Inovacija, gimusi lietuvių laboratorijoje

  Reklama publikuota: 2023-03-23
  svg svg

  Bendrovė „ODA LT“ sukūrė kosmetikos gaminį su iki šiol praktikoje nenaudota veikliąja medžiaga, turinčia ypač veiksmingą antimikrobinį ir antivirusinį poveikį – lantano nitratu. Naujos kartos aliejus rankoms jau pristatytas prestižinėse industrijos parodose Bolonijoje ir Diuseldorfe, tikimasi, kad netrukus lietuviškas gaminys pasirodys ir užsienio šalių rinkose.

  Populiarų lietuviškos kosmetikos ženklą „O.D.A“ valdanti bendrovė kosmetiką gamina jau beveik 14 metų. Įmonė turi savo laboratoriją, klinikas Vilniuje ir Kaune, kur odos problemas sprendžiantys gaminiai naudojami atliekant unikalias procedūras. Bendrovė yra įsteigusi profesionalių odos priežiūros specialistų kvalifikacijos kėlimo akademiją.

  Įmonės įkūrėjos ir jos vadovės Irenos Jokšienės ilgametė patirtis kosmetologijos srityje ir biologijos srities išsilavinimas lėmė svarbiausius „ODA LT“ veiklos principus – mokslo ir individualių poreikių sintezę.

  „ODA LT“ vadovė Irena Jokšienės.
  „ODA LT“ vadovė Irena Jokšienės.

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  „Kurdami kosmetikos priemones taikome visas šiuolaikines naujoves, kurių ieškome parodose ir mokslinėje literatūroje. Mūsų laboratorijoje dirba genialūs biochemijos specialistai, pasitelkiantys išradimus, apie kuriuos dar tik pradeda rašyti mokslo žurnalai. Jų sukurtus produktus testuoja profesionalūs kosmetologai. ODA procedūros ir produktai sėkmingai naudojami ir užsienyje: Danijoje, Lenkijoje, Belgijoje. Neabejojame, kad populiarumo sulauks ir didžiausia pastarojo meto inovacija – aliejus rankoms „Nematomos pirštinės“ su mūsų patentuota reHeal medžiaga“, – kalba I. Jokšienė.

  „Įdarbino“ pirmieji

  Pasak pašnekovės, sukurti unikalų rinkoje produktą be alkoholio, kuris rankų odą saugotų, bet nedžiovintų kaip įprasti dezinfekciniai skysčiai, paskatino ir laikmečio aktualijos – praūžusi pandemija ir niekur neatsitraukęs virusas. Nuspręsta panaudoti lantano nitratą – medžiagą, pasižyminčią vertingu antimikrobiniu ir antivirusiniu poveikiu. Lantano nitratą „ODA LT“ laboratorijos mokslininkai praturtino gliceroliu bei kitomis intensyviai minkštinančiomis medžiagomis, o sukurtą išskirtinį veikliųjų medžiagų junginį pavadino reHeal. Aliejus rankoms – pirmasis iš šio inovatyvaus medžiagų junginio pagamintas produktas.

  „Mokslinėje literatūroje jau senokai buvo aptariamas lantano nitrato antimikrobinis ir antivirusinis poveikis, jo naudingąsias savybes teoriškai puikiai žinojo ir kosmetikos gamintojai. Tačiau mes pirmieji sukūrėme realų produktą su šia veikliąja medžiaga, integruodami lantano nitratą į rankų apsaugai skirtą priemonę“, – pasakoja „ODA LT“ vadovė. 

  Ilgiau nei metus kurtas apsauginis aliejus turi trejopą poveikį: akimirksniu, vos per 2 minutes neleidžia ant odos daugintis virusams, bakterijoms ir grybeliams. Jis nedžiovina odos, kaip tik atvirkščiai – ji tampa švelni. Naujasis „O.D.A.“ produktas po 2 min. nuo kontakto su oda pradžios 99,99 proc. apsaugo nuo koronavirusų, poveikio, po 3 val. veikimo sustabdo didžiosios daugumos mieliagrybiu? augimą bei 24 val. nenutrūkstamai stabdo mikroorganizmu? (bakterijų) augimą. Jis pasižymi ir regeneruojančiomis savybėmis: naudojant aliejų greičiau gyja žaizdos po operacijų, nudegimų.

  Įvertino mokslininkai

  reHeal veiksmingumą patvirtino ir Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro mokslininkai bei nepriklausomi tyrėjai, į kuriuos kreipėsi patys kosmetikos gamintojai. Pasak profesorės Eglės Lastauskienės, VU GMC Biomokslų instituto direktorės, ypač reikšmingas faktas – medžiagos veikimo greitis ir trukmė.

  „Pradėjome dirbti gal kiek ir skeptiškai nusiteikę, kadangi tikrai dažnai į naują produktą sudedama nepagrįstai daug vilčių, kurios vėliau nepasiteisina. Tačiau reHeal ne tik pateisino, bet ir viršijo lūkesčius. Įsitikinome, kad jis išties efektyvus ir veikia ne tik prieš bakterijas, bet ir mieliagrybius. Tačiau svarbiausia – pradeda veikti labai greitai, o poveikis trunka 24 val. Greitas veikimas garantuoja, kad mikroorganizmas nespės pradėti daugintis, o ilgai trunkantis poveikis leidžia užtikrinti patikimą apsaugą ir tarp produktų panaudojimo. Tokia ilgalaikė poveikio trukmė yra labai svarbus parametras, leidžiantis šį produktą sėkmingai naudoti kovai su įvairiomis infekcijomis“, – kalba mokslininkė.

  Patikrinta praktiškai

  Naujoji apsauginė rankų priemonė tinkama naudoti ir vaikams nuo 3 m., todėl „O.D.A“ įvertino sukurto produkto efektyvumą praktiškai – kartu su  VšĮ „Šeimų darželis“ praėjusių metų gruodį vykdė daugiau nei mėnesį trukusį projektą vaikų darželyje. Dviejų grupių vaikams ir auklėtojoms buvo išdalyti rankų priežiūros aliejai, kuriuos jie naudojo ir grupėje, ir namuose. Efektyvumas buvo matuojamas vaikų lankomumu, kuris lygintas su produkto nenaudojusios darželio grupės lankomumu.  

  „Nors naudojimo namuose negalėjome patikrinti, darželyje vaikai aliejų naudodavo reguliariai, nusiplovę rankas. Pirmąją savaitę rezultatai nebuvo ryškūs, tačiau laikui bėgant stebėjome gerėjantį lankomumą. O projekto pabaigoje galime daryti išvadą, kad tų grupių, kurios naudojo ODA apsauginį rankų priežiūros aliejų „Nematomos pirštinės“, vaikų lankomumas šio projekto metu padidėjo 30 proc.“, – atskleidžia I. Jokšienė, pabrėždama, kad naujasis bendrovės gaminys pritaikomas ne tik švietimo įstaigose – jis pasitarnaus visur, kur svarbu užtikrinti higieną ar dažnai kontaktuojama su kitais žmonėmis.

  Lantano nitratas įeina į dar septynių „O.D.A.“ produktų sudėtį, praturtindamas juos antimikrobiniu, antigrybeliniu ir antivirusiniu poveikiu. Atsižvelgdama į lūkesčius viršijusią lantano nitrato naudą, kosmetikos gamintoja „ODA LT“ planuoja plėsti savo gaminių su šia veikliąja medžiaga asortimentą. 

  „ODA LT“ – lietuviškos kosmetikos gamintoja, produkciją kurianti pasitelkus naujausius išradimus. Unikalios bendrovės kurtos odos priežiūros procedūros ir produktai sėkmingai naudojami užsienio šalyse: Danijoje, Lenkijoje, Belgijoje. 2009 m. balandį įsteigta įmonė praėjusiais metais beveik 40 proc. augino apyvartą ir pasiekė 1,65 mln. Eur. Bendrovė turi savo laboratoriją, kurioje sukurtus ir pagamintus produktus pritaiko „ODA“ klinikose Vilniuje ir Kaune. Įmonė įkūrusi ir savo vardo profesionalių odos priežiūros specialistų kvalifikacijos kėlimo akademiją. 

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  Rašyti komentarą 0
  Ukraina prisijungė prie NATO kibernetinio saugumo centro

  Ukraina prisijungė prie NATO kibernetinio saugumo centro, trečiadienį pranešė Taline įsikūrusi organizacija.

  5G inovacijų skatinimui skirta 24,5 mln. Eur

  5G ryšiu grįstų inovacijų kūrimui, bandymams ir vystymui skirta 24,5 mln. Eur paramos, pranešė Susisiekimo...

  Inovacijos
  11:40
  Užimtumo tarnyba: beveik 85% keičiančiųjų profesiją renkasi IT sritį 4

  Nuo praėjusių metų liepos 1 d. atsiradusi galimybė įgyti aukštą pridėtinę vertę kuriančias kvalifikacijas ir...

  Vadyba
  11:33
  „Microsoft“ mano, kad energetikos ateitis jau čia pat Premium 2

  „Microsoft“ sutarė jau 2028 m. pirkti termobranduoliniame reaktoriuje pagamintą elektrą iš startuolio „Helion...

  Inovacijos
  11:04
  „OpenAI“ įkūrėjas: dirbtiniam intelektui būtinas reguliavimas

  Samas Altmanas, įmonės „OpenAI“, kurios sukurtas pokalbių robotas „ChatGPT“ apstulbino pasaulį iš trumpiausių...

  Inovacijos
  10:51
  Kauniečiai jau įdarbino „ChatGPT“: paruošė specialistą už simbolinį tarifą, kurio prašo ir konkurentai Premium 3

  UAB „Fundatoriai“, valdanti sveikatos platformą „FindVit“, įdarbino „konsultantą“, galintį padėti savijautos...

  Mano verslas
  05:45
  ES patvirtino kriptovaliutų reguliavimo taisykles

  Europos Sąjunga (ES) patvirtino pirmąjį pasaulyje išsamų kriptovaliutų reguliavimo taisyklių rinkinį. Europos...

  Finansai
  2023.05.16
  „Ericsson Lietuva“ pajamos ir pelnas augo – lėmė 5G ryšio plėtra

  Švedijos grupės „Ericsson“ telekomunikacijų įrangos prekybos bendrovės „Ericsson Lietuva“ pajamos pernai augo...

  Inovacijos
  2023.05.16
  „Vodafone“ atsisakys 11.000 darbuotojų

  Didžiosios Britanijos mobiliojo ryšio milžinė „Vodafone“ per trejus metus ketina panaikinti 11.000 darbo...

  Inovacijos
  2023.05.16
  Išrinkti geidžiamiausi Lietuvos darbdaviai 15

  Trečiadienį „Verslo žinių“ konferencijoje „Komandų lyderiai. Kuriame vertę kartu“ apdovanoti TOP 5 darbdaviai...

  Vadyba
  2023.05.16
  „Vention“ – pasaulyje pirmaujanti programinės įrangos kūrimo bendrovė skelbia apie savo prekės ženklo atnaujinimą Verslo tribūna 1

  2023 m. gegužės 16 d., Niujorkas – „Vention“, pasaulyje pirmaujanti programinės įrangos kūrimo bendrovė...

  Inovacijos
  2023.05.16
  Svarbiausia „Apple“ tiekėja Indijoje investuos dar 500 mln. USD

  Taivane įkurta, bet didžiąją dalį gamyklų Kinijoje turinti bendrovė „Foxconn“ – didžiausias „Apple“ tiekėjas...

  Inovacijos
  2023.05.15
  „Michelin“ žvaigždučių verta vakarienė „kosmoso pakraštyje“ – už 130.000 USD

  Jei prancūzų kosminių oro balionų startuolis „Zephalto“, bendradarbiaujantis su Prancūzijos kosmoso agentūra,...

  Laisvalaikis
  2023.05.14
  ES planuose – interneto kabelis Juodojoje jūroje

  Europos Sąjunga (ES) planuoja Juodosios jūros dugnu nutiesti interneto kabelį, taip siekiant pagerinti jungtį...

  Inovacijos
  2023.05.14
  „Microsoft“ šiemet atlyginimų nekels Premium

  „Microsoft“ viešai pareiškė, kad šiais metais darbuotojams darbo užmokesčio nedidins. Tokį sprendimą bendrovė...

  Vadyba
  2023.05.14
  Geidžiamiausi darbdaviai: kokiose įmonėse karjerą daryti yra lengviau Premium

  Vienas iš esminių kriterijų, padedančių specialistams apsispręsti, kurį darbdavį pasirinkti, yra galimybė...

  Vadyba
  2023.05.13
  Kuriamas 20 mln. Eur vertės išmaniosios miškininkystės kompetencijų centras

  Lietuva kartu su užsienio partneriais pradeda įgyvendinti projektą „FOREST 4.0“, kuriuo sieks skaitmeninti...

  Agroverslas
  2023.05.13
  Geidžiamiausio darbdavio motyvacija: kaip ji pasikeitė per metus Premium

  Gegužės viduryje „Verslo žinios“ paskelbs metų geidžiamiausius darbdavius. Kol dar neįvyko jų rokiruotė,...

  Vadyba
  2023.05.12
  Švedijos „Northvolt“ patvirtino Vokietijoje statysianti baterijų gamyklą

  Švedijos baterijų gamintoja „Northvolt“ po kelis mėnesius trukusios nežinios penktadienį patvirtino, kad...

  Finansai
  2023.05.12
  Prancūzijoje bus statoma baterijų gamykla – Taivano „ProLogium“ investuos 5 mlrd. USD 11

  Taivano baterijų gamintoja „ProLogium“ penktadienį pranešė investuosianti milijardinę sumą į naujos gamyklos...

  Pramonė
  2023.05.12

  Verslo žinių pasiūlymai