuje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, veikia tarptautinė paroda „Federico Fellini. Šimtmetis!“

Joje F. Fellini kolegos, bičiuliai, kūrybos tyrinėtojai pristato per 160 unikalių eksponatų. Tarp jų – 5 kostiumai (originalai) iš 1976 m. F. Fellini sukurto filmo „Fredecrio Fellini Kazanova“. Tai įspūdingi Danilo Donati, filmo dalininko ir kostiumų autoriaus, darbai, sulaukę didžiulio pripažinimo, įvertinti prestižniais apdovanojimais.

F. Filmas „Fedeco Fellini Kazanova“, sukurtas pagal Giacomo Girolamo Casanovos (1725–1798) „Dienoraščius“ pasakoja apie visoje Europoje garsėjusio rokoko epochos avantiūristo, moterų suvedžiotojo ir paleistuvio nuotykius. Pagrindinį Kazanovos vaidmenį meistriškai atliko Kanados aktorius Donald Sutherland. Apie filmo vizualųjį įspūdį ir aktoriaus įtaigą byloja parodoje rodomi filmo kadrai.

Vilniuje, galerijoje „Arka“, atidaryta 6-oji Vilniaus keramikos bienalė „Naujas/Fresh“.

Joje pristatomi daugiau kaip 40-ies Lietuvos keramikų kūriniai, pirmą kartą Lietuvoje eksponuojamas tarptautinį pripažinimą pelniusios Norvegijoje kuriančios keramikės Rūtos Pakarklytės darbas „Transformacija“, rengiama keramikės Milenos Pirštelienės personalinė paroda „Vanduo“.

Keramikos bienalė tęsis iki rugsėjo 25 d. ir finišuos „Kultūros naktų“ programoje.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Nuo pandemijos – į žaidimų pasaulį Premium

„Mūsų žaidimas jungia protų mūšių, pabėgimo kambarių, stalo, vaidmenų žaidimų patirtis ir prideda šiek tiek...

Laisvalaikis
2020.09.23
„Sirenose“ – lūkesčiai ir kitos prekės, VDFF – M. Chodorkovskis ir pomidorai

Antrą savaitgalį paeiliui kaip iš gausybės rago pilasi didieji tarptautiniai renginiai: rugsėjo 24 d.

Laisvalaikis
2020.09.23
Kiekvienam pedagogui skirs po 100 Eur dotaciją poilsiui

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui iš Lietuvos ateities...

Paslaugos
2020.09.23
Archeologų lobis: Egipte rasti 2.500 metų senumo sarkofagai 

Sakaroje, buvusiame Senovės Egipto nekropolyje, archeologai šį mėnesį aptiko iš viso 27 sarkofagus, kurie po...

Laisvalaikis
2020.09.22
Įvertino, kaip su COVID-19 tvarkosi oro uostai: saugiausia Romoje

Romos Fiumičino (Fiumicino) oro uostą ekspertai paskelbė saugiausiu nuo COVID-19 – jam pirmajam suteiktos 5...

Laisvalaikis
2020.09.22
Šįmet vėl bus teikiami „Sidabrinės gervės“ kino apdovanojimai 

Po metų pertraukos grįžta „Sidabrinės gervės“ nacionalinio kino apdovanojimai. Organizatoriai skelbia, jog...

Laisvalaikis
2020.09.21
Planuojantiems keliones rudenį – 25 turizmo naujienos

Šį rudenį planuojantiems atostogas Lietuvoje Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ ir...

Paslaugos
2020.09.21
Vilniaus aukcionas – be proveržio

Praėjusį savaitgalį vykusiame LXIV Vilniaus aukcione proveržio nebuvo – sensacija vadintas puikios būklės...

Laisvalaikis
2020.09.21
Dėl karantino į užsienį keliavo 94% mažiau Lietuvos gyventojų

2020 m. antrąjį ketvirtį Lietuvos gyventojų į užsienį keliavo mažiau, rodo Statistikos departamento duomenys.

Paslaugos
2020.09.21
„Emmy“ apdovanojimai išdalyti nuotoliniu būdu

Rugsėjo 20 d. Los Andžele, JAV, vyko prestižiniai televizijos apdovanojimai „Emmy“. Daugiausia statulėlių...

Laisvalaikis
2020.09.21
Pinigų už neįvykusias keliones neatgaunantys turistai – aklavietėje Premium 5

Seimas šią savaitę nusprendė svarstyti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlomas pataisas, pagal kurias...

Paslaugos
2020.09.20
VŽ lentynoje – naujos knygos

Naujų knygų lentynoje (sutapimas) – ramaus, gilaus skaitymo reikalaujantys leidiniai. Kita vertus, kaip visam...

Laisvalaikis
2020.09.20
„Financial Times“ metų verslo knygos rinkimai: ilgasis sąrašas

„Financial Times“ (FT) ir kompanija „McKinsey“ metų verslo knygą renka kasmet nuo 2005-ųjų. Šių metų...

Laisvalaikis
2020.09.19
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Šį savaitgalį prasidėjo kino festivalių rudeninis maratonas. Startas – Vilniuje ir Kaune. Tęsiasi Europos...

Laisvalaikis
2020.09.18
„Tez Tour“ ir „Novaturas“ atnaujina skrydžius į Kiprą – ar atsivers daugiau krypčių Premium 1

Kelionių organizatorės „Tez Tour“ ir „Novaturas“ nuo rugsėjo 20 d. pradės vykdyti keliones užsakomaisiais...

Paslaugos
2020.09.18
Į kino festivalių maratoną jungiasi ir Kaunas

Šiomis dienomis prasideda didysis kino festivalių rudens maratonas – pradžią skelbia 13-asis tarptautinis...

Laisvalaikis
2020.09.17
Naujas slidinėjimo sezonas: kaukių reikės ir kalnuose Premium 1

Populiarieji Europos slidinėjimo kurortai džiaugiasi sėkminga vasara – jie sulaukė kaip niekada daug...

Laisvalaikis
2020.09.17
„Pirmoji banga“ pristato ir pusšimtį metų draustą L. Bunuelio filmą

Rugsėjo 17 d. Vilniuje prasidėjo ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“. Satelitinio „Scanoramos“...

Laisvalaikis
2020.09.17
Einame į kiną: „Pilis“ Premium

Naujo režisierės Linos Lužytės vaidybinio ilgametražio filmo „Pilis“ pirmuosiuose kadruose kino kamera...

Laisvalaikis
2020.09.16
Paskelbė brangiausių šį sezoną futbolininkų sąrašą

Žurnalo „Forbes“ kasmet sudaromo geriausiai apmokamų pasaulio futbolininkų sąrašo pirmojoje vietoje šįmet vėl...

Laisvalaikis
2020.09.15

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus