Lysyčanske vyksta įnirtingos kovos, miesto likimas paaiškės šiomis dienomis

Publikuota: 2022-07-03
Atnaujinta 2022-07-03 20:03
  • Rusija sekmadienį apkaltino Kyjivą paleidus tris raketas į netoli sienos su Ukraina esantį Belgorodo miestą, kur žuvo mažiausiai trys žmonės.
  • Rusijos kariai įžengė į Lysyčanską, vyksta įnirtinga kova.
  • Turkijos muitinė sulaikė Rusijos krovininį laivą, gabenusį grūdus, kurie, pasak Ukrainos, yra vogti,

Šeštadienio įvykių juostą galima rasti čia.

Baigiame pildyti sekmadienio naujienų juostą. Naujausias žinias pranešime pirmadienį 7 val. 

20:03 V. Zelenskis neigia, kad Rusija kontroliuoja Lysyčanską

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį paneigė Maskvos pareiškimą, kad Rusijos kariai užėmė strategiškai svarbų rytinį Ukrainos Lysyčansko miestą.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Šiandien negalime teigti, kad Lysyčanskas yra kontroliuojamas (Rusijos). Miesto pakraščiuose vyksta mūšiai“, – sakė V. Zelenskis spaudos konferencijoje.

Tačiau V. Zelenskis perspėjo dėl „rizikos“, kad Maskva „visiškai okupuos“ Luhansko sritį. Lysyčanskas yra paskutinis didelis šio regiono miestas, tebesantis Ukrainos rankose.

Plačiau skaitykite čia.

19:51 Vokietijos prezidentas: turime Ukrainą padaryti stiprią dar prieš prasidedant deryboms su Rusija

Vokietijos Prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris pasisako prieš spaudimą Ukrainai derėtis dėl Rusijos agresijos karo nutraukimo.

F. W. Steinmeieris per ZDF televizijos kanalą sakė: „Ukraina turi atgauti savo suverenitetą, teritorinį vientisumą ir nepriklausomybę. Klausimas, kaip užbaigti šį karą ir kraujo praliejimą, yra atviras. Šiuo metu atrodo, kad sprendimas bus priimtas mūšio lauke. Tačiau patirtis rodo, kad kiekvienas karas baigiasi prie derybų stalo. Išvada tokia: „Turime Ukrainai sudaryti sąlygas, kad ji turėtų dėl ko derėtis, ir padaryti ją stiprią dar prieš prasidedant deryboms“.

19:02 Rusija grasina visiškai uždaryti savo ambasadą Sofijoje

70 iš Bulgarijos išsiųstų Rusijos diplomatų ir kitų darbuotojų šiuo metu grįžta namo. Kartu su šeimomis rusai dviem specialiais lėktuvais išskrenda iš sostinės Sofijos. Antradienį Bulgarijos užsienio reikalų ministerija juos paskelbė nepageidaujamais asmenimis. Todėl Rusija grasina visiškai uždaryti savo ambasadą Sofijoje, o tai būtų unikalus atvejis Europos Sąjungoje.

18:27 Turkija sulaikė Rusijos laivą, gabenusį vogtus grūdus

Turkijos muitinė sulaikė Rusijos krovininį laivą, gabenusį grūdus, kurie, pasak Ukrainos, yra vogti, pranešė Ukrainos ambasadorius Turkijoje. 

„Mes visapusiškai bendradarbiaujame. Laivas šiuo metu stovi prie įplaukos į uostą, jį sulaikė Turkijos muitinė“ , – sako Vasilijus Bodnaras, Ukrainos ambasadorius, pabrėždamas, kad laivo likimas bus sprendžiamas pirmadienį.

Daugiau apie sulaikytą laivą skaitykite čia.

17:23 Rusijos nuostoliai Gyvačių saloje – 915 mln. USD

Birželio 30 d. Rusija patvirtinus, kad pasitraukia iš Gyvačių salos, skaičiuojama jos patirti nuostoliai.

„Forbes“ duomenimis, rusai Gyvačių saloje ir aplinkiniuose vandenyse prarado įrangos už 915 mln. USD. Didžiausias okupacinės kariuomenės nuostolis buvo Juodosios jūros laivyno flagmanas – raketinis kreiseris „Moskva“, kurio vertė 750 mln. USD.  Jis dalyvavo užimant Gyvačių salą, tapo pašto ženklo herojumi, o balandžio 13 d., buvo pataikytas ir nuskandintas, rašo „Unian“.

16:18  Per apšaudymą Slovjanske žuvo žmonių

Ukrainos rytiniame Slovjansko mieste, kurį puola Rusijos pajėgos, sekmadienį per apšaudymą iš raketų žuvo daug žmonių, pranešė meras Vadymas Liachas.

Įvyko „Slovjansko apšaudymas iš salvinės raketų ugnies sistemų, intensyviausias per ilgą laiką. Kilo 15 gaisrų. Daug žuvusiųjų ir sužeistųjų“, – „Facebook“ paskelbtame vaizdo įraše sakė V. Liachas.

15:30 O. Scholzas žada Ukrainai saugumo garantijas

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas žada Ukrainai saugumo garantijas laikotarpiui po karo su Rusija. Scholzas teigė, kad šiuo metu su partneriais ir Ukraina aptariamos detalės. Tačiau tai neabejotinai apimtų ir sankcijų atnaujinimą. Jis Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui yra sakės, kad šis negali tikėtis, jog sankcijos bus atšauktos, jei po išpuolio prieš Ukrainą toliau sieks diktatoriškos taikos, praneša ARD televizija.

14:19 Ukrainos gynybos ministerija: Lysyčanskas nėra „visiškai kontroliuojamas“ Rusijos pajėgų

Ukrainos gynybos ministerijos atstovas spaudai Jurijus Sakas BBC sakė, kad, nepaisant Maskvos teiginių, jog miestas krito, Lysyčansko miestas nėra „visiškai kontroliuojamas“ Rusijos pajėgų.

Tačiau jis pridūrė, kad padėtis mieste jau kurį laiką yra „labai intensyvi“, o Rusijos sausumos pajėgos „be perstojo atakuoja miestą“.

 „Ukrainiečiams žmogaus gyvybės vertė yra svarbiausias prioritetas, todėl kartais galime atsitraukti iš tam tikrų teritorijų, kad ateityje galėtume jas atsiimti“, – pridūrė jis.

13:33 Rusai skelbiasi užėmę Lysyčanską

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu sekmadienį pareiškė, kad Maskvos pajėgos užėmė strategiškai svarbų Ukrainos miestą Lysyčanską ir dabar kontroliuoja visą Luhansko regioną, kuriame pastarosiomis savaitėmis vyko įnirtingi mūšiai.

„Sergejus Šoigu informavo Rusijos ginkluotųjų pajėgų vyriausiąjį vadą Vladimirą Putiną apie Luhansko liaudies respublikos išlaisvinimą“, – sakoma Gynybos ministerijos pranešime, kurį citavo Rusijos naujienų agentūros.

AP / „Scanpix“ nuotr.
AP / „Scanpix“ nuotr.

Ukraina oficialiai nekomentuoja šių pranešimų.

Daugiau apie mūšį  dėl Lysyčansko skaitykite čia.

12:58 Rusija kaltina Kyjivą paleidus raketų į Belgorodą

Rusija sekmadienį apkaltino Kyjivą paleidus tris raketas į netoli sienos su Ukraina esantį Belgorodo miestą, kur žuvo mažiausiai trys žmonės.

„Rusijos priešlėktuvinė gynyba numušė tris raketas „Točka-U“, kurias Ukrainos nacionalistai paleido į Belgorodą“, – sakė Rusijos gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas ir pridūrė, kad „sunaikinus ukrainiečių raketas, vienos iš jų nuolaužos nukrito ant namo“.

Ukrainos Odesos srities administracijos atstovas Serhijus Bratčukas savo ruožtu platformoje „Telegram“ parašė, kad apšaudytuose Belgorodo pastatuose įstrigo rusiškos oro gynybos raketų sistemos „Pancir S1“ raketų fragmentai.

Pasak jo, Ukrainos ginkluotosiose pajėgose tokių sistemų nėra.

11:42 Apšaudytas rusų okupuotas Melitopolio miestas

Rusijos karinė miesto administracija patvirtino, kad Melitopolis buvo užpultas. Jų duomenimis, keli gyvenamieji pastatai buvo apgadinti raketų. Be to, buvo apšaudytas iš Krymo į miestą maistą gabenantis traukinys. 

Nors Rusijos kariai Melitopolį užėmė gana greitai po invazijos pradžios, antrajame pagal dydį Zaporižės regiono mieste vis dar kyla pasipriešinimas Rusijos okupacijai.

11:09 O. Arestovičius: Lysyčanskas gali atitekti rusams

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas pripažino, kad šį savaitgalį suintensyvėjus mūšiams, Rusijos pajėgoms gali atitekti paskutinis ukrainiečių kontroliuojamas miestas Luhansko regione – Lysyčanskas.

Oleksijus Arestovičius sako, kad Rusijos pajėgos kirto Siverskio Donecko upę ir artėjo prie miesto iš šiaurės.

„Tai iš tiesų yra grėsmė. Pamatysime. Neatmetu nė vieno iš kelių čia esančių padarinių. Per dieną ar dvi viskas paaiškės daug aiškiau“, – O. Arestovičių cituoja BBC.

Promaskvietiškos separatistinės Luhansko liaudies respublikos ambasadorius Rusijoje Rodionas Mirošnikas Rusijos televizijai sakė, kad Lysičanskas „kontroliuojamas“, bet „dar nėra išvaduotas“.

Luhansko karinės administracijos („Scanpix“ / AP) nuotr.
Luhansko karinės administracijos („Scanpix“ / AP) nuotr.

Luhansko srities gubernatorius Serhijus Haidajus sako, kad Lysyčansko puolimas nesiliauja, o rusai prie apgulto miesto artėja iš visų pusių.

10:21 Rusijos Belgorodo mieste sprogimai pareikalavo trijų gyvybių

Trys žmonės žuvo per kelis „stiprius sprogimus“ Belgorodo mieste, sekmadienį pranešė su Ukraina besiribojančio Rusijos regiono gubernatorius.

„Šiuo metu bandome nustatyti įvykio aplinkybes. Suveikė priešlėktuvinė gynyba“, – platformoje „Telegram“ pranešė gubernatorius Viačeslavas Gladkovas.

Pasak jo, per paryčiais įvykusius sprogimus buvo apgadinta kelios dešimtys namų.

Vis dėlto V. Gladkovas neapkaltino Ukrainos pajėgų dėl šio incidento.

10:05 Lysyčanske vyksta įnirtinga kova

 Ukraina teigia, kad jos pajėgos atlaiko intensyvų Rusijos apšaudymą ir tvirtina, kad miestas nėra užimtas.

Tačiau Rusijos remiami separatistai teigia sėkmingai įžengę į miestą ir pasiekę jo centrą.

Rusijos žiniasklaida rodė vaizdo įrašus, kuriuose matyti, kaip separatistų arba Rusijos pajėgos akivaizdžiai žygiuoja gatvėmis.

Rusijos šaltiniai tviteryje paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip ant sugriauto miesto administracinio centro tariamai iškeliama sovietinė vėliava, tačiau tai nepatvirtinta.

Tai paskutinis Ukrainos kontroliuojamas miestas Luhanske, priklausančiame pramoniniam Donbaso regionui. Rusija praėjusį mėnesį užėmė netoliese esantį Severodonecko miestą, rašo BBC.

09:22 Rusijos kariai įžengė į Lysyčanską 

Ukrainos šaltinių teigimu, Rusijos kariai įžengė į Lysyčanską.

„Donecko srityje okupantai sutelkia dėmesį į savo pozicijų įtvirtinimą Lysyčansko ir Verchniokajankos miestuose“, – praneša Ukrainos generalinis štabas.

Ukrainos karinis Luhansko gubernatorius Serhijus Hajdajus savo „Telegram“ kanale taip pat patvirtino, kad rusai toliau žengė į priekį „ir įsitvirtino Lysyčansko rajone“. Vis dar neaišku, ar mieste yra Ukrainos dalinių, nurodo „Welt“.

08:46 G. Nausėda: Lietuva pasirengusi sukurti infrastruktūrą JAV nuolatinėms pajėgoms

JAV viešintis prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį susitiko su Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadu generolu majoru Marku Schindleriu. Prezidentas pabrėžė, kad Lietuva siekia nuolatinio JAV karinių pajėgų dislokavimo savo teritorijoje ir yra pasirengusi sukurti visą reikiamą infrastruktūrą.

„Karinis bendradarbiavimas su JAV yra strategiškai svarbus Lietuvai. Transatlantinis ryšys yra tiek Lietuvos, tiek visos Europos saugumui reikšminga sąlyga“, – pranešime cituojamas G. Nausėda.

08:27 V. Zelenskis prašo tarptautinės pagalbos šaliai po karo atstatyti

Rusijai ir toliau niokojant Ukrainą,  prezidentas Volodymyras Zelenskis paprašė tarptautinės pagalbos atstatant šalį po karo, kuris tęsiasi jau daugiau nei keturis mėnesius. 

„Reikia ne tik atstatyti viską, ką okupantai sugriovė, bet ir sukurti naują mūsų gyvenimo pagrindą: saugų, modernų, patogų, be kliūčių“, – sakė jis.

Tam reikėtų „milžiniškų investicijų, milijardų, naujų technologijų, geriausios praktikos, naujų institucijų ir, žinoma, reformų“.

Ukrainos vadovas taip pat užsiminė apie šį pirmadienį Lugane (Šveicarija) vyksiantį 40 potencialių šalių donorių susitikimą. Ukrainos vyriausybė ketina pirmą kartą pristatyti savo prioritetus dėl karo nuniokotos šalies atstatymo renginyje, rašo ntv.de.

07:49 A. Lukašenka kaltina Ukrainą apšaudžius Baltarusiją

Baltarusijos autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka apkaltino Ukrainos ginkluotąsias pajėgas paleidus raketas į karinius objektus Baltarusijoje.

Anot jo, prieš kelias dienas buvo bandyta apšaudyti, tačiau visos raketos buvo perimtos, praneša naujienų portalas „Meduza“.

„Mus provokuoja. Prieš tris dienas, o gal ir šiek tiek daugiau, iš Ukrainos teritorijos buvo bandyta atakuoti karinius objektus Baltarusijoje. Tačiau, ačiū Dievui, priešlėktuvinės sistemos „Pantsir“ sugebėjo perimti visas Ukrainos ginkluotųjų pajėgų paleistas raketas“, – sakė A. Lukašenka, tačiau nepateikė jokių savo įrodymų.

Jis pažymėjo, kad įsakė Baltarusijos kariuomenei „nusitaikyti“ į Minsko priešininkų sostinėse esančius sprendimų priėmimo centrus. A. Lukašenka perspėjo, kad jei jie išdrįstų smogti Gomeliui, Mozyriaus naftos perdirbimo gamyklai, Lunineco aerodromui ar Brestui, „atsakas būtų skubus“.

 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

VMI maitinimo įmonėse nustatė kone 400 mokestinių pažeidimų 2

Viešojo maitinimo sektoriuje šiemet sausį – liepą nustatyti keli šimtai mokestinių pažeidimų ir priskaičiuota...

Finansai
2022.08.14
Rusijos centrinis bankas apie ekonomikos scenarijus ir naftos kainą

Rusijos centrinis bankas mato du ateities ekonomikos scenarijus. Vienas jų būtų spartus prisitaikymas prie...

Pramonė
2022.08.14
Ukraina ketina naikinti lengvatinį tarifą degalams

Ministrų kabinetas pateikė Radai įstatymo projektą, kuriuo siekiama panaikinti lengvatinį degalų...

Verslo aplinka
2022.08.14
Savaitgalį Ukraina nukovė du rusų sraigtasparnius „Aligator“

Šeštadienį ir sekmadienį Ukrainos ginkluotųjų pajėgų raketų „žemė-oras“ sistemos nukovė du priešo...

Verslo aplinka
2022.08.14
Taivane lankosi JAV įstatymų leidėjų delegacija

Praėjus vos 12 dienų po JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizito, kuris papiktino Kiniją, Taivane...

Verslo aplinka
2022.08.14
Jerevano turguje nugriaudėjo sprogimas, yra aukų

Armėnijos sostinėje Jerevane esančiame turguje nugriaudėjo sprogimas, kuris sukėlė gaisrą ir pareikalavo...

Verslo aplinka
2022.08.14
Brangstanti energetika labiausiai smogė Estijos gyventojams Premium

Europos šalių gyventojus energijos brangymetis palietė skirtingai: vidutinės Suomijos šeimos išlaidas jis...

Finansai
2022.08.14
V. Zelenskis kaltina Rusiją naudojant „branduolinį šantažą“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis apkaltino Rusiją, kad ji naudoja „branduolinį šantažą“ Zaporižios...

Verslo aplinka
2022.08.14
Iš premjerės I. Šimonytės komandos pasitraukia atstovė spaudai R. Jakilaitienė 2

Premjerės Ingridos Šimonytės politinę komandą nuo rugsėjo 1-osios palieka patarėja ryšių su visuomene...

Vadyba
2022.08.14
Kinijoje – pirmieji krizės ženklai: smuko naudotų prabangių prekių kainos 1

Pastaraisiais mėnesiais Kinijoje sparčiai krito naudotų prabangos prekių kainos, nes net ir turtingieji...

Verslo aplinka
2022.08.14
Šeštadienį užregistruoti 168 nauji COVID-19 atvejai, trys žmonės mirė

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 168 nauji COVID-19 atvejai, trys žmonės mirė, rodo sekmadienį...

Verslo aplinka
2022.08.14
Lietuvoje padaugėjo melagingų pranešimų apie visuomenei gresiantį pavojų

Policijos duomenimis, per septynis mėnesius pradėta 14 ikiteisminių tyrimų dėl melagingų pranešimų apie...

Verslo aplinka
2022.08.14
Cirkas su pinigais Juodkrantėje: pastatus griauti reikia, bet iškeldinti gyventojų negali Premium 3

Teismui prieš daugiau nei dešimtmetį įpareigojus nugriauti du nelegalius vadinamuosius jachtininkų viešbučius...

Statyba ir NT
2022.08.14
Latvijos vadovas siūlo panaikinti Rusijos agresiją remiančių užsieniečių leidimus gyventi 7

Latvijos prezidentas Egilas Levitas mano, kad Rusijos agresiją palaikantiems asmenims Latvijoje iki šiol...

Verslo aplinka
2022.08.13
Ukraina ir Rusija apkaltino viena kitą smūgiais Zaporižios AE

Ukraina ir Rusija šeštadienį viena kitą apkaltino smūgiais Ukrainos pietryčiuose esančiai Zaporižios atominei...

Verslo aplinka
2022.08.13
Maskva: Rusija ir JAV derasi dėl JAV krepšinio žvaigždės iškeitimo į „mirties pirklį“

JAV ir Rusija svarsto galimą apsikeitimą kaliniais, kurį vykdant pagarsėjęs rusų ginklų prekeivis būtų...

Verslo aplinka
2022.08.13
Nusekus Reinui iš dalies stabdoma laivyba

Reino upės vanduo penktadienį nuseko žemiau ribos, svarbios vertinant upės tinkamumą laivybai, pranešė...

Verslo aplinka
2022.08.13
Oderyje dėl numanomos cheminės taršos „visur“ matomos nugaišusios žuvys

Per Lenkiją ir Vokietiją tekančios Oderio upės, kurią lenkai vadina Odra, pakrantes nuklojus tūkstančiams...

Verslo aplinka
2022.08.13
Dėl nepilnamečių seksualinio išnaudojimo kunigas J. Kusas pašalintas iš dvasininkų luomo

Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius už nepilnamečių tvirkinimą ir seksualinį išnaudojimą iš dvasininkų luomo...

Verslo aplinka
2022.08.13

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku