Antru įverčiu BVP per ketvirtį traukėsi kiek mažiau

Publikuota: 2018-11-30
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Antrasis trečiojo šių metų ketvirčio BVP įvertis anksčiau skelbtus ekonomikos augimo rodiklius pakoregavo į teigiamą pusę.

2018 m. trečiąjį ketvirtį bendrasis vidaus produktas (BVP) to meto kainomis sudarė 12,0 mlrd. Eur, remdamasis išsamesniais verslo, mokesčių ir kainų statistikos duomenimis, praneša Lietuvos statistikos departamentas. Palyginti su atitinkamu 2017 m. ketvirčiu BVP augo 2,9%. Palyginti su 2018 m. antruoju ketvirčiu, realus BVP pokytis buvo neigiamas ir sudarė –0,3%. 

Tai yra atitinkamai 0,2 ir 0,1 proc. punktu geresnis rezultatas, nei buvo skaičiuota pirmuoju įverčiu. Tuomet BVP augimas per metus siekė 2,7%, per ketvirtį susitraukimas siekė 0,4%. VŽ rašė, kad trečiąjį šių metų ketvirtį, pirmą kartą nuo 2009-ųjų, Lietuvos BVP ketvirtinis pokytis (pašalinus sezoniškumą) buvo neigiamas.

2018 m. trečiąjį ketvirtį neigiamam BVP pokyčiui didžiausią įtaką turėjo sumažėjusi žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės įmonių sukurta pridėtinė vertė, tai lėmė prastesnis žemės ūkio augalų derlius. Teigiamos įtakos BVP pokyčiui turėjo išaugusi didmeninės ir mažmeninės prekybos, variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto, transporto ir saugojimo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų ir statybos įmonių sukurta pridėtinė vertė.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Namų ūkių galutinio vartojimo išlaidos padidėjo 2,7%, valdžios sektoriaus išlaidos reikšmingai nesikeitė. Bendrojo pagrindinio kapitalo formavimas padidėjo 1,1%. Prekių ir paslaugų eksportas sumažėjo 0,3%, o importas – 0,7%.

2018 m. trijų ketvirčių BVP sudarė 33,1 mlrd. Eur to meto kainomis. Palyginti su 2017 m. trimis ketvirčiais, realus BVP pokytis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, sudarė 3,4% (nepašalinus – 3,3%).

[infogram id="a9a52d91-f4c0-48b3-a19c-104bb95c9eb3" prefix="jQS" format="interactive" title="Verslo aplinka: BVP pokyčiai ketvirčiais"]

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku