Lietuviai rado raktą į pasaulinę interneto lošimų rinką

Publikuota: 2016-02-25
Bendrovės „TV žaidimai“ idėjos bendraautorius Vygerdas Jonikas: „Mūsų klientai yra įvairių šalių lošimų ir lažybų bendrovės– kuriame ir transliuojame turinį joms“.
Bendrovės „TV žaidimai“ idėjos bendraautorius Vygerdas Jonikas: „Mūsų klientai yra įvairių šalių lošimų ir lažybų bendrovės– kuriame ir transliuojame turinį joms“.

Žaidimų televizija „BetGames.tv“, kurią sukūrė Vilniuje registruota bendrovė „TV žaidimai“, kasdien priima daugiau nei 1 milijoną statymų iš viso pasaulio. Lošėjai stebi internetines žaidimų ir lažybų transliacijas iš Lietuvos.

Prieš ketvertą metų Vygerdui Jonikui ir Mindaugui Staneliui gimusi lošimų ir lažybų transliacijų idėja šiandien tapo sparčiai augančiu tarptautiniu verslu. Su kitais bendrasavininkais startuolį Lietuvoje pradėję verslininkai išdrįso garsiau prabilti tik tuomet, kai juos aplankė sėkmė. Nedaug kas žino, jog sostinės „Panoramos“ prekybos centre, 1500 kv. m dydžio buvusiose kartodromo erdvėse ištisą parą dirba žaidimų vedėjos, nemaža programuotojų ir tiesioginių transliacijų specialistų komanda. „Sukūrėme naują produktą, iki šiol tokios paslaugos nebuvo. Šiuo metu transliuojame šešis žaidimus, o tikslas – pasiūlyti dvigubai tiek. Mūsų klientai yra įvairių šalių lošimų ir lažybų bendrovės– kuriame ir transliuojame turinį joms“, – verslą pristato bendrovės „TV žaidimai“ bendrasavininkis Vygerdas Jonikas.

Anot jo, itin svarbus žingsnis buvo žengtas pernai – gauta veiklos licencija iš Didžiosios Britanijos lošimų komisijos leidžianti transliuoti lošimus nuotoliniu būdu. Šioje šalyje įsikūrę svarbūs tarptautiniai lošimų organizatoriai, tad ji gali tapti savotišku tramplinu į visą pasaulį.

Vadinamosios „Live dealer“ kazino žaidimų tiesioginės transliacijos jau yra įteisintos daugelyje valstybių, tad Lietuvoje kuriamus žaidimus priežiūros institucijos priskiria prie jų. „Tiesą sakant, siūlome kitokį turinį. Be tradicinių žaidimų kauliukais ar kortomis, transliuojame kai kuriose valstybėse žinomą žaidimą kortomis Bakara (Baccarat), loterijų, stalo žaidimus, kurie turi lažybų elementų. Tai iš esmės naujos formos žaidimai“, – paaiškina V. Jonikas.

Idėja sukurti gyvas transliacijas kilo peržvelgus lažybų operatorių ir azartinių lošimų organizatorių rutiną. „Lažybų verslui reikalingi įvykiai, dėl kurių baigčių būtų siūloma lažintis. O sporto renginių tvarkaraštis nėra nuoseklus, kartais yra „sausesni periodai“, dažnumas ne toks didelis kaip norėtųsi. Tarkime, savaitės pradžia dažnai būna visiškai negausi įvykių. Tuomet kilo mintis juos sukurti žinomų žaidimų pagrindu, įtraukiant ir lažybų elementą“, – apie įgyvendintą idėją kalba jos autorius.

Pasaulinis projektas

Savo paslaugas lietuviško kapitalo įmonė kasmet pristato didžiausioje azartinių lošimų parodoje „ICE Totally Gaming“. 2013 metais kukliai pradėjęs verti pasaulinės lošimų industrijos duris startuolis iš Marijos žemės, šiandien yra gerai žinomas ir sulaukia nemažai dėmesio. Paroda yra unikali tuo, jog čia susirenka visi rinkos dalyviai: kūrėjai, organizatoriai, reguliatoriai, tiekėjai ir žaidėjai. Šiame renginyje patogu susitarti dėl susitikimų su potencialiais partneriais iš įvairių sričių bei šalių. „Pajutome didelį lošimų industrijos milžinų susidomėjimą mūsų verslo koncepcija. Ji kitokia nei animuotų internetinių žaidimų, kurių pasiūla itin didelė. Jau metus mūsų žaidimų platforma veikia ne vien Europoje, bet ir tolimojoje Pietų Afrikos Respublikoje, dirbame NVS šalyse, turime planų Azijoje, galvojame ir apie Lotynų Amerikos rinką“, –plačią veiklos geografiją apibūdina V. Jonikas.

Šiuo metu bendrovė transliuoja žaidimus virš 30 valstybių –Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Gruzijoje, Kazachstane, Graikijoje, Didžiojoje Britanijoje, Olandijoje, Italijoje, Brazilijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Ganoje, Nigerijoje, Kroatijoje, Bulgarijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje bei kitose šalyse.

Pasak jo, ši idėja ir jos įgyvendinimas yra gana nauji dalykai gilias tradicijas turinčiame lošimų bei lažybų versle, todėl daug pastangų dedama projektui pristatyti, sukurti tinkamus techninius sprendimus. Kiekviena šalis turi savų ypatumų. Antai Pietų Afrikoje lošėjai renkasi į specialias sales, kuriose sumokėję grynuosius piniginius kasoje, susėda ir stebi žaidimus dideliame ekrane. Statymai nebūna dideli, tačiau dalyvių netrūksta. Tokiam sprendimui reikia ir bilietų spausdinimo įrenginių, brūkšninių kodų skaitytuvų, apskaitos programos. Reikiamus techninius sprendimus įgyvendinti padeda specialistai iš Lietuvos.

Visiškai kitaip internetu transliuojamus „BetGames.tv“ žaidžia Europos šalių lošėjai, atliekantys statymus savo kompiuterio ar išmaniojo telefono ekrane. Greitos elektroninės transakcijos, puikiai veikiantis interneto ryšys keičia įpročius. Šiuo atveju pasitelkiamos Lietuvoje sukurtos išmaniosios programos mobiliesiems įrenginiams ir kompiuteriams. Vykdomas nuolatinis techninis palaikymas ir aptarnavimas.

Dinamiškas verslas

„BetGames.tv“ kuria ir transliuoja vis daugiau įvykių tiesioginėms transliacijoms ir plečia veiklos geografiją. „Žvalgomės partnerių įvairiuose kontinentuose, nes geografija esant geram interneto ryšiui neturi itin didelės reikšmės. Galvojame apie savo duomenų saugyklas Azijoje, galbūt kituose regionuose, tačiau tai dar tik planai“, – kukliai apie ateitį kalba V. Jonikas.

Pažvelgus į kredito ir reitingų agentūrų ataskaitas galima įsitikinti, kad bendrovė „TV žaidimai“ yra viena iš sparčiausiai augančių lietuviško kapitalo įmonių, kol kas garsiai neskelbianti apie savo augimą. Įmonė siūlo darbo vietas įvairių sričių specialistams, vakarietišką vadybą ir modernią darbo aplinką su puikia motyvavimo sistema. „Mūsų transliuojamus žaidimus veda išvaizdžios, Lietuvoje gerai žinomos merginos. Dirba stipri programuotojų ir tarptautinių pardavimų specialistų komanda. Nuolat plečiame savo komandą, tad džiaugiamės kai prisijungia talentingi specialistai. Itin dinamiškoje ir iššūkių pilnoje azartinių lošimų erdvėje darbuotojai kasdien gauna ne tik galimybes įrodyti savo vertę, bet ir nuolat tobulėti“, – sako vienas iš bendrovės steigėjų.

Ši verslo industrijos virtuvė įtraukia ir užburia. Svarbu ir tai, kad nuo šiol šios virtuvės pasaulines madas pradeda diktuoti Lietuvos meistrai.

Sekite „Gazelės“ naujienas, dalinkitės nuomone, užduokite klausimus „Facebook“ puslapyje „Verslo žinios. Gazelė“

Gauk nemokamą GAZELĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
E. parduotuvei sukurti – 3 lyderių taisyklė: konkurentų kopijavimas pasitvirtina Premium

Pirkėjas e. parduotuvėje labiausiai nenori būti nustebintas, bet kaip tada patraukti jo dėmesį, kai...

Gazelė
2019.12.30
Pagal „Dizainas LT“ smulkieji gali gauti subsidiją ir pavyzdžių gamybai

Labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės gali pretenduoti į iki 30.000 Eur vertės finansavimą gaminių ir...

Gazelė
2019.12.30
Nuo 2020 m. raudoni šviesoforai užsidegs prie kiekvienos mokesčių mokėjimo klaidos Premium

VMI pradeda nuotolinius bendrovių patikrinimus – bus tikrinamos visos į standartinę apskaitos duomenų...

Finansai
2019.12.30
Sėkmingas verslas nuo bankroto patirties nepriklauso

Bankrotas vieniems palieka nuoskaudų, kitiems – pamokų, kaip nereikia daryti, treti apskritai nei nori...

Gazelė
2019.12.27
Verslo pradžiai ir šeimos santaupas atiduoda, ir įkeičia butus Premium

Jokio verslo nepradėsi be pradinio kapitalo, nesvarbu, kad ir kaip tikėtum jo idėja. Verslininkai dalijasi...

Gazelė
2019.12.27
Kodėl svajonė apie savo kavinę netampa verslu

Net tie, kurie rimtai negalvoja apie savo verslą, kartais atsidūsta, kad mielai mestų samdomą darbą ir...

Gazelė
2019.12.26
Ekspertams neužtenka sumokėti – reikia dar ir klausyti

Konsultantų ar skirtingų sričių profesionalų patarimai gali būti itin vertingi, ypač tada, kai gaunami...

Gazelė
2019.12.25
Netradicinis produktas: kur slypi didžiausia rizika

Kas geriau – imtis tradicinio verslo ir tapti dar vienu žaidėju rinkoje, ar sugalvoti išskirtinį produktą ar...

Gazelė
2019.12.24
Vis dažniau atrandamos kitokios dovanos – ir ne tik Kalėdoms

Rytoj prasidės švenčių maratonas ir su jo pradžia baigsis dovanų pirkimo karštinė. Daugelis kasmet pasižada,...

Gazelė
2019.12.23
Startuolių proveržis Kaune įkvepia ir kitus miestus   2

Tam, kad Lietuvoje kurtųsi dar daugiau sėkmingų startuolių, būtina pritraukti specialistų iš užsienio. Vis...

Gazelė
2019.12.23
Šiemet restoranų svečiams reikėjo „vau“, kitąmet – „vau vau“ 1

Maitinimo versle įsisiūbavusi mėsainių era jau prislopo, o naujos tendencijos krypsta į natūralumą,...

Gazelė
2019.12.22
Verslininkės patirtis: pamatytas kosmetikos lagaminėlis tapo gyvenimo svajone

Kai turi svajonę, jos siekti nesutrukdo jokie išbandymai ar atkalbinėjimai. Ir kuo ilgesnis kelias, tuo...

Gazelė
2019.12.22
Naujųjų metų tikslai: verslo startas, bet gali būti ir franšizė

Kitąmet keliantiems sau verslo įkūrimo tikslą, bet nežinantiems, kokį jį pasirinkti, „Forbes“ pataria...

Gazelė
2019.12.21
Medienos verslą augino dvigubai, nes į tiekėjų paieškas mynė po 10.000 km Premium 1

Prekybos žaliavine, pjautine mediena ir biokuro produkcija – briketais, granulėmis – UAB LTFIREWOOD per metus...

Gazelė
2019.12.20
Kauno spurtas džiugina, bet ambicijos kaimynus jau piktina Premium

Kauno apskritis šiemet kaip joks kitas regionas šventė daug naujų gamyklų įkurtuvių, tačiau visos Lietuvos...

Gazelė
2019.12.19
Lietuviški verslai, kadaise pradėti garaže, šiandien klesti Premium

Nesvarbu, kur ir su kokiomis investicijomis pradedama veikla: jei netrūksta ambicijų, užsispyrimo ir...

Gazelė
2019.12.18
Kaunas išsirinko stipriausius startuolius

Paaiškėjo 2 mėnesius trukusios  intensyvios verslumo programos „Kauno startuoliai“ nugalėtojai – jų verslui...

Gazelė
2019.12.18
VMI įvykdė T. Tomilino reikalavimą dėl paramos prašymų teikimo popieriuje 2

Valstybinė mokesčių inspekcija priėmė sprendimą suteikti pereinamąjį 2 metų laikotarpį, per kurį paramą nuo...

Finansai
2019.12.18
Po Seimo mokesčių pirties – kas įsigalioja 2020 m. Premium

Dauguma mokesčius didinančių įstatymų Seime sulaukė pakeitimų, kurie mažina planuotas iš jų surinkti pajamas,...

Finansai
2019.12.18
Landa išlieka: paramos prašymus ir toliau galima bus teikti popieriuje 3

Gyventojai prašymus dėl paramos labdaros organizacijoms, partijoms ir profsąjungoms ir toliau galės teikti...

Finansai
2019.12.17

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau