4 miestai paskelbė, kad nebeįsileis dyzelinių automobilių

Keturi didieji pasaulio miestai nusprendė,kad dyzelinu varomi automobiliai 2025 m. jų vadovaujamuose megapoliuose nevažinės. Nebeįsileisti dyzelinių transporto priemonių nori Paryžius, Meksikas, Madridas ir Atėnai.
Šių miestų vadovai pažadėjo paramą perkantiems alternatyviais degalais varomus automobilius, taip pat žada raginti miestiečius daugiau vaikščioti ar važiuoti dviračiais.
Toks susitarimas buvo priimtas Meksike vykusiame miestų merų susitikime.
Dyzelino naudojimas transporte pastaraisiais metais reikšmingai išaugo, tad didėja ir susirūpinimas dėl šios degalų rūšies įtakos oro kokybei. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) tikina, kad maždaug 3 mln. mirčių kasmet yra susiejamos su aplinkos tarša.
Dyzelinu varomi automobiliai pastaruoju metu linksniuojami dėl dviejų priežasčių: dėl to, kad tokios transporto priemonės į aplinką išmeta smulkiąsias daleles, kurios kaupiasi aplinkoje, nusėda plaučiuose ir gali tapti įvairių ligų priežastimi. Taip pat dyzeliniai automobiliai kliūva ir dėl teršalų azoto oksidais. Pastarieji pažeidžia ozono sluoksnį, o tai gali reikšti daugybę kvėpavimo sunkumų net ir tiems žmonėms, kurie iki šiol panašių problemų nėra turėję.
Ironiškas posūkis
Noras išvyti dyzelinius automobilius iš miestų turi itin reikšmingą poveikį automobilių pramonei. Jau dabar automobilių gamintojai žvalgosi sprendimų, galinčių išsaugoti jų pardavimus, mat tik laiko klausimas, kada prie savo norą viešai deklaravusių keturių miestų prisijungs ir kiti.
Ir žvelgiant į transporto pramonės istoriją akivaizdu, kad tie, kurie nespės prisitaikyti prie aplinkos gerinimo programų, paprasčiausiai išnyks iš transporto pasaulio žemėlapio. Didžiausi ateities automobilių dizaino ir tendencijų formuotojai dabar nebe automobilių gamintojai, o naujų taisyklių ir įstatymų kūrėjai. Jau ir dabar jaučiamas spaudimas kurti elektromobilius ir vandeniliu varomus automobilius, o netrukus tai taps prievole.
Tiesa, pastebi BBC, posūkis kiek ironiškas, mat prieš kurį laiką vyriausybės pačios skatino dyzelinu varomų automobilių naudojimą, mat šie išmeta mažiau anglies dvideginio, kuris turi didelę įtaką klimato kaitai.
Taisykles vis griežtins
Paskelbę apie dyzelinių automobilių uždraudimą, keturių miestų merai patikino, kad skatins elektrinių, hibridinių ir vandenilinių transporto priemonių naudojimą.
Pavyzdžiui, Paryžius jau ėmėsi veiksmų, mažindamas dyzelinių lengvųjų ir komercinių automobilių skaičių mieste. Senesni nei 1997 m. laidos automobiliai jau draudžiami, draudimai bus griežtinami iki pat 2020 m. Paryžiaus miesto merė Anne Hidalgo pabrėžė, kad Prancūzijos sostinė seka Japonijos sostinės Tokijo pavyzdžiui, kuriame jau nėra dyzelinu varomų transporto priemonių.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Logistika
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti