Maskva grasina smogti „sprendimų priėmimo centrams“, ES skiria papildomus 500 mln. Ukrainos paramai

Publikuota: 2022-04-13
Atnaujinta 2022-04-13 22:06
  • Mariupolyje galėjo žūti nuo 20.000 iki 22.000 gyventojų, mano vietos valdžios atstovai.
  • Sulaikytas prokremliškų pažiūrų oligarchas V. Medvečiukas.
  • J. Bidenas Rusijos veiksmus prilygino genocidui.
  • V. Zelenskis nurodė, kokių ginklų reikia jo šaliai, kad įveiktų Rusiją.

Antradienio įvykių suvestinę galima rasti čia.

22:06 Baigiame pildyti trečiadienio naujienų juostą

Naujausias žinias kviečiame sekti ketvirtadienį 6:30 val.

22:04 JT: paliaubos tarp Maskvos ir Kyjivo mažai tikėtinos

Antonio Guterresas, Jungtinių Tautų (JT) vadovas, pareiškė, kad Rusijos ir Ukrainos paliaubų susitarimas šiuo metu mažai tikėtinas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Vietoje to A. Guterresas sakė, kad JT pateikė Rusijai pasiūlymų „suvienyti šalis suvaldyti“ humanitarinės pagalbos prieinamumą ir civilių gyventojų evakuaciją, tačiau atsakymo iš Maskvos dar negavo.

„Yra daug dalykų, kuriuos galima padaryti, kad būtų užtikrinta civilių evakuacija“, – citavo jį BBC.

21:52 Rusija įveda sankcijas JAV atstovams ir Kanados senatoriams

Rusija įveda sankcijas 398 JAV Atstovų Rūmų atstovams ir 87 Kanados senatoriams.

Pasak „Interfax“, Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad sankcijos įvestos po to, kai JAV praėjusį mėnesį paskelbė sankcijas 328 Rusijos Dūmos nariams.

Atsakydama į JAV priemones, Rusija netrukus planuoja paskelbti papildomas sankcijas, teigė „Interfax“.

21:50 Lenkijos prezidentas: tai terorizmas

Andrzejus Duda , Lenkijos prezidentas, karą Ukrainoje pavadino „terorizmu“ ir pridūrė, kad nusikaltimus įvykdę asmenys turi būti patraukti atsakomybėn kartu su įsakymus davusiais asmenimis, praneša „Reuters“.

21:26 JAV skyrė Ukrainai papildomus 800 mln. USD 

Joe Bidenas, JAV prezidentas, šiandien paskelbė, kad JAV Ukrainai papildomai skirs 800 mln. USD karinės pagalbos, praneša „Reuters“. Bendra JAV Ukrainai suteikta pagalba viršija 2,4 mlrd. USD.

„Naujausią paketą sudaro artilerijos sistemos, artilerijos pabūklai ir šarvuočiai“, – sakė J. Bidenas.

21:02 Susijungė Mariupolio karinės brigados

Azovo pulkas ir 36-oji atskiroji jūrų pėstininkų brigada sujungė savo jėgas Mariupolyje, kariai persigrupavo bei toliau vykdo kovines užduotis, praneša Denysas Prokopenko, Mariupolio „Azovo“ būrio vadas.

„Vakar susivienijome su garbingais kovotojais iš jūrų pėstininkų brigados – tikrais kariais, didvyriais, kurie liko ištikimi savo priesaikai, ištikimi Ukrainos žmonėms ir toliau kartu su mumis gina miestą. Tai tikri vyrai, pasirinkę kario kelią“, – sakė D. Prokopenko, kurį citavo „UNIAN“.

20:53 JAV: Rusijos pajėgos nusivylusios karu 

JAV gynybos pareigūnas teigė, kad JAV turi naujausių įrodymų, jog Rusijos pajėgos „buvo nusivylusios šiuo karu, nebuvo tinkamai informuotos, nebuvo tinkamai apmokytos, nebuvo pasiruošusios ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai tam, ką ketino daryti“.

JAV taip pat turi duomenų, kad Rusijos karininkai yra „nusivylę savo karių darbu, nusivylę savo kolegų darbu“, – pareigūną citavo „The Guardian“.

„Beveik pusė“ Rusijos karių Ukrainoje yra šauktiniai, „kurie negauna daug apmokymų“, pažymėjo jis.

20:38 J. Bidenas ir V. Zelenskis aptarė JAV paramą Ukrainai

Joe Bidenas, JAV prezidentas, trečiadienį paskambino Volodomyrui Zelenskiui, Ukrainos vadovui, kad jį informuotų apie „JAV tęsiamą paramą“ Kyjivui, pranešė Baltieji rūmai.

V. Zelenskis savo ruožtu per „Twitter“ parašė, kad jis kartu su V. Bidenu aptarė „papildomą gynybos ir galimą makrofinansinės pagalbos paketą“.

Valandą trukęs pokalbis įvyko pasirodžius pranešimų, kad Vašingtonas nusiteikęs paskelbti apie šimtų milijonų dolerių vertės papildomų karinių atsargų perdavimą Kyjivui.

20:30 Maskva pagrasino smogti „sprendimų priėmimo centrams“

Rusijos kariuomenė trečiadienį pagrasino smogti Ukrainos „sprendimų priėmimo centrams“, įskaitant esančius Kyjive, jeigu ukrainiečių pajėgos toliau atakuos taikinius Rusijos teritorijoje.

„Matome Ukrainos pajėgų mėginimus rengti diversijas ir smūgius objektams Rusijos Federacijos teritorijoje, – sakoma Rusijos gynybos ministerijos pranešime. – Jeigu tokie atvejai tęsis, Rusijos Federacijos ginkluotosios pajėgos suduos smūgių sprendimų priėmimo centrams, taip pat Kyjive, nuo ko Rusijos kariuomenė iki šiol susilaikydavo.“

20:20 ESBO: Rusija pažeidžia humanitarinę teisę Ukrainoje

Rusija per besitęsiantį karą Ukrainoje įvykdė „aiškių ir sistemingų tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimų“, sakoma trečiadienį paskelbtoje didžiausios pasaulyje saugumo institucijos ataskaitoje.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) dokumente teigiama, jog jeigu Maskva, vasario 24 dieną įsiveržusi į kaimyninę šalį, laikytųsi savo tarptautinių įsipareigojimų, „nužudytų ar sužeistų civilių gyventojų skaičius būtų likęs daug mažesnis“.

Išsamiau skaitykite čia.

19:55 Įšaldytas 7 mlrd. su R. Abramovičiumi susijęs turtas

Džersio karališkasis teismas oficialiai įšaldė su Romanu Abramovičiumi, Rusijos oligarchu, susijusį 7 mlrd. USD vertės turtą, o policija atliko su milijardieriumi susijusių nekilnojamojo turto objektų kratas, pranešė britų teisės pareigūnų departamentas Normandijos sąsiaurio saloje.

„Balandžio 12 d. Karališkasis teismas taip pat priėmė oficialų įšaldymo įsakymą dėl turto, kurio vertė, kaip įtariama, viršija 7 mlrd. USD, kuris, kaip įtariama, yra susijęs su R. Abramovičiumi ir kuris yra Džersyje arba priklauso Džersyje registruotiems subjektams“, – teigiama pranešime, kurį cituoja „Reuters“.

19:42 Ukraina: prie Mariupolio 10.000 Rusijos karių

Oleksijus Reznikovas, Ukrainos gynybos ministras, teigia, kad netoli Mariupolio yra daugiau kaip 10.000 Rusijos karių, kurie bando užimti miestą.

„Jie vis dar kovoja ir sulaiko savo labai dideles (pajėgas) – prie Mariupolio yra daugiau kaip 10.000 rusų karių“, – sakė O. Reznikovas.

19:06 Prancūzijos žvalgyba: Rusijos kariuomenė pradės puolimą Rytuose artimiausiomis dienomis

Pulkininkas Pascalis Lanni, Prancūzijos kariuomenės atstovas, trečiadienį pareiškė, kad Rusijos kariuomenė artimiausiomis dienomis ruošiasi „plataus masto puolimui“ Ukrainos rytuose.

„Per kelias artimiausias dienas, galbūt per 10 dienų, Rusija gali atnaujinti savo pastangas ir pradėti plataus masto puolimą rytuose ir pietuose, kad užkariautų Donecko ir Luhansko regionus“, – P. Lanni citavo CNN.

Jo teigimu, Rusijos pajėgos vykdo oro antskrydžius ir bombardavimus Ukrainoje ne tik siekdamos susilpninti Ukrainos gynybos sistemos darną, bet ir sutrikdyti Ukrainos logistikos judėjimą ir pajėgumus.

18:42 Kremlius nelinkęs išmainyti Ukrainoje suimtą V. Medvedčuką

Kremlius trečiadienį atmetė idėją iškeisti Ukrainos suimtą prorusišką oligarchą Viktorą Medvedčuką iškeisti į Rusijos rankose esančius ukrainiečius.

Dmitrijus Peskovas, Kremliaus atstovas spaudai, sakė, kad V. Medvedčukas neturi „nieko bendra su specialiąja karine operacija“.

„Jis yra užsienio politikas, – žurnalistams sakė D. Peskovas ir pridūrė nežinąs, ar pats V. Medvedčukas pageidauja, kad Maskva įsikištų. – Medvedčukas niekada nepalaikė jokių užkulisinių ryšių su Rusija.“

18:31 Ukraina: vis dar kontroliuojame keletą Mariupolio rajonų

Ukraina neigia Rusijos pranešimus, kad daugiau kaip 1.000 jūrų pėstininkų pasidavė Mariupolyje.

Petro Andriuščenka, Mariupolio mero patarėjas, interviu BBC metu atmetė Rusijos pareiškimus ir patikino, kad Ukraina vis dar kontroliuoja keletą miesto rajonų.

Pasak jo, Ukraina kontroliuoja uostą, miesto rytuose esantį pramoninį rajoną, dalį šiaurės ir pusę centrinio miesto rajono. Nepriklausomai patikrinti šiuos duomenis galimybės nėra.

18:10 V. Zelenskis: Rusija vis dar turi galimybių pulti ne tik Ukrainą

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, savo naujausiame kreipimesi anglų kalba teigė, Rusija vis dar turi galimybių pulti ne tik Ukrainą, bet ir Lenkiją, Moldovą, Rumuniją ir Baltijos šalis, jei jo šalis neteks laisvės.

Jis darkart prašė daugiau ginklų, kad būtų galima „išgelbėti milijonus ukrainiečių, taip pat milijonus europiečių“. Taip pat kreipimesi jis išvardija, kokios ginkluotės šiuo metu labiausiai reikia. 

17:48 Austrijos kancleris sako, kad į Maskvą vyko pasipriešinti dėl to, ką matė Ukrainoje

Karlas Nehammeris, Austrijos kancleris, aiškino, kad nusprendė vykti į Maskvą ir pasipriešinti Vladimirui Putinui, Rusijos prezidentui, dėl to, ką pamatė Ukrainoje.

„Priėmiau sprendimą vykti į Maskvą, pažvelgti prezidentui Putinui į akis ir konfrontuoti su tuo, ką mačiau“, – sakė kancleris interviu CNN žurnalistei.

Paklaustas apie V. Putino mąstyseną susitikimo metu, J. Nehammeris sakė, kad V. Putinas buvo „labai griežtas“ ir „aiškiai“ išsakė savo mintis.

„Jo požiūriu, jis turi ginti Rusijos Federaciją, rusus, gyvenančius Rytų Ukrainoje“, – sakė jis.

17:28 ES skiria papildomus 500 mln. Ukrainos paramai

Europos Sąjunga (ES) patvirtino papildomą 500 mln. Eur finansavimą Ukrainai pagal Europos taikos priemonę (EPF). Iš viso ES Ukrainos pagalbai skyrė 1,5 mlrd. Eur

Pagal sutartą priemonę, ES finansuos valstybių-narių paramą Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms. Planuojama Ukrainai suteikti įranga ir reikmenimis, įskaitant apsaugos priemones, pirmosios pagalbos rinkinius ir degalus, taip pat karinę įrangą.

17:10 Sumų regione žuvo daugiau kaip 100 civilių

Sumų regione žuvo daugiau kaip 100 civilių gyventojų, tačiau tai dar negalutinis skaičius, praneša Dmytro Žyvickis, Sumų regiono karinės administracijos vadovas.

„Daug žmonių rasta negyvų su surištomis rankomis, su kankinimų žymėmis, su šautinėmis kulkomis į galvą“, – jį citavo CNN.

D. Žyvickis teigė, kad yra žmonių, kurie laikomi nelaisvėje, bet kasdien vyksta derybos dėl jų iškeitimo arba išlaisvinimo.

16:54 Mariupolyje likę 180.000 žmonių, norinčių išvykti

Trečiadienį Vadimas Boičenka, Mariupolio meras, pranešė, kad jo mieste ir apylinkėse liko iki 180.000 žmonių, kurie turi būti evakuoti.

16:22 Kremlius: JAV pareiškimas dėl genocido yra „nepriimtinas“

Dmitrijus Peskovas, Kremliaus atstovas spaudai, pareiškė, kad Joe Bideno, JAV prezidento, pareiškimas, kad Rusija vykdo genocidą yra „nepriimtinas“.

„Mes manome, kad tokios pastangos iškreipti situaciją yra nepriimtinos. Vargu, ar tai priimtina iš JAV, šalies, kuri pastaruoju metu įvykdė gerai žinomų nusikaltimų, prezidento“, – D. Peskovą citavo „Reuters“.

16:15 JT per parą iš Ukrainos pasitraukė daugiau kaip 40.000 žmonių

Iš Ukrainos per pastarąją parą išvyko 40.679 pabėgėlių, trečiadienį pranešė Jungtinės Tautos (JT), įspėdamos, kad pažeidžiamas moteris ir vaikus pakeliui siekia išnaudoti prekeiviai žmonėmis.

JT pabėgėlių reikalų agentūra UNHCR informavo, kad nuo Rusijos įsiveržimo pradžios vasario 24-ąją, pabėgo iš viso 4,656 mln. ukrainiečių. Apie 90% išvykusiųjų iš Ukrainos yra moterys ir vaikai.

16:12 G. Nausėda aplankė Borodianką

G. Nausėda, Lietuvos prezidentas, vizito Kyjive metu, aplankė Borodiankos miestą. Po apsilankymo prezidentas teigė, kad įvykiai šiame mieste yra tik dar vienas Rusijos kariuomenės vykdytų žiaurių karo nusikaltimų įrodymas.

„Ši vieta yra persmelkta nelaimės ir skausmo. Čia buvo žudomi ir kankinami civiliai ukrainiečiai, bombarduojami gyvenamieji namai ir kita civilinė infrastruktūra. Sunku patikėti, kad tokie karo žiaurumai gali vykti XXI amžiaus Europoje, bet tai yra realybė. Tai yra karas, kuriame privalome nugalėti“, – sakė G. Nausėda.

16:05 Rusija laikys JAV ir NATO transportą, gabenantį ginklus, „teisėtais kariniais taikiniais“

Sergejus Riabkovas, Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas, pareiškė, kad Rusija laikys JAV ir NATO transporto priemones, gabenančias ginklus Ukrainos teritorijoje, „teisėtais kariniais taikiniais“, praneša „Reuters“.

„Įspėjame, kad JAV ir NATO ginklų gabenimą per Ukrainos teritoriją laikysime teisėtais kariniais taikiniais. Duodame suprasti amerikiečiams ir kitiems vakariečiams, kad bandymai stabdyti mūsų specialiąją operaciją, padaryti kuo didesnę žalą Donecko ir Luhansko liaudies respublikų, Rusijos karinėms formuotėms bus griežtai numalšinti“, – sakė S. Riabkovas, duodamas interviu Rusijos valstybinei naujienų agentūrai „Tass“.

15:52 G. Nausėda jau Kyjive

Gitanas Nausėda, Lietuvos prezidentas, drauge su Estijos, Latvijos ir Lenkijos prezidentais jau atvyko į Kyjivą. 

Apie tai „Twitter“ pranešė Estijos ambasada Ukrainoje.

15:43 JK pritaikė sankcijas 178 separatistams Donecko ir Luhansko regionuose

Jungtinė Karalystė (JK) nustatė naujas sankcijas 178 Rusijos separatistams Donecko ir Luhansko regionuose, trečiadienį pranešė JK užsienio reikalų ministerija.

„Po siaubingų raketų atakų prieš civilius gyventojus Rytų Ukrainoje šiandien mes taikome sankcijas tiems, kurie remia neteisėtus separatistinius regionus ir prisideda prie žiaurių nusikaltimų prieš Ukrainos žmones, – sakoma Liz Truss, JK užsienio reikalų sekretorės, pareiškime. – Mes ir toliau taikysime priemones visiems, kurie padeda Putino karui ir jį kursto.“

15:38 Donecke apšaudomi gyvenamieji namai

Trečiadienį du Donecko regiono miestai, Avdijivka ir Velyka Novosilka, patyrė atakas, kurių taikiniais tapo gyvenamieji pastatai ir miesto infrastruktūra, pranešė Pavlo Kyrylenko, Donecko srities karinės administracijos vadovas.

Jo teigimu, Rusijos pajėgos toliau apšaudo miestus ir kaimus palei visą fronto liniją.

15:11 TBT: „Ukraina yra nusikaltimo vieta“

Karimas Khanas, Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) vyriausiasis prokuroras, lankėsi Ukrainos Bučos mieste, ir, pasak jo, „Ukraina yra nusikaltimo vieta“.

TBT turi „pagrįstų priežasčių manyti, kad vykdomi teismo jurisdikcijai priklausantys nusikaltimai“, sakė K. Khanas, praneša agentūra AFP.

15:07 Rusija pripažįsta, kad ekonomika patiria nuostolį

Andrejus Belousovas, Rusijos vicepremjeras, kalbėdamas šalies parlamente, pripažino, kad agresorės ekonomika jau patiria nuosmukį, skelbia „Kommersant.ru“.

Anot vicepremjero, problemas Maskva patiria dėl apribotos logistikos ir sutrikusio likvidumo, Vakarams įvedus sankcijas. Išsamiau skaitykite čia

14:50 V. Putinas: galime padidinti energijos išteklių vartojimą vidaus rinkoje

Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, trečiadienį pareiškė, kad Maskva ieškos alternatyvių rinkų savo energijos išteklių eksportui, kai Vakarų šalių sostinės paskelbė sankcijas Maskvai dėl jos karinių veiksmų Ukrainoje.

„Turime visus išteklius ir galimybes greitai rasti alternatyvius sprendimus“, – sakė V. Putinas per televizijos transliuotą vyriausybės posėdį, skirtą Rusijos Arkties regiono plėtrai. 

„Kalbant apie Rusijos naftą, dujas ir anglis – mes galime padidinti jų vartojimą vidaus rinkoje... taip pat padidinti energijos išteklių tiekimą į kitas pasaulio dalis, kur jų tikrai reikia“, – pridūrė V. Putinas.

14:41 V. Zelenskis: per prievartą į Rusiją išvežta 0,5 mln. ukrainiečių

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, kreipdamasis į Estijos parlamentą, pranešė, kad Rusijos kariuomenė iš jo šalies išvežė daugiau kaip 500.000 gyventojų.

Jis pažymėjo, kad iš išvežtų ukrainiečių atimami dokumentai, telefonai, visi daiktai. 

„Juos bandoma išvežti į atokius Rusijos Federacijos regionus. Bandymams grįžti į Ukrainą trukdoma visais įmanomais būdais. Vaikai atskiriami nuo tėvų, juos norima išsiųsti nelegaliam įvaikinimui į Rusijos šeimas. Dešimtys tūkstančių žmonių jau žuvo Ukrainos miestuose, tapusiuose Rusijos smūgių aukomis. Prieš gyvenamuosius rajonus ir civilinę infrastruktūrą Rusijos kariuomenė naudoja visų rūšių artileriją, visų rūšių raketas, aviacines bombas, ypač fosforo bombas“, – Estijos parlamentarams sakė V. Zelenskis.

14:34 Vokietija susitarė dėl ginklų Ukrainai tiekimo

Vokietijos valdančioji koalicija susitarė dėl sunkiosios ginkluotės tiekimo Ukrainai, pranešė Markusas Faberis, šalies parlamento narys iš Laisvosios demokratų partijos.

Ankstesniais naujienų agentūros „UNIAN“ duomenimis, Vokietija turėtų suteikti Ukrainai iki 50 tankų ir 60 pėstininkų kovos mašinų.

14:18 V. Putinas: „nedraugiškos šalys“ griauna tiekimo grandines Arktyje

Vladimiras Putinas, Rusijos vadovas, teigia, kad Vakarų valstybių atsisakymas bendradarbiauti su Rusija energetikos išteklių srityje, pakenkė tiek Europos šalims, tiek JAV. Jis teigė, kad „nedraugiškos šalys“ griauna tiekimo grandines Arktyje.

V. Putinas taip kalbėjo virtualiame susitikime, kuriame aptarti ekonominiai ir plėtros klausimai Rusijos Arkties teritorijose ir šiauriniame jūrų kelyje, praneša BBC.

Nors V. Putinas pripažino, kad dėl to nukentėjo ir Rusija, jis sakė, kad atsivėrė „naujos galimybės“ siųsti energijos išteklius į šalis, kuriose jų „tikrai reikia“.

14:03 Suomija žada per kelias savaites paskelbti sprendimą, ar stos į NATO

Sanna Marin, Suomijos premjerė, trečiadienį sakė, kad jos šalis „per kelias savaites“ apsispręs, ar teikti paraišką įstoti į NATO.

„Manau, tai įvyks gana greitai. Per kelias savaites, ne mėnesius“, – per spaudos konferenciją Stokholme kartu su Švedijos premjere Magdalena Andersson žurnalistams sakė S. Marin.

Švedija taip pat diskutuoja dėl galimos šalies narystės Vakarų šalių kariniame aljanse, Rusijai vasario 24 dieną pradėjus invaziją Ukrainoje.

13:37 Po J. Bideno pastabų E. Macronas ragina kalbėti atsargiai

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį atsisakė pakartoti JAV prezidento Joe Bideno kaltinimą, kad Rusija vykdo ukrainiečių genocidą, ir įspėjo, kad žodinis eskalavimas nepadės užbaigti karo.

„Aš pasakyčiau, jog Rusija vienašališkai sukėlė brutaliausią karą, jog dabar nustatyta, kad Rusijos armija įvykdė karo nusikaltimų, jog dabar būtina surasti kaltuosius, kad jie stotų prieš teisingumą“, – kalbėjo E. Macronas.

„Tai, kas vyksta, beprotybė, tai neįtikėtinai brutalu, – sakė jis. – Tačiau tuo pačiu metu žiūriu į faktus ir noriu pasistengti išlaikyti galimybę sustabdyti šį karą ir atkurti taiką. Nesu tikras, kad žodinė eskalacija pasitarnauja šiam reikalui.“

E. Macrono teigimu, esamoje situacijoje geriausia „atsargiai“ vartoti terminus apie genocidą, ypač todėl, kad „ukrainiečiai ir rusai yra broliškos tautos“.

13:16 Švedijos spauda: šalis sieks narystės NATO šį birželį

Švedijos ministrė pirmininkė Magdalena Andersson sieks, kad šalis įstotų į NATO šių metų birželį, rašo švedų dienraštis „Svenska Dagbladet“, remdamasis savo šaltiniais.

Laikraščio informacija, šalis pateiks narystės prašymą per birželio 29–30 dienomis vyksiantį NATO viršūnių susitikimą Madride.

Tokią informacija gauta iš neįvardintų šaltinių Švedijos valdančioje socialdemokratų partijoje.

13:08 Kyjivas skelbia apie pajėgų Mariupolyje susijungimą

Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovyčius trečiadienį pranešė apie sėkmingą Ukrainos pajėgų susijungimą Mariupolyje, tuo tarpu Maskva teigia esą daugiau kaip tūkstantis ukrainiečių karių šiame strateginiame uostamiestyje pasidavė.

„Mariupolyje 36-osios jūrų pėstininkų brigados daliniai per sudėtingą ir labai rizikingą manevrą susijungė su „Azov“ pulku“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė O. Arestovyčius.

Pasak jo, „Azov“ sulaukė didelio pastiprinimo, o 36-oji jūrų pėstininkų brigada „išvengė sutriuškinimo dalimis ir gavo naujų rimtų galimybių, faktiškai – antrą šansą“.

„Apskritai miesto gynybinė sistema išaugo ir sustiprėjo“, – pabrėžė O. Arestovyčius.

12:50 Mariupolyje beveik nebeįmanoma rasti maisto ir vandens

„Miestas patiria totalią apgultį. Bombardavimas ir apšaudymai niekada nenutrūksta“, – BBC Radio 4 programai apie Mariupolį sakė Aukščiausiosios Rados narys Dmytro Gurinas.

Jo teigimu, apie 100.000 žmonių tebėra likę Mariupolyje, o rasti geriamo vandens ar maisto mieste yra beveik neįmanoma.

Jis taip pat teigė, kad „yra labai mažai abejonių, kad Rusija yra kalta dėl genocido“, nes Rusija siekia pasaulio be Ukrainos ir jos žmonių.

12:43 Atsisakius rusiškų dujų Vokietijos ekonomika kitąmet susitrauktų 2,2%

Vokietija ateinančiais metais nugrimztų į „staigią recesiją“, jei energijos išteklių tiekimas iš Rusijos būtų nedelsiant nutrauktas, teigiama trečiadienį paskelbtoje svarbiausių Vokietijos ekonomikos institutų apžvalgoje.

Prognozuojama, kad jei balandžio viduryje būtų užsukti iš Rusijos nutiestų dujotiekių čiaupai, šiemet Vokietijos ekonomikos augimas sulėtėtų iki 1,9%, o kitąmet ją ištiktų recesija – nuosmukis siektų 2,2%.

Plačiau apie tai rašoma čia.

12:15 Ukraina skelbia atnaujintus duomenis apie Rusijos pajėgų nuostolius šalyje:

[infogram id="4569255f-6182-4fd8-aca1-a59170f1bcea" prefix="VMd" format="interactive" title="Rusijos koviniai nuostoliai Ukrainoje 2022 04 13"]

Būtina paminėti, kad VŽ neturi galimybių patikrinti informacijos tikslumo.

12:00 Perspėja, kad Rusija gali sukelti migracijos krizę rytinėse ES šalyse

Lietuvos pasieniečių vadas Rustamas Liubajevas trečiadienį perspėjo, kad keršydama už sankcijas dėl invazijos į Ukrainą Rusija gali sukelti neteisėtų migrantų antplūdį rytinėse Europos Sąjungos šalyse.

Dėl analogiško veiksmo Vakarai pernai apkaltino Baltarusijos režimą, kai per šios šalies sieną į ES pradėjo plūsti tūkstančiai migrantų iš Artimųjų Rytų ir Afrikos, ir pavadino tai hibridine ataka.

„Tikėtina, kad Rusijos Federacija tokių neregėtų sankcijų kontekste arba fone galėtų irgi pradėti taikyti hibridines priemones prieš ES. Ne tik prieš Lietuvą – kalbu dabar apie mūsų visą rytinę išorinę ES sieną nuo Norvegijos iki Slovakijos arba Lenkijos“, – žurnalistams Seime trečiadienį sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas.

11:46 G. Landsbergis: naftos embargui griežtai prieštarauja kelios šalys 

Derybose dėl rusiškos naftos embargo kai kurios Europos Sąjungos šalys reiškia „griežtą prieštaravimą“, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Kol kas turime griežtą prieštaravimą iš kelių valstybių, bet Komisijos pradėtame rengti šeštojo paketo projekte yra pasiūlymai dėl naftos. Juos gali išbraukti su kategorišku veto, bet derybos vyksta“, – žurnalistams trečiadienį teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Jis neįvardino, kokios šalys nepritaria tokioms sankcijoms Rusijai. Vis dėlto pastaruoju metu daugiausiai kliūčių vieningam Bendrijos sprendimui dėl naujų ribojimų kelia Vengrija, kuri yra ypač priklausoma nuo rusiškų energijos išteklių.

11:44 Į Ukrainą sugrįžo per 870.000 pabėgėlių

 Ukrainos sienų apsaugos tarnyba antradienį pranešė, jog daugiau kaip 870.000 ukrainiečių, pasitraukusių į užsienį nuo Rusijos invazijos pradžios, jau sugrįžo į šalį.

Tarnybos atstovas Andrijus Demčenka sakė, kad šiuo metu kasdien sugrįžta po 25.000–30.000 ukrainiečių ir kad tarp grįžtančiųjų vis daugiau moterų, vaikų ir pagyvenusių žmonių. Pirmosiomis karo dienomis į Ukrainą atvykdavo beveik vien vyrai, grįžtantys kovoti su Rusijos invazija.

Šiuo metu grįžtantys žmonės „sako matantys, kad padėtis saugesnė, ypač vakariniuose regionuose, ir nurodo, kad nebegali likti užsienyje“, žurnalistams sakė A. Demčenka.

11:35 Ukraina skelbia sužlugdžiusi Rusijos kibernetinę ataką 

Ukraina sužlugdė Rusijos kibernetinę ataką prieš energetikos sektorių, antradienį pranešė pareigūnai, šaliai rengiantis prognozuojamam Maskvos pajėgų puolimui rytuose.

Kibernetinę ataką surengė programišių grupė „Sandworm“, susijusi su Rusijos karine žvalgyba, nurodė Ukrainos valstybinė specialiųjų ryšių ir informacijos apsaugos tarnyba.

Pasak jos, viena jėgainė turėjo būti atakuojama dviem etapais – pradinė ataka įvyko vasarį, o sužlugdyta antroji turėjo vykti balandžio 8-ąją.

11:30 KAM ketina pirkti dar per 100 kovos mašinų „Vilkas“

Lietuva ketina įsigyti dar apie 100 pėstininkų kovos mašinų iš Vokietijos gamintojo, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Išsamiau apie tai rašoma čia.

11:22 Ukraina sako laukianti Vokietijos kanclerio vizito

Belaukiant Baltijos šalių ir Lenkijos prezidentų vizito Kyjive, Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovyčius prašo supratimo, Ukrainos vyriausybei atsisakius priimti Vokietijos prezidentą Franką-Walterį Steinmeierį.

„Mūsų prezidentas laukia kanclerio (Olafo Scholzo – VŽ), kad galėtų nedelsiant priimti praktinius spendimus, įskaitant ginklų tiekimą", – vokiečių televizijai ARD sakė O. Arestovyčius, pridurdamas nežinantis priežasčių, dėl kurių atsisakyta priimti Vokietijos prezidentą.

„Mes esame truputį išsekę, svarbi kiekviena minutė“, – apie numatomą Rusijos puolimą rytuose sakė Ukrainos patarėjas, pabrėždamas kad Mariupolio ir kitų miestų likimas priklauso nuo vokiškų ginklų tiekimo. 

O. Arestovyčius atmetė nuogąstavimus, kad ukrainiečiams reikia daug laiko išmokti naudotis ginklais, esą Ukrainos kariams užtektų ir trijų dienų apmokymo.

11:20 A. Anušauskas: dalis NATO šalių abejoja galimybėmis didinti pajėgumus rytiniame flange

Dalis NATO šalių abejoja galimybėmis išplėsti pajėgumus rytiniame Aljanso flange, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Šiuo metu Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse, Lenkijoje yra dislokuotos bataliono dydžio kovinės grupės. Regiono šalys siekia, kad jos būtų paverstos į brigadas – tai kelis kartus padidintų vienetuose tarnaujančių karių skaičių.

Sprendimo tikimasi birželį NATO viršūnių susitikime Madride.

„Tai sužinosime galiausiai Madride, iki to laiko turi būti sutarta, nes dar bendro sutarimo nėra, tiesiog yra šalys, kurios mano, kad NATO tai yra didelis krūvis“, – trečiadienį žurnalistams sakė A. Anušauskas.

Batalionas paprastai susideda iš 1.000 karių dydžio formuotės, kai brigadą įprastai sudaro 3.000-5.000 karių dydžio vienetas.

11:18 Mokyklose ir darželiuose registruota beveik 8.600 ukrainiečių vaikų

Lietuvos mokyklose ir darželiuose jau registruota beveik 8.600 ukrainiečių vaikų, Palangoje, Druskininkuose ir Kaune jau pradeda trūkti vietų darželiuose, tad bus prašoma nuo karo bėgančius žmones kreipti į kitus miestus, sako Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

11:16 Pentagonas šaukia 8 didžiausius JAV ginklų gamintojus pasitarimui dėl pagalbos Ukrainai

Trečiadienį Pentagone bus sušauktas didžiausių JAV ginklus gaminančių kompanijų pasitarimas dėl situacijos Ukrainoje ir galimos tolimesnės pagalbos šaliai, leidiniui „Financial Times“ atskleidė neįvardintas JAV gynybos pareigūnas.

Tarp šaukiamų 8 didžiausių gamintojų bus „Lockheed Martin“, „Raytheon“ ir „L3 Technologies“. JAV mano, kad karo eiga gali užsitęsti, todėl planuojamas būsimas pagalbos Kyjivui dydis ir pobūdis.

Daugiau apie tai galima perskaityti čia.

10:47 Rusija teigia, kad Mariupolyje pasidavė virš tūkstančio Ukrainos jūrų pėstininkų

Rusijos gynybos ministerija išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad 1.026 Ukrainos 36-osios jūrų pėstininkų brigados karių Mariupolyje pasidavė ir buvo paimti į nelaisvę.

Ukrainiečiai situacijos nekomentavo, o nepriklausomai patvirtinti šios informacijos kol kas yra neįmanoma.

Rusai tvirtina, kad 151 sužeistam Ukrainos kariui buvo suteikta medicinos pagalba, jie neva buvo išgabenti į Mariupolio ligoninę.

10:31 Telecentras Ukrainai perdavė 19 radijo ir televizijos siųstuvų

Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) Ukrainai perdavė 10 radijo ir 9 televizijos siųstuvus, pranešė valstybės valdoma bendrovė.

Įranga bus naudojama po raketų smūgių pažeistiems ar sunaikintiems radijo ir televizijos siuntimo tinklams atstatyti, pranešė Telecentras.

„Po raketų smūgių į Ukrainos radijo inžinerinės sistemos objektus mes susisiekėme su kolegomis Ukrainoje ir sutarėme, kad perduosime įrangą, kuri jiems labai reikalinga atstatant sunaikintą ar pažeistą infrastruktūrą“, – pranešime teigė Telecentro vadovas Remigijus Šeris. 

10:29 J. Bideno žodžiai atspindi griežtėjančią JAV poziciją

J. Bidenas antradienį pirmą kartą Rusijos veiksmus pavadino genocidu. Iki šiol tokio vertinimo JAV lyderis vengė, nors V. Putiną jau buvo pavadinęs „karo nusikaltėliu“.

Tai atspindi vis griežtėjančią Vakarų poziciją Rusijos veiksmų atžvilgiu. Teisiškai genocidą įvertinti gali tik tarptautinės institucijos, tokios kaip Tarptautinis baudžiamasis tribunolas Hagoje, kurios konkrečius asmenų ar valstybės veiksmus gali prilyginti genocido apibrėžimui.

Iš pradžių J. Bidenas užsiminė apie genocidą savo kalboje antradienį, o vėliau buvo paklaustas žurnalistų dėl savo pasisakymo ir pakartojo, kad laikosi šios pozicijos.

„Taip, aš tai pavadinau genocidu“, – sakė prezidentas drauge su juo po Ajovą keliaujantiems žurnalistams. „Tampa vis aiškiau ir aiškiau, kad Putinas tiesiog bando išnaikinti idėją, kad gali būti ukrainietis“, – sakė J. Bidenas.

„Leisime teisininkams tarptautiniu mastu nuspręsti, ar tai atitinka reikalavimus, ar ne, bet man tikrai taip atrodo“, – sakė jis.

J. Bidenas pridūrė: „Įrodymų daugėja“. Ukrainos prezidentas pagyrė šiuos J. Bideno žodžiuos sakydamas, kad tai yra „teisingi žodžiai iš tikro lyderio“.

10:21 Apklausa: beveik pusė Lietuvos gyventojų jaučia karo įtaką ekonomikai

Beveik pusė šalies gyventojų (46%) teigia jaučiantys karo Ukrainoje įtaką Lietuvos ekonomikai ir turintys pesimistinių lūkesčių dėl asmeninių ar šeimos finansų, rodo naujausia apklausa.

Daugiau apie tai rašoma čia.

10:08 ES ambasadorius Kyjive: Ukrainos narystės kelias prasidėjo

Matti Maasikas, Europos Sąjungos ambasadorius Ukrainoje, „Sky News“ televizijos eteryje komentavo Ukrainos prisijungimo prie bendrijos proceso eigą ir pabrėžė, kad darbai šia linkme juda nepaprastu greičiu.

 „Ukrainos narystės kelias prasidėjo. Ir jis prasidėjo nepaprastu greičiu. Tai, kas įprastai yra daroma dvejų metų laikotarpiu, dabar bandoma padaryti per tris mėnesius, turiu galvoje pirmąjį Europos Komisijos vertinimą dėl šalies atitikimo narystės kriterijams, kas yra tinkamai veikianti demokratija ir laisvos rinkos ekonomika. Daugiau apie tai paaiškės birželį“, – sakė M. Maasikas.

09:55 Trečiadienį Ukrainoje nenumatoma atverti humanitarinių koridorių

Šalies vicepremjerė Iryna Veresčiuk paskelbė, kad trečiadienį Ukrainoje nėra suplanuota atverti jokių humanitarinių koridorių žmonėms evakuotis ar pagalbai pristatyti.

Ji kaltino Rusijos karius, dėl kurių elgesio koridoriai buvo nesaugūs.

„Zaporižės regione okupantai užblokavo evakuacijos autobusus, o Luhansko regione reikia jie pažeidinėja paliaubas“, – I. Veresčiuk cituoja CNN.

09:34 Didžiausia prekybininkė nustos pardavinėti rusišką naftą

„Vitol Group“, didžiausia pasaulyje naftos prekybos kompanija, ketina iki metų pabaigos užbaigti prekybą rusiškos kilmės nafta ir jos produktais. Plačiau skaitykite čia

09:20 Lietuvoje – 44.400 pabėgėlių

Lietuvoje registruota beveik 44.400 karo pabėgėlių iš Ukrainos, 18.200 iš jų – nepilnamečiai, rodo trečiadienį skelbiami Statistikos departamento duomenys.

Pastarąją parą registracijos centruose arba Migracijos departamento padaliniuose atvykimą deklaravo 614 asmenų, iš jų – 334 nepilnamečiai, 87 vaikai buvo nesulaukę šešerių.

Septynių dienų per parą atvykstančiųjų iš Ukrainos vidurkis, naujausiais duomenimis, siekia 500 – šis rodiklis daugmaž stabilus jau savaitę.

09:18 TVF 1,5 karto didina finansavimą Moldovai

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) antradienį paskelbė sprendimą 267 mln. USD verte padidinti galiojantį finansinės paramos Moldovai paketą, kad padėtų šiai valstybei susidoroti su karo kaimyninėje Ukrainoje padariniais.

Anot TVF pranešimo, šios lėšos papildys 40 mėnesių trukmės 558 mln. USD vertės lengvatinio kreditavimo programą, dėl kurios sutarta pernai gruodį, tačiau tai dar turi patvirtinti šio pasaulinio krizių skolintojo valdyba.

„Dėl karo Ukrainoje Moldovos ekonomika smarkiai nukentėjo“, – sakė TVF misijos vadovas Rubenas Atoyanas.

08:53 Nyderlandai dėl sankcijų Rusijai ir Baltarusijai sulaikė iš viso 20 jachtų

Nyderlandų muitinė antradienį pranešė, kad dėl sankcijų Rusijai ir Baltarusijai, įvestų už karą Ukrainoje, sulaikė iš viso 20 jachtų, esančių šalies laivų statyklose.

„Įvedus sankcijas Rusijai ir Baltarusijai, muitinė ėmė taikyti sustiprintą priežiūrą 20 jachtų devyniose laivų statyklose“, – nurodė muitinės pareigūnai išplatintame pranešime.

„Kadangi šioms 20 jachtų taikoma sustiprinta priežiūra, jų neleidžiama pristatyti, perduoti ar eksportuoti“, – priduriama pranešime.

Keturiolika prabangių laivų yra statomi, du – sandėliuojami, o keturi – remontuojami. Jachtų ilgis svyruoja nuo 8,5 iki 120 metrų.

08:46 JK: naujų generolų paskyrimas rodo prastą pasiruošimą karui

Jungtinės Karalystės gynybos ministerija išplatino naujausią savo ataskaitą apie karą Ukrainoje, kurioje teigiama, kad naujų generolų Rusijos kariuomenėje paskyrimas rodo siekį centralizuoti vadovavimą karui ir prastą išankstinį pasiruošimą.

„Armijos generolo Aleksandro Dvornikovo paskyrimas vadovauti karui Ukrainoje rodo bandymus centralizuoti veiksmų kontrolę ir vadovavimą. Tai taip pat rodo, jog negebėjimas koordinuoti veiksmų sutrukdė Rusijos invazijos planams“, - rašoma ataskaitoje.

A. Dvornikovas vadovavo Rusijos pajėgoms Sirijoje, o nuo 2016 vadovavo Rusijos kariuomenės pietų regionui.

08:02 OPCW susirūpinusi dėl pranešimų apie cheminę ataką Mariupolyje

Pasaulinė cheminių ginklų priežiūros institucija antradienį pareiškė, kad yra „susirūpinusi“ dėl pranešimų apie cheminio ginklo panaudojimą rusų pajėgų apsiaustame Ukrainos Mariupolio uoste.

„Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) Techninis sekretoriatas atidžiai stebi padėtį Ukrainoje. Sekretoriatui susirūpinimą kelia neseniai žiniasklaidoje pasirodęs nepatvirtintas pranešimas apie cheminio ginklo panaudojimą Mariupolyje per pastarąsias 24 valandas“, – nurodė organizacija išplatintame pareiškime.

„Tai pranešta po pastarosiomis savaitėmis žiniasklaidoje pasirodžiusių pranešimų apie Ukrainoje esančių chemijos gamyklų apšaudymą ir abiejų šalių kaltinimų dėl galimo netinkamo nuodingų cheminių medžiagų panaudojimo“, – rašoma pareiškime.

07:46 Rusija telkia pajėgas Belgorodo ir Voronežo srityse

Kaip rodo palydovinės nuotraukos, dauguma naujai dislokuojamų Rusijos karių yra telkiami Belgoro ir Voronežo srityse, bei aplink Matvet Kurgano miestelį, rašo BBC.

Ukrainos viduje pajėgos yra stiprinamos prie Izyjumo miesto, tikintis pralaužti gynybą aplink Slovianską.

07:11 G. Nausėda pranešė vykstantis į Kyjivą

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda į socialinį tinklą „Twitter“ įsikėlė nuotrauką, kurioje jis matomas traukinių stotyje išvykstantis į Ukrainos sostinę.

Ten jis kartu su Estijos, Latvijos ir Lenkijos prezidentais susitiks su Ukrainos prezidentu V. Zelenskiu. 

Į vizitą taip pat ketino vykti Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris, tačiau Kyjivas pareiškė, kad pastarojo vizito nepageidauja. Plačiau apie tai skaitykite čia.

06:37 Į Ukrainą šią savaitę išvykstantys Lietuvos medikai susitiks su I. Šimonyte

Į Ukrainą šią savaitę išvykstantys Lietuvos medikai trečiadienį susitiks su premjere Ingrida Šimonyte. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys BNS teigė, kad trečiadienį vyks medikų palydėtuvės, o į Ukrainą jie išvyks penktadienį.

Anksčiau ministras sakė, kad dvi gydytojų grupės vyks į Kyjivo mieste ir apskrityje esančias ligonines. Jis taip pat teigė, kad ateityje misijų gali būti ir daugiau.

Kiekvieną iš išvykstančių medikų komandų sudaro po 12 žmonių. Viena grupė yra anesteziologinio, kita – traumatologinio profilio. Šiems medikams bus mokami atlyginimai, priedai, dienpinigiai, suteikiama nakvynė.

06:34 J. Bidenas kaltina V. Putino pajėgas vykdant Ukrainoje genocidą

JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį apkaltino Vladimiro Putino pajėgas Ukrainoje vykdant genocidą.

„Taip, aš tai pavadinau genocidu“, – sakė J. Bidenas žurnalistams, paklaustas apie anksčiau pavartotą terminą – pirmą kartą JAV administracijoje.

„Tampa vis aiškiau ir aiškiau, kad Putinas tiesiog bando išnaikinti idėją, kad gali būti ukrainietis“, – sakė J. Bidenas. Išsamiau apie tai rašoma čia.

06:30 V. Zelenskis siūlo iškeisti oligarchą V. Medvedčuką į belaisvius ukrainiečius

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį pasiūlė iškeisti prokremlišką oligarchą Viktorą Medvedčuką, kurį Kyjivas suėmė pabėgusį iš namų arešto, į Rusijos belaisviais paimtus ukrainiečius.

„Siūlau Rusijos Federacijai iškeisti šį jūsų vaikiną į mūsų vaikinus ir merginas , kurie dabar yra Rusijos nelaisvėje“, – „Telegram“ paskelbtame vaizdo kreipimesi sakė V. Zelenskis.

„Ir tegul Medvedčukas jums būna pavyzdys. Net ir buvęs oligarchas nepabėgo. Ką galime pasakyti apie daug paprastesnius nusikaltėlius iš Rusijos gilumos? Mes visus sučiupsime“, – kalbėjo jis.

Ukrainos saugumo tarnybos antradienį pranešė sučiupusios garsų prokremlišką ukrainiečių oligarchą V. Medvedčuką, pasprukusį iš namų arešto prasidėjus Rusijos karinei invazijai.

Prezidentas V. Zelenskis paskelbė nuotrauką, kurioje matyti V. Medvedčukas susivėlusiais plaukais ir surakintomis rankomis, vilkintis Ukrainos kariuomenės uniformą.

„Ukrainos saugumo tarnyba įvykdė specialiąją operaciją. Šaunuoliai!“ – per platformą „Telegram“ parašė prezidentas.

Saugumo tarnybos vadovas Ivanas Bakanovas sakė, kad agentai surengė „žaibišką ir pavojingą daugiapakopę specialiąją operaciją, kad sulaikytų“ Rusijai palankų įstatymų leidėją.

Išsamiau apie tai rašoma čia.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Prancūzija pažadėjo tiekti daugiau ginklų Ukrainai

Emmanuelis Macronas, Prancūzijos prezidentas, antradienį per pokalbį su Volodymyru Zelenskiu, kolega iš...

Verslo aplinka
2022.05.17
„Dizaino sparnai“ pradedantiesiems augins sparnus

Lietuvos kultūros tarybos (LKT) projektas „Dizaino sparnai“ pradedančiuosius kviečia teikti paraiškas...

Laisvalaikis
2022.05.17
JK ir ES vėl priartėjo prie prekybos karo slenksčio

Artimiausiomis savaitėmis Jungtinė Karalystė (JK) vienašališkai parengs naują prekybos su Šiaurės Airija po...

Verslo aplinka
2022.05.17
Europoje – pirmieji svarstymai dėl palūkanų kėlimo iškart 50 bazinių punktų

Klaasas Knotas, Nyderlandų centrinio banko vadovas, įsitikinęs, kad Europos centrinis bankas (ECB) turėtų...

Rinkos
2022.05.17
Suomija nemokės Rusijai už dujas rubliais

Suomijos valstybinė dujų bendrovė „Gasum“ atmeta Rusijos reikalavimą už jos eksportuojamas gamtines dujas...

Verslo aplinka
2022.05.17
Suomių parlamentas remia šalies narystę NATO

Didžioji dauguma Suomijos parlamento narių antradienį per balsavimą parėmė iniciatyvą teikti paraišką dėl...

Verslo aplinka
2022.05.17
Infografika: Ukrainos skelbiami rusų nuostoliai pranoksta viso Čekijos karinio personalo skaičių Premium

Ukrainos gynybos ministerija kasdien skelbia naujausius skaičius apie Rusijos kariuomenės patirtus nuostolius...

Verslo aplinka
2022.05.17
Pataisytas biudžetas: kyla NPD, didėja deficitas, keičiasi skolos rodiklis 8

Seimas pataisė 2022-ųjų biudžetą – dėl neapibrėžtų ekonominių perspektyvų teko didinti išlaidas, koreguoti...

Verslo aplinka
2022.05.17
Suomija ir Švedija vieningai pateiks stojimo į NATO paraiškas

Suomija ir Švedija antradienį per iškilmingą ceremoniją, dalyvaujant abiejų valstybių vadovams, paskelbė...

Verslo aplinka
2022.05.17
Daugėja Lietuvos gyventojų, gimusių Vakarų Europoje

Pernykštis gyventojų ir būsto surašymas rodo, kad Lietuvoje auga gyventojų, gimusių Vakarų Europoje,...

Verslo aplinka
2022.05.17
V. Adamkus: Lietuva yra viena iš pirmaujančių šalių, remiant Rusijos užpultą Ukrainą

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sako, kad Lietuva yra viena iš pirmaujančių šalių, remiant...

Verslo aplinka
2022.05.17
„Profarma“ žada skųsti nuosprendį dėl greitųjų testų 1

Bendrovė „Profarma“ antradienį pranešė Lietuvos Aukščiausiajam Teismui skųsianti sprendimą greitųjų COVID-19...

Verslo aplinka
2022.05.17
Izraelis didina dujų gavybą

Izraelis puoselėja ambicingus gamtinių dujų gavybos jūros šelfe didinimo planus, tikėdamasi artimiausioje...

Pramonė
2022.05.17
Pirmadienį nustatyta 280 naujų COVID-19 atvejų

Praėjusią parą nustatyta 280 naujų COVID-19 atvejų, nė vienas žmogus nemirė, rodo antradienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.05.17
Prezidentūrą nuvylė Vengrijos sprendimas blokuoti Rusijos naftos embargą 1

Vengrijos sprendimas blokuoti Europos Sąjungos siekį įvesti Rusijos naftos embargą – nuviliantis, sako...

Verslo aplinka
2022.05.17
Teismas per Rusijos URM M. Gorbačiovui išsiuntė Sausio 13-osios įvykių ieškinio dokumentus

Vilniaus miesto apylinkės teismas praėjusią savaitę Rusijos užsienio reikalų ministerijai išsiuntė Sausio...

Verslo aplinka
2022.05.17
Iš „Azovstal“ į separatistų kontroliuojamus Ukrainos miestus evakuota šimtai Ukrainos gynėjų 6

Daugiau kaip 260 pulko „Azov“ ir kitų Ukrainos pajėgų dalinių karių, atkakliai gynusių „Azovstal“...

Verslo aplinka
2022.05.17
Kabeliai - labai svarbus vėjo jėgainių parko patikimumo rodiklis Verslo tribūna 1

Pernai spalį Ekonomikos reikalų ir susisiekimo ministerija žiniasklaidos ir tyrimų bendrovei „Kantar“ užsakė...

Pramonė
2022.05.17
Norint eksporto, reikia inovacijų Verslo tribūna

Kitąmet trisdešimties metų jubiliejų minėsianti UAB „Henris“ iš Šiaulių jau daugelį metų garsėja kaip solidus...

Inovacijos
2022.05.17
„Iki“ padeda spręsti aktualiausias elektromobilių įkrovimo problemas Verslo tribūna 7

Vien šiemet šalia prekybos tinklo „Iki“ parduotuvių atsiras 40 elektromobilių įkrovimo stotelių, kuriose...

Prekyba
2022.05.17

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku