„Lewben“ uždaro 30% pelno žadėjusį fondą – nepateisino lūkesčių

Lietuvos investicijų valdymo įmonė Lewben Investment Management dėl nepateisinusių rezultatų uždaro algoritminį fondą Craftstone Capital Appreciation Fund.
Fondo veikimo variklis buvo besimokantis algoritmas, kuris turėjo valdyti riziką beveik nepriklausomai nuo kapitalo rinkos svyravimų.
Fondas investavo į likvidžiausias didelių bendrovių akcijas, kurių dienos apyvarta biržoje yra ne mažesnė nei 10 mln. USD.
Craftstone veikimas simuliacijos ir bandomuoju laikotarpiu buvo labai sėkmingas, todėl natūralu, kad fondo kūrėjai ir investuotojai tikėjosi panašių rodiklių ilgesniu laikotarpiu. Deja, šiuo atveju lūkesčiai gerokai viršijo rezultatus, todėl fondą nusprendėme uždaryti, o pinigus grąžinti investuotojams, pranešime spaudai sako Lewben Investment Management vadovas Mantas Staliūnas.
Fondui valdyti buvo pasamdytas Marius Vaičiulis, Londono ekonomikos ir politikos mokslų ekonomikos universiteto absolventas, daugiau nei 4 metus dirbęs JAV bankininkystės milžino Goldman Sachs analitiku. Anksčiau jis darbavosi ir dabar jau žlugusiame JAV banke Lehman Brothers.
Fondas investuotojams žadėjo 30% metinę grąžą. Buvo teigiama, kad fondo strategija jau buvo išbandyta investuojant per specialias JAV esančias investicines sąskaitas esą simuliacijose fondo strategija nuo 2014 m. rugpjūčio iki 2016 m. kovo pabaigos buvo sukrovusi 90% grąžą.
Fondo paleidimo Lietuvoje momentu buvo teigiama, kad strategija pritraukusi apie 15 mln. USD investuotojų lėšų (ne tik Lietuvoje). Buvo žadama, kad per artimiausius 35 metus minima strategija besivadovaujančių fondų (vienas iš jų lietuviškas) turtas pasieks 500 mln. USD.
Vadovaujantis minima strategija, buvo investuojama į JAV ir Europos įmonių akcijas, o daugiausia į tas, kurios patenka į indeksų Standard & Poors 500 ar Euro Stoxx 50 sudėtį. Tačiau tai nebuvo būtina sąlyga.
Algoritmas buvo sukonstruotas taip, kad pagautų bent 1,5 metų trunkančią tendenciją ir su tokia tendencija fondas užsibūtų bent mėnesį.
Paskutinėje Craftstone Capital Appreciation Fund ataskaitoje nurodoma, kad fondo Lietuvoje grynoji aktyvų vertė rugsėjo pabaigoje buvo 0,779 mln. Eur, o fondo pasiekta grąža eurais nuo jo įkūrimo siekia 4,18%, o JAV doleriais 2,42%.
Ypač nesėkmingi fondui buvo 2017 m., kai metų pabaigoje skaičiuoti 16%, skaičiuojant eurais, siekę nuostoliai nuo fondo įkūrimo 2016 m. liepą.
Viso Lewben Investment Management valdomo turto vertė, kaip teigiama, siekia 140 mln. Eur. Bendrovė turi Lietuvos išduotą licenciją.
Lewben Investment Management neatitinka Lietuvos nacionalinio saugumo interesų tokią etiketę įmonei prilipdė Vyriausybės Potencialių dalyvių atitikties nacionalinio saugumo interesams įvertinimo komisija, remdamasi Valstybės saugumo departamento (VSD) pateikta informacija.
Tai įvyko, kai įmonė siekė leidimo įsigyti uždaro tipo informuotiesiems investuotojams skirtą investicinę bendrovę Prosperus Real Estate II, kuri šiuo metu jau pervadinta į LIM Verslo trikampio NT fondas.
Tokį sprendimą bendrovė skundė teismams, tačiau juose nepavyko panaikinti nepalankaus vyriausybinės komisijos sprendimo.
Kodėl Lewben Investment Management veikla neatitinka Lietuvos nacionalinio saugumo interesų, nenurodoma.
Registrų centro duomenimis, vienintelė Lewben Investment Management akcininkė yra Rita Kavaliauskienė, verslininko Viliaus Kavaliausko sutuoktinė.
Lewben Investment Management priklauso Lewben Group įmonių grupei, kurios valdomos įmonės savo klientams teikia turto, gerovės ir fondų valdymo paslaugas, taip pat finansų planavimo, teisės, mokesčių ir verslo konsultavimo bei apskaitos paslaugas.
[infogram id="91dbb2da-d777-4194-90f8-6199b13345a9" prefix="n0s" format="interactive" title="Rinkos Lewben fondas"]
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti