Prezidentė kritikuoja Skvernelio užimtą poziciją

Publikuota: 2015-11-20
Saulius Skvernelis, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Saulius Skvernelis, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Po pareigūno ginklą pagrobusio vyro gaudynių Vilniuje, pareikalavusių didelių policijos pajėgumų, vidaus reikalų ministras tvirtina nematąs reikalo atsistatydinti ar atleidinėti policijos vadovus. Premjeras irgi pasisakė prieš skubotus sprendimus dėl aukštų pareigūnų atsakomybės šioje situacijoje.

Bet prezidentė „apgailėtinu“ pavadino incidentą sostinėje dėl ginklą pagrobusio įtariamojo ir kritikavo ministro užimtą poziciją šioje situacijoje, bet nepareiškė juo tiesioginio nepasitikėjimo.

Saulius Skvernelis, vidaus reikalų ministras, penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė dėl įvykusio incidento neketinąs trauktis iš užimamų pareigų. Jis taip pat ragino „dėl operacijos neieškoti asmeninės atsakomybės policijos vadovybėje“.

Kartu ministras atsisakė vertinti šį incidentą, tvirtindamas, kad reikėtų palaukti tarnybinio patikrinimo, dabar atliekamo Policijos departamente, išvadų. Po jų bus sprendžiama dėl dviejų policijos pareigūnų, iš kurių įtariamasis pagrobė ginklą, atsakomybės.

Premjeras Algirdas Butkevičius penktadienio rytą irgi išplatino trumpą pareiškimą, kuriame teigiama, kad policijos generalinis komisaras Linas Pernavas ir vidaus reikalų ministras po tarnybinio patikrinimo spręs dėl kiekvieno pareigūno atsakomybės.

„Pareigūnų, palikusių ginklą, pasiekiamą sulaikytajam, aplaidumas negali būti pateisinimas. Yra nustatytos konvojavimo taisyklės, kurių kiekvienas pareigūnas privalo laikytis. Prieš gaudamas ginklą kiekvienas pareigūnas privalo pereiti specialią programą ir griežtai vadovautis ginklo naudojimo ir saugumo taisyklėmis. Ar jų buvo laikomasi, paaiškės atlikus tarnybinį tyrimą. Po jo generalinis komisaras ir vidaus reikalų ministras galės pateikti vertinimus, tačiau jau šiandien galiu pasakyti, jog kiekvienas pareigūnas privalo laikytis drausmės ir išlaikyti budrumą, kad tokių klaidų ateityje būtų išvengta“, – Vyriausybės išplatintame pareiškime cituojamas p. Butkevičius.

Pasak premjero, bėglio paieškos metu vidaus reikalų ministras jį nuolat informavo apie vykstantį procesą, buvo skirtos didelės pajėgos, kad bėglys, sukėlęs grėsmę, būtų surastas ir sulaikytas: „Vidaus reikalų ministras, Valstybės saugumo departamentas ir policija dirbo susitelkę, operatyviai, dalijosi informacija, tad ieškomas asmuo apie vidurnaktį buvo sulaikytas. Svarbiausia, kad pavyko išvengti aukų, niekas nenukentėjo. Tačiau ateityje turi būti griežčiau kontroliuojama, kaip vyksta pareigūnų praktiniai mokymai.“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, penktadienį kalbėdama žurnalistams Palangoje, sakė, kad situacija Vilniuje dėl ginklą pagrobusio įtariamojo yra apgailėtina, o atsakomybės neprisiimantis vidaus reikalų ministras esą ne primą kartą demonstruoja žemą politinį lygį. „Turiu su apgailestavimu pasakyti, kad jau ne pirmą kartą ministras demonstruoja žemą politinį lygį, kai mėgina komentuoti arba neprisiima ar nesupranta savo asmeninės atsakomybės. Ministras privalo laiku ir pilnai informuoti apie įvykius visus valstybės vadovus“, – teigė p. Grybauskaitė.

Pasak jos, ketvirtadienio „situacija Vilniuje atrodė apgailėtinai“: „Per pastarąją savaitę viena po kitos viešojo saugumo pareigūnų klaidos parodė, kad būtina dar įdėmiau peržiūrėti daugelį procedūrų, tarp jų ir konvojavimo bei ginklo naudojimo. Šios klaidos netoleruotinos. Kalbėjau ir su generaliniu komisaru, vyksta vidinis tyrimas ir labai tikiuosi, kad po tokių incidentų žmonėms nekils klausimų, ar gali pasitikėti mūsų pareigūnų profesionalumu.“

Bet p. Grybauskaitė tiesiogiai nepareiškė nepasitikėjimo nei vidaus reikalų ministru, nei policijos vadovu.

Pirmadienį prezidentė rengia pasitarimą su už viešąjį saugumą atsakingų tarnybų vadovais.

Kaip skelbta, Vilniuje ketvirtadienio vakarą po beveik 5 val. trukusios paieškos operacijos sulaikytas vyras, kuris buvo pabėgęs su automatiniu ginklu, pagrobtu iš policijos pareigūno.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau