Penkios priežastys užsieniečiams Vilnių rinktis ir poilsiui, ir verslo renginiams

Publikuota: 2018-08-02

„Žavinga istorija, neįprasta elegancija ir unikalia kultūra galintis pasipuikuoti Vilnius lankytojams siūlo daugybę atradimų. Tai miestas, kuris pulsuoja jaunatviška energija, o jo naujos kūrybinės erdvės, klestinti restoranų ir amatininkų alaus kultūra, gausybė šiemet rengiamų festivalių bei renginių reiškia palankiausią nei bet kada iki šiol metą atrasti šį vieną labiausiai nedovanotinai praleistų Europos miestų“, - teigė vieno įtakingiausių pasaulio kelionių gido „Lonely Planet“ ekspertai, šiemet įtraukę Vilnių į labiausiai rekomenduojamų aplankyti Europos vietų dešimtuką.

Turizmo srityje dirbantys ekspertai ir verslininkai neabejoja, kad toks pripažinimas apčiuopiamai išaugins Vilnių aplankančių užsienio svečių srautus. Viešoji įstaiga „Go Vilnius“ skaičiuoja, kad per pirmąjį šių metų ketvirtį sostinės apgyvendinimo įstaigose apsistojusių svečių skaičius didėjo 7,5 proc. lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Beveik 77 proc. atvykusiųjų – užsieniečiai. Jų srautai nuosekliai didėja ne vienerius metus iš eilės: Statistikos departamento duomenimis, pernai Vilniaus viešbučiai ir kitos apgyvendinimo įstaigos sulaukė daugiau kaip milijono svečių, praleidusių čia 1,98 mln. naktų. Aštuoni iš dešimties svečių buvo užsienio šalių piliečiai. Palyginus su 2016 m., keliautojų skaičius išaugo 3,7 proc., nakvynių skaičius padidėjo 2,6 proc.

Svečiai į Vilnių ir Lietuvą atvyksta ne tik poilsiauti: kasmet sostinėje organizuojama šimtai tarptautinių renginių ir konferencijų, kurios ne tik padeda į jas susirenkantiems įvairių sričių ekspertams dalytis žiniomis ir patirtimi, bet ir svariai prisideda prie šalies ekonomikos augimo. „Go Vilnius“ vertina, kad vien tik 2016 m. tarptautinių renginių apyvarta Vilniuje gali būti įvertinta daugiau nei 7 mln. eurų. Su vienais iš šalies konferencijų turizmo ir apgyvendinimo paslaugų rinkos lyderių, viešbučio „Radisson Blu Hotel Lietuva“ atstovais kalbamės apie priežastis, dėl kurių Lietuvos sostinė gali būti laikoma viena patraukliausių krypčių tarptautiniams renginiams.

Saugumas

Ekspertai atkreipia dėmesį, kad apie šalių saugumą ilgą laiką buvo kalbama gana nenoriai, baiminantis, kad tokios temos atbaidys svečius ir skatins juos susilaikyti nuo kelionės. Vis dėlto, įvykiai pasaulyje ir tarptautinio terorizmo grėsmė tokį požiūrį pakeitė.

„Atvykęs į Vilnių atkreipiau dėmesį, kad tai ne tik nepaprastai gražus, švarus, patogus, bet ir saugus miestas. Tai labai svarbu: saugumas yra vienas iš prioritetų renkantis kryptį tiek renginiams, tiek ir poilsiui“, - pastebi „Radisson Blu Hotel Lietuva“ vadovas Massimo Supino.

Kad Lietuva yra saugi turistams šalis, patvirtina ir tarptautiniai tyrimai. Saugumo įtaką šalių ekonomikai tiriantis tarptautinis Ekonomikos ir taikos institutas kasmetinėje studijoje Lietuvą priskiria prie valstybių su nuliniu terorizmo indeksu. To paties instituto Pasaulio taikos indekso studijoje Lietuva užima 36 vietą iš 163 valstybių ir yra gerokai aukščiau nei, pavyzdžiui, Jungtinė Karalystė ar Prancūzija.

„Tai nereiškia, kad galime atsipalaiduoti: viešbučių tinklas „Radisson Hotel Group“ siekia būti saugiausias pasaulyje, todėl keliame sau pačius aukščiausius saugumo reikalavimus. Juos įkūnija tiek viešbučio įranga ir infrastruktūrą, tiek ir darbuotojų pasirengimas užtikrinti saugą bet kokiose situacijose “, - pasakoja „Radisson Blu Hotel Lietuva“ Kambarių ir priėmimo skyriaus vadovas Tadas Ėvaltas. Pasak jo, nepriklausomos organizacijos „Safehotels“ ekspertų komisija viešbutį įvertino „Premium“ saugumo klasę žyminčiu sertifikatu.

„Jis liudija, kad viešbutis atitinka itin aukštus saugos reikalavimus: pradedant priešgaisrine sauga, tęsiant stebėjimo ir patekimo į viešbutį kontrolės sistemomis, svečių privatumo ir saugumo užtikrinimu, baigiant veiklos procesais, pavyzdžiui, asmens duomenų tvarkymu“, - sako pašnekovas.

Apgyvendinimo ir renginių vietos

Vienas kriterijų, kuriuos vertina organizatoriai rinkdamiesi šalį ir miestą tarptautiniam renginiui, tai apgyvendinimo paslaugų pasiūla ir kokybė. Šiuo požiūriu Vilnius išgyvena bumą – vien šiemet viešbučių kambarių fondas sostinėje pasipildys keliais šimtais naujų numerių.

Liūto dalis čia atitenka „Radisson Blu Hotel Lietuva“: liepą atvėręs svečiams naują pastatą su 165 kambariais greta esamo, viešbutis tapo didžiausiu Lietuvoje. „Viešbučio užimtumas nuosekliai auga. Šiuo metu – pats turistinio sezono įkarštis, o rugsėjį įsibėgėja konferencijų sezonas, įvairių verslo renginių kasmet taip pat daugėja. Apskritai, gerėjant galimybėms Lietuvą pasiekti lėktuvais, investuotojams vis aktyviau dairantis į mūsų šalį, progų pritraukti vis didesnius verslo svečių srautus yra daugiau nei bet kada iki šiol“, - komentuoja T. Ėvaltas.

Didelė dalis sostinės konferencijų ir vyksta čia pat, „Radisson Blu Hotel Lietuva“ konferencijų centre, kurio salės gali priimti iki 1200 dalyvių. Vis dėlto, konferencijų turizmo rinkos atstovai tvirtina, kad didesniems renginiams pritaikytos erdvės Vilniui suteiktų reikšmingą postūmį konkurencinėje kovoje dėl tarptautinių renginių.

„Planuojame konferencijų centro plėtrą, tačiau auganti renginiams skirtų erdvių paklausa aiškiai liudija viena: jei norime įsitvirtinti tarp patraukliausių konferenciniam turizmui Europos miestų, Vilniui būtinas modernus Kongresų centras. Nesuklysiu teigdamas, kad visi rinkos dalyviai nekantriai laukia jo atidarymo“, - komentuoja M. Supino.

Žaluma ir kultūros paveldas

Lyginant su daugeliu Vakarų Europos didmiesčių, Vilnius gerokai mažiau triukšmingas. Bemaž pusę jo ploto užima žaliosios zonos, ir šiuo rodikliu lenkiame tokius miestus kaip Berlynas, Varšuva ar Amsterdamas. Kunkuliuojantis kultūros gyvenimas ir į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas sostinės senamiestis – privalumai, traukiantys tiek poilsiautojus, tiek verslo turistus.

„Konferencijų dalyviai, į šalį atvykstantys verslininkai dažnai domisi ne tik renginiu ar savo reikalais, bet ir pačiu miestu, šalimi, jos kultūra. Vilnius čia turi pranašumą – jis ne tik turtingas, bet ir gana kompaktiškas. Norint su juo susipažinti nebūtina toli keliauti nuo vieno objekto prie kito, kas itin svarbu verslo turistams, atvykstantiems į miestą dienai ar kelioms. Nors visuomet stengiamės savo svečiams patarti ir padėti susipažinti su Vilniumi, šioje srityje dar matome nemažai neišnaudotų galimybių vietos verslui ir paslaugų teikėjams – pavyzdžiui, lanksčiu grafiku rengiamų trumpų ekskursijų, pasiplaukiojimų Nerimi gerokai pasigendame“, - teigia „Radisson Blu Hotel Lietuva“ vadovas.

M. Supino atkreipia dėmesį ir į privalumus, kuriuos vietos gyventojai laiko savaime suprantamais. Tai – oro ir vandens kokybė. „Iš didesnių miestų atvykę svečiai dažnai pastebi, kad Vilniuje lengva kvėpuoti, čia nebūna smogo. Turint omenyje visame pasaulyje augantį dėmesį sveikai gyvensenai, aplinkos kokybei, tai taip pat svarbus miesto privalumas. Todėl mes didžiuojamės turimu ekologiniu „Žaliojo rakto“ statusu ir toliau prisidėsime prie aplinkos tausojimo, nuosekliai plėsdami šios veiklos apimtis ir siekdami tvarumo visur – nuo viešbutyje naudojamos produkcijos ir procesų iki darbuotojų mokymų ir visuomenės švietimo“, - pažymi pašnekovas.

Kokybiškas ir spartus interneto ryšys

Įvairių šaltinių teigimu, Lietuva dominuoja tarp valstybių, pasižyminčių geriausia mobiliojo ir laidinio interneto skvarba bei kokybe. Platforma „Rotten WiFi“, suteikianti galimybę vartotojams matuoti Wi-Fi ryšio kokybę, Lietuvą 2016 m. buvo paskelbusi pirmaujančia šalimi pasaulyje pagal viešojo belaidžio interneto kokybę. Kiti šaltiniai šiek tiek nuosaikesni: projektas interneto ryšio greičiui pasaulyje matuoti „Speedtest Global Index“ pagal mobiliojo interneto spartą Lietuvai priskiria devynioliktą vietą pasaulyje, o pagal fiksuoto plačiajuosčio interneto spartą esame dvidešimt antri. Šie rodikliai – vis tiek įspūdingi, turint omenyje, kad mobiliojo interneto sparta lenkiame Estiją, Latviją, jau nekalbant apie tokias šalis kaip Austrija, Vokietija, JAV ar Jungtinė Karalystė.

Šviesolaidinio interneto plėtra Europoje besirūpinanti ne pelno organizacija „FTTH Council Europe“ šį vasarį vykusioje tarptautinėje konferencijoje Lietuvą paskelbė viena šviesolaidinio interneto tinklo skvarbos lyderių Senajame žemyne. Organizacijos duomenimis, skvarba Lietuvoje siekia 42,6 proc. ir pagal šį rodiklį esame treti Europoje, nusileidžiantys tik Latvijai ir Švedijai.

„Šiais laikais, kai atvykę svečiai pirmiausiai jungiasi prie interneto, ir tik tada įsispiria šlepetes, kalbėti apie ryšio kokybės svarbą, atrodytų, nebereikėtų. Tačiau interneto ryšys šalyje ir apgyvendinimo bei renginių vietose yra veiksnys, kurio svarba ir toliau tik didės“, - įsitikinęs M. Supino.

Kaina

Paklausę vilniečių greičiausiai išgirsite, kad gyvenimas Lietuvoje ir jos sostinėje tampa vis brangesnis. Tačiau daugeliui svečių iš Vakarų valstybių Vilnius, be kita ko, lieka patrauklus ir savo kainomis. Štai viešnagės įvairiuose pasaulio kampeliuose kaštus skaičiuojančio portalo „Price of Travel“ sudaromame Europos keliautojo indekse Vilnius pagal viešnagės kaštus užima tryliktą vietą tarp 53 Senojo žemyno miestų.

„Tai – ir privalumas, ir galimybė, todėl man kartais keista stebėti kainomis įnirtingai konkuruojančius Lietuvos paslaugų teikėjus. Vilnius nuostabus miestas, čia siūlomos gana aukštos kokybės paslaugos - už jas svečiai daugeliu atveju būtų pasiruošę mokėti didesnę kainą, kuri, vis dėlto, dar būtų itin konkurencinga“, - sako „Radisson Blu Hotel Lietuva“ vadovas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau