Konstantinopolio patriarchas paskyrė vyskupus Ukrainoje, Rusija pyksta

Publikuota: 2018-09-08
Atnaujinta 2018-09-08 20:47
Konstantinopolio patriarchatas linkęs pagaliau pripažinti Ukrainos stačiatikių cerkvės nepriklausomybę. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Konstantinopolio patriarchatas linkęs pagaliau pripažinti Ukrainos stačiatikių cerkvės nepriklausomybę. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Naujieji paskyrimai – dar vienas žingsnis į savarankiškumo suteikimą Ukrainos stačiatikių cerkvei.

Varfolomėjus, Konstantinopolio patriarchas, paskyrė du Ukrainos stačiatikių cerkvės vyskupus. Jais tapo Danilas Panfilonietis, arkivyskupas iš JAV, bei Ilarionas, vyskupas iš Edmontono (Kanada). Tai laikoma žingsniu į savarankiškumo nuo Maskvos suteikimą Ukrainos stačiatikių cerkvei, praneša portalas Rosbalt.ru.

Į tokį žingsnį jau piktai sureagavo Rusijos stačiatikių cerkvė, Vladimiras Legoida, jos atstovas, pavadino paskyrimą „beprecedentiniu grubiu įsibrovimu į kanoninę Maskvos patriarchato teritoriją.“

Varfolomėjus, kuris vadinamas Visuotiniu (Vselenskij – rusiškai „Visatos“) stačiatikių patriarchu, anksčiau yra pareiškęs, kad Kontantinopolio partriarchatas gali išspręsti Ukrainos cerkvės problemą be Rusijos stačiatikių cerkvės, nes „Rusija yra atsakinga už liguistą padėtį Ukrainoje“.  

Stačiatikių cerkvės ir aplamai religinė situacija Ukrainoje yra sudėtinga. Šalyje veikia Ukrainos stačiatikių cerkvė, kuri yra paskelbusi apie atsiskyrimą nuo Rusijos cerkvės, bet nei Maskvos, nei Konstantinopolio formaliai tokia dar nepripažinta. Veikia šalyje ir Rusijos priklausomybėje likusi Ukrainos cerkvės dalis, kuri yra didesnė už nepriklausomą dalį. Vakarų Ukrainoje dar yra gausi unitų religinė bendruomenė (daugiau kaip 4 mln. tikinčiųjų), kuri pripažįsta Romos popiežiaus pavaldumą bei katalikų religinę doktriną, bet laikosi stačiatikių apeigų.    

Rusijos stačiatikių cerkvei Ukrainos stačiatikių praradimas reiškia maždaug trečdalio visų tinkinčiųjų ir įtakos praradimą.

„Santykiai su Konstantinopolio patriarchatu bus nutraukti, jei Ukrainos cerkvei suteiks savarankiškumą, - pareiškė Ilarionas, Volokolamo metropolitas, Rusijos stačiatikių cerkvės sinodo viešųjų ryšių skyriaus vadovas. – Rusijos cerkvė to savarankiškumo, žinoma, nepripažins“.

Jis pavadino Konstantinopolio patriachato planą „klastingu“.   

Rusijos stačiatikių cerkvės sinodas anksčiau kritikavo Konstantinopolio patriarchato veiksmus, vadindamas juos „grubiausiu kanonų pažeidimu, vedančiu į aklavietę santykius tarp Rusijos ir Konstantinopolio patriarchatų.“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Parse Error line 0, character 0
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau