Kinija ima keisti toną dėl karo Ukrainoje

Vieša Kinijos pozicija kiek pasikeitė po to, kai šalies užsienio reikalų ministras Wang Yi antradienį pasikalbėjo su ukrainiečių kolega Dmytro Kuleba.
Kinija parodė, kad yra pasirengusi imtis vaidmens siekiant paliaubų Ukrainoje, išreikšdama savo apgailestavimą dėl konflikto griežčiausiais iki šiol pareiškimais apie šį karą, rašo Financial Times.
Pekinas po ministrų pokalbio nurodė labai susirūpinęs dėl žalos civiliams gyventojams.
Ukraina yra pasirengusi stiprinti komunikaciją su Kinija ir tikisi, kad Kinija prisidės siekiant paliaubų, rašoma Kinijos pranešime.
Iki šiol Kinija dėl karo Ukrainoje laikėsi atsargios diplomatinės pozicijos, balansuodama tarp dažnai deklaruojamos pagarbos kitų šalių suverenitetui ir nenoro kritikuoti savo artimos sąjungininkės Rusijos.
Tuo tarpu dabar, anot Financial Times, Kinija pakeitė toną. Vasario 24 d., paklaustas, ar Rusijos invazija į Ukrainą pažeidė pastarosios suverenitetą, Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas apibūdino situaciją kaip nulemtą įvairių faktorių, tačiau neapibūdino to kaip pažeidimo.
Kiek anksčiau jis apibūdino JAV kaip krizės Ukrainoje kaltininkę, keliančią įtampą, kuriančią paniką ir netgi didinančią karo galimybę.
Antradienį Wang Yi pasakė D. Kulebai, jog Pekinas labai apgailestauja, kad tarp Ukrainos ir Rusijos kilo konfliktas, pranešė valstybinis transliuotojas CCTV. Remiantis pranešimu, pokalbis vyko Ukrainos iniciatyva.
Wang Yi paragino abi šalis rasti būdą išspręsti šį klausimą derybomis, priduriama pranešime.
Kinija palaiko visas konstruktyvias tarptautines pastangas, padedančias siekiant politinio sprendimo, sakė Wang Yi.
Remiantis D. Kuleba, Ukraina laukia, kad Kinija pradėtų tarpininkavimą, kad būtų įgyvendintos paliaubos.
Pastarosiomis dienomis Kinija pradėjo evakuoti savo piliečius iš Ukrainos, kylant nerimui dėl jų saugumo ir augant ukrainiečių nepasitenkinimui dėl Pekino atsisakymo pasmerkti Rusijos invaziją.
Nors dauguma šalių, įskaitant JAV, Jungtinę Karalystę ir Japoniją, jau kelios savaitės prieš invaziją evakavo savo diplomatus ir ragino piliečius išvykti iš šalies, Kinija laukė praėjusio ketvirtadienio, kol pagaliau paskelbė, kad organizuos užsakomuosius skrydžius savo piliečiams.
Tačiau skrydžių organizuoti jai nepavyko, Ukrainai uždarius savo oro erdvę.
Pekino duomenimis, Ukrainoje dirba arba mokosi maždaug 6.000 Kinijos piliečių.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti