Vyriausybė: Druskininkuose nebus įvedamas tiesioginis valdymas

Publikuota: 2018-11-14
Arūno Milašiaus nuotr.
Arūno Milašiaus nuotr.

Nors pagal galiojančius įstatymus Druskininkų savivaldybėje jau daugiau kaip prieš metus turėjo būti įvestas tiesioginis valdymas, Vyriausybė nusprendė nesiūlyti jo įvedinėti, nes „iki naujų savivaldos rinkimų liko mažai laiko“.

Trečiadienį Vyriausybės uždarame pasitarime svarstytas Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pateiktas siūlymas nepritarti Druskininkų opozicijos siūlymui įvesti šioje savivaldybėje tiesioginį valdymą.

Ministrų kabinetas pritarė Eimučio Misiūno, vidaus reikalų ministro, išsakytai pozicijai, kad nėra tikslinga kreiptis į Seimą dėl tiesioginio valdymo įvedimo šiame pietų Lietuvos kurorte. Pasak ministro, „pozicija nekeičiama – įvesti tiesioginio valdymo nesiūloma, nes iki savivaldos rinkimų liko nedaug laiko, vos keli mėnesiai, todėl nėra būtina imtis radikalių sprendimų“.

VRM buvo priversta svarstyti galimybes įvesti tiesioginį valdymą Druskininkų savivaldybėje, nes joje jau daugiau kaip metus nebuvo vykdomas galiojančių įstatymų reikalavimas taryboje suformuoti Kontrolės komitetą. Pagal įstatymus, jeigu per du mėnesius negebama paskirti vicemerų, savivaldybės administracijos direktoriaus arba suformuoti Kontrolės komiteto, tuomet Vyriausybė privalo svarstyti galimybę toje savivaldybėje paleisti tarybą, atleisti tiesiogiai išrinktą merą ir įvesti tiesioginį valdymą. Toks pasiūlymas turėtų būti teikiamas Seimui.

Druskininkų taryboje jau nuo pernai gegužės nesudaromas Kontrolės komitetas. Jis nesuformuojamas, nes į šį komitetą nepavyksta paskirti opozicijos atstovų.  Opozicinės frakcijos keliskart į komitetą siūlė tuos pačius kandidatus, bet mero Ričardo Malinausko vadovaujama valdančioji dauguma juos atmesdavo.

Opozicija sako, kad dauguma neturi teisės nepaskirti į savivaldybės tarybą teisėtai išrinktų politikų, tačiau Druskininkų meras teigia, jog teikiami kandidatai yra susikompromitavę.

VRM beveik metus vertino situaciją Druskininkuose ir galų gale priėjo prie išvados, kad tiesioginio valdymo įvedinėti nėra būtina. „Įvertinę tai, kad Druskininkų savivaldybėje savivaldos teisė yra įgyvendinama – taryba veikia, vietos gyventojų poreikiai ir viešieji interesai tenkinami manome, kad Druskininkų savivaldybės tarybos dalies narių pasiūlymas laikinai įvesti tiesioginį valdymą savivaldybės teritorijoje būtų neproporcinga priemonė susidariusiai situacijai spręsti. Siūloma neteikti Seimui siūlymo laikinai įvesti tiesioginį valdymą Druskininkų savivaldybės teritorijoje“, – rašoma ministerijos išvadoje.

Merą remiantys Druskininkų valdantieji buvo inicijavę apkaltą penkiems opozicijos atstovams, kaldindami šiuos neteikiant priimtino kandidato į Kontrolės komitetą. Tačiau Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas juos reabilitavo konstatavę, kad tarybos nariai priesaikos nesulaužė.

Nauji savivaldos rinkimai įvyks po trijų su puse mėnesių – 2019 m. kovo 3-ąją.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau