Šiaulių oro uoste numatomos 20 mln. investicijos lėktuvų priežiūros centrui

Įmonė nauju pavadinimu ir vadovu planuoja didelį lėktuvų techninės priežiūros centrą, kuris veiklą pradės 2021 m.
2020 m. pradžioje Tarptautiniame Šiaulių oro uoste bus pradėtas statyti orlaivių techninės priežiūros ir remonto centras (angl. maintenance, repair operations MRO), kurio plotas užims 23.000 kv. m. Šį projektą rengianti UAB Aviatic MRO (iki 2019 m. kovo UAB Termicom) skelbia, kad investicijos į projektą sieks iki 20 mln. Eur. Pranešime nurodoma, kad šis centras bus didžiausias tokio pobūdžio objektas Europoje.
Bendrovė teiks techninės priežiūros paslaugas Airbus A320, Boeing 737 Classic ir Boeing 737 Next Generation orlaivių tipams, įskaitant D-check, lėktuvų administravimo ir orlaivių stovėjimo vietos paslaugas.
Planuoja konkuruoti su didžiausiais
Bendrovė pranešime skelbia, kad Šiaulių oro uostas yra strategiškai patogi vieta, nuo didžiausių Europos oro uostų nutolusi 3 valandų skrydžio atstumu. Šiame oro uoste yra tinkama infrastruktūra ilgiausias kilimo ir nusileidimo takas Baltijos šalyse bei techninė įranga, leidžianti priimti ir aptarnauti ir didžiausius pasaulyje orlaivius.
Pasaulinei aviacijos rinkai vis dar fiksuojant augimo rodiklius, sparčiai auga ir orlaivių techninės priežiūros centrų poreikis. Būsime didžiausias MRO centras regione, o pagal savo pajėgumus ir turimą infrastruktūrą, esame pasiruošę priimti klientus iš visos Europos ir konkuruoti su didžiaisiais rinkos žaidėjais, pranešime cituojamas Artūras Liudkevičius, nuo 2019 m. spalio pareigas einantis naujasis Aviatic MRO direktorius.
Pranešime skelbiama, kad bendrovė dar šių metų spalio mėnesį pasirašė bendradarbiavimo sutartį su beveik 100 lėktuvų parką valdančia tarptautine orlaivių nuomos bendrove World Star Aviation.
Planuoja 1.000 darbo vietų
Planuojama, kad Aviatic MRO veiklą pradės 2021 m. Bendrovė jau yra įsigijusi visą reikiamą įrangą atlikti nedidelės apimties orlaivių remonto darbams, kuriems nebūtinas angaras.
Pranešime nurodoma, kad Šiaulių oro uoste vienu metu gali tilpti iki 30 lėktuvų, šiame oro uoste yra ir galimybė trumpesniam ar ilgesniam laikui orlaiviui suteikti stovėjimo vietą. Su pastarosios paslaugos trūkumu avialinijos esą susiduria vis dažniau.
Po angaro stogu vienu metu tilps 8 orlaiviai. Aviatic MRO centre bus įrengta dirbtuvių erdvė, saugykla, metalo gamybos ir remonto įrenginiai, stabdžių remonto įranga, dažymo zonos, sandėlis bei administracijos patalpos. Bendrovė Aviatic MRO planuoja sukurti iki 1.000 naujų darbo vietų.
UAB Aviatic MRO priklauso Estijoje registruotai įmonei Completec OU, kurią, VŽ duomenimis, valdo Lietuvos pilietis Dmitrijus Čeliadinas. Pastaroji Estijos įmonė Lietuvoje iki 2019 m. rugsėjo valdė ir lėktuvų nuomos su priežiūra, įgula ir draudimu (ACMI) paslaugą teikiančią bendrovę GetJet Airlines. Dabar šios bendrovės akcininkais Registrų centre nurodoma Estijos bendrovė Northern Aviation Holdings OU ir pati UAB GetJet Airlines.
VŽ rašė, kad Šiaulių oro uostas 2019 m. rugsėjį nutraukė komercinę veiklą, laukdamas jai būtinų investicijų. Oro uoste numatoma įrengti orlaivių stovėjimo aikštelę, privažiavimo takus ir sutvarkyti kitą infrastruktūrą. Aurelija Kuezada, Šiaulių oro uosto vadovė, portalui skrastas.lt yra sakiusi, kad investuotojams oro uoste reikia paruoštos infrastruktūros su dujomis, elektra, vandentiekiu ir padidinta elektros galia, o to dar reikės palaukti.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Logistika
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti