Jei norite toliau klausytis „Verslo žinių“ tinklalaidžių, prašome tapti VŽ premium nariu.
RUBRIKOS NAUJAUSI
2025-09-13 11:40
2025-09-07 15:07
2025-09-06 15:24
2025-09-05 14:25
2025-09-05 11:06
2025-09-02 14:08
2025-08-30 11:54
2025-08-28 11:40
2025-08-27 11:10
Komentuoti ir vertinti gali tik prisijungę skaitytojai
VISI KOMENTARAI
Straipsnyje paminėtas reinvestuojamas pelnas, tai net ir taip toli neinant, avansinis pelno mokestis turėtų būti iš vis panaikintas. Čia nei logika, nei racionalumu, nei kažkaip kitaip nepaaiškinsi šio mokesčio. Man klausimas kaip jis iš vis buvo sugalvotas ir iš kur atsirado seime minimum 71 du...nius už tokį dalyką kažkada prabalsavęs.
viena iš versijų galėtų būti, kad ta balsuojanti dauguma nevisad supranta, už ką būtent balsuoja
Vienareikšmiškai naikinti. Daug biurokratijos, išimčių, administratorių, papildomų prašymų, delspinigių ir t.t. prie to dirba buhalteriai, administratoriai,teisės aktų kūrėjai, konsultantai ir t.t... o naudos ne kosmosas, nes tie pinigai tik paankstinami, t.y. mokama ankstesniais metais. Gaunasi iki 1 mlrd. Eur surenkama vidutiniškai 12 mėn. anksčiau. Jeigu vertinti 1 m. pinigų kainą, tai vienkartinės ~30 mln. Eur palūkanų sąnaudos, o vėliau visiems nauda, nes tiek verslas, tiek valstybė taupytų administravimo kaštų.
2022 m. surinkta - 937 749 tūkst. Eur
Sovietiško mentaliteto likučiai. Verslas yra blogis ir jį reikia apmokestinti į priekį.
Beje, valstybei moki delspinigius, o kodėl valstybė nemoka palūkanų verslui už išankstinį kreditavimą?
2022 metais sumokėjom virš 500 K€ to nelaimingo avansinio pelno mokesčio pagal praeitų metų rezultatus t.y. kreditavom valstybę dykai, dar ir baudą gavom, kad pavėlavom sumokėti, o pelno gavom tik 130k €, tai kokia susidarė permoka, kodėl VMI netaiko tokias pat delspinigių normas 0,03% už kiekvieną apvogtą dieną? Su tokiu mentalitetu duok VMI šautuvą, tai tuoj visus prie griovio nuvarytų kaip 1944.
Kvailiai esat, kad sumokejot. Deklaruoji zero (kad pelno nebuvo) pagal busimų laikotarpių principą (ne praėjusių laikotarpių), susimoki tik delspinigius ir išlaisvini pinigų srautus. O jei VMI atsiunčia pranešimą, kad neva turi taisyt atbuline data avansinio pelno mok. deklaraciją, nes ta 80% nesutapo su to laikotarpio pelno mok., nes taip įpareigoja kažkokios VMI viršininko nustatytos taisyklės, siunti VMI ant 3 raidžių, nes poįstatiminis aktas negali išplėst pelno mok. Įst. normų administarcinėj teisėj.
P.S. aš žinau, ką sakau, nes turėjau ginčą su VMI tuo klausimu