2019-05-20 20:46

Kanų festivalio „Garbės auksinė palmės šakelė“ A. Delonui kelia aistras

Alainas Delonas šių metų Kanuose, pristatant filmą „Slaptas gyvenimas“ („A Hidden Life“). „Scanpix“ nuotr.
Alainas Delonas šių metų Kanuose, pristatant filmą „Slaptas gyvenimas“ („A Hidden Life“). „Scanpix“ nuotr.
72-ojo Kanų festivalio „Garbės auksine palmės šakele“ (Palme d‘Or) apdovanotas Alainas Delonas (g. 1935), gyva legenda ir pasauline kino ikona vadinamas prancūzų aktorius.

Apdovanojimas aktoriui įteiktas gegužės 19 d., tačiau dar prieš festivaliui prasidedant, balandžio 17-ąją paskelbus šių metų „Garbės auksinės palmės šakelės“ laureatą, užsienio spaudoje kilo aistringos diskusijos, ar šio garbingo apdovanojimo vertas aktorius, ne sykį kaltintas seksizmu ir rasizmu.

Festivalio rengėjams daugiausiai kliuvo nuo JAV organizacijos „Moterys ir Holivudas“ („Women and Hollywood“), kuri kaltino prancūzų aktorių dėl jo pažiūrų į fizinį smurtą prieš moteris, galimybę įsivaikinti tos pačios lyties asmenų poroms, taip pat – dėl Prancūzijos radikalių dešiniųjų politikos palaikymo.

Melissa Silverstein, „Women and Hollywood“ įkūrėja, tuomet pareiškė, jog ji yra „ypatingai nusivylusi“ tuo, jog Kanai pagerbs kažką, kas išpažįsta „tokias baisias vertybes“.

Kad ir kaip būtų, „Palme d‘Or“ A. Delonui įteikta. Žiūrint iš kinematografijos pozicijų, – ne už gražias akis: jis suvaidino 87-uose kino filmuose, dirbo su garsiausiais XX a. režisieriais. Jo kūrybinėje biografijoje – į pasaulio kino istoriją įėjusios kino juostos „Rokas ir jo broliai“, „Leopardas“ („Auksinė palmės šakelė“ 1963 m. Kanuose, rež. Luchino Visconti), „Užtemimas“ (rež. Mikelangelo Antonioni) ir daugybė kitų.

Šiemet Kanų festivalis vyksta gegužės 14–25 dienomis.

52795
130817
52791