Paskelbtas Lietuvos universitetų ir mokyklų reitingas

Publikuota: 2018-12-05
Atnaujinta 2018-12-05 13:38
Vilniaus universitetas – seniausias ir didžiausias Lietuvos universitetas, įkurtas 1579 m. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Vilniaus universitetas – seniausias ir didžiausias Lietuvos universitetas, įkurtas 1579 m. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Žurnalo „Reitingai“ skelbiamuose dalykiniuose universitetų ir kolegijų vertinimų pirmauja Vilniaus universitetas ir Vilniaus kolegija.

„Kažkokių didelių dramų, didelių pokyčių nuo praėjusių metų neįvyko: matome, kad žvelgiant į universitetų bakalaurus daugiausia pirmų vietų turi Vilniaus universitetas“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė žurnalo „Reitingai“ žurnalistė Jonė Kučinskaitė.

Įvertinus darbdavių apklausas, gaunamus atlyginimus ir kitus veiksnius, Vilniaus universitetas yra pirmas 29-iose vertintose bakalaurų rengimo studijų kryptyse. Toliau tarp universitetų – Kauno technologijos universitetas (pirmas 12-oje studijų krypčių), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (pirmauja aštuoniose kryptyse) bei Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir Klaipėdos universitetas, pirmaujantys penkiose studijų kryptyse.

Toliau reitinge rikiuojasi Vytauto Didžiojo universitetas, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Aleksandro Stulginskio universitetas ir Vilniaus dailės akademija. Gen. J. Žemaičio Lietuvos karo akademija ir Lietuvos sporto universitetas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

 „Kiekvienas universitetas turi mažiausiai bent po vieną kryptį, kurioje jis yra stiprus ir kur tikrai rengia specialistus labai kokybiškai“, – sakė p. Kučinskaitė.

Tarp kolegijų Vilniaus kolegija yra pirma 17-oje, Kauno kolegija – 14-oje vertintų profesinio bakalauro rengimo studijų krypčių. Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija pirma yra keturiose, Kauno technikos kolegija, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Klaipėdos valstybinė kolegija – dviejose vertintose studijų kryptyse. Dar penkios kolegijos pirmauja vienoje kryptyje.

„Kolegijose net devynios valstybinės kolegijos turi nuo vienos iki 17 labai aukšto lygio studijų krypčių. Pirmauja Vilniaus kolegija“, – kalbėjo žurnalistė.

Pagal magistrų studijų vertinimą, pirmas yra Vilniaus universitetas, toliau – Vilniaus Gedimino technikos universitetas ir Kauno technologijos universitetas.

„Jaunuoliai dauguma stoja į pastatą, į iškabą. Jie nemąsto, kad kiekviename pastate gali būti ir aukštos kokybės, ir vidutinės, ir žemos kokybės studijų“, – pastebėjo žurnalo „Reitingai“ vyr. redaktorius Gintaras Sarafinas.

Geriausi moksleivių rezultatai – didmiesčiuose

Pagal šių metų valstybinių brandos egzaminų rezultatus, geriausi moksleivių pasiekimai buvo Vilniaus, Kauno miestuose bei Klaipėdos rajone. Toliau pagal rezultatus – Palanga, Kėdainiai, Marijampolė, Klaipėdos miestas, Šiauliai, Druskininkai ir Mažeikiai.

„Lietuvoje labai daug mokyklų savo nekokybę pateisina tuo, kad – mes gyvename paribio savivaldybėje, žinote, kaip pas mus sunku? Ateina vaikai nusiprausti, pavalgyti, mes negalime iš jų daug tikėtis. (...) Anglų kalbos egzaminas sugriauna visą tų mokyklų argumentaciją: jūs neįsivaizduojate, kaip nuostabiai Lietuvos mokiniai laiko anglų kalbos egzaminą visose be išimties savivaldybėse. Motyvacija fantastinė“, – pastebėjo p. Sarafinas.

Tuo pačiu jis atkreipė dėmesį, kad yra savivaldybių, kur moksleiviai beveik neturi šansų išmokti tam tikrų dalykų: tai rodo ypač prasti šių dalykų brandos egzaminų rezultatai.

Įvertinus valstybinių brandos egzaminų rezultatus, paaiškėjo, kad lietuvių kalbos egzaminus geriausiai laikė Vilniaus licėjaus, LSMU gimnazijos bei Vilniaus jėzuitų gimnazijos abiturientai. Anglų kalbos – Vilniaus licėjaus, KTU gimnazijos bei Vilniaus jėzuitų gimnazijos moksleiviai. Istorijos egzaminus geriausiai laikė Vilniaus licėjaus, KTU gimnazijos ir Marijampolės šv. Cecilijos gimnazijos moksleiviai, Matematikos – Vilniaus licėjaus ir Klaipėdos licėjaus moksleiviai.

Fiziką geriausiai laikė Alytaus rajono Simno, LSMU gimnazijos ir Vilniaus krikščionių gimnazijos moksleiviai, chemijos – Klaipėdos H. Zudermano, Vilniaus V. Sirokomlės gimnazijos ir Klaipėdos licėjaus moksleiviai, Biologijos – Vilniaus licėjaus, KTU gimnazijos, Vilniaus jėzuitų gimnazijos moksleiviai.

Egzaminų rezultatai nekoreliuoja su mokykliniais pažymiais

Reitingo sudarytojai pastebi, kad nuo 45% iki pusės visų šalies mokyklų mokinių metinių trimestrų pažymiai visiškai nekoreliuoja su jų valstybinių brandos egzaminų pažymiais.

„Nuo vieno iki keliasdešimt mokinių, buvusių mokyklų dešimtukininkų, kiekvienais metais neišlaiko valstybinių brandos egzaminų. Ir negali sakyti, kad tai stresas – vaikas susijaudino. (...) Ypatingai tie pažymiai yra užaukštinti regionų ir kaimų mokyklose. Tuo tarpu didmiesčių mokyklose tie pažymiai yra gerokai mažesni nei vaikai vėliau išlaiko valstybinius brandos egzaminus“, – sakė p. Kučinskaitė.

Dėl to, jos teigimu, planas daugiau reikšmės metiniams vidurkiams suteikti stojant į aukštąsias mokyklas kelia susirūpinimą, nes daliai moksleivių aukštasis mokslas taps mažiau prieinamas bei skatins emigraciją.

Reitinguose taip pat įvertintos mokyklos, kurios ne tik pasiekia gerų rezultatų, bet ir garantuoja gerą atmosferą. Reitingų sudarytojų teigimu, tokių mokyklų iš 1.200 tėra 21: dauguma šalies mokyklų arba geba pasiekti puikių akademinių rezultatų, arba tik išsiskiria gera atmosfera.

„Yra toks keistas paradoksas: Lietuvoje yra daug mokyklų, kurios stipriai parengia akademiškai, taip pat yra daug mokyklų, kur vaikai puikiai jaučiasi, bet nedaug mokyklų, kuriose ir tas, ir tas yra gerai“, – pastebėjo p. Sarafinas.

Abu dalykus suderinti sugeba Vilniaus Š. Aleichemo ORT gimnazija, Vilniaus Gabijos gimnazija, Kauno B. Brazdžionio mokykla, LSMU gimnazija, Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazija, Panevėžio K. Paltaroko gimnazija, Platelių gimnazija ir Neringos gimnazija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norint eksporto, reikia inovacijų Verslo tribūna

Kitąmet trisdešimties metų jubiliejų minėsianti UAB „Henris“ iš Šiaulių jau daugelį metų garsėja kaip solidus...

Inovacijos
06:20
„Women Go Tech“ įkūrėja: technologijų sektoriuje svarbiausias yra gebėjimas mokytis Verslo tribūna

Žydrūnė Vitaitė yra pardavimų vadovė technologijų įmonėje „Eldes“ ir iniciatyvos „Women Go Tech“...

Beveik dešimtadalį „Vodafone“ akcijų perėmė JAE investuotoja „e&“

Jungtinės Karalystės (JK) telekomunikacijų milžinė „Vodafone“ pirmadienį patvirtino, kad Jungtinių Arabų...

Inovacijos
2022.05.16
Paskola virtuvei ir niekam kitam – kaip finansus keis blokų grandinė Premium

Finansinių technologijų („fintech“) kompanijos per pastarąjį dešimtmetį iš esmės pakeitė žaidimo taisykles...

Inovacijos
2022.05.16
Startuolių komandų formavimas: kaip tinkamai pasirinkti ir nepamiršti nusamdytų talentų Premium

Gegužės 26 d. VŽ organizuojamoje Personalo konferencijoje bus apdovanoti TOP 3 darbdaviai bei antrus metus iš...

Vadyba
2022.05.16
JAV ir ES ketina glaudžiau koordinuoti puslaidininkių tiekimą bei kovą su Rusijos dezinformacija

Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga pirmadienį planuoja paskelbti apie bendras pastangas laiku nustatyti...

Verslo aplinka
2022.05.16
LB įkurtas Finansų rinkos plėtros centras 2

Lietuvos bankas (LB) įkūrė Finansų rinkos plėtros centrą. Naujas padalinys ieškos būdų, kaip stiprinti...

Inovacijos
2022.05.16
KAM: didėjo neigiamą poveikį darančių kibernetinių atakų skaičius

Kibernetinių atakų skaičius pernai išliko panašus kaip ir 2020 metais, bet jos buvo sudėtingesnės ir turėjo...

Verslo aplinka
2022.05.16
Tvarumo kodavimas NT versle – daug neatsakytų klausimų ir įtaka pelno eilutėms Premium

Nekilnojamojo turto (NT) sektoriaus bendrovės jau aktyviau į savo strategijas įtraukia kompleksinio tvarumo...

Statyba ir NT
2022.05.16
„Fintech“ centrą vadina iliuzija: Lietuva – dar tik kelio pradžioje Premium

Ozanas Ozerkas, Lietuvoje veikiančio specializuoto banko „European Merchant Bank“ („EMBank“) savininkas,...

Inovacijos
2022.05.16
Ko galima pasimokyti iš „Vinted“ duomenų apsaugos istorijos Premium

Lietuviško kapitalo naudotų drabužių mainų ir prekybos platformai „Vinted“ Lenkijos konkurencijos ir...

Prekyba
2022.05.16
Išbandyti patarimai, kaip įmonei pritraukti užsienio talentų

Aukštos kvalifikacijos specialistų stygius Lietuvoje pastebimas įvairiuose sektoriuose, tad įmonės vis...

Vadyba
2022.05.15
Prognozė: Šveicarijos rinkėjai pritarė „Netflix“ įstatymui, „Frontex“ plėtrai 6

Šveicarijos rinkėjai sekmadienį pritarė pasiūlymams priversti srautinio transliavimo paslaugų teikėjus skirti...

Verslo aplinka
2022.05.15
Kinijos lustų gamintoja: išmaniųjų telefonų paklausa „krito kaip akmuo“

Didžiausia Kinijos lustų gamintoja „Semiconductor Manufacturing International Corp“ (SMIC) teigia, kad dėl...

Inovacijos
2022.05.15
E. Muskas „laikinai“ stabdo „Twitter“ įsigijimo sandorį 1

Elonas Muskas penktadienį paskelbė „laikinai“ stabdantis 44 mlrd. USD vertės socialinio tinklo „Twitter“...

Inovacijos
2022.05.13
Tiekimo krizę išgyvenančios elektrotechnikos gamintojos būdai išeiti iš „pasaulinio chaoso“ Premium

Norėdamas pasiekti 2019 m. pardavimo rezultatus, Panevėžyje veikiantis Estijos „Harju Elekter“ padalinys...

Pramonė
2022.05.13
Kriptovaliutų griūtis skatina JAV Iždo departamentą imtis papildomo reguliavimo

JAV Iždo sekretorė Janet Yellen, reaguodama į pastaruoju metu smarkiai kritusią kriptovaliutų kapitalizaciją,...

Rinkos
2022.05.13
„Microsoft“ ir „Baltic Amadeus“ atstovai pristatys, kaip užtikrinti sėkmingą IT sistemų perkėlimą į debesį Verslo tribūna

Siekiančios konkurencinių pranašumų, vykdydamos sparčią plėtrą bei gerindamos savo klientų patirtį įmonės vis...

Kriptoįmonių žinutė: Lietuva rizikuoja perspausti su reguliavimu Premium 1

Konkretūs planai, kaip reikėtų sutvarkyti kriptopaslaugų rinkos reguliavimo klausimą, viešai buvo pristatyti...

Inovacijos
2022.05.13
„Twitter“ stabdo darbuotojų priėmimą, kompaniją paliko du vadovai

Socialinis tinklas „Twitter“, kurį siekia įsigyti Elonas Muskas, beveik visiškai stabdo naujų darbuotojų...

Inovacijos
2022.05.13

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku