2022-09-08 15:10

Energetikos ministerija vengia žadėti pagalbą verslui, M. Majauskas piktinasi, jog institucijos kratosi atsakomybės

Mykolas Majauskas, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Mykolas Majauskas, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Elektros ir dujų kainoms pakilus į rekordines aukštumas, dėl kurių įmonės patiria didelių nuostolių ir prašo Vyriausybės pagalbos, Inga Žilienė, energetikos viceministrė, sako, jog valstybė gali reguliuoti tik mažmenines elektros kainas, tuo metu subsidijuojant elektros gamintojus pinigai atitektų ne tik vietos, bet ir kitų Baltijos šalių gamintojams.

„Valstybė gali reguliuoti kainas tik mažmeninėje rinkoje, tačiau pagrindinę kainos dalį sudaro elektros įsigijimo sąnaudos, kurios yra formuojamos biržose arba tiesioginiais sandoriais tarp atsinaujinančios energetikos gamintojų ir vartotojų“, – Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) posėdyje, kur buvo aptarta galima valstybės parama Lietuvos pramonei ir verslui, teigė I. Žilienė.

„Kainų reguliavimas reikštų, kad valstybė turėtų subsidijuoti tiekėjus, tuo tarpu žinant, kad Lietuvos elektros rinka priklauso bendrai ES rinkai, o čia prekiauja kitų aplink Baltijos jūrą įsikūrusių šalių gamintojai, dalis Lietuvos subsidijų atitektų jiems. Taigi, valstybė subsidijuotų ne tik vietos gamintojus, bet ir kitas Baltijos šalis“, – pridūrė energetikos viceministrė. 

Be to, anot jos, subsidijų klausimą turėtų spręsti Finansų, o ne Energetikos ministerija. 

Mykolas Majauskas, BFK pirmininkas, apgailestavo, kad nepaisant situacijos rimtumo, valstybės institucijos ir toliau kratosi atsakomybės. 

„Norėtųsi, kad mes mažiau replikuotume darbdaviams, o juos girdėtume, nes man susidaro įspūdis, kad bandome atsakyti, kodėl negalime kažko padaryti, vietoje to, mums reikėtų suremti pečius ir paieškoti sprendimų, kaip tai padaryti. Suprantama, kad tai yra sunkiau nei nedaryti nieko“, – posėdyje teigė M. Majauskas. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

52795
130817
52791