Migrantai kuriasi stovyklavietes Lenkijos pasienyje, Varšuva laukia naujų bandymų kirsti sieną

Publikuota: 2021-11-08
Atnaujinta 2021-11-08 23:36
Leonido Shcheglovo („BelTA/AP“/ „Scanpix“) nuotr.
svg svg
Leonido Shcheglovo („BelTA/AP“/ „Scanpix“) nuotr.

Lenkijos sienos link plūstelėjo migrantų kolona iš Baltarusijos. Lenkijos pasienio pareigūnai praneša, kad pirmoji grupė migrantų bandė jėga patekti į Lenkijos teritoriją, tačiau to padaryti jiems nepavyko. Varšuva skelbia, kad tikisi naujų migrantų bandymų kirsti sieną. Dėl situacijos Lenkijos pasienyje Lietuvoje perdislokuojamos pajėgos, vyriausybėje vyksta pasitarimas dėl situacijos pasienyje.
Svarbiausi faktai:

  • Pirmadienį didelė migrantų kolona iš Baltarusijos pajudėjo link Lenkijos Bruzgių-Kužnicos pasienio kontrolės punkto link. Nepatvirtintais duomenimis, prie Lenkijos sienos susispietusių migrantų skaičius gali siekti ne vieną tūkstantį.
  • Grupė migrantų bandė jėga prasiveržti pro Lenkijos pasienio užtvarą, tačiau pareigūnai jiems užkardė kelią.
  • Dėl situacijos Lenkijos pasienyje Lietuvoje perdislokuojamos pajėgos, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).
  • Lietuvos Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad dėl didelio migrantų susitelkimo Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje ir grėsmės Lietuvai siūlo pasienyje su Baltarusija įvesti nepaprastąją padėtį.
  • Lenkija šaukia specialų vyriausybės posėdį, pasienyje su Baltarusija sutelktos didelės kariuomenės, policijos, antiteroristinės pajėgos.
  • Varšuva perspėja, kad laukia naujų bandymų kirsti sieną.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/1170?placement=

23:35 Vaizdo įrašuose girdimi šūviai

Jau sutemus socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašų, kuriuose girdimi šūviai. Anot „Gazeta Wyborcza“, grupei migrantų pavyko pasiekti Kužnicos-Bruzgių pasienio punktą.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Nepavykus patekti į Lenkijos teritoriją migrantai statė palapines bei kūrė laužus, susiformavo mažas palapinių miestelis.

Antradienį šaukiama neeilinė Lenkijos parlamento sesija migracijos krizei prie sienos su Baltarusija spręsti.

20:19 I. Šimonytė situaciją ES ir Baltarusijos pasienyje aptarė su Europos Komisijos vadove

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pirmadienio vakarą su Europos Komisijos (EK) pirmininke Ursula von der Leyen aptarė situaciją Europos Sąjungos (ES) ir Baltarusijos pasienyje.

Kaip pranešė Vyriausybė, pokalbio metu I. Šimonytė pažymėjo, kad „Lukašenkos režimas ir jėgos struktūros tikslingai „išvalė“ Minską nuo į Baltarusijos sostinę atskridusių potencialių nelegalių migrantų“ ir nukreipė juos į ES ir Baltarusijos pasienį prie Lenkijos.

„Tai ką daro Baltarusijos jėgos struktūros yra nusikaltimas prieš žmogiškumą. Europos Sąjunga turi reikalauti, kad Baltarusija bendradarbiautų su JTO ir tarptautinės organizacijomis bei leistų kilmės valstybių vyriausybėms susigražinti savo piliečius į kilmės valstybes. Pirmiausia, į Iraką. Šie žmonės tapo ne tik įrankiais, bet ir įkaitais“, – teigė I. Šimonytė.

Anot Premjerės, EK ir JTO turėtų padėti Irakui grąžinti migrantus repatriaciniais skrydžiais iš Baltarusijos.

I. Šimonytė taip pat pažymėjo, kad ES turi greičiau sankcionuoti Lukašenkos režimo sukurtų nelegalių migrantų gabenimo schemos dalyvius – asmenis, turizmo įmones, aviacijos kompanijas, Baltarusijos oro uostų administraciją ir orlaivių antžeminio aptarnavimo įmonę.

„Jos visos yra schemos dalis“, – sakė Lietuvos ministrė pirmininkė.

Kaip pranešė Vyriausybė, pirmadienio vakarą situaciją ES-Baltarusijos pasienyje ir bendrus veiksmus Lietuvos premjerė aptars su Lenkijos ir Latvijos vyriausybių vadovais. 

19:02 Lenkija mobilizuoja du rezervininkų batalionus

Lenkijos teritorinės gynybos pajėgos (WOT) pirmadienį iškvietė dalį savo rezervininkų skubiai atvykti į tarnybos vietą šalies rytuose, nusprendus mobilizuoti du batalionus dėl padidėjusios įtampos prie sienos su Baltarusija.

„Darbdavių dėmesiui! Nuo 15 val. (vietos, 16 val. Lietuvos laiku), atsižvelgiant į padėtį pasienyje, Teritorinės gynybos dviejų lengvųjų pėstininkų batalionų (Balstogės ir Hainuvkos)... kariai buvo skubiai iškviesti į savo dalinius“, – rašoma per „Twitter“ paskelbtame WOT pranešime.

18:04 Laukia naujų bandymų kirsti sieną

Varšuva paskelbė, kad artimiausiomis valandomis laukia naujų bandymų kirsti sieną. Apie tai pranešė Lenkijos nacionalinio saugumo biuro vadovas Pavelas Solokhas. Remiantis jo pranešimu, Lenkijos prezidentas A. Duda svarsto šaukti Nacionalinę saugumo tarybą.

17:18 Kuria stovyklavietes

Migrantams nepavyko patekti į Lenkijos teritoriją jėga, todėl jie prie spygliuota viela aptvertos tvoros kuria stovyklavietes – statosi palapines, kuriasi laužus.

17:16 D. Tuskas: galbūt metas NATO 4 straipsnio aktyvavimui

Lenkijos opozicinės partijos „Piliečių platforma“ lyderis ir buvęs Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Donaldas Tuskas kalbėdamas apie pirmadienį Lenkijos pasienyje kilusią įtampą teigė, kad situacija jam kelia didelį nerimą.

„Reali problema yra ta, kad nei vienas iš mūsų nežino, ką Lenkijos vyriausybė ketina dėlto daryti“, – žurnalistams sakė D. Tuskas.

Anot Lenkijos opozicijos lyderio, ši Baltarusijos režimo ataka atrodo kur kas rimtesnė negu tiesiog neteisėtos migracijos skatinimas. Anot D. Tusko, neabejotinai tai dar labiau apkartins ir taip įtemptus santykius su Baltarusija.

D. Tuskas taip pat teigė, kad reikėtų labai gerai pagalvoti, ar nėra pats metas aktyvuoti NATO sutarties ketvirtąjį straipsnį.

NATO 4 straipsnis nurodo, kad aljanso šalys „tarpusavyje konsultuojasi, jeigu bet kurios iš aljanso šalių nuomone kyla grėsmė bet kurios šalies teritoriniam vientisumui, politinei nepriklausomybei ar saugumui“.

16:50 Ruošiasi kas savaitę priimti iki 40 orlaivių iš Artimųjų Rytų

Iki kovo mėnesio Minsko oro uostas kiekvieną savaitę ruošiasi priimti apie 40 skrydžių iš Stambulo, Damasko ir Dubajaus. Tai dvigubai daugiau nei praėjusią žiemą.

2019-2020 metų žiema, Minske per savaitę leisdavosi apie 17 lėktuvų iš šių ir kitų Artimųjų Rytų oro uostų, rašo vokiečių leidinys „Welt am Sonntag“, kurį cituoja „ej.by“.

Remiantis Vokietijos specialiųjų tarnybų duomenimis, kasdien į Baltarusiją atvyksta apie 800-1.000 migrantų.

Priimamų orlaivių skaičių žymiai didina Minsko oro uostas. Netrukus dar penki Baltarusijos oro uostai gali būti naudojami skrydžiams iš Artimųjų Rytų aptarnauti. Jie iš nacionalinių tars tarptautiniais. Teigiama, kad vienas jų yra Gardine.

16:45 G. Landsbergis: ES privalo sankcionuoti Baltarusijos oro uostus

Dėl rimto padėties paaštrėjimo Europos Sąjungos (ES) ir Baltarusijos pasienyje šiandien telefonu su ES vyriausiuoju įgaliotiniu užsienio ir saugumo politikai Josepu Borrelliu kalbėjęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kvietė stiprinti ES sankcijas Baltarusijos režimui ir į sankcionuojamų objektų sąrašą įtraukti Baltarusijos oro uostus, kurie režimo toliau naudojami neteisėtai migracijai organizuoti.

Plačiau skaitykite čia.

16:40 G. Nausėda: turime išlikti vieningi

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį sakė, kad Lietuva pasirengusi bendradarbiauti su Lenkija ir padėti visomis įmanomomis priemonėmis, susidūrus su nauja migrantų banga.

Prezidentūra skelbia, kad šalies prezidentas pirmadienį pasikalbėjo su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda telefonu.

Plačiau skaitykite čia.

15:28 Gali planuoti dar vieną antplūdį

Reform.by, remdamasis socialiniuose tinkluose skleidžiama informacija, skelbia, kad dar didesnis migrantų antplūdis planuojamas lapkričio 10 d.

15:13 Skanduoja: „Vokietija“

Baltarusijos opozicijos platformoje „NEXTA“ plintančiuose vaizdo įrašuose matyti kaip migrantai stovėdami priešais išsirikiavusius Lenkijos pareigūnus skanduoja „Vokietija“. Skelbiama, kad migrantams pavyko išardyti spygliuotos vielos tvorą ir dabar skydais prisidengę Lenkijos pareigūnai savo kūnais saugo šalies sieną.

Kitame „NEXTA“ skelbiamame vaizdo įraše Lenkijos pareigūnai, gindami apsauginę pasienio tvorą, migrantams purškia ašarines dujas, kol jie bando nukirpti pasienį juosiančią koncertiną. „NEXTA“ vartotojai atkreipia dėmėsį, kad tvorą kerpantis asmuo savo gymiu nepanašus į atvykusius migrantus.

14:48 NATO: taktinis migrantų naudojimas nepriimtinas

NATO pirmadienį pasmerkė nepriimtinas Baltarusijos pastangas naudoti migrantus taktiniais tikslais, siekiant didinti spaudimą Europos Sąjungai, ir nurodė, kad Aljansas susirūpinęs padėties prie sienos su Lenkija eskalavimu.

Baltarusijos režimo pastangas siųsti daugybę migrantų prie sienos su Lenkija, kad jie mėgintų neteisėtai prasiveržti į ES narės teritoriją, Aljansas oficialiai įvardijo „hibridine ataka“, turėdamas omenyje kombinuotą karinę ir politinę operaciją.

„NATO pasiruošusi toliau padėti mūsų sąjungininkams ir palaikyti gynybą ir saugumą regione“, – sakoma aljanso pareiškime.

14:42 Lenkijos rytuose rezervininkams – aukšto lygio parengtis

Lenkijos krašto gynybos pajėgoms – rezervininkams – prie sienos su Baltarusija paskelbta visiška kovinė parengtis.

Krašto gynybos pajėgų paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtas žemėlapis, jame nurodyta, kad rezervininkai iš rytinių Varmijos Mozūrų, Palenkės ir Liublino vaivadijų turi būti pasirengę veikti per šešias valandas. Rezervininkams iš Mazovijos vaivadijos, esančios kiek toliau nuo rytinės sienos, nurodyta pasirengti per 12 valandų.

Situacija regione pirmadienį komplikavosi – Baltarusijos teritorijoje prie pat Lenkijos sienos ėmė telktis didelė migrantų grupė.

Iš sraigtasparnio padarytose nuotraukose, paskelbtose Lenkijos gynybos ministerijos paskyroje tviteryje, matyti didelė migrantų grupė Balstogės Kuznicos-Brūzgų sienos perėjos rajone.

14:34 Bandė kirsti jėga

Lenkijos pasienio pareigūnai praneša, kad grupė migrantų bandė jėga patekti į Lenkijos teritoriją, tačiau to padaryti jiems nepavyko.

Lenkijoje prie sienos su Baltarusija dislokuotos pajėgos pirmadienį užkirto kelią migrantų bandymui prasiveržti į šalies teritoriją iš Baltarusijos, pranešė lenkų Vidaus reikalų ministerija.

„Lenkijos tarnybos užkardė migrantų bandymą jėga patekti į šalies teritoriją vietovėje į pietus nuo Balstogės Kuznicos-Brūzgų sienos perėjos. Padėtis kontroliuojama“, – sakoma pranešime ministerijos paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.

ES išreiškė viltį, kad jos narė Lenkija pagaliau priims Bendrijos sienų apsaugos tarnybos FRONTEX pagalbą. Lenkijos valdžia tokios pagalbos kol kas atsisakydavo.

Briuselyje Europos Komisijos atstovas Adalbertas Jahnzas sakė, kad Baltarusijoje prie Lenkijos sienos buvo susirinkę „keli šimtai žmonių“. Pasak jo, tokį netikslų skaičių nurodė FRONTEX.

„Tai A. Lukašenkos režimo desperatiško bandymo pasinaudoti žmonėmis kaip pėstininkais ir destabilizuoti Europos Sąjungą bei, žinoma, mūsų ginamas vertybes tąsa“, – sakė jis.

Pasak jo, EK norėtų, kad Lenkija paprašytų FRONTEX pagalbos. Valdyti bendrą sieną geriausia  pasitelkiant bendrus išteklius, nurodė A. Jahnzas ir patvirtino, kad kol kas Lenkija tokios pagalbos nėra paprašiusi.

Lenkijos gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas  „Twitter“ parašė, kad dabar prie sienos dislokuota daugiau kaip 12.000 karių. Kiek anksčiau jų buvo 10.000.

14:00 Vokietija: reikia bendro ES atsako

Vokietijos užsienio reikalų ministerija teigia, kad Berlynas pasisako už bendrą Europos Sąjungos atsaką į Baltarusijos režimo sukeltą migrantų krizę pasienyje su Lenkija. Anot Vokietijos URM yra nenuginčijamų įrodymų, kad Baltarusijos režimas orkestruoja migrantų antplūdį Lenkijos sienos link. Lenkijos pasieniečiai patvirtino informaciją, kad ginkluoti Baltarusijos pareigūnai liepė migrantams Baltarusijos pusėje trauktis nuo kelio ir eiti į mišką. Anot Lenkijos pareigūnų, iš Baltarusijos sienos link juda dar keli tūkstančiai migrantų.

Lenkijos parlamentarai prašo šalies prezidento Andrzejaus Dudos skubiai sušaukti nacionalinio saugumo tarybą ir į ją įtraukti tarptautines institucijas, įskaitant NATO. NATO savo ruožtu nurodė, kad stebi situaciją ir nuolat palaiko ryšį su hibridinę ataką iš Baltarusijos patiriančiomis šalimis – Lenkija, Latvija, Lietuva.

10:57 Lietuva perdislokuoja pajėgas

Dėl didelės migrantų kolonos judėjimo Baltarusijoje link pasienio su Lenkija Lietuvoje perdislokuojamos pajėgos, pirmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). VSAT vado Rustamo Liubajevo teigimu, įvairių šaltinių duomenimis, Baltarusijoje prie sienos su Lenkija gali būti nuo 1.000 iki 5.000 žmonių.

„Jie renkasi Bruzgių-Kužnicos kontrolės punkto prieigose, tą informaciją jau turėjome savaitgalį“, – pirmadienį per Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdį sakė R. Liubajevas.

„Galimiems scenarijams ruošėmės savaitgalį, šiandien jau bus priimami sprendimai, vyksta šiuo metu susitikimai su Lietuvos kariuomenės štabu, planuojame pasinaudoti galimybe dislokuoti papildomą skaičių karių parengtyje. Taip pat šiuo metu jau suderinti veiksmai su policija, Viešojo saugumo tarnyba, perdislokuojamos mūsų pajėgos“, – teigė jis.

„Visiems įmanomiems scenarijams ruošiamasi“, – pridūrė VSAT vadas.

Jo teigimu, pareigūnai turi informacijos, jog Lietuvoje esančiose neteisėtų migrantų stovyklose gali būti organizuojami neramumai. 

Vidaus reikalų ministerija pirmadienį pranešė, kad dėl didelio migrantų susitelkimo Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje ir grėsmės Lietuvai siūlo pasienyje su Baltarusija įvesti nepaprastąją padėtį.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko per 4.200 migrantų, tačiau rugpjūtį pasieniečiams pakeitus taktiką į šalį neįleisti dar beveik 6.000 asmenų. Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.

10:00 Pajudėjo migrantų kolona

„NEXTA“ paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti link Lenkijos Bruzgių-Kužnicos kontrolės punkto einantys migrantai. Iš paviešintų vaizdo įrašų atrodo, kad iš Baltarusijos Lenkijos link plūsta tūkstančiai migrantų. 

Manoma, kad migrantai paliko Minsko oro uostą ir dabar planuoja šturmuoti Bruzgių-Kužnicos pasienio punktą. „Nexta“ pranešė, kad Baltarusijos kariškiai su tarnybiniais šunimis migrantus nuo kelio nuvijo į mišką. Lenkijos pasienio pareigūnai praneša, kad grupė migrantų bandė jėga patekti į Lenkijos teritoriją, tačiau kol kas jiems kirsti sienos nepavyko. Lenkija į pasienio ruožą siunčia antiteroristines pajėgas.

Lenkijos vidaus reikalų viceministras Maciejus Wasikas socialiniame tinkle „Twitter“ nurodė, kad migrantai į šalį nepateks. Lenkijos kariuomenė, policija ir specialiosios pajėgos, anot M. Wasiko, yra pasiruošusios reaguoti į krizę.

Remiantis paskelbta vaizdo medžiaga, prie Lenkijos pasienio punkto atvyko didelės kariuomenės ir policijos pajėgos, taip pat sunkvežimiai, gabenantys spygliuotą vielą.

„Baltarusija nori sukelti didžiulį incidentą, geriausia, jeigu būtų paleisti šūviai ir būtų aukų, jie ruošia didelę provokaciją prie Kužmicos-Bruzgių, kur bus bandoma masiškai kirsti sieną“, – Lenkijos radijui kalbėjo šalies užsienio reikalų viceministras Piotras Wawrzykas.

Paklaustas, ar Minskas gali mėginti „patikrinti“ Lenkijos sienos apsaugos pajėgumus ir mėginti išprovokuoti grėsmingą incidentą, P. Wawrzykas atsakę, kad toks bandymas jau buvo praeitą savaitę, kad į Lenkijos teritoriją iš Baltarusijos įžengė grupė ginkluotų asmenų.

„Buvo peržengta ES valstybės, NATO narės siena. Tai rodo, kad kitoje pusėje yra noras sukelti didelį incidentą – geriausiai su šūviais, mirtinomis aukomis“, – kalbėjo viceministras.

„Šiandien, kaip praneša žiniasklaida, ruošiamasi didelei provokacijai prie sienos ties Balstogės Kuznicos [perėja]. Atrodo, kad ten bus mėginama jėga veržtis per sienos perėją. Ko gerą, Minsko režimas nenuilstamai planuoja savo provokacijas, judėdamas prie blogiausių, kokios tik gali būti“, – pabrėžė P. Wawrzykas.

Lenkijos vyriausybė šiandien 13 val. Varšuvos laiku (14 val. Lietuvos laiku) rengia specialų vyriausybės atstovų posėdį.

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis socialiniame tinkle „Facebook“ rašė: „Lenkijos siena nėra tik linija žemėlapyje. Lenkijos siena yra šventa – dėl jos buvo išlietas lenkų kraujas!“.

VŽ primena, kad Lenkijos Kužmicos-Bruzgių pasienio punktas yra nutolęs maždaug 60 km nuo Lietuvos sienos.

nuotrauka::1left

Hanna Liubakova, „Atlantic Council“ analitikė, teigia, kad įvykiai Lenkijos pasienyje yra bandymas priversti Europos Sąjungą derėtis su A. Lukašenkos neteisėtu režimu.

„Labai svarbu nepasiduoti jo šantažo strategijai. Jis turėtų būti izoliuotas, jis turėtų būti spaudžiamas dar labiau. Jis yra problema, o ne sprendimas“,– teigė H. Liubakova.

Apie susidariusią situaciją paskelbė ir Lenkijos saugumo tarnybos atstovas Stanislawas Zarynas. Jis teigė, kad „baiminasi, kad situacija gali virsti labai nemalonia“.

Franakas Viačorka, Baltarusijos opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos patarėjas, teigė, kad „žmonės praneša apie dar daugiau Minsko gatvėmis vaikštančių migrantų. Jie laukia, kol juos perkels pasienio link. Tai yra režimo remiama žmonių kontrabanda, kurią organizuoja A. Lukašenka“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Čekija perima pirmininkavimą ES

Čekija penktadienį pusmečiui perims pirmininkavimą Europos Sąjungai, visų dėmesiui nukrypus į Ukrainą, nuo...

Sankcijų spaudžiama Kaliningrado sritis pergrupuoja tiekimo grandines Premium

Nuo Vakarų importo priklausantis Rusijos eksklavas ieško būdų užsitikrinti ekonomikai reikiamą 20 mln. t per...

Logistika
13:03
Po kitų metų savivaldos rinkimų merai turės kitokius įgaliojimus

Po to, kai kitąmet pavasarį bus išrinktos naujos kadencijos savivaldybių tarybos, kartu su jomis tiesiogiai...

J. Šiugždinienė: priimtos įstatymo pataisos stiprins studijas

Švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad ketvirtadienį Seime priimtos įstatymų pataisos leis didinti...

Vadyba
12:45
Rusijos BVP nuosmukis spartėja

Rusijos BVP gegužę, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, mažėjo 4,3%, skaičiuoja šalies Ekonomikos...

Seimas pripažino V. Landsbergį pirmuoju atkurtos Lietuvos valstybės vadovu 10

Seimas ketvirtadienį patvirtino, kad Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas nuo 1990-ųjų kovo...

Švedijos centrinis bankas padidino bazinę palūkanų normą puse proc. punkto

Švedijos centrinis bankas, arba Riksbankas, padidino bazinę palūkanų normą puse procentinio punkto nuo 0,25%...

Rinkos
11:39
Izraelyje per mažiau nei ketverius metus vyks penkti parlamento rinkimai

Izraelio įstatymų leidėjai ketvirtadienį nubalsavo, kad Knesetas būtų paleistas, tokiu būdu atverdami kelią...

Trečiadienį nustatyti 446 nauji COVID-19 atvejai 1

Per praėjusią parą nustatyta 446 nauji COVID-19 atvejai, mirčių nefiksuota, rodo ketvirtadienį paskelbti...

Sociologė: prezidento reitingai bangavo, bet dauguma rinkėjų jį vertina gerai Premium

Liepos 12-ąją sukaks treji metai, kai prezidentu buvo prisaikdintas Gitanas Nausėda. Sociologės Rasos...

Po Rusijos priekaištų dėl Svalbardo Norvegija atsakė, kad jokių sutarčių nepažeidžia

Norvegija nepažeidžia šimtmečio senumo sutarties dėl Svalbardo salyno Arktyje, blokuodama Rusijos krovinių...

V. Putinas: Suomijos ir Švedijos įstojimas į NATO nebus problema Rusijai 9

Suomijos ir Švedijos įstojimas į NATO Rusijai „nebus problema“, trečiadienį pareiškė rusų prezidentas...

EPD – nauda ir gamintojui ir jo klientui Verslo tribūna

Poveikio aplinkai deklaravimas verslui tampa reputacijos reikalu, o galiausiai taps ir privalomu dalyku. EPD...

D. Libeskindo sukurtame „Artery“ net ir dideli vasaros karščiai nevargins žmonių Verslo tribūna

Nors dėmesį paprastai pirmiausiai atkreipia pastatų architektūra, jų eksterjero ir interjero sprendimai,...

Spec. aptarnavimo zona Rusijai? 1

Lietuva, taikanti ketvirtojo paketo nuostatas, draudžiančias Rusijai gabenti sankcionuotas prekes per mūsų...

Nuomonės
05:50
R. Kurlianskis: esu velnio neštas ir pamestas – man niekada nemokėjo, kad būčiau švelnus ir pūkuotas Premium 23

Raimondą Kurlianskį, vieną pagrindinių Dariaus Mockaus bendražygių, buvusių „MG Investment“ akcininkų, savo...

Prekyba
05:45
Turkija optimistiškai vertina Ukrainos grūdų eksporto galimybes

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas išreiškė viltį, kad būtų galima atidaryti humanitarinius...

Verslo aplinka
2022.06.29
Vilniuje bus atidaryta Kanados ambasada

Vilniuje bus atidaryta Kanados ambasada, teigė prezidentas Gitanas Nausėda.

Verslo aplinka
2022.06.29
G. Nausėda: rengiami planai dėl brigados dislokavimo sąlygų

NATO šalių vadovams Madride trečiadienį patvirtinus ketinimus rytiniame Aljanso sparne, įskaitant Lietuvą,...

Verslo aplinka
2022.06.29
Rusija kaltina Norvegiją blokuojant prekių patekimą į Svalbardą 5

Rusijos užsienio reikalų ministerija trečiadienį pranešė, kad iškvietė Norvegijos reikalų patikėtinę,...

Verslo aplinka
2022.06.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku