Vartotojų nuotaikose daugiau optimizmo neatsirado

Publikuota: 2017-05-29

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis šių metų gegužę buvo toks pat kaip ir praėjusiais metais.

Šių metų gegužę vartotojų pasitikėjimo rodiklis siekė minus 12, pranešė Statistikos departamentas. Palyginti su praėjusiais metais, gyventojai šiek tiek blogiau vertino šalies ekonominės padėties ir bedarbių skaičiaus kitimo perspektyvas, šiek tiek geriau – savo namų ūkio finansinę padėtį ir galimybę nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėn.

Pastaruoju metu aukščiausias vartotojų pasitikėjimo rodiklis (minus 4) fiksuotas praėjusių metų lapkritį ir nuo to laiko krinta.

Šių metų gegužę per mėnesį rodiklis sumažėjo 1 proc. punktu. Palyginti su balandžiu, gyventojai pesimistiškiau vertino šalies ekonominės padėties ir bedarbių skaičiaus kitimo perspektyvas, geriau – namų ūkio finansinės padėties perspektyvas.

Gegužės mėn., palyginti su balandžio mėn., gyventojų, prognozuojančių šalies ekonominės padėties gerėjimą per ateinančius 12 mėn., dalis sumažėjo nuo 23 iki 20%. 30% gyventojų manė, kad padėtis blogės (balandžio mėn. – 29%).

Bedarbių skaičiaus kitimo prognozės taip pat buvo pesimistiškesnės. Gyventojų, manančių, kad bedarbių skaičius per artimiausius 12 mėnesių augs, padaugėjo nuo 30% iki 34%.

Gyventojų nuomonė apie namų ūkio finansinės padėties perspektyvas, palyginti su praėjusiu mėnesiu, buvo šiek tiek optimistiškesnė: manančiųjų, kad jų namų ūkio finansinė padėtis blogės, dalis sumažėjo nuo 20 iki 19%, o besitikinčių padėties gerėjimo padaugėjo nuo 17 iki 18%.

Teigiančių, kad jų finansinė padėtis per praėjusius 12 mėn. pagerėjo, dalis padidėjo 2 proc. punktais (nuo 11% iki 13%), bet tiek pat procentinių punktų padidėjo teigiančių, kad padėtis pablogėjo (nuo 38% iki 40%).

infogr.am::vartotoju_pasitikejimo_rodiklis_2017_m_geguze

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau