Mirė dainininkas Povilaitis

Publikuota: 2015-10-06
Stasys Povilaitis. „15min.lt“ / „Scanpix“ nuotr.
Stasys Povilaitis. „15min.lt“ / „Scanpix“ nuotr.

Antradienį po sunkios ligos mirė Lietuvos estradinių dainų atlikėjas Stasys Povilaitis.

Atsisveikinimas su velioniu vyks ketvirtadienį, spalio 8 d., nuo 9 val. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. 12 val. bus aukojamos šv. Mišios.

Maestro bus laidojamas ketvirtadienį 13 val. Palangos miesto kapinėse.

„Jis niekam iki paskutinės akimirkos apie savo ligą nepasakojo. Lenkiu galvą prieš tokią tvirtybę ir drąsiai galiu pasakyti, kad tai – visų laikų populiariausias Lietuvos estrados dainininkas“, – muzikos leidybos UAB „Promostar“ išplatintame pranešime cituojama p. Povilaičio draugė ir kolegė, „Nerijos“ dainininkė Nijolė Tallat-Kelpšaitė.

Žinios apie dainininko stipriai pašlijusią sveikatą buvo pasiekusios visus, tačiau jo kolegos iki paskutinės akimirkos neprarado vilties ir tikėjimo, kad p. Povilaitis pasirodys jubiliejiniuose „Nerijos“ koncertuose lapkričio mėnesį. Jis pats buvo šių koncertų sumanytojas, dar vasarą sukvietė draugėn kolegas, planavo vesti renginį ir jame dainuoti.

Tikėjimą ypač palaikė tai, kad p. Povilaitis niekada nėra skundęsis dėl savo sveikatos, nė sykio nėra parodęs, kad blogai jaučiasi ar atšaukęs suplanuotų koncertų.

Visų jį pažinojusių akyse jis išliko išskirtinės stiprybės ir tvirtybės žmogumi, teigiama pranešime.

Užuojautą dėl dainininko mirties išreiškė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasak jos, p. Povilaitis buvo visos Lietuvos dainininkas. Jo atliekamas dainas mokėjo kelios kartos, kurių melodijos kiekvienam kelia daugybę prisiminimų.

„Tai buvo populiariosios muzikos džentelmenas, mokęs savo pasekėjus pagarbos scenai ir žiūrovui. Dėl jaukaus santykio su kiekvienu savo gerbėju p. Povilaitis tapo savas kiekvienuose Lietuvos namuose“, – rašoma šalies vadovės užuojautoje.

Prezidentės teigimu, Lietuva su giliu liūdesiu palydi brangų maestro į paskutinę kelionę, tačiau jo balsas ir energija ilgai bus su mumis. Šalies vadovė pareiškė nuoširdžią užuojautą p. Povilaičio artimiesiems, kolegoms bei visiems Lietuvos žmonėms.

Nuo žurnalistikos studijų iki gausybės apdovanojimų

Ponas Povilaitis gimė 1947 m. sausio 15 d. Kaune. Besimokydamas Kauno 4-ojoje vidurinėje mokykloje maestro lankė specialią muzikos mokyklą, kurioje mokėsi groti smuiku ir obojumi. 1961-aisiais išvyko į Palangą, kur baigęs aštuonmetę mokyklą įsidarbino statybininku. Vėliau mokslus tęsė vakarinėje mokykloje, kurioje su vienminčiais buvo subūręs jaunimo estrados ansamblį. Su juo p. Povilaitis, būdamas 16-os, rengdavo pasirodymus legendiniame Palangos restorane „Birutė“.

1965-aisiais jis iššvyko į Vilnių studijuoti žurnalistikos. Sostinėje maestro pastebėjo kompozitorius Mikas Vaitkevičius (1931–2006 m.) ir pakvietė dainuoti ansamblyje „Ritmas“, kuris koncertavo naktiniame bare „Dainava“.

1970 metais p. Povilaitis tapo Nacionalinės filharmonijos ansamblio „Nemuno žiburiai“ solistu, su šiuo ansambliu danininkas apkeliavo visą Tarybų Sąjungą. 1973-iaisiais iširus „Nemuno žiburiams“ prisijungė prie ansamblio „Nerija“ ir sulaukė milžiniško populiarumo. Po šešerių metų pradėjo koncertuoti su Miko Suraučiaus ansambliu, bet vėl grįžo į „Neriją“.

„Įdomu buvo su visais kolektyvais dirbti, bet „Nerijoje“ vis tik geriausi prisiminimai. Juk šiame ansamblyje praleidau net 14 metų. Be to, tuo metu mus aplankė ir tas, kaip aš sakau, gaivališkas populiarumas, ir kolektyvas buvo šaunus, ir vadovas“, – žiniasklaidoje yra sakęs p. Povilaitis.

1984–1987 metais dalyvavo viešbučio „Lietuva“ varjetė programose, o nuo 1988-ųjų rengė autorines programas ir koncertavo Lietuvoje bei užsienyje. Per savo karjerą išleido keliolika albumų. Pirmasis jų pasirodė 1975 metais ir vadinosi „Dainuoja Stasys Povilaitis“. Daugybė maestro dainų žinomos ne vienai kartai: „Vėl švieski man vėl“, „Tik rytoj“, „Kristina“, „Čipolinas“, „Sudeginti tiltai“ , „Prie mažo namelio“ ir kt.

Per 50 metų scenoje praleistų metų p. Povilaitis pelnė gausybę apdovanojimų. 1967 m. jis tapo Baltijos šalių konkurso „Liepojos gintaras“ laureatu, 1968 m. gavo konkurso „Vilniaus bokštai“ diplomą, 1970 m. – konkurso „Lenkų daina“ laureatas, 1991 m. apdovanotas Antano Šabaniausko premija. 1997 m. pelnė „Bravo“ apdovanojimą už nuopelnus muzikai, 1997 m. jam įteiktas DLK Gedimino 5 laipsnio ordinas, 2007 m. – Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2013 m. – medalis „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“, 2013 m. – M.A.M.A. apdovanojimas už nuopelnus Lietuvos muzikai.

2013-aisiais maestro per gimtadienį viešai pasveikino šalies prezidentė. Tais metais p. Povilaitis šventė 50 metų darbo scenoje jubiliejų.

„Nuoširdžiai sveikinu Jus, jau pusę amžiaus džiuginantį Lietuvą savo dainomis. Jūsų repertuarą moka mintinai jau kelios kartos. Tai yra svarbiausias Jūsų kūrybos įvertinimas. Jūs įpratinote lietuvius dažniau dainuoti ir populiariosios muzikos kalba suteikiate žmonių kasdienybei daugiau spalvų. Linkiu dar ilgai išlikti Lietuvos scenos džentelmenu, savo populiarumu prilygstančiu garsioms tarpukario estrados legendoms!“, – tuomet linkėjo p. Povilaičiui šalies vadovė.

Deja, šalies vadovės žodžiams nebuvo lemta išsipildyti – maestro pasiglemžė sunki liga.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
R. Kepežinskas: nuo kūrybos pagirių nėra Premium

Kūrybos šaltinis gali būti bet kas. Visgi, remiantis literatūra, didžiausią išliekamąją vertę turi skausme...

07:46
Vilniaus senamiestyje kuriamas „Senatorių pasažas“ Premium 5

Restoranų verslo padangėje jau senokai sklando kalbos, jog iš viešbučio „Pacai“ restoranų su visa komanda...

Laisvalaikis
2020.01.17
Laukiamiausios 2020-ųjų meno parodos: Raphaelis, M. Abramovič ir Christo Premium

Šįmet pasaulio muziejai žada įsimintinų pristatymų – nuo kryžiaus žygių gink­lų Abu Dabio Luvre iki Ya­yoi...

Laisvalaikis
2020.01.05

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau