Šią savaitę: prokuroro paieškos, greitųjų kreditų griežtinimas

Publikuota: 2015-11-02
Administracinis Generalinės prokuratūros pastatas Vilniuje. Valdimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Administracinis Generalinės prokuratūros pastatas Vilniuje. Valdimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Prezidentė su Seimo vadovybe tarsis dėl generalinio prokuroro, Seimas žada sugriežtinti greitųjų kreditų išdavimą, bus paskelbtas Lietuvos pramonės lūkesčių indeksas ir atnaujinta Europos Komisijos makroekonominė prognozė, įvyks naujojo Telšių mero rinkimai.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Seimo vadovais ir frakcijų atstovais žada pasitarti apie generalinio prokuroro kandidatūros parinkimą. Po to, kai Seimas dukart per pastaruosius kelis mėnesius atmetė prezidentės pateiktus kandidatus į generalinius prokurorus, p. Grybauskaitė užsiminė, kad naujas prokuratūros vadovas gali būti neteikiamas iki pat 2016 m. rudens, kai bus išrinktas naujas parlamentas. Tada valdančiosios koalicijos ir opozicijos atstovai pagrasino priimti įstatymą, kuris į šio pareigūno parinkimo procesą įtrauktų ir Vyriausybę. Tai paskatino prezidentę pradėti pokalbius su Seimo politikais dėl to, kaip kuo efektyviau ir greičiau išspręsti generalinio prokuroro paskyrimo klausimą.

Prezidentūroje vyks diskusija švietimo sistemos pertvarkos tema. Savo pastabas šiuo klausimu žada pateikti verslininkai, įvairių asociacijų atstovai. Laukiama prezidentės pasiūlymų, kaip derėtų taisyti Švietimo ir mokslo įstatymo.

Į plenarinių posėdžių salę po dviejų savaičių pertraukos, skirtos susipažinti su Vyriausybės pateiktu 2016 m. biudžeto projektu, grįžta Seimo nariai. Bet darbas su biudžetu tęsiasi – jį nagrinėja visi Seimo komitetai ir frakcijos. Po savaitės-kitos biudžetas turėtų būti apsvarstytas Seimo posėdyje pirmą kartą, tada sugrįš į Vyriausybę ir apie lapkričio pabaigą turėtų būti vėl svarstomas Seime. Praėjusią savaitę Europos Komisija atsiuntė savo nuomonę apie kitų metų Lietuvos biudžeto projektą – pranešama, kad Komisija jam neturi esminių pastabų ir neteikia kitų Vyriausybei jokių rekomendacijų.

Seimas turėtų balsuoti dėl vadinamųjų greitųjų kreditų išdavimo tvarkos sugriežtinimo priėmimo. Naujuoju įstatymu numatoma gerokai sumažinti bendrąją vartojimo kredito metinę palūkanų normą, apriboti galimybes teikti tokius kreditus naktimis ir savaitgaliais, apriboti greitųjų kreditų davėjų reklamą, įvesti kitas naujoves, susijusias su vartojimo kreditais.

Seimas taip pat balsuos dėl įstatymų, kuriais bus įtvirtintas Lietuvos prisijungimas prie Europos Sąjungos kuriamos Bankų sąjungos – planuojama ratifikuoti įstatymą „Dėl Susitarimo dėl įnašų į bendrą pertvarkymo fondą pervedimo ir sujungimo“, patvirtinti atitinkamus pakeitimus Finansinio tvarumo įstatyme. Visa tai leis efektyviau naudoti viešąsias ir privačias lėšas, pertvarkant bankus finansinės krizės sąlygomis.

Vyriausybėje numatoma svarstyti pasiūlymus, kaip tobulinti valdymą tų viešųjų įstaigų, kuriose savininko ar dalininko teises įgyvendina valstybė. Be to, ministrų kabinetui bus pateikti pasiūlymai dėl Lietuvos inovacijų skatinimo – juos beveik metus rengė Vyriausybės kanclerio vadovaujama speciali darbo grupė.

Įsigalioja griežtesnės taisyklės dėl bankų paskolų išdavimo gyventojams – sutrumpėja maksimalus kreditų terminas, sumažėja paskoloms skiriamų gyventojo gaunamų reguliarių pajamų lubos, įvedami kiti pakeitimai šioje srityje.

Lietuvos pramonininkų konfederacija pristatys 2015 m. IV ketvirčio Pramonės lūkesčių indeksą. Kartu buvo atlikta apklausa apie pabėgėlių integravimą į visuomenę bei darbo rinką, taip pat pristatysime paskutinį ketvirtį netikėtai išaugusį Lietuvos įmonių įsiskolinimo lygį ir galimas jo didėjimo priežastis.

Laukiama Europos Komisijos atnaujintos rudeninės makroekonominės prognozės paskelbimo.

Vyks naujojo Telšių rajono mero tiesioginiai rinkimai. Pretenduoja septyni kandidatai. Meras Telšiuose renkamas vietoje vidurvasarį nuo širdies smūgio mirusio socialdemokrato Vytauto Kleivos.

Į Vyriausiąją rinkimų komisiją turi būti grąžinti parašų rinkimo lapai su įstatymo iniciatyva dėl nelietuviškų asmenvardžių rašybos lietuviškuose dokumentuose. Iniciatoriai turėjo per du mėnesius surinkti ne mažiau kaip 50.000 parašų, remiančių įstatymo projektą, pagal kurį užsieniečių pavardžių originalai galėtų būti rašomi tik į papildomą, o ne į pagrindinį Lietuvos piliečio paso lapą.

Įvyks ilgai laukta ir gausiai visame pasaulyje reklamuota 24-ojo Jameso Bondo filmo „Spectre“ premjera.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau