JAV ir ES žada trečiadienį įvesti naujus sankcijų paketus Rusijai, Raudonojo kryžiaus konvojui vėl neleista pasiekti Mariupolio

Publikuota: 2022-04-05
Atnaujinta 2022-04-05 22:13
  • V. Zelenskis teigia, kad vien Bučoje Rusijos pajėgos nukankino ir nužudė per 300 civilių.
  • „Maxar Technologies“ palydovinės nuotraukos rodo, kad gyventojų kūnai Bučos gatvėje gulėjo mažiausiai nuo kovo 18 d., t. y., tuo metu, kai šį Kyjivo priemiestį kontroliavo rusų kariai.
  • Rusija toliau pergrupuoja karius ir telkia pajėgas puolamajai operacijai Ukrainos rytuose ir dalyje pietinių rajonų.
  • JAV nacionalinio saugumo patarėjas sako, kad nauja karo fazė gali tęstis mėnesius ir ilgiau.
  • Luhansko srities, Mykolajivo miesto gyventojai raginami kuo greičiau išvykti.

Pirmadienio įvykių suvestinę galite rasti čia

Šiso dienos įvykių juostą pildyti baigėme, kviečiame karo Ukrainoje įvykius sekti kartu rytoj nuo 6 val. 30 min.

22:09 Charkive 6 žuvo ir dar 8 buvo sužeisti per bombardavimą

Charkivo gubenratorius Olehas Syniehubovas teigė, kad antradienį per Rusijos pajėgų apšaudymą mieste žuvo 6 žmonės, dar 8 buvo sužeisti, rašo CNN.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Anot jo, antradienį miestui smogė 54 įvairios ginkluotės smūgiai.

Tuo tarpu Mykolajivo regiono gubernatorius Vitalijius Kimas patvirtino ataką, kurios metu Rusijos pajėgos apšaudė vaikų ligoninės skyrių. Ataka įvykdyta pirmadienį, jos metu taip pat nukentėjo greitosios pagalbos automobiliai, stovėję kieme.

22:05 I. Šimonytė: neigdamas karo nusikaltimus Rusijos režimas elgiasi kaip naciai

Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad neigdamas karo nusikaltimus Ukrainoje Rusijos režimas „elgiasi kaip naciai“.

„Tai yra šito režimo firminis ženklas – kaltinti tuo, ką jie patys daro. Iš esmės režimas elgiasi kaip naciai ir (aiškinasi) žinia, kad eina „denacifikuoti“. Jie perrašinėja istoriją ir kitus kaltina istorijos perrašymu, jie susidoroja su žmonėmis, žmones žudo ir kaltina tais dalykais savo oponentus arba šiuo atveju Ukrainą ir ukrainiečius“, – antradienį interviu LRT sakė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė teigė, jog Lietuva Rusijos melo „neperka“, tačiau nerimą kelia tai, kad jų propaganda gali padėti abejones dėl situacijos Ukrainoje.

„Mes šito melo neperkame ir Lietuvoje turbūt labai mažai žmonių, kurie patikėtų bent vieną sekundę tuo, kas yra sakoma, net jeigu jie nebūtinai turi labai stiprią nuomonę Kremliaus atžvilgiu. Man labai baisu, kad ta manipuliacija yra labai plačiai einanti Vakaruose“, – pažymėjo premjerė. 

Palčiau apie tai ir apie kalbas dėl tranzito į Karaliaučių stabdymo galima perskaityti čia.

21:26 Zaporožės gubernatorius: 120 žmonių turinčiame kaimelyje nužudyta iki 20-ies gyventojų

Kalbėdamas nacionalinės televizijos eteryje Zaporožės gubernatorius Oleksandras Staruchas sakė, kad „120 žmonių turinčiame kaimelyje – 15,17, galbūt 20 žmonių buvo nužudyti. Pažiūrėjus proporciškai, tai beveik Bučos skaičiai, gal netgi daugiau“.

O. Staruchą citavo naujienų agentūra „Reuters“.

20:39 JT: yra patikimų pranešimų apie Rusijos Ukrainoje naudojamas kasetines bombas

Jungtinių Tautų aukšto rango pareigūnė 15 narių Saugumo Tarybą, įskaitant Maskvos pasiuntinį, antradienį informavo apie „patikimus pareiškimus“, kad Rusija apgyvendintuose Ukrainos rajonuose daug kartų naudojo kasetinius ginklus.

JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras (OHCHR) „gavo patikimų pareiškimų, kad Rusijos pajėgos mažiausiai 24 kartus panaudojo kasetinius ginklus apgyvendintuose rajonuose“, per posėdį dėl Rusijos invazijos Ukrainoje sakė JT generalinio sekretoriaus pavaduotoja politiniams reikalams Rosemary DiCarlo.

JT „rimtai susirūpinusios dėl didelį plotą paveikiančių sprogstamųjų ginklų nuolatinio naudojimo“, sakė R. DiCarlo ir pažymėjo, kad tokie ginklai per šį karą pareikalauja daugiausiai civilių aukų.

20:24 Mariupolio meras: mes jau peržengėme humanitarinės katastrofos ribą

Rusų pajėgų apsuptas Ukrainos pietryčiuose esantis Mariupolio uostas tapo „netinkamas gyventi“ nuo Rusijos invazijos į šalį pradžios vasario pabaigoje, antradienį naujienų agentūrai AFP sakė apgulto ir sugriauto miesto meras.

„Manome, kad mieste liko maždaug 120.000 miesto gyventojų. Mes jau peržengėme humanitarinės katastrofos ribą, nes pastarąsias 30 dienų šie žmonės neturi šildymo, vandens – nieko“, – sakė Vadymas Boičenka.

Maždaug už 200 km į šiaurės vakarus nuo Mariupolio esančioje Zaporižioje su žurnalistais kalbėjęs V. Boičenka sakė, kad tie, kas, nepaisant nuolatinio rusų pajėgų apšaudymo, liko mieste, gyvena baisiomis sąlygomis. 

„Labai svarbu visus juos evakuoti. Padėtis ten yra per daug pavojinga, netinkama gyventi. Mes bandome koordinuoti (pastangas) su įvairiais partneriais, kad išvežtume visus Mariupolio gyventojus“, – agentūrai AFP sakė miesto meras.

20:11 JAV trečiadienį pristatys naują sankcijų paketą Rusijai

Jungtinės Valstijos trečiadienį ketina pristatyti naują sankcijų Rusijai paketą, pranešė Baltieji Rūmai.

Skelbiama, kad jos yra suderintos su G-7 narėmis ir Europos Sąjunga, CNN teigė JAV prezidentūros administracijos darbuotojas. Anot jo, „sankcijos įves reikšmingą kainą Rusijai ir pasiųs ją toliau į ekonominę, finansinę ir technologinę izoliaciją“.

Sankcijomis bus uždraustos bet kokios ateities investicijos šalyje, didins ribojimus šalies finansinėms institucijoms ir valstybės valdomoms bendrovėms bei bus nutaikytos į valstybės pareigūnus ir jų šeimas.

19:53 Šiaurės ir Baltijos šalys: negalime užmerkti akių prieš Rusijos nusikaltimus

Šiaurės ir Baltijos valstybės (NB8) antradienį išplatino bendrą pareiškimą Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybai, kuriame pasmerkė Rusijos Ukrainoje vykdomus žiaurius nusikaltimus prieš civilius gyventojus ir civilinę infrastruktūrą.

Pareiškime akcentuojama, kad Rusija, su bendrininkės Baltarusijos pagalba, ne tik toliau renkasi ignoruoti tarptautinės bendruomenės, JT generalinio sekretoriaus ir Tarptautinio teisingumo teismo raginimą nutraukti karo veiksmus, tačiau tęsia itin brutalių žmogaus teisių pažeidimų seriją, įskaitant siaubingas masines žudynes, kankinimą ir seksualinį smurtą prieš civilius gyventojus, neteisėtus sulaikymus, prievartinius dingimus ir deportaciją į Rusiją.

„Sukrečiantys vaizdai iš Bučos ir kitų išvaduotų teritorijų aplink Kijevą ir kituose Ukrainos regionuose tik dar kartą įrodo, kad Rusija nepaiso nei JT Chartijos, nei tarptautinės teisės, nei žmogiškumo siekdama savo neteisėtų tikslų“, ? pabrėžė Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

19:40 Vokietija pasisako už papildomų ginklų tiekimą Ukrainai

Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock antradienį pasisakė už papildomų ginklų tiekimą Ukrainai, kad ši šalis galėtų apsiginti nuo Rusijos.

„Žiūrime, kokie yra sprendimai, drauge su Europos Sąjunga, NATO ir, ypač, G-7 (Didžiojo septyneto) partnerėmis“, – sakė ministrė.

Ji atmetė kritiką, kad Vokietija nepakankamai stengiasi apginkluoti Ukrainą, ir atkreipė dėmesį, kad „nėra daug kitų šalių, tiekiančių daugiau“ ginklų.

A. Baerbock kalbėjo po konferencijos Berlyne dėl paramos Moldovai, smarkiai paveiktai konflikto kaimyninėje Ukrainoje.

Konferencijos dalyviai sutarė priimti 12.000 ukrainiečių pabėgėlių, šiuo metu esančių Moldovoje, skirti 71 mln. Eur pagalbą ir kone 700 mln. Eur paskolų šiai šaliai, remti jos pastangas kovoti su korupcija ir mažinti energetinę priklausomybę nuo Rusijos.

19:27 JAV pritaria, kad rytiniame NATO sparne būtų nuolatinių amerikiečių karinių bazių

Jungtinės Valstijos pritaria tam, kad rytiniame NATO sparne būtų amerikiečių nuolatinių karinių bazių, bet reguliarioms trumpalaikėms tarnybos pamainoms, o ne ilgalaikiam dislokavimui, antradienį sakė svarbiausias Pentagono generolas.

Rusijai tęsiant invaziją Ukrainoje, JAV Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas generolas Markas Milley per posėdį Atstovų Rūmuose sakė, kad svarbios sąjungininkės rytiniame NATO pakraštyje nori nuolatinių JAV bazių.

„Manau, kad realus buvimas visuomet yra geras atgrasymas, atitinkantis tam tikrą grėsmę, kaip bendra empirinė taisyklė, – sakė M. Milley. – Mano patarimas būtų įkurti nuolatines bazes, bet dislokuoti ne nuolatinai.“

19:13 G. Landsbergis yra nusivylęs, kad į naują sankcijų paketą neįtraukta nafta

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako esąs nusivylęs, kad į naują sankcijų Rusijai paketą neįtraukta naftos pramonė.

„Aš nusivylęs, kad siūlymai neapima naftos. Anglis, kai mes kalbame apie finansus, kurie Rusijos biudžetą papildo Europa pirkdama anglis, tai nėra daug, galėtumėt pridėti žvakes ir malkas, jei norėtumėt padaryt stipriau. Bet jei mes nekalbame apie kažką tokio esminio kaip nafta, tai nėra didelis smūgis“,  – antradienį interviu CNN televizijai sakė G. Landsbergis.

Lietuvos diplomatijos vadovas teigė, kad rusiškos naftos Europos šalims būtų paprasčiau atsisakyti nei dujų, kaip padarė Lietuva.

„Dujos yra vienas iš sunkiausių klausimų daugeliui Europos šalių, ir tai suprantama, nors aš norėčiau matyti aktyvų ruošimąsi atsijungimui (nuo rusiškų dujų). Bet aš to negalėčiau pasakyti apie naftą – naftą lengviau pakeisti, daugiau šalių ją išgauna, ją lengviau transportuoti ir yra lengviau pakeisti rusišką naftą. Manau, kad galėtų būti padaryta greitu laiku“, – pažymėjo G. Landsbergis.

18:58 Slovėnija išsiunčia 33 Rusijos diplomatus iš šalies

Slovėnijos vyriausybė antradienį pranešė, kad išsiunčia 33 Rusijos diplomatus po to, kai Ukrainos Bučos mieste pasitraukus rusų pajėgoms buvo rasta daugybė civilių lavonų, o Kyjivas apkaltino Rusijos pajėgas civilių žudynėmis.

Slovėnijos užsienio reikalų ministerija anksčiau pranešė, kad iškvietė Rusijos ambasadorių Timurą Eivazovą, kad išreikštų Slovėnijos „šoką dėl Ukrainos civilių žudymo Bučoje ir kituose miestuose, kurie buvo išvaduoti nuo agresorės Rusijos pajėgų“, ir informuotų jį apie mažinamą Rusijos diplomatų skaičių šalyje.

Vėliau ministerijos atstovė naujienų agentūrai patvirtino, kad Liubliana išsiunčia 33 diplomatus.

18:50 Raudonojo kryžiaus komandai vėl neleista patekti į Mariupolį

Humanitarinę pagalbą gabenančiai tarptautinio Raudonojo kryžiaus komandai vėl nepavyko pasiekti jau mėnesį laiko apgulto Mariupolio miesto, praneša „Reuters“.

Konvojus buvo sulaikytas Manhušo kaimelyje, maždaug 20 km į vakarus nuo Mariupolio. Ukrainos vicepremjerės Irynos Veresčiuk teigimu, komanda buvo užlaikyta Rusijos pajėgų.

18:35 „Bellingcat“ paviešino vaizdo įrašą, kuriame rusų pajėgos atidengia ugnį į dviratininką Bučoje

Žurnalistinių tyrimų centras „Bellingcat“ nustatė, kad vaizdo įraše, darytame su bepilote skraidykle virš Bučos užfiksuota, kaip Rusijos pajėgos imi šaudyti į pro šalį važiuojantį dviratininką.

Vėliau toje pačioje Jablunskos gatvėje Ukrainos pajėgos po miestelio išlaisvinimo rado gulinčių dviratininkų kūnus.

18:27 Lenkija pasirašė sutartį dėl 250 tankų iš JAV įsigijimo už 4,3 mlrd. Eur

Lenkijos gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas Varšuvoje antradienį pasirašė daugiau nei 4 mlrd. Eur vertės siekiančią sutartį su JAV dėl 250 tankų įsigijimo, rašo „Der Spiegel“.

„Mes visi matome, kas vyksta į rytus nuo mūsų sienos“, – pasirašymo ceremonijoje sakė ministras.

„Lenkijos armijos stiprinimas yra užduotis, kurią vyriausybė vykdo nuosekliai tam, kad atgrasytų potencialų agresorių“, – kalbėjo jis.

Sutartis pasirašyta „M1A2 Abrams“ tankų įsigijimui už 4,3 mlrd. Eur. Pirmi 28 tankai numatomi pristatyti dar šiemet, o pilnas užsakymas turėtų būti pristatytas iki 2026 metų.

18:10 „Vičiūnų grupė“ verslą Rusijoje žada nutraukti per 4 mėnesius

Viena didžiausių Lietuvos maisto gamybos grupių „Vičiūnų grupė“ verslą Rusijoje galutinai nutrauks per tris–keturis mėnesius, teigia Šarūnas Matijošaitis, jos vadovas.

„Mes matome, kad ne tik mums, bet visiems dideliems verslams, paskelbusiems, jog traukiasi iš Rusijos, realūs pasitraukimo darbai trunka ir truks ne vieną mėnesį“, – pranešime sakė Š. Matijošaitis.

„Vičiūnų grupė“ nuo kovo 7 dienos, kai ji pranešė stabdanti veiklą Rusijoje dėl jos invazijos į Ukrainą, teigia nutraukusi visas investicijas į gamybą Rusijoje, logistiką, prekybą, sustabdžiusi visas rėmimo ir rinkodaros kampanijas. Plačiau apie tai rašoma čia.

18:06 JT Saugumo Taryboje V. Zelenskis ragino rusų karius teisti dėl karo nusikaltimų

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienio pavakarę kreipėsi į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą ir savo kalboje apkaltino Rusiją vykdant genocidą Ukrainoje.

Anot V. Zelenskio, Rusijos vykdomi veiksmai nė kiek nesiskiria nuo tokių teroristų, kaip „Daesh“ (grupuotės „Islamo Valstybė“ kitas pavadinimas – VŽ). 

„Jie nuosekliai vykdė etininių ir religinių skirtumų naikinimo politiką, tada užkūrė karo liepsnas ir sąmoningas jas kreipia taip, kad žūtų kuo daugiau paprastų civilių“, – sakė V. Zelenskis. „Kai kurie jų sušaudyti gatvėse, kiti įmesti į šulinius, kad žūtų. Jie kenčia. Jie buvo išžudyti savo namuose, namai išsprogdinti granatomis“, – tęsė prezidentas. Išsamiau apie V. Zelenskio kalbą skaitykite čia.

17:41 V. Zelenskis pradėjo savo kreipimąsi į JT Saugumo Tarybą

Ukrainas prezidentas šiuo metu sako kalbą Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nariams.

17:38 A. Blinkenas pasmerkė žudymų, kankinimų ir prievartavimų kampaniją Bučoje

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas antradienį pareiškė, kad ukrainiečių žudynės Bučoje buvo Rusijos tyčia vykdomos „žudymų, kankinimų, prievartavimų kampanijos“ dalis.

„Šiam Rusijos (pajėgų) potvyniui slūgstant nuo Ukrainos, pasaulis mato (jo) paliktą mirtį ir destrukciją“, – pakeliui į Briuselį žurnalistams sakė A. Blinkenas. 

„Tai, ką matome Bučoje, nėra atsitiktinis niekšiško padalinio aktas. Tai yra tyčinė kampanija, kurios tikslas yra žudyti, kankinti, prievartauti, vykdyti žiaurumus. Pranešimai yra daugiau nei patikimi. Įrodymai yra tam, kad pasaulis galėtų tai pamatyti“, – kalbėjo jis.

17:35 Dėl Rusijos karo Pasaulio bankas prognozuoja lėtėjančias ekonomikas ir didėjantį skurdą Azijoje

Pasaulio bankas antradienį paskelbtoje ataskaitoje teigia, jog žaliavų tiekimo sutrikimai, finansinė įtampa ir išaugusios kainos – tai vienas iš karo Ukrainoje padarinių, kuris artimiausiais mėnesiais sulėtins Azijos ekonomiką.

Ataskaitoje prognozuojamas lėtesnis augimas ir didesnis skurdas Azijos ir Ramiojo vandenyno regione šiais metais, nes „daugkartiniai sukrėtimai“ sukels sunkumų žmonėms ir įmonėms.

Skaičiuojama, kad regione ekonomikos augimas sieks 5%, palyginti su pradine 5,4% prognoze.

„Pesimistinio scenarijaus“ atveju augimas gali sulėtėti iki 4%. Plačiau galima perskaityti čia.

17:02 V. Zelenskis netrukus kreipsis į Jungtinių Tautų saugumo tarybą

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio kalba nuotoliniu būdu suplanuota 17 val. Posėdis dėl Rusijos karo Ukrainoje Saugumo Taryboje jau prasidėjo, tačiau V. Zelenskio kreipimosi dar teks palaukti, jos tikimasi sulaukti artimiausio pusvalandžio metu.

16:58 ES paskelbė grupę rusų diplomatų nepageidaujamais asmenimis

Europos Sąjunga antradienį paskelbė grupę prie Bendrijos institucijų dirbančių Rusijos diplomatų nepageidaujamais asmenimis, todėl jie gali būti išsiųsti iš Belgijos.

„Nusprendžiau keletą Rusijos Federacijos nuolatinės misijos prie ES pareigūnų paskelbti persona non grata dėl to, kad jie vykdo veiklą, prieštaraujančią jų diplomatiniam statusui“, – spaudos konferencijoje sakė ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis.

ES užsienio reikalų tarnyba „šiandien iškvies Rusijos ambasadorių prie ES, kad praneštų apie šį sprendimą“, sakė J. Borrellis.

16:56 JT: Ukrainos teritorijoje yra 7,1 mln. šalies viduje namus palikusių žmonių

Ukrainos teritorijoje jau yra per 7,1 mln. žmonių, dėl Rusijos karo turėjusių palikti savo namus, bet neišvykusių į užsienį, antradienį paskelbė Jungtinės Tautos.

Kovo 16 dieną pačioje Ukrainoje buvo 6,48 mln. perkeltų žmonių, rodė pirmas JT Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) tyrimas.

„Žmonės dėl karo toliau bėga iš savo namų, o humanitariniai poreikiai šalyje toliau smarkiai auga“, – sakė TMO generalinis direktorius Antonio Vitorino.

„Skubiai reikia humanitarinių koridorių, kad būtų galima saugiai evakuoti civilius ir užtikrinti saugų transportą bei labai reikalingos humanitarinės pagalbos pristatymą, kad būtų galima greitai padėti šalies viduje persikėlusiems žmonėms“, – sakė jis.

16:54 NATO vadovas: Ukrainoje gali paaiškėti „daugiau žiaurumų“

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas antradienį išreiškė nuogąstavimą, kad Ukrainos rajonuose, kurie buvo okupuoti Rusijos pajėgų, paaiškės „daugiau žiaurumų“.

„Kai ir jei“ Rusija atitrauks pajėgas, teritorijas perimantys ukrainiečių kariai gali „pamatyti daugiau bendrų kapų, daugiau žiaurumų ir daugiau karo nusikaltimų pavyzdžių“, sakė jis žurnalistams.

16:45 Estija išsiunčia 14 asmenų, uždaro Rusijos konsulatą ir kanceliariją

Estija paskelbė, kad išsiunčia iš šalies 14 Rusijos konsulato darbuotojų ir uždaro generalinį konsulatą Narvoje bei kanceliariją Tartu.

Antradienį Talinas iškvietė Rusijos ambasadorių Estijoje Vladimirą Lipajevą, kad perduotų notą apie tai, kad Estija uždaro Rusijos generalinį konsulatą Narvoje ir Rusijos ambasados ??Tartu konsulinį skyrių.

Estija taip pat nusprendė išsiųsti ir paskelbti nepageidaujamais asmenimis 14 darbuotojų, iš kurių septyni turi diplomatinį statusą. Jie Estiją turi palikti iki šio mėnesio pabaigos.

16:41 V. Zelenskis pareiškė užuojautą dėl M. Kvedaravičiaus žūties

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė užuojautą dėl režisieriaus Manto Kvedaravičiaus žūties Mariupolyje.

„Nuo savęs asmeniškai ir Ukrainos žmonių vardu reiškiu gilią užuojautą dėl rusų okupantų nužudyto žinomo kino režisieriaus Manto Kvedaravičiaus Mariupolio mieste“, – rašoma Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai atsiųstame laiške.

V. Zelenskis prašo jo užuojautą perduoti menininko šeimai, giminėms, artimiesiems.

„Esu įsitikinęs, kad Mantas Kvedaravičius, įžymus Lietuvos žemės sūnus, pasirinkęs drąsų kelią tarnauti Tiesai ir Žodžio Laisvei, amžinai gyvens mūsų širdyse“, – teigė Ukrainos vadovas.

16:37 Latvija uždaro du Rusijos generalinius konsulatus, išsiunčia 13 diplomatų

Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius antradienį pranešė, kad uždaromi du Rusijos generaliniai konsulatai ir iš šalies išsiunčiami 13 rusų diplomatų.

„Atsižvelgdama į Rusijos ginkluotųjų pajėgų žiaurumus Ukrainoje, Latvija nusprendė uždaryti Rusijos generalinius konsulatus Daugpilyje ir Liepojoje bei išsiųsti 13 Rusijos diplomatų ir darbuotojų“, – socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė latvių diplomatijos vadovas.

16:10 ES siūlo taikyti sankcijas Rusijos anglių pramonei, laivybai

Europos Komisija antradienį pasiūlė naują sankcijų Rusijai paketą, kuris apimtų anglies importo draudimą ir neleistų Rusijos laivams įplaukti į Europos uostus.

„Rusija vykdo žiaurų ir negailestingą karą, taip pat ir prieš Ukrainos civilius gyventojus. Šiuo kritiniu momentu turime išlaikyti didžiausią spaudimą“, – vaizdo kreipimesi sakė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

Kad įsigaliotų naujas sankcijų paketas, būtinas visų 27 valstybių narių pritarimas.

16:07 Rusija raginama nebenaudoti sausumos minų

Alicia Arango Olmos, Kolumbijos ambasadorė prie Jungtinių Tautų Ženevoje, šįmet pirmininkaujanti 1997 metų Otavos konvenciją dėl priešpėstinių minų gamybos ir naudojimo uždraudimo pasirašiusioms šalims, išreiškė didžiulį susirūpinimą dėl žiniasklaidos pranešimų, kad Rusija kare prieš Ukrainą naudoja sausumos minas.

Ji atkreipė dėmesį į tarptautinės žmogaus teisių organizacijos „Human Rights Watch“ (HRW) kovo 29 dienos pranešimą, kad ukrainiečių sprogstamųjų šaudmenų nukenksminimo specialistai ankstesnę dieną aptiko draudžiamų priešpėstinių minų rytinėje Charkivo srityje. HRW nurodė, jog žinoma, kad Rusija turi tokių minų, kokios buvo aptiktos Charkivo srityje, o Ukraina jų neturi.

„Priešpėstinės minos tik žudo ir luošina žmones, jos nesprendžia jokių problemų“, – sakė A. Arango Olmos savo kreipimesi į Rusiją. „Todėl, rusai, prašau, nustokite jas naudoti, nes daugelis žmonių, nukentėjusių nuo sausumos minų, neturi nieko bendra su tuo, kas vyksta tarp Ukrainos ir Rusijos“, – kalbėjo ji.

16:04 Austrija atsisako sankcionuoti rusišką naftą ir dujas

Austrijos finansų ministras Magnusas Brunneris pirmadienį atmetė galimybę į naują sankcijų paketą įtraukti rusišką naftą ir dujas.

„Mes esame labai priklausomi nuo rusiškų dujų ir manome, kad sankcijos, kurios skaudžiau smogtų mums, o ne Rusijai, nėra geras sprendimas mums“, – ministrą cituoja „Politico“.

15:57 M. Kvedaravičiaus kūnas parvežtas į Lietuvą

Mariupolyje Rusijos karių nužudyto režisieriaus Manto Kvedaravičiaus kūnas parvežtas į Lietuvą, jis buvo sušaudytas, teigia jo bičiulė, Ukrainos žurnalistė Albina Lvutina.

Apie tai moteris antradienį pranešė savo feisbuko paskyroje. 

Ji taip pat rašė, kad režisierius prieš nužudymą buvo paimtas į nelaisvę, o jį nužudžius, kūnas buvo tiesiog išmestas.

„Jis žuvo ne mašinoje nuo „raketos smūgio“, kaip skelbė žiniasklaida. Jį sušaudė. Bet visas detales turėtų nustatyti nepriklausomi ekspertai. Mantas žuvo ne balandžio 2-ąją, kaip buvo rašyta. Jį visą šį laiką mes visomis jėgomis stengėmės išvežti“, – rašė A. Lvutina.

15:49 NATO vadovas: Rusija siekia užimti „visą Donbasą“

Antradienį NATO vadovas Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad Maskva planuoja užimti „visą“ Donbaso regioną Ukrainos rytuose ir sukurti koridorių iš Rusijos į aneksuotą Krymą.

Rusijos pajėgos tolsta nuo Kijevo, kad „persigrupuotų, persiginkluotų ir papildytų savo atsargas, ir telkia dėmesį į rytus“, sakė jis žiniasklaidai prieš trečiadienį vyksiantį NATO užsienio reikalų ministrų susitikimą.

„Artimiausiomis savaitėmis tikimės, kad Rusija toliau sieks užimti visą Donbasą ir nutiesti sausumos tiltą į okupuotą Krymą“, – sakė jis.

15:40 Vokietijos prezidentas pripažįsta klaidą dėl „Nord Stream 2“

Frankas-Walteris Steinmeieris, antrą kadenciją einantis Vokietijos prezidentas, pripažino, kad Vokietijos politika Rusijos atžvilgiu buvo klaidinga ir turėjo būti labiau atsargi ir skeptiška.

„Mes susimovėme daugeliu klausimu, – prezidentas kalbėjo visuomeninio transliuotojo ZDF eteryje, – tiesa, kad mums reikėjo rimčiau įsiklausyti į perspėjimus iš partnerių Rytų Europoje, ypač kalbant apie laikotarpį po 2014-ųjų“.

„Mano parama „Nord Stream 2“ projektui akivaizdžiai buvo klaida“, – prezidentą cituoja „Deutche Welle“.

Plačiau apie tai rašoma čia.

15:26 Užfiksuota, kaip artilerijos sviediniais Mykolajyve apšaudomi greitosios pagalbos automobiliai

Anot Vitalijaus Kimo, Mykolajyvo srities gubernatoriaus, išpuolis šis išpuolis įvykdytas pirmadienį.

15:25 V. Zelenskis kreipsis į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis nuotoliniu būdu kreipsis į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą 17 val. Lietuvos laiku, skelbia BBC.

Tikimasi, kad savo kalboje jis prašys griežtinti tarptautinės bendruomenės atsaką į Rusijos veiksmus po pasirodžiusių žinių apie karo nusikaltimus Bučoje.

15:17 Kremlius: Europos vykdomas diplomatų išsiuntimas yra „trumparegiškas žingsnis“

Kremlius antradienį daugelio Europos šalių vykdomą masinį Rusijos diplomatų išsiuntimą pavadino „trumparegišku žingsniu“, kuris tik apsunkins bendravimą.

„Diplomatinio bendravimo galimybių siaurinimas tokiomis precedento neturinčiomis krizės sąlygomis yra trumparegiškas žingsnis, kuris dar labiau apsunkins mūsų bendravimą, būtiną ieškant sprendinio“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

„O tai neišvengiamai sulauks atsakomųjų žingsnių“, – pridūrė jis.

15:00 Kinijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai aptarė Rusijos invaziją

Kinijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai pirmadienį pasikalbėjo pirmą kartą per daugiau nei mėnesį, o Pekinas paragino ir toliau siekti taikos derybų, nors daugėja įtarimų dėl Rusijos žiaurumų Kyjivo apylinkėse.

Kinija ne kartą atsisakė pasmerkti savo ilgametę sąjungininkę Rusiją dėl invazijos į kaimyninę šalį.

Pirmadienį įvykęs kinų ir ukrainiečių diplomatijos vadovų Wang Yi ir Dmytro Kulebos pokalbis telefonu tapo pirmuoju patvirtintu aukšto lygio kontaktu tarp abiejų šalių nuo kovo 1 dienos. Tuo metu Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas praėjusią savaitę lankėsi Kinijoje, kur sudalyvavo virtinėje susitikimų.

„Karas kada nors baigsis, o svarbiausia – kaip galėtume pasimokyti iš šios skaudžios patirties, kad tinkamai užtikrintume ilgalaikį saugumą Europoje“, – sakė Wang Yi.

14:50 JT: visi ženklai rodo, kad Bučoje buvo tyčia taikomasi į civilius

Jungtinės Tautos antradienį pareiškė, kad visi ženklai Bučoje rodo, jog šiame netoli Kyjivo esančiame miestelyje buvo sąmoningai žudomi civiliai gyventojai. 

JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro teigimu, iš Kyjivo šiaurės rytinio priemiesčio Bučos pasiekiantys vaizdai kelia itin didelį nerimą. Pabrėžiama, jog tarptautinė teisė draudžia bet kokius tyčinius išpuolius prieš civilius.

„Panašu, kad tai, apie ką mes čia kalbame, yra tiesioginis civilių žudymas ir taikymasis į juos Bučoje“, – Ženevoje žurnalistams sakė JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro atstovė Elizabeth Throssell.

„Visi ženklai rodo, kad į aukas buvo taikomasi tyčia ir jos buvo tiesiogiai nužudytos“, – pridūrė atstovė.

„Galima būtų teigti, kad viskas įvyko karo kontekste, pavyzdžiui, (žmogus žuvo) pataikius į pastatą; bet sunku suvokti tą karinį kontekstą, kai žmogus guli gatvėje su kulka galvoje arba jų kūnai yra sudeginti“,  – kalbėjo E. Throssell.

14:47 Ispanija išsiunčia „maždaug“ 25 rusų diplomatus

Ispanijos užsienio reikalų ministras antradienį pareiškė, kad jo šalis dėl Rusijos agresijos Ukrainoje išsiųs „maždaug“ 25 Rusijos diplomatus, po to, kai panašių veiksmų ėmėsi Vokietija ir Prancūzija.

„Nepakenčiami civilių žudynių Bučos miestelyje vaizdai, kuriuos išvydome po Rusijos kariuomenės išvedimo, mus labai papiktino“, – spaudos konferencijoje sakė užsienio reikalų ministras Jose Manuelis Albaresas.

14:35 Prancūzija pradėjo dar tris tyrimus dėl karo nusikaltimų Ukrainoje

Prancūzijos kovos su terorizmu prokurorai antradienį pranešė pradedantys dar tris tyrimus dėl įtariamų karo nusikaltimų prieš Prancūzijos piliečius per Rusijos invaziją Ukrainoje.

Tie nusikaltimai įvykdyti pietiniame Mariupolio uostamiestyje, šalia Kyjivo esančiame Hostomelyje ir Černihive Ukrainos šiaurėje, išplatintame pranešime nurodė nacionalinės kovos su terorizmu tarnybos prokurorai.

Prokurorai dar kovo 16 dieną pradėjo tyrimą dėl karo nusikaltimų, kai šalia Kyjivo buvo nušautas karą nušvietinėjęs prancūzų ir airių kilmės operatorius Pierre'as Zakrzewski.

14:30 Švedija išsiunčia 3 rusų diplomatus

Švedija namo išsiunčia 3 Rusijos diplomatus, kurie nesilaikė Vienos konvencijoje numatytų taisyklių, antradienį Švedijos užsienio reikalų ministrę Ann Linde citavo BBC.

14:20 U. von der Leyen ir J. Borrellis šią savaitę lankysis Kyjive

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen šią savaitę kartu su Europos Sąjungos užsienio politikos vadovu Josepu Borrelliu vyks į Kyjivą, antradienį pranešė jos atstovas spaudai.

U. von der Leyen ir J. Borrellis, du iš ES aukščiausio rango pareigūnų, „šią savaitę vyks į Kyjivą susitikti su Ukrainos prezidentu V. Zelenskiu prieš šeštadienį Varšuvoje vyksiantį renginį #StandUpForUkraine“, nurodė Komisijos atstovas spaudai Ericas Mameris socialiniame tinkle „Twitter“.

V. Zelenskis žurnalistams Ukrainoje sakė, jog laukia U. von der Leyen „vizito artimiausiomis dienomis, tačiau tikslaus laiko kol kas nežinome“.

Pasak prezidento, jis šeštadienį su Europos Komisijos vadove susitarė, kad bendras Ukrainos ir ES tyrimo organas tirs galimus karo nusikaltimus, dėl kurių Kyjivas kaltina Rusijos pajėgas.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

14:14 Mariupolio uoste skęsta civilinis laivas

Ukrainos vidaus reikalų ministerija praneša, kad Mariupolio uoste po apšaudymo skęsta civilinis laivas su Dominikos respublikos vėliava. Per ataką jis buvo prisišvartavęs prie uosto.

Laivas buvo smarkiai apšaudytas iš jūros, variklių kabinoje kilo didelis gaisras, o kapitono tiltelis buvo visiškai sunaikintas, rašo „The Guardian“. Vienas žmogus per apšaudymą nukentėjo, o laivo kapitonas informavo, kad jis grimzta po vandeniu.

Ministerija skelbia, kad gelbėjimo darbų pradėti neįmanoma dėl kovos veiksmų ir stipraus apšaudymo.

14:06 Ministerijos siūlo plėsti draudžiamos simbolikos įstatymą

Vidaus reikalų ir Teisingumo ministerijos siūlo Seimui neapsiriboti Rusijos karo Ukrainoje simboliais tapusių raidės „Z“ ir Georgijaus juostelės draudimu.

Anot jų, Lietuvoje turėtų būti baudžiama už visų totalitarinių ir autoritarinių režimų simbolių naudojimą, ne tik agresijos, bet ir karo nusikaltimų, nusikaltimų žmoniškumui kurstymą, propagavimą.

Teisingumo ministerijos atstovų teigimu, Administracinių nusižengimų kodekse nereikėtų nustatyti baigtinio draustinos simbolikos sąrašo, mat įvairių simbolių reikšmė gali kisti, gali atsirasti ir kitų agresijos palaikymą išreiškiančių ženklų.

„Numatomi tik du konkretūs simboliai, bet puikiai suprantame, kad jau šiandien tų simbolių yra daugiau negu jų buvo pirmąsias agresijos dienas“, – per Kultūros komiteto posėdį sakė Teisingumo ministerijos Baudžiamosios justicijos grupės patarėjas Martynas Dobrovolskis.

13:27 Rusija teigia atakavusi Ukrainos karinių mokymų centrą

Rusijos kariuomenė teigia sudavusi tolimojo nuotolio smūgius iš jūros paleidžiamomis raketomis Ukrainos specialiųjų operacijų pajėgų mokymo centrui Pietų Ukrainoje.

„Balandžio 4 d. vakare iš jūros paleisti didelio tikslumo tolimojo nuotolio ginklai netoli Očakivo miesto sunaikino Ukrainos specialiųjų operacijų pajėgų mokymo centrą, kuris, be kita ko, buvo naudojamas užsienio samdiniams apgyvendinti“, – sakoma Rusijos gynybos ministerijos atstovo spaudai generolo majoro Igorio Konašenkovo pareiškime. Jį cituoja CNN, teigiantis, kad kol kas negali patikrinti tokių teiginių.

Rusijos kariuomenė užsieniečius, savanoriškai pasisiūliusius kovoti už Ukrainą, vadina „samdiniais“.

I. Konašenkovas pridūrė, kad Rusijos pajėgos iš oro paleido raketas, nukreiptas į kuro saugyklas keturiose vietovėse: Kremeneco, Čerkasų, Zaporižios ir Novomoskovsko miestuose.

13:13 ES vadovai šią savaitę lankysis Kyjive

Europos Komisijos (EK) vadovė Ursula von der Leyen ir ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellas susitiks su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu Kyjive šią savaitę, pranešė EK atstovas spaudai Ericas Mameris.

12:54 G. Skaistė – apie tai, kokių sankcijų Rusijai sieks Lietuva

Lietuva sieks naujų europinių sankcijų Rusijos energetikai, prekių judėjimui, bankams, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Taip ji antradienį kalbėjo prieš Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos ir finansų reikalų (ECOFIN) tarybos posėdį Liuksemburge. Plačiau skaitykite čia

12:33 Italija išsiunčia 30 Rusijos diplomatų

Italijos užsienio reikalų ministras Luigi Di Maio antradienį pranešė, kad Roma išsiuntė 30 Rusijos diplomatų, kartu su kitomis Europos šalimis imdamasi veiksmų po Maskvos invazijos Ukrainoje.

„Išsiuntėme 30 Rusijos diplomatų dėl nacionalinio saugumo priežasčių“, – viešėdamas Berlyne L. Di Miao sakė italų televizijai „Rai“. Šią žinią taip pat patvirtino Užsienio reikalų ministerija Romoje.

12:29 Rubižnėje rusai pataikė į cisterną su azoto rūgštimi

Rubižnę Luhansko srityje apšaudančios Rusijos pajėgos pataikė į cisterną su azoto rūgštimi, pranešė regiono administracijos vadovas Serhijus Haidajus.  

„Skubu! Neišeikite iš slėptuvių! Jei esate patalpoje – uždarykite duris ir langus! Azoto rūgštis yra pavojinga įkvėpus, nurijus, patekusi ant odos ir gleivinės“, – pabrėžė jis.

Serhijaus Haidajaus nuotr.
Serhijaus Haidajaus nuotr. 

12:16 Antradienį – septyni humanitariniai koridoriai 

Ukrainoje antradienį bus atverti septyni humanitariniai koridoriai, įskaitant gyventojų evakavimo maršrutus iš apsiausto Mariupolio uostamiesčio ir rusų pajėgų kontroliuojamo Berdiansko, pranešė vicepremjerė Iryna Vereščuk platformoje „Telegram“.  

Pasak jos, Mariupolio ir Berdiansko gyventojai galės išvykti į Zaporižią savo transportu.

Taip pat bus atidaryti humanitariniai koridoriai išvykti iš Zaporižios srityje esančio Tokmako ir Sjeverodonecko, Lysyčansko, Popasnos bei Hiskės miestų Luhansko srityje.     

12:13 JK: Ukraina susigrąžino svarbiausias vietoves šalies šiaurėje

Jungtinės Karalystės (JK) Gynybos ministerija tviteryje paskelbė atnaujintą žvalgybos informaciją apie padėtį Ukrainoje.

Remiantis ja, Ukrainos pajėgos atkovojo pagrindines teritorijas šalies šiaurėje, po to, kai neleido Rusijai užsitikrinti savo tikslų ir privertė jos pajėgas atsitraukti iš teritorijų aplink Černihivą ir šiauriai Kyjivo.

Tikėtina, kad kai kuriose naujai atkovotų teritorijų dalyse toliau vyks nedidelio masto kovos, tačiau per šią savaitę jos gerokai sumažės, nes pasitrauks likusios Rusijos pajėgos, teigiama pranešime.

Jame pažymima, kad taip pat tikėtina, jog daugeliui iš šiaurės Ukrainos pasitraukiančių Rusijos dalinių reikės gerokai persiginkluoti ir atsinaujinti, kol jie galės būti perdislokuoti operacijoms rytų Ukrainoje.

11:43 Rusijos pajėgos apgręžė evakuacijos konvojų, vykusį į Mariupolį

 Ukrainos vicepremjerė Iryna Vereščuk antradienį pranešė, kad Rusijos pajėgos apgręžė evakuacijos konvojų, vykusį į apsiaustą Mariupolio miestą.

Septynių autobusų kolona, kurią lydėjo Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas (TRKK), pirmadienį buvo sulaikyta Rusijos kontroliuojamame Manhušo mieste, esančiame į vakarus nuo Mariupolio, sakė I. Vereščuk.

„Nepaisant savo vadovybės pažadų, (Rusijos) okupacinės pajėgos niekam neleidžia vykti į Mariupolį“, – teigė I. Vereščuk „Telegram“ kanale paskelbtame pareiškime.

Ji pridūrė, kad „okupantai užblokavo Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto atstovų atvykimą į Mariupolį. Praėjusią naktį po derybų jie buvo paleisti ir išsiųsti į Zaporižią“.

11:34 Danija išsiųs 15 Rusijos diplomatų

Danijos užsienio reikalų ministras antradienį pranešė, kad jo šalis išsiųs 15 Rusijos „žvalgybos pareigūnų“, užsiregistravusių šalyje diplomatais. Šį žingsnį Kopenhaga atliko po panašių Vokietijos, Prancūzijos ir kitų šalių sprendimų.

„Nustatėme, kad 15 išsiųstų žvalgybos pareigūnų užsiėmė šnipinėjimu Danijos teritorijoje“, – po susitikimo parlamente žurnalistams sakė užsienio reikalų ministras Jeppe Kofodas. Jis pridūrė, kad Kopenhaga nori pasiųsti „aiškų signalą“, jog šnipinėti Danijoje – „nepriimtina“.

11:32 Naujos sankcijos Rusijai gali būti patvirtintos trečiadienį

Pasak Prancūzijos Europos reikalų ministro Clement‘o Beaune‘o, naujos Europos Sąjungos sankcijos Rusijai gali būti patvirtintos trečiadienį. Taip jis sakė antradienį RFI radijui. ES skubiai dėl naujų sankcijų tariasi paaiškėjus Rusijos karių žiaurumams Kyjivo priemiestyje Bučoje.

11:13 Vyriausybiniu lėktuvu į Tokiją atskraidinta ukrainiečių pabėgėlių

Dvidešimt ukrainiečių antradienį atskrido į Tokiją vyriausybiniu lėktuvu su užsienio reikalų ministru Yoshimasa Hayashi iš Lenkijos, kur šalies diplomatijos vadovas viešėjo kelias dienas, Japonijai atsargiai atveriant duris nuo Rusijos karo prieš Ukrainą bėgantiems žmonėms.

Japonija paprastai per metus priima vos kelias dešimtis pabėgėlių, nors sulaukia tūkstančių prašymų suteikti prieglobstį. Nors šalis atvėrė duris ukrainiečiams, ji juos vadina ne pabėgėliais, o „evakuotais asmenimis“. 

„Sužinojome, kad yra keletas žmonių, nuoširdžiai norinčių evakuotis į Japoniją, tačiau jiems sunku patiems pasirūpinti kelionės transportu“, – sakė vyriausybės atstovas Hirokazu Matsuno per spaudos konferenciją antradienį, aiškindamas, kodėl jie buvo pakviesti skristi vyriausybiniu lėktuvu.

Pasak vyriausybės atstovo, be šių žmonių, Japonija jau priėmė 404 ukrainiečius.

11:00 Mykolajivo meras: miestas atakuojamas kasetiniais šaudmenimis

Mykolajivą, esantį Pietų Ukrainoje, ir toliau bombarduoja Rusijos pajėgos, BBC sako miesto meras Oleksandras Senkevičius. Jo teigimu, rusai dabar naudoja kasetinius šaudmenis civilinėse miesto teritorijose, kurios neturi jokios karinės vertės, siekiant sukelti paniką ir pasirengti Rusijos antžeminei operacijai.

O. Senkevičius paragino visas moteris ir vaikus palikti Mykolajivą, kad būtų mažiau civilių aukų.

„Mus bombarduoja kiekvieną dieną. Vakar turėjome du bombardavimus, – sakė meras. – Kalbant apie vakarykštį bombardavimą, jie mus bombardavo kasetinėmis bombomis, kasetinėmis raketomis, kurios nukrito į kvartalus, visi tie namai buvo tik namai, į kuriuos žmonės ateina miegoti, o ryte eina į darbą.“

10:58 V. Zelenskis kitą savaitę kreipsis į Lietuvos Seimą

Planuojama, kad Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, kitą antradienį, balandžio 12 d., vaizdo ryšiu kreipsis į Lietuvos Seimą. Tai VŽ patvirtino Paulius Saudargas, Seimo pirmininkės pavaduotojas. Plačiau skaitykite čia.

10:46 Lietuvoje – tūkstantis ukrainiečių vaikų be tėvų

Lietuvoje jau užregistruota tūkstantis vaikų, kurie iš Ukrainos atvyko be savo tėvų.

Antradienį paskelbtais Vaiko teisių apsaugos tarnybos duomenimis, tarp jų – 735 pavieniai vaikai, dauguma iš jų yra lydimi giminaičių ar emociniais ryšiais susijusių žmonių. Taip pat atvyko aštuonios vaikų grupės, iš viso 283 vaikai. 17 vaikų prireikė globos lietuvių šeimose.

Tarp atvykusiųjų yra vaikai iš globos įstaigų, sportininkų grupės, vaikai, kuriuos atlydėjo kiti artimieji bei visiškai vieni atvykę vaikai.

10:39 V. Putinas panaikino supaprastintą vizų išdavimo tvarką ES pareigūnams

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį sustabdė supaprastintų vizų išdavimo taisyklių taikymą „nedraugiškų“ Europos šalių pareigūnams ir žurnalistams, taip atsakydamas už sankcijas, įvestas jo šaliai dėl invazijos į Ukrainą.

Pagal naująsias priemones vizų išdavimo išimtys nebetaikomos oficialioms delegacijoms iš visų ES valstybių narių, taip pat iš Norvegijos, Islandijos, Šveicarijos ir Lichtenšteino.

10:37 Ragina svarstyti galimybes remti Ukrainos sportininkus EK lygiu

Lietuvos Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ragina svarstyti galimybes remti ukrainiečių sportininkus Europos Komisijos lygmeniu.

Kaip informavo ministerija, pirmadienį Europos Sąjungos sporto ministrų susitikime Liuksemburge Lietuvos atstovai pasiūlė svarstyti finansinės paramos ukrainiečių aukšto meistriškumo sportininkams ir Ukrainos sporto komandoms klausimą, kad jie galėtų dalyvauti tarptautinėse varžybose, o taip pat su Lenkija ir keliomis kitomis valstybėmis kėlė griežtesnių sankcijų Rusijai ir Baltarusijai poreikį.

10:35 FNTT: Lietuvoje dėl ES sankcijų Rusijai įšaldyta beveik 23 mln. Eur

Dėl Europos Sąjungos (ES) finansinių sankcijų, susijusių su Rusija, Lietuvoje įšaldyta apie 22,6 mln. Eur: 18,96 mln. Eur, beveik 3,98 mln. USD ir per 3,2 mln. RUB.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pranešė, kad per praėjusią savaitę ši suma gerokai išaugo – papildomai įšaldyta daugiau nei 8,1 mln. Eur, 0,5 mln. USD ir beveik 2,6 mln. RUB. Plačiau skaitykite čia

10:25 D. Grybauskaitė: Vakarų reakciją į karą – per menka

Kadenciją baigusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Europos Sąjungos (ES) sankcijos Rusijai yra skylėtos, o Vakarų reakciją į Kremliaus sukeltą karą Ukrainoje – nepakankama. Taip ji antradienį kalbėjo interviu Jungtinių Valstijų televizijai CNBC.

„Ne, darome nepakankamai – nei ekonomiškai, nei karine prasme. Mūsų sankcijos yra skylėtos, o tai leidžia Putinui išgyventi, atstatyti rublį. Ukraina prašo daugiau ir efektyvesnių ginklų, bet mes atsiliekame, reaguodami į prašymus“, – teigė buvusi Lietuvos vadovė. Plačiau galite skaityti čia

10:21 Seimo vadovė: Rusija – vėžys Jungtinėse Tautose

„Rusiją, Jungtinių Tautų Organizacijoje turinčią veto teisę, galime vadinti vėžiu, mažinančiu JTO veiksnumą ir galimybes priimti tokius sprendimus, kurių nusipelnė ši šalis“, – antradienį „Facebook“ paskyroje parašė Lietuvos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Tačiau, jos teigimu, JTO negali be galo apsimetinėti. „Noras stabdyti Rusijos narystę JTO Žmogaus teisių taryboje – geras mėginimas keisti situaciją. Tačiau tai – tik mažas, nors ir reikšmingas, žingsnis, kai šiuo metu reikia visiškai kitų sprendimų greičių. Ne stabdyti reikia narystę, o mesti Rusiją lauk“, – tvirtina V. Čmilytė-Nielsen.

10:13 Pasikalbėjo Kinijos ir Ukrainos atstovai

Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi pasikalbėjo su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba. Pokalbis buvo organizuotas Ukrainos prašymu.

„Karai galiausiai baigiasi. Svarbiausiu klausimu tuomet lieka sukelto skausmo apmąstymas ir strategija, kaip išlaikyti ilgalaikį saugumą Europoje, sukurti subalansuotą, veiksmingą ir tvarų Europos saugumo mechanizmą“, – „Reuters“ cituoja Kinijos užsienio reikalų ministrą.

„Kinija yra pasirengusi šioje srityje imtis konstruktyvaus vaidmens, užimdama objektyvią poziciją“, – pridūrė Kinijos atstovas. Plačiau skaitykite čia

10:11 Vokietijos finansų sektoriui – G. Nausėdos raginimai 

Pirmadienio vakarą į Vokietijos bankų asociacijos (BdB) metinio renginio dalyvius kreipęsis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paragino juos prisidėti prie pastangų sustabdyti Rusijos karą prieš Ukrainą.

„Priemonės, skirtos sustabdyti Rusijos agresijai ir užtikrinti, kad režimas atsakytų, taip pat ir finansiškai, už savo nusikalstamus veiksmus, – tai humanitarinė būtinybė, o ne kažkas, ką mes galime laisvai pasirinkti“, – sakė Lietuvos vadovas įrašytoje pagrindinėje renginio kalboje.

Kaip antradienį pranešė Prezidentūra, jis paragino toliau plėsti tarptautines sankcijas Rusijai, atsisakant naftos ir dujų importo, uždarant jūrų uostus Rusijos laivams, ribojant visų likusių Rusijos ir Baltarusijos bankų finansines operacijas, izoliuojant Rusiją nuo bet kokios tarptautinės veiklos.

10:04 Japonija skiria dar 100 mln. USD humanitarinės pagalbos

Japonijos vyriausybė Ukrainai ir kaimyninėms šalims suteiks papildomą 100 mln. USD vertės humanitarinę pagalbą, antradienį pranešė šalies Užsienio reikalų ministerija.

Šios lėšos bus panaudotos medicininei pagalbai ir paramai maistu, taip pat perkeltiesiems asmenims ir kitose šalyse, pavyzdžiui, Lenkijoje, Moldovoje ir Rumunijoje.

Iš viso nuo kovo 11 d., kai buvo paskelbta apie pirmąjį pagalbos paketą, bus suteikta 200 mln. USD vertės paramos, teigia ministerija.

09:43 Lietuva leido Ukrainos vežėjams vežti krovinius be kelių leidimų

Reaguodama į besitęsiantį karą Ukrainoje, Lietuva suteikė galimybę Ukrainos vežėjams vykdyti dvišalius ir tranzitinius krovinių vežimus per Lietuvos teritoriją be kelių leidimų.

Ukrainoje registruotoms transporto priemonėms, kuriomis vežami kroviniai, leidžiama įvažiuoti į Lietuvos teritoriją ir vykti tranzitu per šalies teritoriją be leidimų iki 2022 metų pabaigos. Šis terminas gali būti pratęstas, atsižvelgiant į situaciją Ukrainoje, pranešė Susisiekimo ministerija.

09:41 Luhansko gubernatorius gyventojus ragina skubiai išvykti

Rusijos kariai ruošiasi dideliam puolimui rytiniame Ukrainos Luhansko regione, pirmadienį per „Telegram“ pranešė vietos gubernatorius Serhijus Haidajus.

„Matome, kad įranga atvyksta iš įvairių krypčių, atvežama žmonių, degalų“, – vaizdo įraše sakė jis.

„Suprantame, kad jie ruošiasi dideliam proveržiui“, – pridūrė jis.

S. Haidajus paragino gyventojus kuo greičiau palikti regioną. „Prašome nelaukti, kol jūsų namai bus bombarduojami“, – sakė jis kitame vaizdo įraše. Plačiau skaitykite čia.

09:25 G. Nausėdos patarėjas remia siūlymą uždrausti Georgijaus juosteles

Georgijaus juostelės yra okupantų ir žudikiškos kariuomenės simbolis ir Lietuvoje jis turėtų būti uždraustas, teigia prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais Kęstutis Budrys.

„Šiuo metu tai yra okupantų, žudikiškos kariuomenės simbolis, kuris glorifikuoja Putino režimą. Jo neturi būti. Ir nesvarbu, ką jis kažkur, kažkam reiškia praeity“, – antradienį Žinių radijui sakė šalies vadovo patarėjas.

Jis tai sakė paklaustas, ar Seimas turėtų uždrausti Georgijaus juosteles dar prieš gegužės 9-ąją, kai rusai mini pergalės Antrajame pasauliniame kare dieną.

09:24 Lietuvoje – 40.400 karo pabėgėlių

Lietuvoje registruota beveik 40.400 karo pabėgėlių iš Ukrainos, 17.000 iš jų – nepilnamečiai, rodo antradienį paskelbti Statistikos departamento duomenys. Maždaug trečdalis atvykusių ukrainiečių registruota Vilniaus registracijos centre.

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 796 pabėgėliai, iš jų – 275 nepilnamečiai. 84 vaikai buvo nesulaukę šešerių.

09:21 J. Sullivanas: nauja karo fazė gali tęstis mėnesius ar ilgiau  

„Rusija perkelia savo pajėgas, kad susitelktų į puolamąsias operacijas Ukrainos rytuose ir dalyje pietinių rajonų, – žurnalistams sakė JAV nacionalinio saugumo patarėjas Jake'as Sullivanas. – Rusija mėgino pavergti visą Ukrainą, bet nesugebėjo. Dabar ji mėgina užvaldyti kai kurias šios šalies dalis.“

„Ši tolesnė fazė gali tęstis mėnesius ar ilgiau“, – pridūrė pareigūnas.

Jungtinės Valstijos ketina keliomis kryptimis didinti spaudimą Maskvai dėl karo Ukrainoje ir žada perduoti daugiau ginkluotės Kyjivui, griežtinti sankcijas Rusijai bei prisidėti vykdant tyrimą dėl įtariamų karo nusikaltimų. Plačiau skaitykite čia.

09:05 V. Zelenskis kreipsis į JT Saugumo Tarybą 

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį kreipsis į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą ir tikriausiai pareikalaus imtis naujų griežtų sankcijų prieš Rusiją dėl civilių gyventojų žudynių Bučoje, kurias vadina karo nusikaltimais ir genocidu.  

Tai bus pirmasis V. Zelenskio kreipimasis į JT Saugumo Tarybą nuo Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios. Prezidentas šią kalbą sakys po emocingo apsilankymo šalia Kyjivo esančioje Bučoje, kur atsitraukus rusų pajėgoms buvo rasta dešimtys brutaliai nužudytų civilių.

09:02 Latvija nepritaria atsiskaitymams už dujas rubliais

Latvijos valdžia nepritaria atsiskaitymams su Rusija už jos tiekiamas gamtines dujas rubliais, paskelbė Užsienio reikalų ministerija, o Vyriausybės vadovas patikino, kad to nedarys jokia šalies įmonė – nei valstybinė, nei privati.

„Toks Rusijos reikalavimas reiškia nepagrįstą bandymą vienašališkai pakeisti [dujų tiekimo] sutarties sąlygas“, – sakė Latvijos URM atstovas spaudai Janis Bekeris.

Kaip skelbta anksčiau, bendrovė „Latvijas gaze“, kurios didžiausią akcijų paketą valdo „Gazprom“, pranešė analizuojanti minėtą Rusijos reikalavimą „tiek teisiniu, tiek ir verslo interesų požiūriu“. 

08:58 Rusija: „nedraugiškas“ Vokietijos sprendimas pablogins ryšius

Maskva pirmadienį pareiškė, kad Vokietijos sprendimas išsiųsti daugybę Rusijos diplomatų, reaguojant į Maskvos pradėtą karą prieš Ukrainą, yra „nedraugiškas“ ir pablogins dvišalius ryšius.

„Nepagrįstas diplomatinio personalo mažinimas Rusijos atstovybėse Vokietijoje siaurins erdvę mūsų šalių dialogo palaikymui, dar labiau pablogins Rusijos ir Vokietijos santykius“, – platformoje „Telegram“ parašė rusų ambasada Berlyne.

Vokietija paskelbė apie masinį Rusijos diplomatų išsiuntimą, Europai reiškiant pasipiktinimą Maskvos puolimu Ukrainoje, dar labiau padidėjusį prieš kelias dienas Bučos mieste aptikus daugybę nužudytų civilių lavonų.

08:30 „Gazprom Germania“ valdymą pusmečiui perėmė Vokietijos federalinė tinklų agentūra

Rusijos dujų monopolininko „Gazprom“ antrinės įmonės Vokietijoje „Gazprom Germania“ valdymą pusmečiui perėmė Vokietijos federalinė tinklų agentūra (Bundesnetzagentur).

Apie tai pranešęs Vokietijos ekonomikos ministras Robertas Habeckas pažymėjo, kad toks sprendimas, kuriuo siekiama užtikrinti energijos išteklių tiekimo ir svarbios infrastruktūros veiklos stabilumą augančio nepasitikėjimo Rusija dėl jos brutalios karinės agresijos prieš Ukrainą sąlygomis, priimtas laikotarpiui iki rugsėjo 30-osios.

08:23  Motyžyne rasti seniūnės ir dar keturių žmonių kūnai surištomis rankomis

Ukrainiečių pareigūnai kaime į vakarus nuo Kijevo aptiko penkių civilių surištomis rankomis lavonus. Tarp aukų yra kaimo seniūnė, jos vyras ir sūnus.  

Policija naujienų agentūros AFP žurnalistams parodė keturis lavonus, tarp jų kaimo seniūnės, gulinčius pusiau žemėmis užverstoje duobėje pušyne šalia moters namo Motyžyne. Penktas kūnas buvo surastas nedideliame šulinyje sode. 

Visoms aukoms, įskaitant du vyrus, kurie nebuvo seniūnės šeimos nariai, buvo už nugaros surištos rankos.  

50-metė seniūnė Olha Suchenko, jos vyras ir sūnus buvo pagrobti rusų karių kovo 24 dieną, nurodė policija. Vietos gyventojai sakė, kad seniūnė ir jos vyras atsisakė bendradarbiauti su rusų pajėgomis.  

08:02 Ukraina: Rusijos pajėgos toliau persigrupuoja  

Rusija pajėgos toliau pergrupuoja karius ir telkia pajėgas puolamajai operacijai Ukrainos rytuose, teigiama Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo „Facebook“ paskyroje paskelbtame pranešime.

„Tikslas – visiška Donecko ir Luhansko sričių teritorijos kontrolė“, – rašoma pranešime.

Remiantis pranešimu, Rusijos kariuomenė Donbase daugiausia dėmesio skiria pastangoms užimti Popasnos ir Rubižnės miestus, taip pat perimti viso Mariupolio uostamiesčio kontrolę. Nuolat bombarduojami ir kiti miestai bei gyvenvietės abiejose srityse.

Pasak Generalinio štabo, Rusijos kariai taip pat toliau blokuoja šiaurės rytinį Charkivo miestą.

Pranešime pažymima, kad per Baltarusijos teritoriją į Gomelio, Jelsko ir Mozyriaus geležinkelio stotis juda ginkluotės ir karinės įrangos kolonos.

„Didelė dalis Rusijos oro ir kosmoso pajėgų orlaivių ir sraigtasparnių buvo perkelta iš Baltarusijos Respublikos aerodromų į Rusijos teritoriją“, – rašoma pranešime.

07:51 JAV iždas stabdo Rusijos vyriausybės skolos mokėjimus doleriais

JAV Iždo departamentas vėlai pirmadienį pareiškė, kad stabdo Rusijos galimybę atlikti skolos mokėjimus doleriais per JAV bankus, taip priartindamas Rusiją prie galimo įsipareigojimų tarptautiniams investuotojams nevykdymo, rašo „Financial Times“.

Plačiau skaitykite čia.  

07:18 Per Mykolajivo apšaudymą pirmadienį žuvo 10 gyventojų  

Rusijos pajėgoms pirmadienį ryte ir vėliau vakare apšaudžius Mykolajivą, žuvo 10 vietos gyventojų ir dar 46 buvo sužeisti. Apie tai pirmadienį vakare pranešė miesto meras Aleksandras Senkevičius.

07:08 JAV leido parduoti Bulgarijai aštuonis naikintuvus F-16

 JAV Gynybos departamentas pirmadienį suteikė leidimą parduoti Bulgarijai aštuonis naikintuvus F-16 už 1,67 mlrd. USD (1,51 mlrd. Eur), turinčius sustiprinti šalies karines oro pajėgas padidėjus grėsmei regione dėl Rusijos invazijos Ukrainoje.

Leidimas suteiktas tęsiantis spėlionėms, ar kuri nors iš Vašingtono sąjungininkių NATO bloke galėtų perduoti Ukrainai naikintuvų MIG-29, kad šie galėtų būti naudojami kovai su Rusijos pajėgomis. JAV savo ruožtu tokiai sąjungininkei parūpintų amerikietiškos gamybos lėktuvų.

Bulgarija – viena iš trijų NATO šalių, turinčių MIG-29, kuriuos pilotuoti moka Ukrainos karo lakūnai. Šių lėktuvų taip pat turi Lenkija ir Slovakija.

Tačiau Pentagono atstovas Johnas Kirby, pirmadienį paklaustas apie F-16 pardavimą, nesureikšmino spėlionių, jog šis žingsnis gali būti susijęs su Bulgarijos MIG-29 perdavimu Ukrainai.

06:54 Palydovinės nuotraukos neigia Rusijos teiginius 

Naujose „Maxar Technologies“ palydovinėse nuotraukose matyti, kad nužudytų civilių gyventojų kūnai Bučos gatvėse gulėjo ištisas savaites, taip pat ir tada, kai miestą kontroliavo Rusija, rašo CNN.

Nuotraukos rodo, kad kūnai gatvėje Bučos pietinėje dalyje buvo mažiausiai nuo kovo 18 d. Rusija Bučą kontroliavo iki kovo 31 d.

Šios nuotraukos paneigia Rusijos gynybos ministerijos aiškinimus, kad vaizdai iš Bučos yra Ukrainos pateikta klastotė, ir „tuo metu, kai gyvenvietę kontroliavo Rusijos ginkluotosios pajėgos, nė vienas vietos gyventojas nepatyrė jokių smurtinių veiksmų“.

„Maxar Technologies“ / „Scanpix“ nuotr.
„Maxar Technologies“ / „Scanpix“ nuotr. 

Dienraštis „The New York Times“ pirmą kartą šias nuotraukas paskelbė pirmadienį.

Per Mykolajivo apšaudymą pirmadienį žuvo 10 gyventojų Rusijos pajėgoms pirmadienį ryte ir vėliau vakare apšaudžius Mykolajivą, žuvo 10 vietos gyventojų ir dar 46 buvo sužeisti. Apie tai pirmadienį vakare pranešė miesto meras Aleksandras Senkevičius.

Plačiau skaitykite čia

06:47 V. Zelenskis: vien Bučoje nužudyta per 300 civilių

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sako, kad Rusijos pajėgas nužudė ir nukankino daugiau kaip 300 civilių gyventojų Bučoje, kurią buvo okupavę.

„Mes ką tik pradėjome tyrimą dėl visko, ką padarė okupantai“, – sakė V. Zelenskis kreipdamasis į Ukrainos žmones.

„Šiuo metu turima informacijos apie daugiau kaip tris šimtus vien tik Bučoje nužudytų ir nukankintų žmonių. Tikėtina, kad, patikrinus visą miestą, aukų sąrašas bus daug didesnis. Ir tai tik vienas miestas“, – kalbėjo šalies vadovas.

Antradienį V. Zelenskis kreipsis į JT Saugumo Tarybą.

06:39 Lietuvoje jau dirba 2.400 karo pabėgėlių iš Ukrainos

Lietuvoje jau dirba 2.400 karo pabėgėlių iš Ukrainos, didžioji dalis darbinasi apdirbamosios gamybos, transporto ir saugojimo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonėse.

Užimtumo tarnybos BNS pirmadienį pateiktais duomenimis, minėti Ukrainos gyventojai įsidarbino po vasario 24-osios tiek per tarnybą, tiek savarankiškai, jiems siūlomi vidutiniai atlyginimai svyruoja nuo minimalaus iki 2.000 Eur. 

Užimtumo tarnyboje šiuo metu registruoti 7.066 Ukrainos gyventojai.

 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Mirė žurnalistas, rašytojas Laimonas Tapinas

Šeštadienį eidamas 78-uosius metus mirė žurnalistas, rašytojas, kino istorikas ir kritikas Laimonas Tapinas.

Laisvalaikis
08:38
Dėl bėgimo varžybų sostinėje bus ribojamas eismas, numatyti viešojo transporto pakeitimai

Dėl bėgimo varžybų „We run Vilnius“ sostinėje sekmadienį bus ribojamas eismas, numatyti viešojo transporto...

Laisvalaikis
08:27
E. prekyba rieda nuo kalniuko, bendrą prekybos lėtėjimą veikia infliacija Premium

Per balandį mažmeninės prekybos įmonių apyvarta sumažėjo 1,7%, o maitinimo ir gėrimų teikimo įmonių apyvarta...

Prekyba
07:30
Europa – pirmą kartą nebe didžiausia rusiškos naftos pirkėja 1

Tanklaiviais plukdomas rekordiškai daug rusiškos naftos, o į Indiją ir Kiniją keliauja precedento neturintys...

Rinkos
2022.05.28
Tinkamiausiais kandidatais vadovauti LVAT pripažinti S. Žalimienė ir G. Kryževičius

Tinkamiausiais kandidatais į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) pirmininko pareigas...

Verslo aplinka
2022.05.28
Šiuo metu neveikia apie 35% Ukrainos ekonomikos

Rusija Ukrainoje sunaikino daugiau nei 25.000 km kelių, kelis šimtus tiltų ir 12 oro uostų. Taip pat...

Verslo aplinka
2022.05.28
Ispanija Latvijai siunčia raketų ir papildomų karių

Ispanija pasiųs raketų „žemė-oras“ bateriją ir apie 100 karių į NATO priešakinių pajėgų misiją Latvijoje,...

Verslo aplinka
2022.05.28
V. Putinas bando įtikinti Vokietijos ir Prancūzijos vadovus švelninti sankcijas

Rusijos autoritarinis vadovas Vladimiras Putinas Vakarų lyderius bando įtikinti švelninti ekonomines...

Verslo aplinka
2022.05.28
P. Porošenka turėjo atvykti į Vilnių, bet nebuvo išleistas iš Ukrainos

Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka šeštadienį pranešė, kad jam buvo neleista išvykti iš šalies,...

Verslo aplinka
2022.05.28
Individualiems namams – sustiprinta nuotekų kontrolė 1

Aplinkos ministerijos užsakymu kuriama speciali sistema, kuri kontroliuos individualiuose namuose gyvenančių...

Verslo aplinka
2022.05.28
A. Merkelis. Pinigų plovimo prevencijos auditas: kaip naštą paversti galimybėmis

Lietuvoje „fintech“ įmonių skaičius artėja prie 300, ir toms, kurios turi finansų įstaigos licenciją, svarbu...

Nuomonės
2022.05.28
J. Neliupšienė: investuotojai teiraujasi, kada Lietuvoje prasidės karas 8

Investuotojai dabar visai kitaip vertina ir mato mūsų regioną, jie teiraujasi, kada Lietuvoje prasidės karas,...

Verslo aplinka
2022.05.28
Lietuvos stačiatikių bažnyčia prašo suteikti jai savarankiškos Bažnyčios statusą 2

Vilniaus ir Lietuvos metropolitas Inokentijus kreipėsi į Maskvos patriarchatą su prašymu suteikti Lietuvos...

Verslo aplinka
2022.05.28
Infografika: Rusija sparčiai „dovanoja“ ginkluotę Ukrainos pajėgoms Premium

Nuo invazijos pradžios vasario pabaigoje Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms pavyko ne tik sunaikinti...

Verslo aplinka
2022.05.28
Maskvai ištikima Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atšaka nutraukia ryšius su Rusija

Maskvai ištikima Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atšaka penktadienį pareiškė nutraukianti ryšius su Rusija dėl...

Verslo aplinka
2022.05.28
Vienas pagrindinių Kremliaus ruporų vis dar Briuselyje – ciniškai giriasi ryšiais su ES pareigūnais Premium

Vladimiras Čižovas, Rusijos ambasadorius prie Europos Sąjungos (ES), po Rusijos pradėto karo Ukrainoje ir...

Verslo aplinka
2022.05.28
O. Scholzas Vokietijos verslui su Kinija pataria elgtis atsargiau

Šalies įmonės turėtų dėti daugiau pastangų, kad diversifikuotų savo tiekimo grandines ir eksporto rinkas,...

Verslo aplinka
2022.05.28
Lietuvoje – rekordinis pasitikėjimas kariuomene

Tęsiantis Rusijos karui prieš Ukrainą, iki 68% išaugo pasitikėjimas kariuomene, rodo šeštadienį „Lietuvos...

Verslo aplinka
2022.05.28
TBT prokuroras ragina Rusiją bendradarbiauti tiriant karo nusikaltimus Ukrainoje

Rusija turėtų bendradarbiauti su Tarptautiniu Baudžiamuoju Teismu (TBT) tiriant įtariamus karo nusikaltimus,...

Verslo aplinka
2022.05.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku