Parašų referendumui – 28 daugiau nei reikia

Publikuota: 2014-02-14
Atnaujinta 2015-06-01 11:58
Nuotrauka: Gabrielės Valaitytės
„Verslo žinios“

Piliečių parašų, būtinų surengti referendumą dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams, formaliai pakanka, bet ar pats referendumas įvyks, dar spręs Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ir Seimas.

Penktadienio pavakarę baigė darbą rašysenos ekspertai, pastarąsias kelias savaites tikrinę piliečių parašus už iniciatyvą surengti tokį referendumą.Galutinėje ekspertų išvadoje teigiama, kad jie turi abejonių dėl 348 papildomai tikrintų parašų. Todėl juos siūlytų anuliuoti.Tačiau anuliavus tokį kiekį parašų, pasak Roko Stabingio, VRK nario, lieka šiek tiek daugiau nei 300.000 galiojančių parašų – iš viso 300.028.„Tai reikštų, kad parašų referendumui surengti pakanka“, – teigė jis VŽ.Ši informacija bus pateikta VRK posėdžiui pirmadienį. Tuomet komisija spręs, ką daryti toliau. Kaip skelbta, būta įtarimų, kad dalis parašų gali būti suklastota, kas gali reikšti baudžiamąją referendumo iniciatorių atsakomybę. Neatmetama, kad pirmadienį VRK posėdyje bus svarstoma, ar kreiptis į teisėsaugą dėl galimai klastotų parašų, o kol bus pateiktos galutinės išvados dėl to, suspenduoti klausimo dėl referendumo paskelbimo svarstymą.Jeigu vis dėlto būtų konstatuota, kad parašų pakanka, klausimas dėl referendumo bus perduotas Seimui svarstyti.Valdančiosios koalicijos partijos tvirtina apsisprendusios balsuoti už nutarimo dėl referendumo paskelbimo priėmimą. Tačiau kada jis įvyktų – dar neaišku. Procedūriškai jau labai sudėtinga, praktiškai nebeįmanoma paskelbti jį kartu su prezidento arba Europos Parlamento rinkimais šią gegužę.Nuo šių metų gegužės 1 d. baigiasi Lietuvos iš Europos Sąjungos paprašytas dešimt metų trukęs pereinamasis draudimo parduoti žemę užsieniečiams laikotarpis. Referendumo iniciatoriai pasiūlė Konstitucijos pataisą, kuri pratęstų šį draudimą. Konstitucinis Teismas paskelbė, kad tokia referendumo formuluotė gali prieštarauti Lietuvos konstituciniams įsipareigojimams ES.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku