J. Bidenas: įsiverždamas į Ukrainą V. Putinas smarkiai apsiskaičiavo, JAV pajėgos Europoje – kad apsaugotų NATO nares

Publikuota: 2022-03-01
Atnaujinta 2022-03-01 22:03
 • Rusijos pajėgoms ir toliau nesiseka įsitvirtinti didesniuose miestuose.
 • Charkivas toliau smarkiai bombarduojamas, raketa smogta miesto administracijos pastatui.
 • Dvi raketos smogė į Kijevo TV bokštą, penki žmonės žuvo, tiek pat sužeistų.
 • Trečiadienį nuo SWIFT atjungiami kai kurie Rusijos bankai.
 • „Apple“ pranešė, kad nutraukia visų savo produktų pardavimą Rusijoje.
 • Iš Rusijos uždrausta išvežti daugiau nei 10.000 USD grynaisiais.
 • JAV uždaro oro erdvę Rusijos lėktuvams.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/1326?placement=

05:06 Perkeliame naujienų srautą

Trečiadienio žinias galite sekti šioje naujienų juostoje.

05:05 J. Bidenas: įsiverždamas į Ukrainą Putinas labai apsiskaičiavo

JAV prezidentas Joe Bidenas savo metinį pranešimą, kurį skaitė nuo 4 val. Lietuvos laiku, pradėjo žodžiais apie Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Prieš šešias dienas Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas siekė sudrebinti pačius laisvojo pasaulio pamatus. Jis manė, kad savo grasinimais gali jį priversti pasiduoti. Tačiau jis smarkiai suklydo. Jis galvojo, kad gali įžengti į Ukrainą ir pasaulis apsivers. Vietoj to jis susidūrė su jėgos siena, kurios nesitikėjo ir neįsivaizdavo. Jis susitiko su Ukrainos žmonėmis“, - sakė J. Bidenas.

„Putino karas buvo iš anksto apgalvotas ir neišprovokuotas. Jis atmetė diplomatijos pastangas. Jis manė, kad Vakarai ir NATO nereaguos. Jis manė, kad gali mus suskaldyti čia, namuose. Putinas klydo. Mes buvome pasiruošę“, - pabrėžė J. Bidenas. 

Prezidentas paragino Kongreso narius atsistoti ir „pasiųsti nedviprasmišką signalą Ukrainai“.

04:45 J. Bidenas: JAV pajėgos Europoje yra tam, kad apsaugotų NATO nares

JAV vadovas pranešime pakartojo, kad JAV nesiųs savo karių į Ukrainą.

„Noriu aiškiai pasakyti, kad mūsų pajėgos nedalyvauja ir nedalyvaus konflikte su Rusijos pajėgomis Ukrainoje“, – Kongreso nariams kalbėjo jis.

Jis pabrėžė, kad amerikiečių kariai buvo dislokuoti Europoje tam, kad „gintų mūsų NATO sąjungininkus tuo atveju, jei Putinas nuspręstų toliau judėti į Vakarus“.

„Šiuo tikslu mobilizavome JAV sausumos pajėgas, oro eskadriles, laivų desantus – kad apsaugotume NATO šalis, įskaitant Lenkiją, Rumuniją, Latviją, Lietuvą ir Estiją“, - pasakė J. Bidenas.

04:40 J. Bidenas: JAV uždaro oro erdvę Rusijos lėktuvams

J. Bidenas pranešė apie draudimą Rusijos orlaiviams įskirsti į JAV oro erdvę. Šią žinią Kongreso nariai, kurių nemaža dalis, solidarizuodamiesi su Ukraina, buvo apsirengę mėlynais ar geltonais drabužiais ar pasirinkę Ukrainos vėliavos spalvų aksesuarus, sutiko plojimais.

„Šįvakar skelbiu, kad kartu su sąjungininkais uždarome JAV oro erdvę visiems Rusijos skrydžiams, taip dar labiau izoliuosime Rusiją ir dar spustelėsime jos ekonomiką“, – sakė JAV prezidentas.

Tikėtina, kad įsakymas uždrausti Rusijos orlaiviams įskristi į JAV oro erdvę turėtų būti išleistas per artimiausias 24 valandas, nurodo CNN.

02:11 PB ir TVF planuoja skirti milijardinę paramą Ukrainai

Bendrame pareiškime Pasaulio banko ir Tarptautinio valiutos fondo vadovai teigė, kad jiems nerimą kelia galimas Rusijos invazijos poveikis – jie paminėjo kylančias žaliavų kainas, finansų rinkų sutrikimus bei riziką, kad pasaulinė infliacija dar labiau išaugs, praneša BBC.

Pasaulio banko atstovas sakė, kad per artimiausius mėnesius Ukrainai skirs 3 mlrd. USD, iš jų mažiausiai 350 mln. USD – per ateinančią savaitę.

TVF  atstovas pareiškė, kad fondas nedelsdamas apsvarstys Ukrainos prašymą dėl skubaus finansavimo. Jis tikisi iki birželio mėn. skirti 2,2 mlrd. USD.

01:58 Teisingumo teisme klausymai pagal Ukrainos ieškinį vyks kovo 7-8 d.

Jungtinių Tautų Tarptautinis teisingumo teisme Hagoje Ukrainos ieškinio prieš Rusiją klausymai paskirti kitą pirmadienį ir antradienį.   

Ieškinį teismui Ukraina pateikė praėjusį sekmadienį. Juo Kijevas prašo patraukti Rusiją atsakomybėm, taip pat ir už sąvokos „genocidas“ iškraipymą siekiant pateisinti agresiją prieš Ukrainą.

01:49 „Nike“ Rusijoje nutraukė prekybą internetu

JAV sportinės aprangos ir avalynės prekės ženklas „Nike“ nutraukė pardavimus Rusijoje. Prekės ženklas antradienį apie tai pranešė savo svetainėje.

„Dabar „Nike“ negali garantuoti prekių pristatymo klientams iš Rusijos. Dėl šios priežasties šiame regione laikinai negalima įsigyti prekių Nike.com svetainėje ir „Nike“ programėlėje. Apsilankykite artimiausioje „Nike“ parduotuvėje", – rašoma pranešime.

01:43 Savo veiklą Rusijoje stabdo ir „Ford“

Automobilių koncernas „Ford“ pranešė stabdanti veiklą Rusijoje. JAV automobilių gamintojai priklauso 50% įmonės „Ford Sollers“ akcijų, kurią „Ford“ valdo drauge su Rusijos bendrove „Sollers“.

„Atsižvelgdami į susidariusią padėtį, šiandien informavome savo bendros įmonės partnerius, kad nuo šios dienos iki atskiro pranešimo sustabdome savo veiklą Rusijoje“, - „Ford“ pranešimą cituoja CNN.

Šis pranešimas pasirodė po to, kai koncernas antradienį kiek anksčiau pareiškė esantis „labai susirūpinęs dėl padėties Ukrainoje“, tačiau neminėjo apie veiklos sustabdymą trijuose Rusijos miestuose, kuriuose bendrovė turi gamyklų – Sankt Peterburge, Elabugoje ir Naberežnyje Čelnuose.

„Ford“ pažymi, kad pastaraisiais metais „gerokai sumažino“ savo veiklą Rusijoje, tačiau bendroje įmonėje dirba mažiausiai 4.000 žmonių.

01:25 J. Bidenas: V. Putinas nenuspėjo Vakarų atsako

JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį pareiškė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neįvertino galimybės, kad Vakarų valstybės galingai atsakys į invaziją Ukrainoje ir imsis sankcijų, skaudžiai smogusių Rusijos ekonomikai.

„Putino karas buvo iš anksto suplanuotas ir neišprovokuotas“, – sakoma J. Bideno komentaruose, paskelbtuose prieš prezidento metinį pranešimą.

„Jis atmetė diplomatines pastangas. Jis galvojo, kad Vakarai ir NATO neatsakys. Ir jis galvojo galintis suskaldyti mus čia, namuose. Putinas klydo. Mes buvome pasiruošę“, – pridūrė JAV lyderis.

01:20 JAV siekia išsiųsti dar vieną Rusijos agentą, dirbantį JT 

Jungtinės Valstijos pradėjo 13-o Rusijos „žvalgybos darbuotojo“ išsiuntimo iš šalies procedūras dėl įtariamo piktnaudžiavimo „gyvenamosios vietos privilegijomis“ JAV. Šią iš aukšto JAV pareigūną gautą informaciją perduoda CNN.

Šis asmuo yra Jungtinių Tautų  darbuotojas, nurodė pareigūnas. Pirmadienį JAV ambasadoriaus pavaduotojas Richardas Millsas patvirtino, kad 12-os Jungtinių Tautų diplomatų iš Rusijos yra paprašyta  palikti šalį dėl jų tariamo dalyvavimo „veikloje, kuri neatitiko jų, kaip diplomatų, atsakomybės bei įsipareigojimų“.

Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus atstovas spaudai Stephane'as Dujarricas antradienį per spaudos brifingą taip pat pranešė apie dar vieną Rusijos atstovą, kurį ketinama išsiųsti iš JAV.

01:10 Raketos pataikė į žydų žudynėms atminti skirtą memorialą Kijeve

Vyriausiasis Ukrainos rabinas Mošė Reuvenas Azmanas tvirtina, kad trys rusų paleistos raketos sprogo greta Babyn Jaro memorialo Kijeve, ir smerkia šiuos veiksmus, antradienį vakare pranešė CNN.

1941-1943 m. Babyn Jare naciai sušaudė dešimtis tūkstančių žmonių, įskaitant beveik visus Kijevo gyventojus rydus, rašoma oficialioje memorialo svetainėje.

„Rusijos kariuomenė, kuri 1941 m. kovojo su fašistais, bombarduoja Kijevo, Charkovo, Odesos civilius gyventojus. Ką tik buvo apšaudytas Babyn Jaras. Į šią vietą pataikė trys raketos. Babyn Jaras - tai simboliška. Babyn Jaras - tai vieta, kur guli 200.000 nekaltų senelių, moterų ir vaikų“, - feisbuko paskyroje parašė M. R.  Azmanas.

23:57 JK įveda sankcijas 4-iems Baltarusijos gynybos pareigūnams

Jungtinė Karalystė antradienį pranešė įvedanti sankcijas keturiems Baltarusijos autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimo aukšto rango gynybos pareigūnams už paramą Rusijos invazijai į Ukrainą.

Įšaldomas Baltarusijos generalinio štabo viršininko, pirmojo gynybos ministro pavaduotojo Viktaro Hulevičiaus turtas, jam įvedamas kelionių draudimas. Į sankcijų sąrašą taip pat įtraukti gynybos viceministras logistikos klausimais ir Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų logistikos vadovas generolas majoras Andrejus Burdyka, gynybos viceministras ir ginkluotės vadovas generolas majoras Serhijus Simanenka bei gynybos viceministras generolas majoras Andrejus Žukas.

Londonas taip pat ėmėsi sankcijų prieš valstybines aviacijos remonto įmonę „558 ARZ", kuri taip pat aptarnauja ir prižiūri karinius orlaivius iš Rusijos naudojamos oro pajėgų bazės, bei karinių puslaidininkių gamintoją „Integral“.

23:43 Trečiadienį nuo SWIFT atjungiami kai kurie Rusijos bankai, uždraudžiami RT ir „Sputnik“

Nuo trečiadienio Europos Sąjunga atjungia nuo SWIFT sistemos kai kuriuos Rusijos bankus, apie antradienį priimtą sprendimą pranešė šiuo metu Bendrijai pirmininkaujanti Prancūzija.

ES taip pat uždraudė Rusijos valstybinės žiniasklaidos priemonėms RT ir „Sputnik“ transliuoti Bendrijos šalyse.

Priemonės, įvedamos Briuseliui griežtinant sankcijų režimą dėl Rusijos įsiveržimo į Ukrainą, įsigalios trečiadienį, kai bus paskelbtos ES oficialiajame leidinyje.

Naujienų agentūra „Bloomberg“, remdamasi neįvardintais šaltiniais, rašo, kad ES sutarė nuo SWIFT atjungti 7 Rusijos bankus, tačiau šios sankcijos nepritaikė didžiausiam skolintojui šalyje „Sberbank“ ir bankui, kuris iš dalies valdomas valstybinio energetikos koncerno „Gazprom“.

„Bloomberg“ šaltinių teigimu, į šį sąrašą pateko „VTB Bank“, antras didžiausias skolintojas šalyje, kuris valdo apie 20% viso Rusijos bankų turto,  taip pat „Bank Rossiya“, VEB.RF, „Bank Otkritie“, „Novikombank“, „Promsviazbank“ ir „Sovcombank“.   

ES 27 šalių narių nuolatiniai atstovai taip pat sutarė uždrausti dalyvauti projektuose, kurie kofinansuojami Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RTIF).

23:17 „Apple“ stabdo „iPhone“ ir kitų gaminių pardavimą Rusijoje

„Apple“ antradienį pranešė, kad nutraukia visų savo produktų pardavimą Rusijoje, o visą jų eksportą į karą su Ukraina pradėjusią šalį sustabdė dar praėjusią savaitę.

„RT News“ ir „Sputnik News“ programėlių nebegalima atsisiųsti iš „App Store“ už Rusijos ribų. Taip pat bus apribotas „Apple Pay“ naudojimas ir bus išjungti Apple žemėlapiai Ukrainoje, praneša „The Wall street Journal“.

Silicio slėnio technologijų milžinė patiria didelį spaudimą nutraukti paslaugas Rusijai. Prasidėjus Rusijos invezijai Ukrainos vicepremjeras Mykhailas Fedorovas paprašė „Apple“ vadovo Timo Cooko nustoti tiekti „Apple“ produktus bei paslaugas Rusijai ir sustabdyti prieigą prie „App Store“.

23:05 Rusija lėtina „Twitter“ krovimo greitį

Rusijos telekomunikacijų reguliavimo institucija „Roskomnadzor“ nurodė sulėtinti „Twitter“ krovimo greitį, esą JAV bendrovė neištrynė melagingos informacijos apie Rusijos „specialiąją operaciją Ukrainoje“.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai JAV technologijų bendrovių, tokių kaip „Meta“ ir „Alphabet“, elgesį vadina „nepriimtinu“.

„Jų socialinėse platformose vykdoma atvirai priešiška propaganda, blokuojami Rusijos informacijos šaltiniai, masiškai ribojama prieiga prie vietinės žiniasklaidos“, – valstybinei naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Olegas Gavrilovas.

22:36 Iš Rusijos uždrausta išvežti daugiau nei 10.000 USD grynaisiais

Nuo kovo 2 d. Rusijoje įsigalioja draudimas fiziniams asmenims iš šalies išvežti daugiau nei 10.000 USD ekvivalentą viršijančią sumą užsienio valiuta. Tai nustatyta Vladimiro Putino antradienį pasirašytu įsakymu, kurio tekstą paskelbė Kremliaus spaudos tarnyba.

22:20 Vokietijos didieji gamintojai jau laukia karo pramonės užsakymų

Atsižvelgdamos į Vokietijos vyriausybės planuojamas milijardines papildomas išlaidas gynybai, didžiosios Vokietijos bendrovės, bent kiek susijusios su karo pramone, jau artimiausiu metu yra pasirengusios padidinti gamybos apimtis. 

Kaip rodo neseniai „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ atlikta didžiųjų Vokietijos gamintojų „Airbus“, „Rheinmetall“, KMW, „Thyssen-Krupp Marine Systems“, „Hensoldt“ ir „Heckler & Koch“ apklausa, planuojama pradėti dirbti keliomis pamainomis ir ieškoma naujų partnerių.

22:15 BMW stabdo automobilių gamybą Kaliningrade

Automobilių koncernas BMW antradienį pranešė, kad stabdo automobilių tiekimą į Rusiją, informuoja „The Wall Street Journal“. BMW taip pat teigia laikinai nutraukiantis automobilių gamyklos Kaliningrade darbą.  

„Smerkiame agresiją prieš Ukrainą ir su dideliu susirūpinimu bei pasibaisėjimu stebime įvykius. Dėl dabartinės geopolitinės situacijos stabdome vietinę gamybą ir eksportą į Rusijos rinką iki kito pranešimo“, – BMW atstovą cituoja WSJ.

Prieš dvejus metus BMV nusprendė nestatyti savo gamyklos Kaliningrade ir vietoj to bendradarbiavo su Rusijos automobilių gamintoja „Avtotor“.

Kiek anksčiau apie transporto priemonių tiekimo Rusijos rinkai sustabdymą pranešė „Audi“, „Volkswagen“, „Bentley“, „Lamborghini“, „Ducati“, „Jaguar“, „Land Rover“, „Harley-Davidson“.

22:03 V. Zelenskis: jei negalite priimti į NATO, suteikite saugumo garantijas

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį pareiškė, jog Rusija privalo nustoti bombarduoti Ukrainos miestus iki prasidės prasmingos derybos dėl paliaubų, rašo „Reuters“.

Jis paragino NATO nustatyti neskraidymo zoną, kad būtų sustabdytos Rusijos karinės pajėgos, nes esą tai būtų prevencinė priemonė, kuri nereikštų, jog bandoma Aljansą įtraukti į karą.

„Būtina bent jau nustoti bombarduoti žmones, tiesiog nustoti bombarduoti ir susėsti prie derybų stalo“, – interviu „Reuters“ ir CNN sakė V. Zelenskis.

Jis taip pat sakė, kad jeigu Ukraina nebūtų priimta į NATO, jai turėtų būti suteiktos bendros garantijos.

„Mūsų partneriai, jei jie nėra pasirengę priimti Ukrainos į NATO, kadangi Rusija nenori, jog Ukraina būtų NATO, turėtų suteikti bendras saugumo garantijas Ukrainai. Tai reiškia, kad mes išlaikytume savo teritorinį vientisumą, mūsų sienos būtų apsaugotos, mes turėtume ypatingus santykius su visais savo kaimynais, o garantijos teikėjai teiktų garantiją teisiškai“, – sakė V. Zelenskis.

Jam kalbant paskelbtos žinios, jog Rusijos pajėgos smogė į TV bokštą Kijeve, žuvo mažiausiai penki žmonės.

21:46 Naikintuvų Ukrainai neteiks ir Slovakija su Bulgarija 

Kaip ir Lenkijos, taip Bulgarijos bei Slovakijos vyriausybės neseniai atmetė mintį siųsti karinius orlaivius į Ukrainą, skelbia „Politico“. 

Tuo pačiu metu Ukrainos atstovai teigė, kad pirmadienį šalies pilotai atvyko į Lenkiją pasiimti lėktuvų, kuriuos suteikė ES šalys. Anot „Politico“, Ukrainos parlamentas skelbė apie skirtą paramą tvirteryje. Esą iš 70 lėktuvų 28 bus bus iš Lenkijos, 12 iš Slovakijos ir 30 iš Bulgarijos.

Tačiau pastarosios šalys tokią informaciją paneigė. Plačiau skaitykite čia.

21:29 Naujausia JK žvalgybos informacija apie situaciją Ukrainoje

Jungtinė Karalystė (JK) antradienį pareiškė, kad per pastarąsias 48 valandas „padaugėjo Rusijos oro ir artilerijos smūgių prieš tankiai apgyvendintas miestų vietoves visoje Ukrainoje“.

Rusijos konvojus toliau lėtai juda link Kijevo, teigiama JK Gynybos ministerijos naujausioje žvalgybos informacijoje.

„Kolona yra mišrios kovinių ir logistinių mašinų pajėgos, o didžioji jų dalis lieka maždaug 30 km atstumu nuo miesto centro“, – pridūrė jis.

„Ukrainos pajėgos ir toliau išlaiko Charkivo, Chersono ir Mariupolio miestus, tačiau visi trys miestai dabar tikriausiai yra apsupti Rusijos pajėgų“, – rašoma pranešime.

21:27 Tęsiasi Mariupolio apšaudymas

Rusams apšaudžius Mariupolio centrą, pirminiais duomenimis, žuvo vienas žmogus, trys sužeisti, antradienį vakare pranešė Ukrainos vidaus reikalų ministerija.

Buvo sugriauti keli namai ir viena mokykla.

Pažymima, kad apie 17:30 val. prasidėjo naujas miesto apšaudymas. Aukų skaičius kol kas neaiškus.

20:52 Lietuviai „Blue/Yellow“ jau paaukojo 10 mln. Eur 

Lietuviai organizacijai „Blue/Yellow“, tiekiančiai paramą Ukrainos kariams, paaukojo 10 mln. Eur, antradienį feisbuke pranešė organizacija.

„Jūs paaukojote jau 10 milijonų eurų!“ – teigiama pranešime.

Organizacija taip pat informuoja, kad artimiausiu metu Ukrainą pasieks jų įgyta ekipuotė už 130.000 Eur, 80.000 Eur vertės optika, 810.000 Eur vertės šalmai, šarvinės liemenės už 630.000 Eur, taktinės medicinos priemonės už 190.000 Eur ir satelitiniai telefonai už 200.000 Eur. 

20:49 Smunkant kursui kriptokeityklose stebima rekordinė prekyba rubliais

Rusijos rubliui krentant dolerio ir euro atžvilgiu, šalies gyventojai, panašu, turtą deda į kriptovaliutas.

Finansų paslaugas teikianti įmonės „CoinShares“ pranešė, kad prekyba rubliais didžiausiose pasaulio kriptovaliutų keityklose per pastarąją savaitę išaugo 121%.

Plačiau skaitykite čia

20:46 Charkive žuvo mažiausiai 15 žmonių, apie 30 sužeista 

Rusijos aviacijos smūgiai pareikalavo daug aukų ir sugriovė daug pastatų, buvo apšaudyta ligoninė, pranešė Charkivo srities Valstybinė pagalbos tarnyba.

Apie 8 val. ryto Rusijos raketoms pataikius į Charkivo regiono administracijos pastatą, naujausiais duomenimis, žuvo 7 civiliai, 24 žmonės sužeisti, tarp kurių ir vaikas, 11 žmonių būklė kritinė.

Charkivo Novobarskio rajone raketai pataikius į daugiabutį namą 8 žmonės žuvo ir 6 buvo sužeisti. 38 žmones gelbėtojams pavyko išgelbėti nuo gaisro, kilusio daugiabutyje po sprogimo.

Taip pat buvo rasti 33 nesprogę amunicijos vienetai.

20:34 Kanada uždraudė įplaukti Rusijos laivams

Kanada uždraudė Rusijos laivams įplaukti į šalies uostus ir teritorinius vandenis. Apie tai šalies transporto ministras Omaras Alghabra paskelbė tviteryje.  

„Rusija turi atsakyti už savo invaziją į Ukrainą. Šiandien imamės veiksmų, kad Kanados vandenys ir uostai būtų uždaryti Rusijai priklausantiems arba registruotiems laivams. Mes ir toliau imsimės veiksmų, kad palaikytume Ukrainą“, – rašė ministras.

Primename, kad pirmadienį Kanados premjeras Justinas Trudeau paskelbė, kad jo šalyje uždraudžiamas Rusijos naftos importas.

20:26 Rusija blokuoja „Exo Moskvy“ ir „Dožd“

„Exo Moskvy“ išjungta iš eterio, pranešė šios radijo stoties vyriausiasis redaktorius Aleksejus Venediktovas.

Kiek anksčiau Rusijos generalinė prokuratūra pareikalavo užblokuoti TV kanalo „Dožd“ ir „Exo Moskvy“ tinklalapius, kaltindama, esą šios žiniasklaidos priemonės tikslingai ir sistemingai skelbia raginimus ekstremistinei veiklai, smurtui, taip pat skelbia melagingą informaciją apie Rusijos „specialiąją operaciją“ Ukrainoje.

Abiejų žiniasklaidos priemonių tinklalapiai tuojau po šio pranešimo tapo nebeprieinami, sakė naujienų agentūros AFP korespondentai.

„Dožd“ pranešė, kad tęsia transliacijas „YouTube“. „Exo Moskvy“ – irgi „YouTube“ bei dar keliose platformose. 

20:19 Lenkija neperduos Ukrainai naikintuvų

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda antradienį pranešė, kad jo šalis neperduos karinių lėktuvų su Rusijos invazija kovojančiai Ukrainai, nes tai būtų laikoma „kariniu kišimusi“.

A. Duda šią poziciją išsakė bendroje spaudos konferencijoje su NATO vadovu Jensu Stoltenbergu per vizitą Lenkijos Lasko oro pajėgų bazėje, kur dislokuoti NATO narių Lenkijos ir JAV naikintuvai F-15 ir F-16. 

Plačiau skaitykite čia

20:11 I. Šimonytė JAV viceprezidentę ragino didinti paramą Ukrainai

Premjerė Ingrida Šimonytė telefonu kalbėjosi su Jungtinių Valstijų viceprezidente Kamala Harris ir paragino didinti paramą Ukrainai.

„Pokalbio telefonu metu padėkojau K. Harris už Jungtinių Valstijų lyderystę ir karinį pastiprinimą Lietuvoje ir Baltijos šalyse“, – tviteryje antradienį pranešė premjerė.

„Pabrėžiau, kaip svarbu padidinti karinę pagalbą Ukrainai kovojant su Putino invazija“, – rašo ji, pridurdama, kad Aljanso partnerių vienybė esanti „neeilinė“.

20:06 Rusijos valstybinė žiniasklaida: antrasis derybų etapas vyks trečiadienį

Šios informacijos dar nėra patvirtinusi Ukrainos valdžia, rašo CNN.

Kanalas cituoja Rusijos agentūrą TASS, kuri remiasi šaltiniu, esą Maskvos ir Kijevo delegacijos buvo susitarusios dėl šios datos.

Rusijos agentūra RIA skelbia, jog antrasis derybų etapas vyks Baltarusijoje, netoli šios šalies sienos su Lenkija.

Pirmasis derybų etapas pirmadienį truko 5 valandas, tačiau be rezultatų.

19:57 Ukraina pradeda reguliuoti maisto produktų kainas

Ukraina įveda valstybinį maisto kainų reguliavimą, kuris galios karo laikotarpiu. Pagrindiniams produktams bus nustatytas fiksuotas antkainis. Apie tai pranešė agrarinės politikos ir maisto ministras Romanas Leščenko televizijos kanalo „Rada“ eteryje, nurodo unian.net.

Pažymima, kad per 10 dienų bus skiriamas finansavimas išankstiniam apmokėjimui už socialiai svarbių produktų gamybą valstybinėms įmonėms, kurios nėra įsikūrusios karo zonoje.

Be to, jis pažymėjo, kad į Ukrainą atvyksta daugiau kaip 300 ešelonų, gabenančių humanitarinę pagalbą. R. Leščenko pažadėjo, kad pažeidžiamiems gyventojų sluoksniams bus teikiami maisto paketai.

19:51: NATO nemato būtinybės didinti branduolinių pajėgų parengtį

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas antradienį pareiškė, kad, nepaisant Rusijos grasinimų branduoliniu ginklu, Aljansas nemato būtinybės padidinti branduolinių ginklų parengties lygio.

Jis su naujienų agentūra „The Associated Press“ kalbėjosi po susitikimo su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda Lasko oro pajėgų bazėje centrinėje Lenkijoje, kur dislokuoti NATO narių Lenkijos ir JAV naikintuvai F-15 ir F-16.

„Visada darysime viską, kad apgintume ir apsaugotume savo sąjungininkus, bet nemanome, kad dabar reikia keisti NATO branduolinių pajėgų parengties lygį“, – sakė J. Stoltenbergas. Plačiau skaitykite čia

19:41 V. Putinas vėl kartoja savo reikalavimus

Rusijos prezidentas V. Putinas, kalbėdamas telefonu su Venesuelos prezidentu Nicolasu Maduro, dar sykį pakartojo savo sąlygas dėl „karinės operacijos“ Ukrainoje nutraukimo: Kijevo vyriausybė privalanti pripažinti Luhansko ir Donecko liaudies respublikas bei Rusijos suverenitetą Juodosios jūros Krymo pusiasalyje. Be to, Ukraina turi būti demilitarizuota ir jai turi būti suteiktas neutralus statusas, praneša vokiečių naujienų portalas ntv.de.

19:35 EP ragina siekti suteikti Ukrainai ES kandidatės statusą

Rusijai užpuolus Ukrainą, Europos Parlamentas (EP) reikalauja Rusijai taikyti dar griežtesnes ES sankcijas bei siekti suteikti Ukrainai ES šalies kandidatės statusą.

Antradienį priimtoje rezoliucijoje Parlamentas kuo griežčiausiai smerkia Rusijos invaziją į Ukrainą ir reikalauja nutraukti visus Ukrainoje vykdomus karinius veiksmus. EP taip pat smerkia Baltarusijos diktatoriaus Aliaksandro Lukašenkos vaidmenį puolant Ukrainą.

EP nariai „kategoriškai atmeta Rusijos retoriką, kuria užsimenama apie galimą masinio naikinimo ginklų panaudojimą“, o Rusijai primena „jos tarptautinius įsipareigojimus ir perspėja dėl konflikto branduolinės eskalacijos pavojų“. Jie taip pat ragina Europos Komisiją ir ES šalis „toliau teikti Ukrainai skubią humanitarinę pagalbą bendradarbiaujant su JT humanitarinėmis agentūromis ir kitomis tarptautinėmis organizacijomis partnerėmis.“

Rezoliucijoje ES institucijos raginamos siekti suteikti Ukrainai ES šalies kandidatės statusą. Ši procedūra turėtų būti vykdoma vadovaujantis Europos Sąjungos sutarties 49 straipsniu ir atsižvelgiant į nuopelnus, o kol kas toliau siekiant jos integracijos į ES bendrąją rinką pagal asociacijos susitarimą.

Ši rezoliucija patvirtinta 637 nariams balsavus už, 13 – prieš ir 26 nariams susilaikius.

Europos Parlamento ir jo frakcijų neeilinė EP plenarinė sesiją. EP nuotr.. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Europos Parlamento ir jo frakcijų neeilinė EP plenarinė sesiją. EP nuotr..

19:14 JAV: Rusijos pažanga Kijeve tokia, kaip ir vakar

Rusijos pažanga siekiant užimti Ukrainos sostinę Kijevą yra tokia pati, kaip vakar, CNN cituoja neįvardijamą JAV aukšto rango gynybos pareigūną.

Esą rusai susiduria ne tik su „kuro bei išlaikymo“ problemomis, tačiau ir rodo ženklų, kad jiems baigiasi maistas.

„Jie persigrupuos, jie prisitaikys, jie pakeis taktiką“, – sakė pareigūnas neatmesdamas galimybės, jog Rusijos kariuomenė savo noru buvo pristabdžiusi puolimą, ir pridūrė, kad šalies Gynybos ministerija atvirai pripažino, jog taikysis į Kijevo gyvenamąsias zonas.

Jis taip pat teigė, kad nuo karo pradžios į Ukrainą Rusija paleido per 400 raketų.

19:12 Kinija ima keisti toną dėl karo Ukrainoje

Vieša Kinijos pozicija kiek pasikeitė po to, kai šalies užsienio reikalų ministras Wang Yi antradienį pasikalbėjo su ukrainiečių kolega Dmytro Kuleba.

Kinija parodė, kad yra pasirengusi imtis vaidmens siekiant paliaubų Ukrainoje, išreikšdama savo apgailestavimą dėl konflikto griežčiausiais iki šiol pareiškimais apie šį karą, rašo „Financial Times“.

Plačiau skaitykite čia

19:03 DHL nebepristatys siuntinių į Rusiją ir Baltarusiją

Dėl uždarytų oro erdvių logistikos grupė „Deutche Post DHL“ nebesiųs krovinių ir greitųjų siuntų į Rusiją ir Baltarusiją. DHL jau anksčiau buvo sustabdžiusi siuntų gabenimą į Ukrainą dėl ten vykstančio karo, rašo spiegel.de.

Laiškai bei smulkios pakuotės iš Vokietijos į Rusiją ir toliau bus gabenamos įprastu sausumos paštu.

18:56 Kanų kino festivalis uždraudė dalyvauti Rusijos delegacijoms

Kanų kino festivalis antradienį paskelbė, kad Rusijos delegacijos nebus laukiamos šių metų renginyje gegužę dėl Maskvos karinės invazijos į Ukrainą.

„Kanų festivalis nori išreikšti visokeriopą palaikymą Ukrainos žmonėms“, – sakoma organizatorių pranešime.

„Prisidedame savo balsą prie nusistačiusių prieš šią nepriimtiną situaciją ir smerkiame Rusijos ir jos lyderių nepriimtiną požiūrį“, – pridūrė jie.

18:55 Per TV bokšto ataką žuvo 5 žmonės

Rusijos pajėgoms antradienį smogus pagrindiniam televizijos bokštui Ukrainos sostinėje Kijeve žuvo penki žmonės ir dar tiek pat buvo sužeista, pranešė Nepaprastųjų situacijų ministerija.

Ukrainiečių pareigūnai vėliau paskelbė filmuotos medžiagos, kurioje matyti per akivaizdžią Rusijos ataką žuvusių žmonių apdegę kūnai ir nuniokoti automobiliai.

18:40 O. Danilovas – apie sužlugdytą čečėnų operaciją nužudyti V. Zelenskį

Čečėnų operacija, kurios metu buvo planuota nužudyti Volodymyrą Zelenskį, žlugo, telemaratono metu sakė Oleksijus Danilovas, Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius.

„Specialioji operacija, kurią turėjo atlikti kadyroviečiai, siekdami pašalinti mūsų prezidentą, šiandien mums yra žinoma. Ir galiu pasakyti, kad gavome informaciją iš Federalinio saugumo biuro (FSB) atstovų, kurie šiandien neturi noro dalyvauti šiame kruviname kare. Ačiū jiems už tai. Galiu pasakyti, kad Ramzano Kadyrovo „elito“ grupė, kuri buvo atsiųsta specialiai tam, kad sunaikintų mūsų prezidentą, buvo tiesiogiai sunaikinta“, – teigė O. Danilovas.

Vadinamoji „Kadyrovo grupė“ buvo padalinta į dvi grupes. Viena sunaikinta, kita –  taikinyje, O. Danilovą cituoja unian.net.

Anksčiau antradienį R. Kadyrovas pranešė, kad per Maskvos invaziją į Ukrainą žuvo čečėnų kovotojų.

„Deja, jau turime netekčių tarp Čečėnijos Respublikos gyventojų. Du žuvo, dar šeši patyrė įvairaus sunkumo sužeidimų“,  – socialiniame tinkle „Telegram“ paskelbė R. Kadyrovas.

18:33 V. Klyčko: į TV bokštą preliminariai pataikė dvi raketos 

Kijevo meras pranešė, kad per TV bokšto Kijeve ataką pažeista transformatorinė, tiekianti elektros energiją TV bokštui, ir ant paties bokšto buvusi aparatinė. 

„Preliminariai į Kijevo TV bokštą pataikė dvi raketos“, – feisbuko paskyroje skelbia Kijevo meras Vitalijus Klyčko.

18:25 B. Johnsonas: Rusijos ataka Charkive „absoliučiai pasibjaurėtina“

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas antradienį sakė, kad Rusijos bombardavimas antrame pagal dydį Ukrainos mieste Charkive primena civilių žudynes Sarajeve 10-ajame dešimtmetyje.

„Tai, kas vyksta Charkive, absoliučiai pasibjaurėtina ir primena man, jei jau taip, Sarajevo turgaus apšaudymą, nekaltų žmonių Bosnijoje apšaudymą“, – lankydamasis NATO bazėje Taline žurnalistams sakė B. Johnsonas.

Per du turgaus apsiaustame Sarajeve apšaudymus 1994 metais žuvo daugiau kaip 100 civilių. Tai viena kruviniausių Bosnijos karo, kilusio subyrėjus buvusiai Jugoslavijai, dienų.

Maskva antradienį suintensyvino jau šeštą dieną tęsiamą puolimą Ukrainoje. Vien Charkive per rusų raketų ir artilerijos smūgius žuvo mažiausiai 18 civilių.

18:23 G-7 įžvelgia sankcijų Rusijai „didžiulį poveikį“, svarsto tolesnius veiksmus

Vakarų sankcijos Rusijai daro reikšmingą poveikį šios šalies ekonomikai, antradienį pareiškė Vokietijos finansų ministras, Didžiojo septyneto (G-7) narėms svarstant galimybę imtis tolesnių baudžiamųjų priemonių dėl Maskvos invazijos į Ukrainą.

Sankcijos „jau padarė didžiulį poveikį kapitalo rinkoms ir valiutai“, sakė vokiečių finansų ministras Christianas Lindneris, kurio šalis šiuo metu pirmininkauja G-7.

Šio turtingųjų šalių klubo finansų ministrai per susitikimą „apsikeitė siūlymais, kokių tolesnių priemonių gali būti imtasi“, per spaudos konferenciją sakė Ch. Lindneris ir pridūrė, kad sprendimas dėl pateiktų pasiūlymų turėtų būti priimtas artimiausiomis dienomis.

18:13 „Oschadbank“ įveda kredito atostogas

Dėl karo padėties Ukrainos „Oschadbank“ savo klientams – fiziniams asmenims – praneša, kad nuo 2022 m. kovo 1 d. iki gegužės 31 d. įveda kredito atostogas visiems paskolų produktams.

Pasak banko spaudos tarnybos, tai reškia, kad paskolų grąžinimas ir baudos šiam laikotarpiui atšaukiami.

Turintys būsto paskolas, paskolas automobiliui ir paskolas grynaisiais nuo kovo 1 d. iki gegužės 31 d. atleidžiami nuo paskolos įmokų ir palūkanų mokėjimo.

Kredito atostogos prasideda automatiškai, dėl jų įvedimo į banką kreiptis nereikia, nurodo unian.net.    

18:07 Slėptis nuo turto arešto plaukia link salų Indijos vandenyne

Maldyvus pasiekė prabangi jachta, priklausanti vienam rusų milijardieriui, įtrauktam į JAV sankcijų sąrašą, antradienį pranešė pareigūnai. Vis daugiau rusams priklausančių laivų plaukia salyno link Indijos vandenyne, kad pasislėptų nuo galimo turto arešto. Plačiau skaitykite čia.  

17:40 Charkive per Rusijos aviacijos smūgį gyvenamajam namui žuvo aštuoni žmonės

Ukraina antradienį pranešė, kad aštuoni žmonės žuvo per Rusijos aviacijos smūgį gyvenamajam pastatui šiaurės rytiniame Charkivo mieste, kuriam anksčiau buvo smogta rusų raketomis.

„Dėl aviacijos smūgio... Charkove žuvo aštuoni žmonės, šeši sužeisti“, – nurodė Ukrainos nepaprastųjų situacijų tarnyba.

Pranešime sakoma, kad gelbėtojai iš po griuvėsių ištraukė du gyvus likusius žmones.

17:26 Rusijos pajėgos smogė į Kijevo TV bokštą 

Rusijos pajėgos smogė Kijevo televizijos bokštui, kuris nesugriuvo, bet šiuo metu apimtas dūmų debesies.

Kol kas informacijos apie sužeistuosius ar žuvusiuosius nėra, tačiau pranešama apie TV transliacijų sutrikimus.  

Ukrainiečių žiniasklaida nurodė, kad buvo smogta televizijos bokšto techniniam kompleksui.

Tuo metu, kai Rusija atakavo televizijos bokštą Kijeve, prezidentas Volodymyras Zelenskis davė interviu CNN ir Reuters, feisbuke rašė prezidento kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas, pabrėždamas, kad televizijos bokštas yra prie Babij Jaro – holokausto ir masinių žudynių vietos Antrojo pasaulinio karo metu Kijeve.

„Šie piktadariai holokausto aukas žudo antrą kartą!“ – rašė A. Jermakas.

Anksčiau Rusijos Gynybos ministerija pranešė surengsianti smūgių Ukrainos saugumo tarnybų infrastruktūrai Kijeve ir iš anksto perspėjo gyventojus evakuotis.

„Siekiant užkirsti informacines atakas prieš Rusiją, tiksliai nutaikomais ginklais bus smogta SBU (Ukrainos saugumo tarnybos) ir 72-ojo informacinių-psichologinių operacijų centro Kijeve technologinius objektus“, – sakoma ministerijos pranešime.

17:24 Rusijos kariuomenė Černihovą apšaudė raketomis „Grad“

„Okupantai „Grad“ raketomis apšaudė Masanų mikrorajoną ir Taikos prospektą. Šiuo metu ten dirba gelbėtojai“, – pranešė Černihovo rajono valstybės administracija, prašydama gyventojų neliesti sviedinių ir netrukdyti gelbėtojams.

Ukrainos naujienų agentūra „Unian“ praneša, kad Charkive apie pietus po Rusijos lėktuvų oro antskrydžio iš dalies sugriautas ir vėliau užsidegė penkiaaukštis gyvenamas namas. Nukentėjusiųjų skaičius tikslinamas.

17:17 Apsikeista belaisviais

Su Rusijos siena besiribojančio Sumų regiono valstybės administracijos vadovas Dmitro Živickis pranešė, kad įvyko pirmasis apsikeitimas karo belaisviais nuo karo pradžios. Penki ukrainiečių kariškiai buvo iškeisti į vieną Rusijos karo policijos karininką.

17:07 Saudo Arabija patvirtino įsipareigojimą laikytis OPEC+ susitarimo su Rusija

Nepaisant tarptautinio spaudimo didinti gavybą, Saudo Arabijos vyriausybė patvirtino savo ketinimus toliau laikytis OPEC+ susitarimo, sudaryto 10 didžiųjų naftos tiekėjų ir Rusijos. Juo susitarta palaipsniui didinti naftos tiekimą rinkai, kad būtų patenkinta paklausa, skelbia CNN.

Naftos kainos viršijo 100 USD už barelį ribą po to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą praėjusią savaitę, taip sukurdamos papildomą spaudimą pasaulio ekonomikai, kuri jau ir taip kenčia nuo didelės infliacijos.

Rusijos ekonomika yra labai priklausoma nuo pajamų iš naftos bei dujų, todėl šalis siekia išlaikyti išaugusias kainas. Tuo metu Saudo Arabija sulaukia didelio tarptautinio spaudimo didinti gavybą.

16:55 Prancūzija Ukrainai skiria dar 100 mln. Eur

Prancūzija nusprendė skirti papildomus 100 mln. Eur finansinės ir humanitarinės paramos Ukrainai, CNN cituoja šalies Užsienio reikalų ministeriją.

„Matydama humanitarinę situaciją Ukrainoje, kurią lėmė Rusijos invazija į šalį, ir reaguodama į Ukrainos valdžios prašymus, Prancūzija nusprendė suformuoti finansinį 100 mln. Eur paketą, kad aprūpintų šalies gyventojus, paveiktus konflikto“, – rašoma pranešime.

Prancūzija taip pat planuoja teikti pagalbą Ukrainos pabėgėliams Lenkijoje.

16:52 Kinijos užsienio reikalų ministras paskambino ukrainiečių kolegai

Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi antradienį pasikalbėjo su ukrainiečių kolega Dmytro Kuleba ir paragino derybomis išspręsti dabartinę krizę, paskelbė kinų valstybinė žiniasklaida.

Kinija laikosi atsargios diplomatinės pozicijos dėl karo Ukrainoje, balansuodama tarp dažnai deklaruojamos pagarbos kitų šalių suverenitetui ir nenoro kritikuoti savo artimą sąjungininkę Rusiją.

Wang Yi pasakė D. Kulebai, jog Pekinas „labai apgailestauja, kad tarp Ukrainos ir Rusijos kilo konfliktas, ir atkreipia ypač didelį dėmesį į civilių patiriamą žalą“, pranešė valstybinis transliuotojas CCTV.

Wang Yi paragino abi šalis „rasti būdą išspręsti šį klausimą derybomis“, priduriama pranešime. 

16:28 ERPB nutraukė finansavimą Rusijai ir Baltarusijai

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad direktorių valdyba pritarė, kad būtų sustabdyta Rusijos ir Baltarusijos prieiga prie banko finansų.

„Direktorių valdyba balsų dauguma nubalsavo už tai, kad banko vadovai imtųsi griežtų priemonių prieš Rusiją ir Baltarusiją. Jeigu tam pritars banko vadovai, Rusijos ir Baltarusijos prieiga prie banko finansų bus sustabdyta neribotam laikui“, – pažymi organizacija.

Galutiniam sprendimui priimti reikia dviejų trečdalių valdytojų balsų.

ERPB taip pat pabrėžia, kad jis smerkia Rusijos veiksmus Ukrainoje ir suteiks Kijevui skubios finansinės pagalbos paketą.

Apie tai vėliau pranešė ir Lietuvos Finansų ministerija. „Aš, kaip Lietuvos atstovė ERPB valdytojų taryboje, nedelsiant šią rekomendaciją patvirtinsiu, ir sieksiu, kad mano kolegos iš kitų šalių pasielgtų lygiai taip pat. Tai tik pirmas žingsnis, siekiant visiškos šalių agresorių izoliacijos“ – pranešime cituojama finansų ministrė Gintarė Skaistė.

16:20 Estija ir Lenkija uždraudė S. Lavrovui skristi per savo oro erdvę

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pranešė, kad Estija ir Lenkija uždraudė Sergejaus Lavrovo, Rusijos užsienio reikalų ministro ir delegacijos vadovo, skrydį per savo oro erdvę į Ženevoje vykusią Jungtinių Tautų sesiją. Apie tai ji pranešė savo „Telegram“ kanale.

„Skrydį uždraudė Lenkija ir Estija. JT sekretoriatas apie tai žinojo. Abi šalys remiasi ES sankcijomis“, – nurodo M. Zacharova, kurią cituoja gazeta.ru.

Anksčiau Švedija ir Suomija uždraudė Il-96 skrydį, lėktuvu keliavo Rusijos Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas.

16:15 Rusija rengiasi informacinei atakai prieš Ukrainą

Rusija rengiasi pradėti informacinę ataką prieš Ukrainą. Iš Maskvos pasirodė žinios, kad bus naikinami svarbūs objektai norint „užkirsti informacines atakas prieš Rusiją“.

Rusija ruošiasi pradėti „plataus masto informacinę ir psichologinę operaciją“ prieš Ukrainą, antradienį pareiškė Oleksijus Reznikovas, besiginančios šalies gynybos ministras.

„Jos tikslas – melu palaužti ukrainiečių ir Ukrainos kariuomenės pasipriešinimą“, – sakė O. Reznikovas. 

Pati Rusijos Gynybos ministerija Maskvoje antradienį pranešė surengsianti smūgių Ukrainos saugumo tarnybų infrastruktūrai Kijeve ir iš anksto perspėjo gyventojus evakuotis.

„Siekiant užkirsti informacines atakas prieš Rusiją, tiksliai nutaikomais ginklais bus smogta SBU (Ukrainos saugumo tarnybos) ir 72-ojo informacinių-psichologinių operacijų centro Kijeve technologinius objektus“, – sakoma ministerijos pranešime.

Plačiau skaitykite čia

16:11 G. Nausėda su E. Macronu aptarė atsaką į Rusijos veiksmus 

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį su Prancūzijos vadovu Emmanueliu Macronu telefonu aptarė europinį atsaką į Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, paramos Ukrainai priemones ir saugumo stiprinimą Baltijos regione.

G. Nausėda pokalbio metu akcentavo, jog Europa turi tęsti agresoriaus izoliaciją tarptautinėje erdvėje, kad kuo greičiau būtų sustabdyti kariniai veiksmai prieš Ukrainą, pranešė Prezidentūra.

Pasak šalies vadovo, Vakarų pasaulis turėtų taip pat tęsti pastangas informuoti Rusijos žmones apie V. Putino režimo vykdomus karo nusikaltimus ir sukurti atsvarą Kremliaus propagandai.

Šalies vadovas ragino Prancūzijos prezidentą paremti Ukrainos stojimo į Europos Sąjungą paraišką, kuo greičiau suteikti jai šalies kandidatės statusą ir pradėti derybas. 

16:01 ES nuo SWIFT taikosi atjungti 7 Rusijos bankus

ES svarsto apie 7 Rusijos bankų atjungimą nuo SWIFT sistemos – tarp jų „VTB Bank“ ir „Bank Rossija“, praneša naujienų agentūra „Bloomberg“. Plačiau skaitykite čia.

15:49 D. Medvedevas: ekonominiai karai gana dažnai virsta tikrais  

Buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas užsipuolė Prancūzijos finansų ministrą Bruno Le Maire'ą dėl šio komentarų, kad Vakarai pradės „totalinį ekonominį ir finansinį karą prieš Rusiją“.

„Žiūrėkite ką kalbate, ponai, – antradienį tviteryje parašė D. Medvedevas, kuris yra dabartinis Rusijos Saugumo Tarybos pirmininko pavaduotojas. – Nepamirškite, kad žmonijos istorijoje ekonominiai karai gana dažnai virsdavo tikrais.“

15:38 Rusija skelbia kontroliuojanti visą Azovo pajūrį

Rusijos pajėgos ir Rytų Ukrainos promaskvietiški separatistai sujungė savo kontroliuojamas teritorijas ir dabar kontroliuoja visą Azovo jūros pakrantę, antradienį pranešė Gynybos ministerija Maskvoje, šeštą dieną tęsiantis Kremliaus invazijai Ukrainoje.

Gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas savo pranešime nurodė, kad separatistų pajėgos „susijungė su Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų daliniais, perėmusiais kontrolę Ukrainos regionuose palei Azovo jūros pakrantę“.

„Nuo šios dienos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų priėjimas prie Azovo jūros visiškai užblokuotas“, – per spaudos konferenciją sakė I. Konašenkovas.

Pirmadienį jis pranešė, kad buvo galutinai apsuptas Ukrainos Azovo jūros uostamiestis Mariupolis.

Iš Ukrainos pusės informacijos apie tai kol kas nėra. 

15:26 U. von der Leyen: Europos likimas „pakibęs ant plauko“

Rusijos invazija į Ukrainą yra „tiesos akimirka Europai“, o žemyno ateitis dabar yra pakibusi ant plauko, antradienį sakė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen.

„Iškilęs pavojus Ukrainos likimui, bet mūsų pačių likimas taip pat kabo ant plauko“, – Europos Parlamentui sakė ji.

U. von der Leyen nurodė, kad Europos Sąjungai plečiant atsaką į šią krizę Briuselis papildomai skirs 500 mln. Eur karo „humanitarinėms pasekmėms“ spręsti, įskaitant pagalbą į Bendriją pasitraukusiems pabėgėliams.

15:08 Kandidatės į ES statusas Ukrainai – greitai, bet tikrosios narystės teks palaukti

Į Europos Sąjungą pasiprašiusi Ukraina tikisi tapti jos nare pagal „specialią pagreitintą procedūrą“. Tokios nėra, tačiau dalis Bendrijos valstybių, tarp jų ir Lietuva, ragintų bent jau kuo greičiau suteikti kandidatės statusą Ukrainai.

Vis dėlto, net ir jį suteikus, formalios derybos dėl stojimo dar bent kurį laiką užtruktų. Be to, Bendrijoje tebėra skirtingų nuomonių dėl plėtros, nors Kremliaus invazija į Ukrainą ėmė keisti daugelio šalių pozicijas šiuo klausimu.

Plačiau skaitykite čia.  

15:06 S. Lavrovo kalbos boikotuotos dviejose JT institucijose

Daugelis diplomatų antradienį išėjo iš salės per Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo kreipimąsi Jungtinių Tautų žmogaus teisių taryboje, prisijungdami prie panašaus jo kalbos boikoto per Nusiginklavimo konferenciją Ženevoje.

Pasak salėje buvusio naujienų agentūros AFP žurnalisto, kai buvo paleistas iš anksto įrašytas S. Lavrovo vaizdo pranešimas, diplomatai išėjo, protestuodami prieš Maskvos invaziją į Ukrainą.

„Labai ačiū už šį nuostabų paramos ukrainiečiams, kovojantiems už savo nepriklausomybę, demonstravimą“, – boikoto akcijai vadovavusi ukrainiečių ambasadorė Jevhenija Filipenko sakė miniai, susirinkusiai prie didelės Ukrainos vėliavos šalia įėjimo į salę.

Ženevoje Žmogaus teisių sesijoje dalyviai išeina iš salės kalbą pradėjus Sergejui Lavrovui. JT Violaine Martin nuotr Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Ženevoje Žmogaus teisių sesijoje dalyviai išeina iš salės kalbą pradėjus Sergejui Lavrovui. JT  / Violaine Martin nuotr. 

14:59 Ch. Michelis: ES paraišką turime rimtai apsvarstyti 

Savo invazija į Ukrainą pažeisdama tarptautinę teisę Rusija vykdo „geopolitinį terorizmą“, antradienį pareiškė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis.

„Taip pat puolami taisyklėmis pagrįsta tarptautinė tvarka, demokratija, žmogaus orumas. Tai geopolitinis terorizmas, aiškus ir paprastas“, – sakė Ch. Michelis Europos Parlamentui.

Jis taip pat pareiškė, kad Ukrainos paraiška dėl narystės ES yra „teisėta paraiška, šiais sunkiais laikais turime tai rimtai apsvarstyti“.

EVT pirmininkas pažymėjo, kad iš pradžių savo vertinimą turi pateikti Europos Komisija ir kad „remdamasi jos vertinimu ES Taryba prisiims atsakomybę“.

14:52 „YouTube“ blokuos RT ir „Sputnik“ kanalus

„Google“ priklausanti vaizdo įrašų platforma „YouTube“ dėl dezinformacijos kampanijų Europoje blokuos kanalus, susijusius su Rusijos valstybės valdomais RT ir „Sputnik“. Plačiau skaitykite čia.

14:44 Vengrija palaiko Ukrainos ES narystės prašymą

Vengrija pareiškė remianti aštuonių Europos Sąjungos šalių, tarp jų ir Lietuvos, lyderių iniciatyvą dėl Ukrainos narystės, praneša „Reuters“.

Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto paragino Briuselį įtraukti į darbotvarkę pagreitinto Ukrainos stojimo į ES klausimą.

14:39 Rusijoje antikarinės akcijos slopinamos suėmimais ir grasinimais

Rusijos su Ukraina pradėtą karą pasmerkė šimtai rusų meno, kultūros, mokslo veikėjų, žinomų verslininkų, ekonomistų, medikų, IT specialistų. Per Rusijos miestus nuvilnijo ir protestų banga, tačiau Rusijos jėgos struktūrų grasinimai, aktyvistų sulaikymai, jiems keliamos administracinės ir baudžiamosios bylos slopina protestų mastą. Plačiau skaitykite čia.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/1328?placement=

14:34 M. Fridmanas išeina iš VEON direktorių tarybos

Rusijos verslininkas Michalas Fridmanas, kuriam pritaikytos Europos Sąjungos sankcijos, paliko telekomunikacijų holdingo VEON direktorių tarybą, praneša bendrovė.

VEON direktorių taryboje M. Fridmanas dirbo nuo 2010 metų. 47,9% VEON akcijų priklauso „LetterOne“, kuri įeina į „Alfa Group“, priklausančią M. Fridmanui ir partneriams.

14:31 URM Lietuvos piliečiams siūlo palikti Rusiją

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM), atsižvelgdama į mažėjančias galimybes susisiekti su Rusija oro transportu, rekomenduoja Rusijoje esantiems Lietuvos piliečiams išvykti iš šalies, o planuojantiems keliones – ten nevykti.

Plačiau skaitykite čia

14:28 „Nord Stream 2“ planuoja skelbti bankrotą

Ukrainą aplenkiantį Rusijos dujotiekį nutiesusi bendrovė „Nord Stream 2 AG“ po Vakarų įvestų griežtų sankcijų svarsto galimybę inicijuoti bankrotą. Apie tai praneša „Reuters“, remdamasi dviem šaltiniais, susipažinusiais su padėtimi.

„Nord Stream 2“ yra registruota Šveicarijoje ir priklauso Rusijos dujų monopolininkei „Gazprom“.

14:19 „TotalEnergies“ nebefinansuos naujų projektų Rusijoje

Prancūzijos energijos milžinė „TotalEnergies“, viena didžiausių užsienio investuotojų į Rusijos kuro ir energijos sektorių, nebeteiks finansavimo naujiems projektams Rusijoje, sakoma bendrovės pranešime.

„TotalEnergies“ smerkia Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, kuri turi tragiškų pasekmių gyventojams ir kelia grėsmę Europai,“ – sakoma paskelbtame pranešime.

„TotalEnergies“ yra pasirengusi aprūpinti kuru Ukrainos valdžios institucijas ir padėti Ukrainos pabėgėliams Europoje,“ – pridūrė bendrovė.

Taip pat pažymima, kad „TotalEnergies“ palaiko sankcijų, kurias Europa taiko Rusijai, mastą ir griežtumą ir taikys jas nepaisydama (šiuo metu vertinamo) poveikio jos veiklai Rusijoje.“

14:14 Baigti karą paragino Rusijos ortodoksų dvasininkai

Rusijos ortodoksų bažnyčios dvasininkai pasirašė kreipimąsi į tikinčiuosius, ragindami užbaigti „brolžudišką karą su Ukraina“, rašo „Novaya gazeta“, kuri tvirtina turinti šį laišką. Kremliui lojalus Maskvos patriarchas Kirilas tarp pasirašiusiųjų neminimas.

„Paskutinis teismas laukia kiekvieno žmogaus. Jokia žemiška valdžia, jokie gydytojai, jokia apsauga nuo šio teismo neapsaugos. Rūpindamiesi kiekvieno žmogaus, kuris save laiko Rusijos ortodoksų bažnyčios dalimi, išgelbėjimu, mes nenorime, kad jis stotų prieš šį teismą, nešdamas sunkią motinų prakeiksmų naštą“, – rašo rusų ortodoksų dvasininkai.

14:07 V. Zelenskis: Ukraina įrodė, kad yra lygi su kitomis ES tautomis

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, kreipdamasis Europos Parlamente į Europos ir viso pasaulio žmonės sakė, kad Ukraina jau įrodė, kad yra lygi su kitomis Europos Sąjungos (ES) narėmis. Anot Ukrainos prezidento, Bendrija bus stipresnė kartu su Ukraina.

„Mūsų žmonės tikrai labai stipriai motyvuoti, mes kovojame už savo teises, už savo laisves, už savo išlikimą, mes kovojame, kad būtumėme lygūs Europos nariai. Manau, kad mes visiems šiandien parodome, kad tokie ir esame. ES tikrai bus stipresnė su mumis. Be jūsų Ukraina bus vieniša, mes įrodėme, kad esame stiprūs ir įrodėme, kad mes jau esame bent jau tokie pat kaip jūs, tai jūs parodykite, kad esate su mumis. Ir tuomet gyvenimas laimės prieš mirtį ir šviesa laimės prieš tamsą“, – EP kalbėjo V. Zelenskis.

13:57 Chersone tęsiasi intensyvūs susirėmimai su Rusijos pajėgomis

13:55 JT: Ukrainos teritorijoje yra milijonas pabėgėlių

Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra antradienį paskelbė, kad dėl Rusijos invazijos dabar yra maždaug milijonas pabėgėlių Ukrainos teritorijoje, neskaitant šimtų tūkstančių į užsienį jau pabėgusių žmonių.

„Vis dar neturime patikimų duomenų dėl pačioje Ukrainoje esančių pabėgėlių skaičiaus, bet apskaičiavome, kad (šiuo metu) turi būti apie milijoną žmonių, pabėgusių į kitas Ukrainos dalis ar keliaujančių traukiniais, autobusais ir automobiliais, bandančių pasiekti saugias vietas“, – spaudos konferencijoje Stokholme sakė JT vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuro (UNHCR) atstovė Ukrainoje Karolina Lindholm Billing.

13:48 Lietuva supaprastino pabėgėlių iš Ukrainos įdarbinimą

Reaguodama į karą Ukrainoje ir galimą didelį pabėgėlių skaičių, Lietuva supaprastino į šalį atvykstančių ukrainiečių įdarbinimo tvarką, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Anot pranešimo, Lietuva supaprastino imigracijos į šalį, prieglobsčio prašymo, leidimo gyventi suteikimo ir įsidarbinimo taisykles Ukrainos piliečiams. Iš karto dirbti galės visi asmenys, kurie naudojasi beviziu režimu ar turi vizą, leidimą gyventi arba bus pateikę prašymą gauti prieglobstį Lietuvoje.

Be to, pagrindiniai Lietuvos darbo paieškos portalai darbo skelbimus nuo šiol filtruos ir pagal tai, ar siūlomas darbas yra tinkamas karo pabėgėliams iš Ukrainos.

13:44 Kremlius: kol kas anksti vertinti derybas su Ukraina

Kremlius antradienį pareiškė, jog dar anksti daryti išvadas apie derybas su Kijevu, surengtas siekiant užbaigti praėjusią savaitę Rusijos pradėtą karą prieš Ukrainą.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad prezidentas Vladimiras Putinas buvo informuotas apie derybas, tačiau pridūrė, jog „dar anksti vertinti“ jų rezultatus.

Maskvos ir Kijevo delegacijos pirmadienį susitiko derybų prie Ukrainos ir Baltarusijos sienos, šalia Pripetės upės. Po susitikimo abi šalys paskelbė, kad derybininkai sugrįš į savo sostines konsultacijoms ir „greitu metu“ surengs naują derybų ratą.

13:39 V. Zelenskis: Charkivą apšaudžiusi Rusija įvykdė karo nusikaltimą

Ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį kaip „karo nusikaltimą“ pasmerkė Rusijos įvykdytą Ukrainos antrojo pagal dydį Charkivo miesto apšaudymą, o pagrindiniu savo prioritetu pavadino Kijevo gynimą nuo Maskvos pajėgų.

„Smūgis Charkivui yra karo nusikaltimas. Tai yra Rusijos valstybinis terorizmas“, – sakė V. Zelenskis vaizdo pareiškime.

Jis pabrėžė, kad „sostinės gynimas šiandien yra pagrindinis valstybės prioritetas“, į šeštąją dieną įžengus Rusijos invazijai.

13:36 Rusai šturmuoja bankus

„Twitter“ plinta vaizdo įrašai su didžiulėmis eilėmis prie bankų ir bankomatų Maskvoje ir kituose Rusijos miestuose, žmonėms bandant išsigryninti savo santaupas.

13:29 NATO vadovas: V. Putinas sudaužė taiką Europoje

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas antradienį sakė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įsiverždamas į Ukrainą „sudaužė taiką Europoje“ ir kad Aljansas gins „kiekvieną savo teritorijos centimetrą“.

„Prezidentas Putinas sudaužė taiką Europoje. Sąjungininkės smerkia nepateisinamą ir brutalią invaziją į Ukrainą. Rusijos puolimas visiškai nepriimtinas ir jį rengti leido Baltarusija“, – sakė J. Stoltenbergas, lankydamasis Lasko oro pajėgų bazėje Lenkijoje.

„Mūsų įsipareigojimas pagal 5 straipsnį, mūsų kolektyvinės gynybos straipsnį, yra nepajudinamas. Mes saugosime ir ginsime kiekvieną NATO teritorijos centimetrą“, – pridūrė jis, šalia stovint Lenkijos prezidentui Andrzejui Dudai.

13:21 Užsieniečiai negalės parduoti Rusijoje turimo turto

Valdžios institucijos įves laikinus apribojimus užsienio investuotojų pasitraukimui iš Rusijoje turimų aktyvų, per susitikimą, kuriame aptariamos paramos ekonomikai priemonės, paskelbė ministras pirmininkas Michailas Mišustinas. Pasak jo, yra parengtas atitinkamas prezidento dekreto projektas.

„Paskelbus sankcijas užsienio verslininkai yra priversti vadovautis ne ekonominiais veiksniais, o priimti sprendimus spaudžiami politinių aplinkybių“, – Rusijos premjerą cituoja rbc.ru

Anot jo, bus priimtas laikinas investuotojų pasitraukimo apribojimas, kad „verslas galėtų priimti apgalvotus sprendimus“.

13:14 Ukraina: į šalį įžengė Baltarusijos pajėgos

Baltarusijos kariuomenė įžengė į šiaurinį Ukrainos Černihivo regioną, antradienį skelbia ukrainiečių naujienų agentūra „Unian“ ir parlamentas.

„Baltarusijos kariuomenė įžengė į Černihivo sritį. Šią informaciją patvirtino teritorinių gynybos pajėgų „Šiaurė“ atstovas Vitalijus Kyrylovas“, – nurodoma Ukrainos Aukščiausiosios Rados paskyroje tviteryje.

Tuo metu autoritarinis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka antradienį sakė, kad jo šalies pajėgos kare Ukrainoje nedalyvavo ir nedalyvaus.

13:10 Rusų kariuomenės daliniai pastebėti Chersone

13:03 Keli šimtai žmonių Vilniuje susirinko „apgulti“ Rusijos ambasados

Keli šimtai žmonių antradienį Vilniuje prie Rusijos ambasados susirinko į keturias dienas planuojamą protesto akciją prieš Kremliaus invaziją į Ukrainą.

Protesto dalyviai į renginį atėjo nešini Ukrainos vėliavomis, popierinėmis geltonai ir mėlynai nuspalvintomis gėlėmis, laiko plakatus šalį palaikančiais užrašais, taip pat – raginimais Kremliui atsitraukti.

Plakatus galima pasidaryti šalia įrengtose dirbtuvėse, taip pat lauko palapinėse renkama parama Ukrainai. Šalia liepsnoja laužai.

„Ši akcija – pati svarbiausia, ne tik Ukrainai, bet ir Baltijos šalims. Aš čia netoli gyvenu, todėl kiekvieną dieną ateinu, kai tik būna protestas“, – sakė vilnietė Audronė.

Vyresnio amžiaus moteris laikė popierinę gėlę su užrašu „Šlovė Ukrainai“.

12:38 Baltarusija ties vakarine siena planuoja papildomai dislokuoti 5 batalionus

Aliaksandras Lukašenka antradienį pareiškė, kad prie vakarinės Baltarusijos sienos bus papildomai dislokuoti penki kariniai batalionai.

„Gynybos ministras man raportavo apie pasirengimą vakarinę sieną pridengti dar penkiais batalionais“, – Baltarusijos diktatoriaus žodžius perduoda jo spaudos tarnyba.

A. Lukašenkos teigimu, tai reakcija į sustiprėjusią aplinkinių šalių militarizaciją, o ypač – Lenkijos, Ukrainos bei Lietuvos.

„Mes kitaip negalime. Mes nuolat laukiame provokacijų iš Vakarų partnerių. Tai politikoje, tai ekonomikoje, tai karinėje sferoje“, – pareiškė A. Lukašenka.

Jis taip pat nurodė, kad Baltarusijos priešlėktuvinės gynybos priemonės yra parengties būsenoje, kad užkirstų kelią „smūgiams į nugarą rusų kariams“.

12:32 S. Šoigu: puolimas Ukrainoje tęsis, kol bus pasiekti iškelti tikslai

Rusija tęs puolimą Ukrainoje, kol bus pasiekti iškelti tikslai, pareiškė šalies gynybos ministras Sergejus Šoigu antradienį, šeštą invazijos dieną.

„Rusijos ginkluotųjų pajėgų grupuotė tęs specialiąją karinę operaciją, kol bus pasiekti iškelti tikslai“, – sakė S. Šoigu per spaudos konferenciją, kurią transliavo valstybinė televizija.

Jis nurodė, kad Maskva siekia „demilitarizuoti ir denacifikuoti“ Ukrainą, taip pat apginti rusus nuo Vakarų šalių „karinės grėsmės“.

12:30 Rusų kariai galimai užfiksuoti Chersone

Socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašų su, kaip manoma, Rusijos pajėgomis Chersono mieste.

12:23 JT: Ukrainą paliko daugiau kaip 660.000 pabėgėlių

Nuo Rusijos karinio įsiveržimo pradžios Ukrainoje daugiau nei 660 000 žmonių pabėgo iš šalies, antradienį pranešė Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra.

„Dabar turime daugiau nei 660 000 pabėgėlių, kurie vien per pastarąsias šešias dienas pasitraukė iš Ukrainos į kaimynines šalis“, – žurnalistams Ženevoje sakė JT pabėgėlių reikalų komisaro atstovė Shabia Mantoo.

„Skaičiai auga eksponentiškai... Panašu, kad tokiais tempais situacija taps didžiausia pabėgėlių krize Europoje šį šimtmetį“, – pridūrė ji.

12:19 Didžiausias Norvegijoje pensijų fondas kratosi rusiškų akcijų

Didžiausias Norvegijos pensijų fondas KLP iš savo investicijų portfelio išbrauks Rusijos bendrovių akcijas, skelbia „MarketWatch“.

Fondas parduos Rusijos įmonių vertybinius popierius, kurių vertė neviršija 500 mln. Norvegijos kronų (kiek daugiau nei 50 mln. Eur).

Iš viso KLP portfelyje yra 22 Rusijos įmonių akcijų, tarp jų „Rosneft“, „Gazprom“ ir „Lukoil“.

12:13 Diplomatai boikotavo S. Lavrovo kalbą per Nusiginklavimo konferenciją

Ukrainos ambasadorius ir daugelio kitų šalių diplomatai antradienį išėjo iš salės, kai Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sakė kalbą Nusiginklavimo konferencijoje Ženevoje.

Diplomatai atsistojo ir išėjo, kai buvo paleistas iš anksto įrašytas S. Lavrovo vaizdo kreipimasis, protestuodami prieš Maskvos invaziją į Ukrainą.

Ženevoje Žmogaus teisių sesijoje dalyviai išeina iš salės kalbą pradėjus Sergejui Lavrovui. JT Violaine Martin nuotr Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Ženevoje Žmogaus teisių sesijoje dalyviai išeina iš salės kalbą pradėjus Sergejui Lavrovui. JT Violaine Martin nuotr Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

11:56 V. Zelenskis kreipsis į Europos Parlamentą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį vaizdo ryšiu kreipsis į Europos Parlamentą, jo šaliai besipriešinantis įsiveržusioms Rusijos pajėgoms, pranešė EP vadovė.

Parlamento pirmininkė Roberta Metsola tviteryje paskelbė, kad V. Zelenskis „prisijungs ir kalbės kreipdamasis į pasaulį“ per ES įstatymų leidėjų posėdį karui aptarti.

Posėdis vyks 13 val. 30 min. Lietuvos laiku.

11:52 I. Šimonytė: ES derina naują sankcionuojamų asmenų sąrašą

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad sankcijų karą Ukrainoje pradėjusiai Rusijai įvedimas „yra nuolatinis procesas“, o šiuo metu europiniu lygiu yra derinami nauji sąrašai sankcionuojamų asmenų.

„Tai yra nenustojantis procesas, kiek žinau, yra derinami nauji sąrašai sankcionuojamų asmenų, ir manau, kad bus ir kitų sprendimų. Tai yra nuolatinis procesas“, – antradienį per spaudos konferenciją į klausimą, ar Europos Sąjunga rengia naują sankcijų paketą Rusijai, atsakė premjerė.

11:47 JK paskelbė apie sankcijas didžiausiam Rusijos bankui „Sberbank“

Didžiosios Britanijos iždas antradienį pranešė įtraukiantis didžiausią Rusijos banką „Sberbank“ į sąrašą Rusijos subjektų, kuriems taiko sankcijas dėl invazijos į Ukrainą.

Pirmadienį vyriausybė pranešė įšaldysianti visų Rusijos bankų turtą JK bei nurodė šalies uostams nebepriimti Rusijos laivų.

11:46 Siekiama apsupti Mariupolį

Donecko pseudorespublikos lyderis Denisas Pušilinas televizinio interviu metu teigė, kad šios dienos atakos tikslas yra „tiesiogiai apsupti Mariupolį“, separatistų lyderį citavo Rusijos naujienų agentūra RIA.

11:43 Mariupolis nuolat bombarduojamas

Vadimas Boičenko, Mariupolio meras, skelbia, kad antradienio rytą Mariuopolis yra „nuolatos bombarduojamas“, esama aukų ir daroma didelė žala infrastruktūrai.

„Yra gyvenamųjų rajonų, kur bombarduoja jau penkias dienas iš eilės. Jie apšaudo artilerija, GRAD sistemomis, atakuoja iš oro“, – merą cituoja „Sky News“.

„Turime daug sugadintos civilinės infrastruktūros, namų, mokyklų. Yra daugybė sužeistų, žuvo moterys ir vaikai“, – sakė V. Boičenko.

11:37 Lietuvos paštas stabdo verslo siuntas į Rusiją ir Baltarusiją

Lietuvos paštas bei „PayPost“ nuo antradienio stabdo į Rusiją ir Baltarusiją ir iš jų siunčiamas pinigų perlaidas. Nuo trečiadienio stabdomas ir verslo klientų siuntų siuntimas į šias šalis. 

„Apsisprendėme stabdyti komercines siuntas į Rusiją ir Baltarusiją, taip pat nuo šiandien nevykdome piniginių perlaidų, tuo prisidėdami prie apribojimų finansinių srautų judėjimui“, – pranešime sakė  Lietuvos pašto vadovė Asta Sungailienė.

Į Rusiją ir Baltarusiją siunčiamos komercinės siuntos stabdomos nuo kovo 2 dienos – iki tol jas bus siekiama pristatyti, nepaisant sutrikusios tarptautinės logistikos su šiomis šalimis.

Vėliau į Rusiją ir Baltarusiją siunčiamos siuntos iš verslo klientų nebus priimamos.

11:30 „Kaukės nuplėštos“

Nuo Rusijos karinių pajėgų veiksmų žūnant civiliams, „kaukės nuplėštos“, teigia Michailo Podliakas, Ukrainos prezidento Volodymiro Zelenskio patarėjas.

„Kaukės buvo nuplėštos. Rusija aktyviai apšaudo miestų centrus, tiesiogiai raketomis ir artilerija smogia į gyvenamuosius ir vyriausybinius rajonus. Rusijos tikslas aiškus – masinė panika, civilių aukos, infrastruktūros sunaikinimas. Ukraina kovoja oriai“, – tviteryje paskelbė jis.  

11:19 Ukraina skelbia Rusijos nuostolius

Ukrainos valdžia skelbia, kad per penkias Rusijos invazijos dienas žuvo 5.710 rusų karių. Dar 200 paimti į nelaisvę. Taip pat sunaiknta Rusijos karinės technikos:

 • 29 orlaiviai;
 • 29 sraigtasparniai;
 • 198 tankai;
 • 846 šarvuotos kovinės mašinos;
 • 7 priešlėktuvinės gynybos sistemos;
 • 77 artilerijos sistemos;
 • 24 raketų paleidimo sistemos;
 • 60 kuro tankai;
 • 3 bepiločiai orlaiviai;
 • 350 vnt. automobilių įrangos.

Ankčiau antradienį Kijevas pranešė, kad nuo praėjusio ketvirtadienio, kai Rusija užpuolė Ukrainą, žuvo 352 civiliai, tarp jų 14 vaikų. Kijevas tikina, kad Rusija žudo civilius gyventojus ir dėl to jau kreipėsi į Hagos teismą. Nepaisant iš įvykių vietų matomų nuotraukų ir vaizdo įrašų, Kremlius neigia žudantis civilius.

Rusija savo nuostolių neskelbia. Nepriklausomai patikrinti skelbiamų duomenų neįmanoma.

10:58 Prancūzija: Vakarų sankcijos sukels Rusijos ekonomikos krachą

Prancūzija antradienį pareiškė, kad Vakarų šalių sankcijos, įvestos Maskvai dėl jos pradėtos invazijos į Ukrainą, sukels Rusijos ekonomikos „krachą“.

„Sukelsime Rusijos ekonomikos krachą“, – sakė finansų ministras Bruno Le Maire'as transliuotojui „Franceinfo“, Prancūzijai, Europos Sąjungai ir kitoms šalims išvakarėse pranešus apie naujas sankcijas Maskvai.

Pasak ministro, Europos Sąjungos ir Rusijos sankcijų priešpriešoje jėgų pusiausvyra yra „visiškai“ palanki Bendrijai, kuri „šiuo metu atranda savo ekonominę galią“. Plačiau skaitykite čia.

10:46 Ukraina praneša, kad nuo karo pradžio žuvo 352 civiliai

Kijevas praneša, kad nuo praėjusio ketvirtadienio, kai Rusija užpuolė Ukrainą, žuvo 352 civiliai, tarp jų 14 vaikų.

10:43 Mariupolyje dingo elektra

Naujienų agentūra AFP praneša, kad dėl vykstančių kovų su Rusijos pajėgomis Mariupolio mieste sutriko elektros tiekimas.

10:38 Atsistatydina Šeremetjevo oro uosto vadovas

Aleksandras Ponomarenko, Maskvos Šeremetjevo tarptautinio oro uosto bendrasavininkis, kuriam pritaikytos Europos Sąjungos sankcijos, antradienį pranešė, kad atsistatydina iš oro uosto direktorių tarybos pirmininko pareigų, rašo Rusijos valstybinė naujienų agentūra „Interfax“.

10:36 JK vicepremjeras: karo nusikaltimai bus ištirti

Rusija artimiausiu metu greičiausiai pasitelks dar brutalesnę taktiką pasipriešinimui malšinti, Jungtinės Karalystės vicepremjerą Dominicą Raabą cituoja BBC, o, anot jo, karo nusikaltimai Ukrainoje bus ištirti ir Rusijai teks už juos atsakyti.

„Šalia visų priemonių, kurių ėmėmės, mes taip pat remiame pastangas užtikrinti, kad karo nusikaltimų įrodymai bus išsaugoti“, – kalbėdamas eteryje sakė D. Raabas.

10:27 Lietuvos Teisingumo ministerija prašo pradėti ikiteisminį tyrimą V. Putinui ir A. Lukašenkai

Teisingumo ministerija antradienį pranešė, kad kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir Baltarusijos autoritariniam lyderiui Aliaksandrui Lukašenkai dėl karo Ukrainoje.

Ministrė Evelina Dobrovolska prašo „įvertinti Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos vadovų vykdomą agresiją Ukrainos atžvilgiu“, teigiama pranešime.

Pranešime pabrėžiama, kad už agresijos nusikaltimą asmenis galima teisti už akių.

„Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas sukuria teisines prielaidas patraukti baudžiamojon atsakomybėn Putiną ir Lukašenką nepriklausomai nuo jų pilietybės ir gyvenamosios vietos, taip pat agresijos vykdymo vietos bei tai, ar už agresiją yra numatyta baudžiamoji atsakomybė pagal Rusijos ar Baltarusijos teisę“, – sakė E. Dobrovolska.

10:06 Skelbiama, kad rusų kariai Chersoną atakuoja iš vakarų 

Naktį į antradienį Chersonas buvo stipriai apšaudytas artilerijos ugnimi, o paryčiais pasirodė pranešimų apie pradėtą miesto puolimą. Nors nepriklausomai patvirtinti šios informacijos nėra galimybių, žmonės dalijasi rusų karių vaizdais iš miesto apylinkių.

Puolimas, manoma, vykdomas iš vakarų pusės.

Naujienų agentūra AFP cituoja Chersono merą, pasak kurio, rusų pajėgos taip pat artinasi iš pietinės miesto pusės ir jau yra priemiesčiuose.

09:56 Izraelis pradėjo siųsti Ukrainai humanitarinę pagalbą

Izraelis pradėjo siųsti žadėtas 100 tonų humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms, ten vykstant karui su įsiveržusiomis rusų pajėgomis.

Antradienį pagrindiniame šalies tarptautiniame oro uoste į oro linijų „El Al“ lėktuvą buvo prikrauta daugybė kartoninių dėžių.

Izraelio užsienio reikalų ministerija teigia siunčianti medicininę įrangą ir vaistus, vandens valymo sistemas, tūkstančius palapinių, antklodžių, miegmaišių ir paltų. Lėktuvai leisis Lenkijoje, o iš ten pagalba bus siunčiama į Ukrainą.

09:51 Britų žvalgyba: Kijevo puolimas stringa dėl prastos logistikos

Rusijos pajėgos labai lėtai žygiuoja Kijevo link dėl kylančių logistinių iššūkių, o kariuomenė suintensyvino miesto apšaudymą artilerija, britų žvalgybos pranešimą cituoja „The Guardian“.

„Rusijai nepavyko užsitikrinti oro kontrolės virš Ukrainos, todėl jai tenka kliautis nakties operacijomis, kad sumažintų savo aukų skaičių“, – taip pat teigiama pranešime.

09:42 Ukrainos ambasadorė JAV: Rusija panaudojo vakuuminę bombą

Rusija detonavo termobarinę (akuuminę) bombą invazijos į Ukrainą metu, teigė šios šalies ambasadorė JAV Oksana Markarova, kalbėdama su JAV įstatymų leidėjais.

Termobarinės bombos dažnai vadinamos vakuuminėmis dėl to, kad sprogimo metu į save susiurbia labai daug deguonies, kuris panaudojamas didesnei sprogimo bangai sukurti, rašo „Politico“.

„Jie šiandien panaudojo termobarinę bombą, kas prieštarauja Ženevos konvencijai“, – naktį į antradienį vykusio susitikimo metu sakė ambasadorė.

09:37 JT pabėgėlių agentūra: 350.000 ukrainiečių atvyko į Lenkiją

Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra UNHCR skaičiuoja, kad nuo konflikto pradžios sieną su Lenkija kirto jau 350.000 karo pabėgėlių.

09:22 Vaizdai iš subombarduoto Charkivo centro

09:19 Rusija uždarė oro erdvę Šveicarijos aviakompanijoms

Rusija uždarė savo oro erdvę Šveicarijos oro kompanijoms, antradienį pranešė Federalinė oro transporto agentūra („Rosaviacija“). Agentūra pažymėjo jog tai yra atsakomoji priemonė į Šveicarijos analogišką sprendimą.

09:15 A. Pranckevičius: Ukrainos narystės ES klausimas – vienas pagrindinių prioritetų

Ukrainos narystės Europos Sąjungoje (ES) klausimas bus vienas iš pagrindinių prioritetų, sako naujasis Lietuvos ambasadorius Briuselyje Arnoldas Pranckevičius.

„Tikrai tai bus vienas iš svarbių prioritetų, (...) Ukrainos pagalbos kontekste kandidatės statuso suteikimas, Lietuvos Vyriausybės, Seimo, prezidento nuomone, yra vienas svarbiausių aspektų“, – LRT antradienį teigė diplomatas.

„Reikės burti didelę valstybių koaliciją, kad ir mažiausia, ką galime padaryti, suteikti viltį Ukrainos žmonėms, kad jie gali pretenduoti į ES narystę“, – pridūrė jis.

Lietuva ir dar septynios Europos Sąjungos šalys pirmadienį išreiškė paramą Rusijos užpultos Ukrainos narystei Bendrijoje.

08:59 Latvija uždraudė šalyje retransliuoti 2 Rusijos televizijos kanalus

Latvijos nacionalinė elektroninės žiniasklaidos taryba uždraudė šalies teritorijoje retransliuoti Rusijos televizijos kanalus „Mir24“ ir „RTVi“, pranešė jos pirmininkas Ivaras Abuolinis.

Draudimas retransliuoti „Mir24“ galios penkerius metus, „RTVi“ – vienus metus.

I. Abuolinis naujienų agentūrai BNS sakė, kad toks sprendimas buvo priimtas dėl pažeidimų ir grėsmės Latvijos nacionaliniam saugumui.

„Per šiuos kanalus buvo tvirtinama, kad karą sukėlė Ukraina, grasindama branduoliniu ginklu. Tokia veikla prieštarauja elektroninės žiniasklaidos įstatymui ir kelia grėsmę nacionaliniam saugumui“, – sakė tarybos pirmininkas.

08:48 Rusijos BVP prarado beveik trilijoną dolerių

2021 metų pabaigoje Rusijos bendrasis vidaus produktas (BVP) siekė 1,770 trln. USD. Jaroslavas Romančiukas, žinomas Baltarusijos ekonomistas, „belsat.eu“ pažymi, kad šių metų vasario 27 d. duomenimis, Rusijos BVP sumažėjo iki 855 mlrd. USD. Taigi, ekonomisto skaičiavimais, agresija prieš Ukrainą Rusijai jau kainavo 915 mlrd. USD, neskaičiuojant prarastų žmonių gyvybių, transporto praradimų ir kt.

Pernai kiekvienam Rusijos gyventojui teko vidutiniškai 12.000 USD BVP. Per keturias karo dienas šis skaičius sumažėjo iki 5.850 USD. Taigi kiekvieno ruso praradimai sudarė 6.150 USD.

„Paprastam rusui valiutos nebus. Jis negalės keliauti į užsienį. Negalės įsigyti kokybiškų plataus vartojimo prekių. Bus beveik kaip Šiaurės Korėjoje“, – prognozuoja J. Romančiukas.

08:45 Taivanas siunčia Ukrainai 27 tonas medicinos reikmenų

Taivanas paskelbė per Vokietiją išsiuntęs į Ukrainą 27 tonas medicinos reikmenų, ten vykstant karui su įsiveržusiomis rusų pajėgomis.

Užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Joanne Ou antradienį žurnalistams sakė, kad Taivanas džiaugiasi galėdamas padėti kaip „atsakingas tarptautinės bendruomenės narys ir demokratinės stovyklos narys“.

Taivanas griežtai pasmerkė Rusijos invaziją į Ukrainą ir pareiškė, kad įves Maskvai ekonomines sankcijas.

Kol kas neatskleidžiama, kokios bus tos sankcijos, tačiau sala yra dominuojanti puslaidininkinių lustų, kurie yra labai svarbūs technologijų produktams nuo išmaniųjų telefonų iki automobilių, gamintoja.

08:41 Charkovo administracijos pastatui smogta raketa

„Twitter“ antradienį ryte papilto vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas, kaip manoma, raketos smūgis į Charkovo administracijos pastatą miesto centre.

08:37 „Twitter“ žymės įrašus su nuorodomis į Kremliaus ruporų pranešimus

„Twitter“ žymės įrašus su nuorodomis į Rusijos valstybinės žiniasklaidos priemonių pranešimus, pirmadienį paskelbė socialinis tinklas.

Kremliui lojali žiniasklaida kaltinama skleidžianti klaidinančią informaciją apie Rusijos invaziją Ukrainoje.

Didieji socialiniai tinklai spaudžiami užkirsti kelią platinti neteisingą arba klaidinančią informaciją apie Rusijos surengtą puolimą prieš kaimyninę valstybę, sulaukusį griežto tarptautinio pasmerkimo.

Rusijos valstybinės žiniasklaidos priemonės RT ir „Sputnik“ kaltinamos skleidžiančios melagingus naratyvus siekiant pateisinti karą Ukrainoje.

„Twitter“ platformos sąžiningumo vadovas Yoelis Rothas rašė, kad socialiniame tinkle kasdien matoma daugiau kaip 45.000 įrašų su nuorodomis į Rusijos valstybinės žiniasklaidos priemonių pranešimus.

„Mūsų produktas turi padėti suprasti, kas stovi už turinio, kurį matote, ir kokie yra jų motyvai bei intencijos“, – pridūrė jis.

Be žymų, identifikuojančių nuorodų šaltinius, platforma taip pat „imasi žingsnių reikšmingai sumažinti tokio pobūdžio turinio platinimą tviteryje“, sakė Y. Rothas.

08:28 Černihove nukauti diversantai

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų štabas pranešė, kad Černihove nukauti Rusijos diversantai ir žvalgybininkai, mėginę patekti į miestą.

08:25 „Maxar“: koloną lydi degantys namai ir pastatai

Bendrovės „Maxar“ pateiktose palydovinėse nuotraukose matyti, kad nuo sekmadienio telkiamos kovinės mašinos išaugo į maždaug 64 km ilgio karinės technikos koloną.

Kolona dengė visą kelio ruožą nuo Antonovo oro uosto, esančio maždaug už 30 km nuo sostinės, iki Prybirsko – tai yra, maždaug 64 km atstumą, nurodė „Maxar“.

Pasak bendrovės, „kai kuriose maršruto dalyse kai kurios transporto priemonės yra išsidėsčiusios gana toli viena nuo kitos, o kituose ruožuose karinė technika ir padaliniai važiuoja keliu po dvi ar tris transporto priemones greta“.

„Į šiaurę ir šiaurės vakarus nuo Ivankivo, netoli kelių, kuriais juda kolona, matyti degančių namų ir pastatų“, – pridūrė „Maxar“.

Pasak pirmadienį naujienų agentūros AFP kalbintų dviejų šaltinių (diplomato ir saugumo pareigūno), Maskva netrukus ruošiasi pradėti naują karinį puolimą.

Ukrainos kariuomenės generalinio štabas socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė, kad Rusijos pajėgos per pastarąją parą telkėsi ir dislokavo šarvuotąją techniką bei artilerijos ginkluotę, „pirmiausia siekdamos apsupti ir perimti Kijevo ir kitų Ukrainos didmiesčių kontrolę“.

Pirmadienį pagrindinė Rusijos kolona, judanti Ukrainos sostinės link, įveikė apie 5 km atstumą ir buvo už maždaug 30 km nuo miesto, pranešė vienas aukšto rango JAV gynybos pareigūnas.

08:10 Baltarusijos pusėje pastebėtas naujas pajėgų telkimas

Kaip skelbia „The Guardian“, maždaug 64km nutįsęs Rusijos kariuomenės konvojus vis dar tebėra į šiaurės-vakarus nuo Kijevo, tačiau už Baltarusijos sienos pastebėtos beformuojamos naujos kovos grupės.

JAV palydovų kompanija „Maxtar“ užfiksavo naują kovinių pajėgų telkimą maždaug 20km spinduliu nuo pasienio Baltarusijos pusėje, ten taip pat pastebėti ir puolimo sraigtasparnių grupė.

08:08 Kinija evakuoja piliečius iš Ukrainos

Kinija pradėjo savo piliečių evakuaciją, pranešė valstybinė žiniasklaida. Apie 600 studentų iš Kijevo ir Odesos pirmadienį autobusu išvyko į Moldovą.

Dar per 1000 asmenų Ukrainą paliks per Lenkiją ir Slovakiją.

08:02 Rusai Chersono pakraštyje įrenginėja kontrolės pustus

Chersono miesto meras Igoris Kolychajevas savo feisbuko paskyroje paskelbė, kad rusų kariuomenė įrenginėja kontrolės postus.

Kiek anksčiau „Ukraina 24“ žurnalistė Aliona Panina eteryje teigė, kad miestas yra apsuptas rusų pajėgų.

07:52 „Mastercard“ nebeveiks kai kuriose Rusijos finansų institucijose

Bendrovė paskelbė, kad užblokuoja kelias neįvardytas Rusijos finansines institucijas savo mokėjimo sistemoje. Ji taip pat pridėjo, kad skirs 2 mln. USD humanitarinei pagalbai.

07:26 „Nord Stream 2 AG“ atleidžia visus darbuotojus

„Nord Stream 2“ operatorė Šveicarijoje registruota bendrovė „Nord Stream 2 AG atleidžia daugiau nei 140 darbuotojų.

Įmonės vadovybė sprendimą priėmė Vokietijai sustabdžius dujotiekio sertifikavimą ir Jungtinėms Valstijoms paskelbus sankcijas, radijo stotyje „RTS“ pranešė ekonomikos ministras Guy Parleminas.

07:18 Pranešama apie intensyvius susirėmimus Chersone ir Mariupolyje

Socialiniuose tinkluose pasirodė pranešimų apie suintensyvėjusias kovas Mariupolio mieste, kurį rusų pajėgos bando apsupti tiek puldami iš apsišaukėliškų separatistinių respublikų teritorijos, tiek įsiveržę iš okupuoto Krymo.

Kita galima puolimo kryptis – taip pat pietuose esantis Chersonas. „Ukraina 24“ žurnalistė Aliona Panina eteryje teigė, kad miestas yra apsuptas rusų pajėgų. Tiesa, nepriklausomai patvirtinti šių šaltinių patikimumo kol kas neįmanoma.

06:56 Šalies miestuose vėl aidi oro pavojaus sirenos

Jos girdimos Vinicoje, Rivne, Ternopiluose, Čerkasuose ir kituose miestuose, iš įvykio vietos praneša BBC korespondentai.

06:51 Kanada stabdo rusiškos naftos importą

Kanados premjeras Justinas Trudeau pirmadienį paskelbė, kad jo šalyje uždraudžiamas Rusijos naftos importas. Jis pabrėžė, kad pajamos už parduodamus energijos išteklius padėjo sustiprinti prezidento Vladimiro Putino režimą ir rusų oligarchus, taip pat padėjo pasirengti karui su Ukraina.

J. Trudeau taip pat pranešė, kad Otava tieks Ukrainai prieštankinių ginklų ir amunicijos, be jau anksčiau patvirtintų trijų ginkluotės siuntų.

„Šiandien skelbiame bet kokį neperdirbtos naftos importą iš Rusijos – pramonės šaką, atnešusią didelės naudos prezidentui Putinui ir jo oligarchams, – draudimą,“ – per spaudos konferenciją sakė J. Trudeau.

06:39 Australija skirs 50 mln. USD Ukrainos gynybai remti ir 25 mln. humanitarinei pagalbai

Australija skirs 50 mln. USD (44,7 mln. Eur) Ukrainos gynybai remti ir dar 25 mln. USD (22,3 mln. Eur) humanitarinei pagalbai, antradienį pranešė CNN.

Australijos ministras pirmininkas Scottas Morrisonas per spaudos konferenciją pareiškė, kad letalinės ir neletalinės ginkluotės pagalbos pakete, skirtame padėti Ukrainai atremti ją užpuolusios Rusijos pajėgas, bus raketų.

Pasak jo, prieštankinių raketų naudojimas Ukrainos pajėgoms nepaprastai pasiteisino.

06:30 Surinkus parašus peticijai, Suomija diskutuos dėl narystės NATO

Suomijos parlamento nariai antradienį svarstys peticiją, raginančią surengti referendumą dėl šalies narystės NATO, apklausai parodžius istorinį visuomenės nuomonės pokytį prie Aljanso neprisijungusioje šalyje po Rusijos invazijos į Ukrainą.

Suomijos ministrė pirmininkė Sanna Marin pirmadienio vakarą per „Twitter“ pranešė, kad kitą dieną planuojami parlamento debatai, susiję su situacija Ukrainoje. Taip pat, peticijai surinkus 50 tūkst. parašų, kai tampa privalu kreipimąsi apsvarstyti parlamente, „yra logiška išgirsti partijų požiūrį sprendžiant šį klausimą“.

„Todėl šis klausimas taip pat figūruos rytdienos parlamentinėse diskusijose“, – nurodė S. Marin.

02:44 Rusų pajėgų konvojus kur kas didesnis, nei vertinta

Palydovinių stebėjimų kompanijos „Maxar Technologies“ patikslinti duomenys rodo, kad iš šiaurės link Kijevo judantis okupantų pajėgų konvojus yra kone 64 km ilgio. Tai kur kas daugiau, nei anksčiau skelbta informacija apie 27 km ilgio gurguolę. Šiuos duomenis cituoja BBC ir „Reuters“.

„Maxar Technologies“ surinkti nauji palydoviniai vaizdai taip pat rodo, kad per 20 km nuo Ukrainos sienos Baltarusijoje sutelktos karių ir sraigtasparnių pajėgos.

Kaip naktį iš pirmadienio į antradienį „Facebook“ pranešė Ukrainos pajėgų generalinis štabas, situacija Kijevo apylinkėse išlieka „įtempta“, priešas tęsia bandymus pulti sostinės kryptimi.

02:01 JAV neprisidės užtikrinant neskraidymo zoną virš Ukrainos

Baltieji rūmai atsiribojo nuo Ukrainos prezidento raginimo užtikrinti neskraidymo zoną virš karo apimtos šalies.

Anot JAV prezidento atstovų, neskraidymo zonos užtikrinimas prilygtų tiesioginiam konfliktui su Maskva, kurio Vašingtonas nenorėtų.

Anot Jen Psaki, Baltųjų rūmų atstovės spaudai, neskraidymo zonos užtikrinimas pareikalautų JAV karinių pajėgų dislokavimo.

„Kas potencialiai reikštų tiesioginį konfliktą ir potencialiai – karą su Rusija, kurio dalimi neplanuojame būti“, – J. Psaki citavo „Reuters“.

 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
A. Anušauskas: iš kai kurių politikų reikėtų surinkti telefonus, kad neskambintų V. Putinui

Sankcijos Rusijai nebus švelninamos, o iš kai kurių Vakarų politikų galbūt „reikėtų surinkti telefonus ir...

Paskyrusi administracijos vadovą Kalvarijos savivaldybė išvengė tiesioginio valdymo

Gresiant tiesioginiam valdymui, Kalvarijos savivaldybės taryba ketvirtadienį, po kelių mėnesių pertraukos,...

V. Putinas rusams žada dešimtadaliu didesnes pensijas ir MMA

Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, trečiadienį vakare paskelbė, kad pensijos, kitos socialinės išmokos...

Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ skiriama 175.000 Eur dotacija

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį planuoja skirti biudžeto dotaciją jos iki šiol negavusiai...

Bendrovei „Scandagra Group“ – ERPB aukso medalis už aplinkosaugos ir socialines inovacijas Baltijos šalyse Verslo tribūna

Ekologiškų grūdų prekybos sektoriuje Baltijos šalyse lyderiaujanti įmonių grupė AB „Scandagra Group“...

Pagaliau aukštesnės palūkanos

Užaugo ištisa karta investuotojų, vartotojų, verslų, nepatyrusių, kaip išlikti pasaulyje, kuriame pinigai,...

Nuomonės
05:50
Infliacija perskirsto turtą: kas vakar buvo vargšas, šiandien – turtuolis ir atvirkščiai Premium 2

Daug kalbama apie žalingą infliacijos poveikį, jos padarinius, it pelių graužiamas santaupas, tačiau kainų...

Finansai
05:45
Pilnėjantys restoranai – tik pagražintas atspindys, realybėje – gresiantys bankrotai Premium

Kredito rizikos vertinimas rodo, kad maitinimo sektoriaus įmonių padėtis per metus šiek tiek gerėjo, dalis...

Prekyba
05:45
M. Navickienė – apie nuo liepos įsigaliosiančią reformą, pensinį amžių, NPD, darbo rinkos tendencijas Premium

Nedarbas Lietuvoje nuosekliai mažėja nuo 2021-ųjų pradžios. Ši teigiama tendencija darbo rinkoje turėtų...

Duomenys apie naudos gavėjus: metas pateikti tikrąsias verslo sąsajas Verslo tribūna

Juridiniai asmenys jau gali teikti duomenis Registrų centrui apie jų tikruosius naudos gavėjus – taip...

Senų padangų guma virto inovatyviais produktais – tapo išskirtiniais rinkoje Verslo tribūna

Atliekų tvarkymas – tai ne tik kokybiškai perdirbta atlieka, bet ir inovatyvūs, pažangūs, aplinkai draugiški...

Kinija vilioja pietines Ramiojo vandenyno salas saugumo ir prekybos bendradarbiavimu

Kinija pristatė savo planus smarkiai plėsti bendradarbiavimą saugumo ir ekonomikos srityje su pietinio...

Verslo aplinka
2022.05.25
Rusija skelbia po išminavimo atidaranti Mariupolio uostą

Rusija trečiadienį pareiškė, kad jos pajėgų užimto Ukrainos pietrytinio Mariupolio miesto uostas vėl...

Verslo aplinka
2022.05.25
D. Kuleba Davose ragina Vakarus „užraukti rusišką eksportą“ 1

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba trečiadienį paragino Vakarus „užraukti rusišką eksportą“...

Verslo aplinka
2022.05.25
Dūma panaikino viršutinę amžiaus ribą norintiems tarnauti kariuomenėje

Rusijos parlamentas trečiadienį priėmė įstatymo pataisas, kuriomis panaikinama viršutinė amžiaus riba,...

Verslo aplinka
2022.05.25
Rusija skelbia atliksianti su užsienio skola susijusius mokėjimus rubliais 4

Rusija trečiadienį pareiškė mokėsianti užsienio skolą rubliais, Jungtinėms Valstijoms paskelbus apie...

Finansai
2022.05.25
ES siekia įgaliojimų, apsunkinančių galimybes apeiti sankcijas

Europos Sąjunga (ES) trečiadienį pasiūlė naujas taisykles, kurios apsunkintų Rusijos oligarchų galimybes...

Verslo aplinka
2022.05.25
EVT pirmininkas įsitikinęs, kad ES susitars dėl rusiškos naftos embargo

Charles'is Michelis, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas (EVT), trečiadienį teigė esąs tikras, kad Europos...

Verslo aplinka
2022.05.25
Rusija supaprastino pilietybės suteikimo tvarką Ukrainos pietinių sričių gyventojams

Ukrainos pietinių Zaporižios ir Chersono sričių gyventojai galės įgyti Rusijos pilietybę „supaprastinta“...

Verslo aplinka
2022.05.25
JK paskelbta ataskaita: šalies lyderiai turi prisiimti atsakomybę už kultūrą, leidusią vykti vakarėliams 2

Jungtinės Karalystės (JK) politiniai lyderiai ir aukščiausi pareigūnai „turi prisiimti atsakomybę“ už...

Verslo aplinka
2022.05.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku