Kaip personalizuoti papildomas naudas skirtingų sričių darbuotojams? Trijų Lietuvos įmonių patirtis

Reklama publikuota: 2021-10-20 05:00
svg svg

Darbuotojų poreikiai ir galimybė patiems rinktis įmonėje gaunamas naudas tampa vis svarbesni. Tai rodo ir atliekamos apklausos: pavyzdžiui, „State of Work in America“ apklausa, kurioje dalyvavo daugiau nei 1,5 tūkst. darbuotojų iš skirtingų JAV bendrovių. Beveik pusė (45 proc.) šios apklausos dalyvių atsakė nemanantys, kad darbdavys supranta jų, kaip darbuotojų, poreikius. Tuo metu 40 proc. apklaustųjų atsakė nemanantys, kad jų nuomonė darbe svarbi. Lietuvoje veikiančios įmonės tokioms darbuotojų nuomonėms stengiasi užbėgti už akių. Tam pasitelkiamas šiuolaikiškas ir modernus personalizuotų naudų darbuotojams įrankis.

Estijos startuolio „Stebby“ sukurtas sprendimas – platforma, kuri siūlo individualizuotą sveikatingumo paslaugų planą darbuotojams iš vienų rankų. Šis įrankis lengvai pritaikomas net daug darbuotojų turinčioms bendrovėms ir siūlo jiems platų sveikatingumo paslaugų pasirinkimą. Šį įrankį jau spėjo išbandyti ne viena Lietuvos įmonė, tarp kurių – gėrimų gamintoja „Švyturys-Utenos alus“, didžiausią paštomatų tinklą Lietuvoje valdanti „Omniva LT“ ir elektronikos komponentus pasaulinei automobilių pramonei gaminanti JAV kapitalo įmonė „Littelfuse LT“.

Senos priemonės nebeveikia

Kaip teigia bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ žmogiškųjų išteklių valdymo verslo partnerė Lietuvoje Julija Gedrimė, pasitelkti „Stebby“ sprendimą paskatino pasikeitę darbuotojų lūkesčiai.

nuotrauka::1 right

„Prieš kurį laiką pradėjome jausti, kad mūsų papildomų naudų paketas nebetenkina darbuotojų lūkesčių. Norėjome jį praplėsti ir papildyti, tačiau buvo sudėtinga identifikuoti naudą, kuri tiktų visiems. Visi darbuotojai yra skirtingo amžiaus, skiriasi jų įpročiai bei pomėgiai, o mums svarbus kiekvienas. Tuomet ant svarstyklių svėrėme papildomą sveikatos draudimą ir sporto kompensavimą. Svarbūs abu, tačiau aktualūs ne visiems vienodai. Todėl šiuo atveju „Stebby“ įrankis išsprendė daugybę dalykų. Nebeturėjome rinktis iš dviejų naudų: visus darbuotojus apdraudėme savanorišku sveikatos draudimu, kuris gelbsti esant sveikatos problemoms, o papildomas paslaugas pasiūlėme kompensuoti per „Stebby“ platformą“, – išskiria J. Gedrimė.

Pasak žmogiškųjų išteklių valdymo ekspertės, darbuotojai įvertina pasirinkimą, kam gali išnaudoti skirtų pinigų limitą naudojantis moderniu įrankiu. Darbuotojams tereikia įsijungti išmaniajame įrenginyje „Stebby“ programėlę, kurioje jie gali rinktis iš daugybės naudų – sporto, įvairių aktyvių veiklų (pavyzdžiui, šokių, plaukiojimo baidarėmis ar pan.), masažų bei sveikatinimo procedūrų, odontologijos paslaugų ir t. t.

„Dažnai įmonės investuoja daug pinigų, laiko ir pastangų tam, ko darbuotojams visai nereikia. Vietoje to geriau viską apsukti ir procesą pradėti nuo klausimo uždavimo darbuotojams. Tik sužinojus, kas jiems iš tikrųjų svarbu ir kas juos labiausiai džiugina, galima pradėti kurti planą bei papildomų naudų paketą. Todėl panašaus įrankio į „Stebby“ laukiau ne vienerius metus. Iki šiol nesiėmėme kurti individualizuotų papildomų naudų programų įmonės viduje dėl vienintelės priežasties – itin sudėtingo ir daug laiko bei resursų reikalaujančio tokios programos administravimo. O „Stebby“ šį iššūkį išsprendžia savaime“, – teigia J. Gedrimė.

Administravimas – svarbi papildomų naudų dalis

Bendrovės „Omniva LT“ žmogiškųjų išteklių vadovė Rūta Petrulytė taip pat išskiria supaprastinto administravimo svarbą.

nuotrauka::2 left

„Emocinė bei fizinė darbuotojų gerovė – pagrindinis mūsų prioritetas, tad nuolat ieškome sprendimų, kurie leistų kolegoms pasirūpinti savo sveikata. Deja, bet kalbant apie papildomas naudas darbuotojams vis dar retai minima labai svarbi tokių naudų dalis – administravimas. Todėl bendrovėje iš karto įvertinome naujo įrankio pranašumą – „Stebby“ programėlė gerokai supaprastina išlaidų padengimo administravimo procesą. Be to, laimi tiek darbdavys, tiek ir darbuotojas. Žvelgiant iš darbuotojo perspektyvos – jis gali rinktis norimą naudą tada, kada jam patogu, o atsiskaityti už pasirinktą paslaugą gali tiesiog išmaniuoju telefonu, naudojantis „Stebby“ programėle. Tuo metu darbdavio skirti pinigai nuskaičiuojami tik tuo atveju, kai konkrečia paslauga pasinaudojama“, – nurodo R. Petrulytė.

Anot žmogiškųjų išteklių vadovės, kitas svarbus aspektas kalbant apie papildomas naudas darbuotojams – rinkos tendencijos.

„Papildomos naudos vis dažniau tampa bendros vertės pasiūlymo dalimi. Pastebime, jog tai yra tam tikra „higiena“, kitaip tariant – savaime suprantamas dalykas. Bandydami prisitaikyti prie rinkos tendencijų, stengiamės rasti balansą tarp to, ką vadiname „higiena“ ir to, kas yra papildoma nauda. Kita vertus, pasirinkimą dirbti įmonėje lemia ir bendra kultūra, žmonės bei asmeninį įsitraukimą lemiantys faktoriai, pavyzdžiui, pripažinimas, galimybė augti ir tobulėti, aiškūs lūkesčiai bei tikslai“, – sako R. Petrulytė.

Nuo iššūkio iki sprendimo – 2 mėnesiai

Kaip pastebi įmonės „Littelfuse LT“ žmogiškųjų išteklių vadovė Lietuvai Aida Kundrotaitė, „Stebby“ sprendimas leidžia pasiūlyti norimas naudas visiškai skirtingų sričių darbuotojams.

nuotrauka::3 left

„Džiaugiamės, kad įmonėje dirba labai skirtingo amžiaus, patirties ir profesijų žmonės, tačiau tai lemia ir tam tikrus iššūkius. Dalis šių iššūkių ir yra susiję su naudomis, kurias galėtume pasiūlyti savo darbuotojams. Įmonės padalinyje Kaune dirba ne tik gamybos darbuotojai, tačiau ir produktus čia kuriantys bei tobulinantys inžinieriai, ir paslaugas visame pasaulyje išsibarsčiusiems korporacijos kolegoms teikiantys logistikos, IT, LEAN, rinkodaros, komunikacijos, talentų pritraukimo bei kitų sričių specialistai. Taigi, tai, kokios darbdavio siūlomos naudos yra patrauklios neseniai savo karjerą pradėjusiam programuotojui, tikrai skirsis nuo naudų, kurių pageidautų net keletą dešimtmečių įmonėje dirbantis gamybos operatorius“, – išskiria A. Kundrotaitė.

Žmogiškųjų išteklių vadovės teigimu, „Littelfuse LT“ šiuo metu dirba apie 700 darbuotojų, todėl būtų itin sudėtinga išsiaiškinti – juo labiau atliepti – skirtingus jų poreikius: „Stebby“ platforma pirmiausiai ir yra patraukli tuo, kad įmonė gali nustatyti tam tikrą sumą pinigų, o darbuotojas jau pats sprendžia, kur ir kaip jam geriausia ją panaudoti. Taip pat įvertinome tai, kaip greitai bendrovėje pavyko integruoti „Stebby“ sprendimą. Nuo idėjos iki programos pristatymo mūsų darbuotojams užtrukome apie 2 mėnesius. Ilgiausiai užtrukome išsigrynindami savo idėją ir tikslus, o tolesnis procesas vyko labai greitai ir nesudėtingai“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Tema „Vadyba“

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Per dvejus metus – 800 naujų mokytojų

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija planuoja parengti 800 naujų mokytojų. Taip siekiama, kad šalyje nebūtų...

Vadyba
13:26
Pasirinkus nuotolinį darbo modelį, darbuotojų paieškų laukas išsiplečia į regionus Premium

Įmonės, kurios ir toliau dirba nuotoliniu būdu, planuodamos gyvus susitikimus, iš darbuotojų pradeda...

Vadyba
13:00
Nekilnojamojo turto plėtros asociacija turi naują komunikacijos vadovę

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) komandos gretas papildė komunikacijos ir rinkodaros...

Rinkodara
11:02
Kaip personalizuoti papildomas naudas skirtingų sričių darbuotojams? Trijų Lietuvos įmonių patirtis Verslo tribūna

Darbuotojų poreikiai ir galimybė patiems rinktis įmonėje gaunamas naudas tampa vis svarbesni. Tai rodo ir...

Vadyba
05:00
Verslo perėmėjų patirtis: reikėjo tiek nedaug, ir verslas šovė aukštyn Premium

Kai į šeimos verslą įtraukiama ir jaunoji karta, išlošiama du kartus: įkūrėjai ne tik užsitikrina, kad bus...

Gazelė
2021.10.19
„Lietuvos geležinkeliuose“ - nauja viešųjų ryšių vadovė

Laura Gabrilavičiūtė tapo „Lietuvos geležinkelių“ viešųjų ryšių vadove. Šiose pareigose ji pakeitė Tomą...

Rinkodara
2021.10.19
Gaublys vietoje Lietuvos žemėlapio Verslo tribūna

Jei norite, kad verslas augtų, nusikabinkite nuo sienos Lietuvos žemėlapį ir pasistatykite ant darbo stalo...

Vadyba
2021.10.19
„Vičiūnų grupės“ įmonė iš buvusio vadovo reikalauja 0,65 mln. Eur  Premium 2

Žemės ūkio bendrovė UAB „Groward Group“ ir jos antrinė įmonė Liepojos grūdų terminalas SIA „Karosta...

Pramonė
2021.10.19
FIFA pasaulio salės futbolo čempionato įvaizdžio kampanija:  ekstremalų iššūkį padėjo įveikti renginio svarba ir meilė futbolui Verslo tribūna

FIFA Pasaulio salės futbolo čempionatas Lietuvoje buvo organizuojamas neįprastomis tokio masto renginiui...

Pramonė
2021.10.19
Darbdavio įvaizdis: premijas pakeitė lankstus darbo grafikas Premium

Lankstus darbo grafikas, sveikatos ir gyvybės draudimas bei atlyginimo kėlimas – trys svarbiausios...

Rinkodara
2021.10.19
Ar visais atvejais bus atlygintas šalių susitarimu nustatytas netesybų (delspinigių) dydis? Verslo tribūna

Sutarties laisvės principas suteikia šalims galimybę laisva valia susitarti dėl sutarties turinio, sutartimi...

Vadyba
2021.10.18
ICOR valdytoja sugrįžta iš Estijos: Lietuvoje palankesni mokesčiai, nebeliko politinės rizikos Premium

Koncerną ICOR kontroliuojanti bendrovė atsisako Estijos jurisdikcijos ir sugrįžta į Lietuvą, kur veiks „Unit...

Finansai
2021.10.18
VŽ skaitytojai renka savo „Metų CEO“: prasideda balsavimas

„Verslo žinių“ portale prasideda balsavimas, kurio metu skaitytojai galės išsirinkti, jų manymu, geriausiai...

Vadyba
2021.10.18
Darbuotojų įtraukimas į sprendimus atsiliepia finansiniams rezultatams  Premium

Šiuo metu didelė dalis bendrovių išgyvena permainas, o vadovai, priimdami svarbius sprendimus, turi nuspręsti...

Vadyba
2021.10.18
Kai atlyginimų lubos pasiektos, belieka pasitelkti naudas Premium

Kadangi šiuo metu rinkoje vyksta darbuotojų sujudimas – jau kurį laiką įsigalėjęs masinio išėjimo iš darbo...

Vadyba
2021.10.17
Kaip išsiugdyti lyderio charizmą Premium

Viena iš itin klaidinančių nuomonių tvirtina, kad charizma – tai tarsi Lietuvos pilietybė – atseit, arba Tu...

Vadyba
2021.10.17
Lietuva – tarp palankiausių šalių laisvai samdomiems darbuotojams

Įvertinus 5 faktorius, svarbiausius laisvai samdomiems darbuotojams, Lietuva atsidūrė 8-oje vietoje pasaulyje...

Vadyba
2021.10.17
Kaip prisijaukinti per nuotolį dirbančius naujokus  Premium

Ekspertai pataria, kaip sklandžiai integruoti naujokus, dirbančius nuotoliniu būdu.

Vadyba
2021.10.16
Pandemija pristabdė lygių lyčių galimybių progresą  Premium

Kai Ursula von der Leyen, dabartinė Europos Komisijos pirmininkė, ankstesnėje karjeroje tapo Vokietijos...

Vadyba
2021.10.16
Kaip turėtų elgtis vadovas, kai darbuotojas išeina 2

Norinčiųjų keisti darbdavį yra kaip niekada daug, rodo tarptautinis konsultacinės kompanijos „McKinsey“...

Vadyba
2021.10.16

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku