„MV GROUP Logistics“ technologinį virsmą įvertino ir darbuotojai, ir klientai

  Reklama publikuota: 2020-09-22

  Bendrovė „MV GROUP Logistics“ kartu su partneriais UAB „RASO“ ir „Quantum Qguar Sp. z o.o.“ savo logistikos centre baigė diegti ir dirba su nauja sandėlio valdymo sistema „Qguar WMS“. Ši sistema leidžia automatizuoti sandėlyje atliekamas operacijas, padidina jų efektyvumą, pagerina sandėlio operacijų  kokybę, įvykdant klientų užsakymus, taip pat suteikia naujų procesų stebėsenos, analizės bei valdymo galimybių. Į pažangų technologinį sprendimą logistikos paslaugų bendrovė investavo apie 400 tūkst. eurų.

  Naujoji sandėlio valdymo sistema (SVS) „MV GROUP Logistics“ pradėjo veikti pilnu pajėgumu pačioje karantino pradžioje. Nors įmonėje įdiegta naujovė pareikalavo intensyvių komandos apmokymų ir glaudaus bendradarbiavimo su partneriais, bendrovės vadovas Raimondas Vyšniauskas džiaugiasi, kad net ir karantino sąlygomis pavyko užtikrinti, kad procesai nuo pradžių vyktų sklandžiai. Tuo tarpu, kad įdiegta technologija pasiteisino, tapo aišku jau pirmosiomis savaitėmis.

  nuotrauka::1 right

  „Naująją sandėlio valdymo sistemą naudojame jau kuris laikas ir matome akivaizdžią sprendimo naudą. Visų pirma, smarkiai išaugo efektyvumo rodikliai, taigi darbas tapo gerokai greitesnis ir našesnis: tendencijos rodo, kad netolimoje ateityje galėsime džiaugtis net 20 proc. efektyvesniu užsakymų paruošimu. Be to, nors naująją technologiją dar „jaukinamės“, ji jau leido minimalizuoti žmogiškų klaidų skaičių taip, kad išsikėlėme pagrįstą tikslą pasiekti net 99,93 proc. užsakymų įvykdymo kokybės rodiklį.  Mums tai suteikia ypač didelį konkurencinį pranašumą“, – teigia R. Vyšniauskas.

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  Sėkmingai įdiegta SVS valdo prekių priėmimą į sandėlį, sandėliavimo vietas su adresais, prekių judėjimą sandėlyje, taip pat atlieka užsakymų surinkimo, tikrinimo ir komplektavimo užduotis, padeda automatizuotai prioretizuoti ir paskirstyti užduotis darbuotojams, organizuoti prekių atkrovimą ir efektyviai valdyti žmogiškuosius resursus.

  R. Vyšniauskas pastebi, kad logistikos centro darbuotojai greitai prisitaikė prie naujovių ir aktyviai naudojasi patogesniais technologiniais sprendimais, pavyzdžiui, prekes priima per mobilų terminalą su skeneriu, o turėdami terminalą ant riešo ir skenerį ant piršto, prekes gali atrinkti abiem rankomis. Savo ruožtu, krautuvų vairuotojai neišlipdami iš kabinų naudojasi toliašaudžiais skeneriais ir užduočių terminalais, kurių ekranuose mato, kokias tiksliai užduotis jie turi atlikti. Sandėlio vadybininkai iškart gauna pilną informaciją apie atliekamų darbų statusą ir darbuotojų efektyvumo rodiklius.

  Daugiau privalumų klientams

  Logistikos bendrovės vadovas R. Vyšniauskas atkreipia dėmesį, kad duomenis apie sandėlio operacijų statusus, priimtus į sandėlį likučius, prekių galiojimo terminus gali matyti ir klientai. Toks platus funkcionalumas jiems padeda priimti atitinkamus sprendimus ir optimizuoti savo tiekimo grandinę.

  Gamintojus ir prekybininkus aptarnaujanti bendrovė „MV GROUP Logistics“ darbui su nauja sandėlio valdymo sistema ruošėsi pusantrų metų. Pradiniai paruošiamieji sistemos darbai prasidėjo 2018 metų rugpjūtį, kai buvo rengiamas sistemos funkcinių reikalavimų dokumentas ir vyko partnerio atranka. Vėliau nuosekliai sekė kiti etapai: sistemos paruošimas, testavimas ir etapiškas darbas su sistema pajungiant skirtingus klientus – tokios bendrovės kaip „Lithuanian Snacks“, „Momentin Lietuva“, „Medipresa“, „Dr. Oetker Lietuva“, „Mineraliniai vandenys“ ir kitos.

  Per mėnesį iš bendrovės valdomo 22 tūkst. kvadratinių metrų ploto logistikos centro kroviniai išvyksta į maždaug 6600 skirtingų paskirties vietų, su sandėlio valdymo sistema surenkama iki 350 tūkst. užsakymų eilučių.

  Unikalūs partnerių sprendimai

  Įgyvendinti technologinį virsmą „MV GROUP Logistics“ bendrovei padėjo partneriai UAB „RASO“ ir „Quantum Qguar“, kurie pasiūlė unikalius programinius sprendimus ir poreikius atitinkančią įrangą. „RASO“ pardavimų skyriaus vadovas Ričardas Tamašiūnas teigia, kad šis projektas žymi permainas visoje Baltijos šalių rinkoje, kur ilgą laiką buvo pastebima stagnacija dėl itin monopolizuotos padėties diegiant sandėlio valdymo sistemas.

  „Ilgametė partnerystė su „MV GROUP Logistics“ suteikia galimybę būti pažangių sprendimų dalimi ir įrodyti, kad per dešimtmetį ne veltui tapome vadinamosios „AutoID“ (brūkšninių kodų skenavimo, spausdinimo įrangos, pramoninių kompiuterių, delninukų ir t. t.) rinkos lyderiu, atstovaudami pirmaujantiems prekių ženklams, tokiems kaip „Casio“, „Honeywell“, „PointMobile“ ar „Zebra“, – kalba R. Tamašiūnas.

  Toks pats svarbus šiam projektui buvo bendrovės „Quantum Qguar“ indėlis, nes jos specialistai pasiūlė itin aukštos kokybės programinės įrangos sprendimus, galinčius optimizuoti ir užtikrinti sklandžią sudėtingos sistemos veiklą. „Įsigilinę į kliento šiandienos ir ateities poreikius iškėlėme tikslą į rinką pakviesti įmonę, galinčią pasiūlyti platų spektrą modernių sprendimų. Todėl dabar labai džiaugiuosi, kad „Quantum Qguar“ sprendimai sėkmingai ir patikimai veikia mūsų šalyje, įrodydami savo vertę“, – dalijasi „RASO“ pardavimų skyriaus vadovas R. Tamašiūnas.

  Bendrovė „Quantum Qguar“ jau daugiau kaip 20 metų įmonėms kuria IT sistemas, kurioms keliami itin aukšti reikalavimai logistikos ir tiekimo grandinės procesų valdymui. Per savo veiklos metus „Quantum“ tapo viena iš pirmaujančių gamintojų Rytų ir Vidurio Europos regione, kuriant specializuotas logistikos informacines sistemas. Keli šimtai sistemų diegimo projektų, kuriuos „Quantum“ specialistai įdiegė Rytų ir Vakarų Europoje, pagrindžia kompanijos sukauptą ilgametę patirtį ir sistemų parengimo kokybę.

   „Qguar“ sistema yra kompanijos sukurtų produktų flagmanas, kuri yra skirta tiekimo grandinės srautų valdymui. „Quantum Qguar“ yra sukūrusi informacinių sistemų sprendimus kiekvienam tiekimo grandinės etapui. Produktų portfelis apima eilę informacinių sistemų: Sandėlio valdymo sistema (Qguar WMS), Kiemo valdymo sistema (Qguar YMS), Transporto valdymo sistema (Qguar TMS), Gamybos vykdymo sistema (MES Qguar) bei Pažangaus planavimo sistema (Qguar APS).

  „Quantum Qguar“ suteikia galimybę kiekvienos sandėlio užduoties vykdymui parinkti labiausiai funkcionaliai ir ergonomiškai tinkančią įrangą. „MV GROUP Logistics“ įdiegti technologiškai pažangiausi įrenginiai ir programinė įranga prisideda prie dar efektyvesnio logistikos centro darbo“, – įsitikinęs R. Tamašiūnas.

  Pokyčiai nesibaigia

  Be sandėlio valdymo sistemos, logistikos centre „MV GROUP Logistics“ taip pat jau įdiegė ir modernią vaizdo stebėjimo sistemą, fiksuojančią kiekvieno darbuotojo veiksmus sandėlyje atliekant paskirtas užduotis. Pasak bendrovės vadovo R. Vyšniausko, tai garantuoja pilną sandėlio darbuotojų veiksmų atsekamumą nuo užduoties priėmimo iki jos pilno įvykdymo. Ateityje įmonė planuoja apjungti sandėlio ir vaizdo valdymo sistemas ir tokiu būdu pagerinti vaizdinės informacijos perdavimą bei užtikrinti kokybišką sandėlio operacijų atlikimą.

  Be to, „MV GROUP Logistics“ vadovas R. Vyšniauskas nurodo, kad tolesniuose bendrovės planuose numatyta diegti ir kiemo valdymo sistemą, kuri padės geriau suvaldyti prie logistikos centro rampų atvykstančių ir išvykstančių prekių srautus. Taip pat planuojama toliau vystyti transporto valdymo sistemą „Track-POD“ plečiant jos funkcionalumą ir sutelkiant dėmesį į transporto planavimo ir valdymo procesų automatizavimą.

  „Jau dabar džiugina įdiegtos Transporto valdymo sistemos „Track-POD“ rezultatai – sistema įnešė didelių pokyčių planuojant prekių pristatymo maršrutus. Įdiegus sistemą, užsakymus pristatantys vairuotojai dalį operacijų sutvarko tiesiog keliais paspaudimais telefone, pavyzdžiui, priima gavėjo elektroninį parašą ir suformuoja elektroninius važtaraščius“, – dalijasi vadovas R. Vyšniauskas, kurio vadovaujama įmonė verslui Lietuvoje teikia kompleksines 3PL paslaugas.

  Be sandėliavimo, užsakymų surinkimo ir kitų sandėlio operacijų paslaugų (tarp jų – ir akciziniame sandėlyje), „MV GROUP Logistics“ teikia pridėtinės vertės prekių paruošimo prekybai paslaugas, nuo etikečių klijavimo iki akcijoms skirtų prekių supakavimo, taip pat optimaliai suplanuotais maršrutais pristato prekes gavėjams. Per mėnesį „MV GROUP Logistics“ išsiunčia daugiau kaip 4 tūkstančius tonų krovinių: daugiausia gėrimų, užkandžių, maisto produktų, higienos priemonių, spaudos ir knygų bei kitų produktų.

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  Tema „Logistika“
  Į miestų ir atsinaujinančios energetikos statybos aikšteles bei gatvėms remontuoti – tik aplinkai draugiška technika Verslo tribūna

  Ar ne keistai atrodo, kai atsinaujinančios energijos objektų statybose ar tvarumą bei ekologiją...

  Kurios didžiosios Lietuvos bendrovės vėluoja pateikti finansines ataskaitas ir kodėl Premium

  VŽ skelbia sąrašą 20-ies didžiausių Lietuvos bendrovių, kurios dvejus metus iš eilės – 2022 ir 2023 m. –...

  Finansai
  05:45
  „Hegelmann Transporte“ vadovas: dabar – geras laikas peržiūrėti procesus Premium

  Lietuviškos Vokietijos transporto grupės įmonės 2022 m. viršijo 600 mln. Eur apyvartą, šiemet tęsia...

  Logistika
  05:45
  VŽ bando: universalus „Citroen C4 X“ sedanas Premium

  Istoriškai kūrybiškumo nestokojęs prancūzų gamintojas vėl rodo savo potencialą, patraukliai suvienydamas...

  Automobiliai
  2023.07.02
  Tolimasis susisiekimas autobusais pradeda veikti naujomis sąlygomis

  Šeštadienį įsigalioja Kelių transporto kodekso pataisos, kuriomis siekiama pertvarkyti tolimojo susisiekimo...

  Logistika
  2023.07.01
  Italija užblokavo Kinijos galimybes perimti šalies padangų milžinės kontrolę

  Italija ėmėsi veiksmų, kad užkirstų kelią Kinijos valstybinei įmonei perimti padangų gamybos milžinės...

  Verslo aplinka
  2023.07.01
  Nuo liepos mėnesio įsigalioja reikalavimas turėti naujos komplektacijos vaistinėlių 4

  Ilgai atidėliota tvarka reikalaus papildyti esamas, po 2019 m. pirktas vaistinėles arba įsigyti naujas.

  Logistika
  2023.07.01
  Ariogaloje išsiliejus naftos produktams, Raseinių rajone paskelbta ekstremalioji situacija

  Pranešama, kad ekologinė nelaimė nutiko, į gruntą patekus iš vienos talpyklos išsiliejusiam kurui.

  Verslo aplinka
  2023.07.01
  Ženevos oro uoste darbuotojų streikas baigėsi

  Ženevos oro uoste penktadienį darbuotojų streikas kelioms valandoms paralyžiavo skrydžius, prasidedant...

  Logistika
  2023.06.30
  M. Skuodis žada, kad visi Kėdainių tiltai bus sutvarkyti per dvejus–trejus metus 4

  Kėdainiuose penktadienį atidarius eismą Vilainių tiltu, susisiekimo ministras Marius Skuodis žada, kad visi...

  Verslo aplinka
  2023.06.30
  M. Skuodis: „Via Baltica“ iki Latvijos sienos bus keturių eismo juostų kelias 7

  Marius Skuodis, susisiekimo ministras, sako, kad magistralinio kelio „Via Baltica“ ruožas nuo Kauno iki...

  Logistika
  2023.06.30
  „Klaipėdos nafta“ tapo dar vieno SkGD terminalo Vokietijoje operatore 4

  AB „Klaipėdos nafta“ (KN) pradeda teikti Elbehafeno SkGD terminalo Brunsbiutelyje, Vokietijos šiaurėje,...

  Energetika
  2023.06.30
  Birželį pradėti ir baigti NT projektai Premium

  Birželį sostinėje pradėtos verslo centro, prekybinių sandėlių, daugiabučių, būstų nuomai statybos, Kauno...

  Statyba ir NT
  2023.06.30
  Klaipėdoje imamasi naujo „Porsche“ centro statybų

  Antrasis įgalioto atstovo centras Lietuvoje kainuos 4 mln. Eur, pradės veikti 2024 m. pirmąjį ketvirtį.

  Automobiliai
  2023.06.29
  Naujas „Volkswagen Tiguan“ treniruojasi serijinei gamybai Premium

  Trečiosios kartos modelį bandantis Vokietijos koncernas paskelbė pirmąsias skaitmeniniu kamufliažu...

  Automobiliai
  2023.06.29
  A. Lukašenka nurodė pavaldiniams persėsti į kiniškus automobilius

  Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka nurodė pavaldiniams pradėti naudotis...

  Logistika
  2023.06.29
  E. Kerza baigia darbą LTG, karjerą tęs rizikos kapitalo fonduose gynybai ir saugumui 1

  „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) verslo atsparumo direktorius Edvinas Kerza baigia darbą bendrovėje. Jį pakeis...

  Vadyba
  2023.06.29
  STT: esama tvarka kelia rizikų, kad „Regitros“ egzamino rezultatai gali būti sutarti

  Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) įspėja, kad dėl nepakankamo teisinio reguliavimo egzistuoja rizikos dėl iš...

  Logistika
  2023.06.29
  Neringos taryboje bus svarstoma naikinti rinkliavos lengvatą autobusams

  Priėmus sprendimą, vietiniai gyventojai bei juridiniai asmenys, turintys Neringoje registruotą buveinę,...

  Logistika
  2023.06.29
  Vokietija siekia dvigubinamais kelių mokesčiais apkrauti dyzelinį transportą, verslas nori alternatyvų Premium 1

  Stipriausia Europos ekonomika ir didžiausia Lietuvos transporto eksporto paslaugų rinka ruošiasi kelių...

  Logistika
  2023.06.29

  Verslo žinių pasiūlymai