Šveicarijos „Swatch“ laimėjo prieš „Apple“ Lietuvoje

Lietuvos patentų biuras išsprendė principinį ginčą tarp JAV informacinių technologijų bendrovės Apple ir Šveicarijos laikrodžių gamintojos Swatch pastarosios naudai.
2016 m. Apple pateikė protestą dėl Swatch registruotų prekių ženklų One more thing ir Swatch one more thing teigdami, kad šie ženklai yra klaidinamai panašūs į garsiąją Apple įkūrėjo ir vadovo Steveo Jobso frazę One more thing, kuri panaudota dar 1998 m. Mac World Expo parodoje San Fransiske pranešant apie Apple pelną ir vėliau kasmet naudojama pateikiant paskutinės minutės siurprizą.
Pasak Apple ši frazė, kuri dar žinoma kaip Stevenote buvo nuolat naudojama, matoma, girdima ne tik iki p. Jobso mirties 2011 m., tačiau ir toliau naudojama Timo Cooko, dabartinio Apple vadovo. Apple kaltino Šveicarijos laikrodžių gamintoją, kad ji nori nesąžiningai pasinaudoti šios frazės reputacija ir žinomumu. Tuo tarpu Swatch atmėtė šiuos kaltinimus ir nurodė, kad p. Jobsas pats šios žinomos frazės nesugalvojo, o paėmė iš TV serialo Detektyvas Kolambas, kuriame legendinis personažas detektyvas Kolambas šią frazę panaudojo dar 1971 m.
Apple šių prekių ženklų šūkių registracijos neturi ir remiasi autorių teisėmis į šią frazę.
Tačiau Lietuvos patentų biuras Apple protestą atmetė ir paliko galioti Šveicarijos bendrovės registruotus prekės ženklus. Pastarieji registruoti daugelyje pasaulio šalių, įskaitant Lietuvą.
Pasak advokato Eriko Saukalo, advokatų profesinės bendrijos Žabolienė ir partneriai METIDA partnerio, šis ginčas šiuo metu vyksta įvairiose jurisdikcijose visame pasaulyje.
Lietuvos patentų biuras išsprendė šį ginčą vienas iš pirmųjų ir nors kitų valstybių patentų biurai ginčą sprendžia pagal savo nacionalinę teisę, jie gali atsižvelgti į Lietuvos patento biuro suformuoją praktiką, todėl šis, kad ir nedidelis laimėjimas, yra labai reikšmingas Šveicarijos bendrovei, pažymi p. Saukalas.
Asta Virbickienė, Valstybinio patentų biuro Apeliacinio skyriaus vedėja, priduria, kad Lietuva pirmoji išsprendė konfliktinę situaciją tarp šių bendrovių.
Trijų bendrinių anglų kalbos žodžių junginys One more thing, kurio pateikimas įprastas, gramatiškai taisyklingas, tad nemanytina, kad galėtų pretenduoti į autorių teisėmis saugomą objektą. Antra, originalumas. Ši frazė perimta iš serialo herojaus detektyvo Kolambo, taigi nėra originali, sugalvota p. Jobso. Dar vienas įdomus momentas, kad pats suinteresuotas asmuo šios frazės nėra registravęs nei kaip prekių ženklo, nei autorių teisių objekto savo šalyje Jungtinėse Amerikos Valstijose. Todėl kyla nedviprasmiškas klausimas, kaip pats suinteresuotas asmuo vertina šūkį? Kodėl neprašo apsaugos į šią frazę savo šalyje? klausia p. Virbickienė.
Ji priduria, kad papildomai peržiūrėjusi JAV patentų ir prekių ženklų žinybos prekių ženklų duomenų bazę, rado gyvuojantį ženklą One more thing, tačiau registruota ne Apple vardu, o kito ūkio subjekto, naudojamo restoranų paslaugoms.
Vėl kyla klausimas, kodėl Apple to neginčijo. sakyta frazė? Kaip matyti iš informacijos, randamos viešoje erdvėje, konfliktinę situaciją tarp Apple ir Swatch greičiausiai sukėlė Apple naujas produktas išmanusis laikrodis (laikrodžiai, kaip žinia yra pagrindinė Swatch prekių grupė) Apple Watch, taip priversdamas prabangių laikrodžių gamintoją orientuotis į naują kryptį technologijas, o ne į anksčiau buvusią klasiką bei prabangą. Rezoiumuojant. Apple protestai nelaikytini pagrįstais, todėl atmesti ir prekių ženklų Swatch tarptautinės registracijos galioja Lietuvoje, teigia p. Virbickienė.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkodara
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti