Ksenofobiškas tonas ardo „Brexit“ rėmėjų gretas
Michaelas Gove‘as, britų teisingumo sekretorius ir vienas iš oficialios „Leave“ kampanijos lyderių, pareiškė atsiribojąs nuo Nigelo Farage‘o, britų radikalios Nepriklausomybės partijos (UKIP) vadovo. Ponas Gove‘as pasipiktino p. Farage‘o partijos išleistu plakatu, kuriame vaizduojamos minios pabėgėlių, plūstančių į ES.
„Kai pamačiau šį plakatą, pašiurpau. Mano nuomone, tai blogas žingsnis“, – pareiškė p. Gove‘as.
Sayeeda Warsi, buvusi JK ministrė ir viena iš konservatorių partijos vadovių, pirmadienį pareiškė pasitraukianti iš „Brexit“ stovyklos, teigdama, kad kampanijos už pasitraukimą atstovai skleidžia melą, neapykantą ir ksenofobiją. Ją labiausiai papiktino „Leave“ kampanijos atstovų teiginiai, kad, jei JK liks ES sudėtyje, artimiausiu metu šalį užplūs sirai ir turkai.
„Mes pasiryžę meluoti, skleisti neapykantą ir ksenofobiją vien tam, kad laimėtume? Manau, to jau per daug“, – leidiniui „The Times“ pareiškė p. Warsi.
„Leave“ kampanijos atstovai nesureikšmino p. Warsi pasitraukimo – anot jų, politikės vaidmuo kampanijoje nebuvo reikšmingas, rašo „Reuters“.
Savo ruožtu p. Farage‘as, UKIP lyderis, gynė plakato turinį. „Aš nesukūriau šios nuotraukos, ji – tikra. Ji pernai buvo mūsų nacionalinės spaudos pirmuose puslapiuose“, – teigė p. Farage‘as. Tiesa, jis pripažino, kad plakatas pasirodė netinkamu laiku, kone išsyk po leiboristų parlamentarės Jo Cox, agitavusios už JK pasilikimą Europos Sąjungoje, nužudymo.
Šis įvykis pristabdė „Brexit“ kampaniją, teigė p. Farage‘as.
„Mes buvome įgavę pagreitį iki šios siaubingos tragedijos. Šis įvykis turėjo įtakos visai kampanijai, kiekvienam“, – sakė p. Farage‘as.
Nenuilstamą paramą „Brexit“ kampanijai reiškia Donaldas Trumpas, išsikovojęs JAV respublikonų nominaciją kandidatuoti į prezidento postą.
„Aš asmeniškai būčiau linkęs į pasitraukimą, dėl daugybės priežasčių, kaip biurokratijos sumažinimas. Bet aš nesu britas, tai tik mano nuomonė“, – „Reuters“ cituoja p. Trumpą.
Trys iš šešių savaitgalį paskelbtų apklausų parodė „Remain“ stovyklos persvarą, skelbia britų žiniasklaida. Tačiau apibendrinti visų apklausų duomenys vis dar iliustruoja apylyges abiejų stovyklų pozicijas.
infogr.am::df585c3c-8b5c-4935-b994-4387a9769702