PC „Panorama“ pasitelkia civilinės saugos ekspertus

Publikuota: 2020-10-30
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Sostinės prekybos ir laisvalaikio centras „Panorama“ ėmėsi papildomų saugumo priemonių – pirmasis iš Baltijos šalių prekybos tinklų prisijungė prie bandomojo saugios veiklos projekto. Pastarąjį kartu su tarptautiniais Pasaulio sveikatos organizacijos, Jungtinių Tautų ir kitais civilinės saugos ekspertais bei atsargos kariškiais vykdo Lietuvoje veikianti humanitarinės pagalbos organizacija Gynybos paramos fondas.

PC „Panorama“ ir Gynybos paramos fondas su partneriais pradeda bandomąjį saugios veiklos projektą Baltijos regione. Dalyvaudamas projekte, prekybos centras konsultuosis ir laikysis tarptautinių Pasaulio sveikatos organizacijos, Jungtinių Tautų ir kitų civilinės saugos ekspertų bei atsargos kariškių rekomendacijų, kaip saugiai vykdyti veiklą pandemijos sąlygomis, kaip maksimaliai apsaugoti nuomininkus ir lankytojus nuo COVID-19 keliamų grėsmių.

„Į saugumo užtikrinimą nuo pat pandemijos pradžios žiūrėjome rimtai, nes puikiai suprantame tiek lankytojų, tiek nuomininkų nerimą dėl savo sveikatos. Kiekviename žingsnyje stengiamės palengvinti klientų apsipirkimo procesą – galimybė jaustis saugiai, kiek tai leidžia aplinkybės, šiuo metu yra svarbiausia to dalis. Nuolat ieškome būdų, ką dar galime padaryti prevencinėje kovoje su koronavirusu, todėl ir nusprendėme prisijungti prie Gynybos paramos fondo bandomojo saugios veiklos projekto“, – sako Birutė Kalanovaitė, prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ vadovė.

Pasak jos, „Panorama“ su Gynybos paramos fondu pradėjo bendrauti dar pirmosios bangos metu. Fondo ekspertai parengė du rekomendacijų paketus, kaip užtikrinti maksimalų lankytojų saugumą, o vėliau atliko auditą, kaip tinkamai siūlomos priemonės buvo įgyvendintos.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Nuo šiol prekybos centro patalpose periodiškai budės Gynybos paramos fondo savanoriai. Jie stebės, ar lankytojai laikosi visų saugumo priemonių, ir prireikus draugiškai suteiks reikalingą informaciją bei pagalbą. Be to, ateinančią savaitę „Panoramos“ viešosiose erdvėse atsiras specialios lankytojų srautus reguliuojančios žymos, o nuo lapkričio 9 d. visi prekybos centro nuomininkai dirbs valanda trumpiau.

Taip pat išliks visos kitos prevencinės priemonės: nuolat valomi ir dezinfekuojami paviršiai, dezinfekcinės priemonės, nemokamai dalijamos apsauginės veido kaukės, visu pajėgumu veikia pažangūs oro filtrai, naudojami ligoninėse ir oro uostuose. Be to, tualetuose bei darbuotojų patalpose įrengtos ir specialios aplinką dezinfekuojančios lempos.

Pirmasis projektas

Vaidotas Malinionis, Gynybos paramos fondo vadovas, atsargos pulkininkas, sako, kad projektas su „Panorama“ yra pirmasis tarp verslo subjektų.

Eksperto supratimu, net ir praėjus tiek laiko nuo pirmojo koronaviruso atvejo šalyje, vis dar Lietuvoje nėra inicijuotos tinkamos organizacinės priemonės, kuriomis būtų galima padėti organizacijoms pasiruošti efektyviai apsaugoti savo darbuotojus ir klientus. Vyriausybė viruso plitimą iki šiol bandė reguliuoti draudimais ir baudomis, bet ne konsultavimu ir mokymais.

nuotrauka::1nocrop

„Siekdami užpildyti šią spragą ir padėti suvaldyti viruso sukeltą krizę, ėmėmės iniciatyvos ir pasiūlėme „Panoramai“ įgyvendinti saugios veiklos projektą, tam subūrėme tarptautinius civilinės saugos ekspertus, kurie turi sukaupę daug patirties dirbdami su Pasaulio sveikatos organizacija, Jungtinėmis Tautomis ir Europos Komisija ir koordinuodami įvairius su žmonių fiziniu saugumu susijusius projektus“, – sako V. Malinionis, Gynybos paramos fondo vadovas, atsargos pulkininkas.

„Nauja koronaviruso krizės banga rodo, kad, esant dabartinei padėčiai, esami sveikatos priežiūros pajėgumai reaguoti nacionaliniu ir net Europos lygiu buvo greitai išnaudoti. Viruso atvejų skaičius šalyse labai skiriasi, o tai turi įtakos krizės plitimui ir padariniams visuomenei apskritai, ypač verslo sektoriui. Į šią kategoriją pakliūna ir prekybos centrai, tad papildomos saugumo priemonės, kurias nebūtinai užtikrina šalių vyriausybės, yra būtinos“, – teigia dr. Timo Hellenbergas, Gynybos paramos fondo saugios veiklos projekto ekspertas, Suomijoje veikiančios civilinės saugos ir krizių valdymo organizacijos „Hellenberg International“ vadovas.

Kovo pradžioje Lietuvoje paskelbus ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19 pandemijos, Gynybos paramos fondas persitvarkė į humanitarinės pagalbos organizaciją – fondo savanorių tinklas pristatė pagalbos siuntas rizikos grupėse esantiems, teikė pagalbą patikros punktuose. Šiuo metu fondas su savo partneriais organizuoja saugaus elgesio mokymus humanitarinę pagalbą teikiantiems savanoriams ir konsultuoja verslo įmones, kaip saugiai organizuoti veiklą.

Saugios veiklos projekte Gynybos paramos fondas bendradarbiauja su Suomijos civilinės saugos ir krizių valdymo organizacijos „Hellenberg International“ ir Švedijos savanoriškos organizacijos „Svenska Bla Stjarnan“, užsiimančios užterštų teritorijų valymu ir gyvūnų apsauga, ekspertais.

Naujos priemonės – ir kituose PC

VŽ rašė, kad, siekiant sustiprinti lankytojų ir darbuotojų saugumą, prekybos ir pramogų centruose „Akropolis“ Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose diegiama papildoma įranga. Naudojant ją, eskalatorių ir judančių takų porankiai bus automatiškai dezinfekuojami ultravioletiniais spinduliais. Lapkritį bus įdiegta įranga, kuri automatizuotai dezinfekuos orą prekybos centrų liftų kabinose.

Dominykas Mertinas, „Akropolis Group“ komunikacijos departamento vadovas, sako, kad šios investicijos dar labiau sustiprins iki šiol taikytus griežtus švaros ir higienos užtikrinimo sprendimus.

„Į šią Vokietijos gamintojo „Schindler“ dezinfekavimo ultravioletiniais spinduliais įrangą grupė investuoja apie 100.000 Eur, – skaičiuoja jis. – Iki šiol dažniausiai liečiamus paviršius reguliariai dezinfekavome rankomis, tačiau esame tikri, kad pandemijos akivaizdoje saugumui užtikrinti skirtų priemonių negali būti per daug, todėl automatizavome dažniausiai liečiamų paviršių – eskalatorių ir travelatorių – porankių dezinfekavimą.“

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Prekyba“
„Vilniaus prekybos“ apyvarta kilo 6%

Verslininko Nerijaus Numos valdoma vienos didžiausių Lietuvoje verslo grupių „Vilniaus prekyba“ konsoliduotos...

Prekyba
13:45
„McDonald's“ susitarė dėl savo verslo Rusijoje pardavimo

JAV greitojo maisto milžinė „McDonald's“ pranešė pasiekusi susitarimą dėl verslo Rusijoje pardavimo šios...

Prekyba
12:21
„Baltisches Haus“ vadovas: 2021 m. buvo sudėtingi, bet pavyko išlaikyti stabilius rezultatus Premium

Komercinio nekilnojamojo turto plėtros ir valdymo bendrovė „Baltisches Haus“ praėjusiais metais, nepaisydama...

Išmanieji kasos aparatai: dvejų metų darbą bando įveikti per pusmetį ir apčiuopomis Premium 2

Dalis prekybininkų greičiausiai nebus pasirengę nuo 2023 m. sausio 1 d. teikti kasos kvitų duomenis...

Finansai
05:45
Matavimo prietaisų tikslumas: šiemet vartotojai skundžiasi dukart dažniau Premium

Prekybos įmonėse svarstykles ir fasuotas pakuotes tikrinanti Lietuvos metrologijos inspekcija per šių metų...

Prekyba
05:45
„Viados LT“ grupės pajamos pernai augo 36,4% 1

Ivano Paleičiko šeimos kontroliuojamos įmonių grupės „Viada LT“, valdančios degalinių tinklą, konsoliduotos...

Prekyba
2022.05.19
Indonezija atšaukia palmių aliejaus eksporto draudimą

Nuo gegužės 23 d. Indonezija panaikins draudimą eksportuoti iš šalies palmių aliejų, praneša „Bloomberg“,...

Pramonė
2022.05.19
Lietuvos prekybos atstovas darbą Taivane turėtų pradėti po kelių mėnesių

Lietuvos prekybos atstovybės Taivano sostinėje Taipėjuje vadovas pradės dirbti vasaros pabaigoje ar rudenį,...

Verslo aplinka
2022.05.19
SEB bankas paskolino 95 mln. Eur „Euroapotheca“ grupei

Paskola „Vilniaus prekybos“ grupės vaistinių tinklų valdytojai „Euroapotheca“ skirta ankstesnių paskolų...

Prekyba
2022.05.19
„iLunch“ plėtrai iš Medicinos banko skolinasi 0,5 mln. Eur 1

Aurelijui Jasevičiui priklausantis dienos pietų restoranų tinklas „iLunch“ sostinėje artimiausiu metu...

Prekyba
2022.05.19
Pandemijai nepavyko visos prekybos perkelti į internetą Premium

Elektroninės prekybos verslai, dar pernai džiūgavę dėl stipriai išaugusio klientų skaičiaus, dabar sprendžia...

Prekyba
2022.05.19
Konteinerių tinklo plėtra leis pasiekti stiklo pakuočių surinkimo tikslus Verslo tribūna

Nuo 2016 metų Lietuvoje vykdoma sparti stiklo rūšiavimo konteinerių tinklo plėtra, o iki 2023 m. rudens...

Pramonė
2022.05.19
Rusija be skrupulų štampuoja žinomų prekės ženklų klonus, o vaizdas lentynose nesikeičia Premium 6

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, o iš šalies agresorės besitraukiant tarptautiniams prekės ženklams, tuščios...

Rinkodara
2022.05.18
Prekyba naujais automobiliais ES vėl pasiekė dugną

Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA) konstatuoja, kad pasiektas rezultatas buvo blogesnis tik...

Automobiliai
2022.05.18
Juvelyras T. Blaževičius: deimantai brangsta, lietuviškos juvelyrikos rinka bręsta Premium

„Deimantų kainų rodiklis yra ne aukcionai, bet dešimtys tūkstančių mažų gamintojų, kurie parduoda tuos...

Laisvalaikis
2022.05.18
Didžiausia reklamdavė Lietuvoje „Lidl“ turi naują rinkodaros vadovę Premium

Kristina Mažeikytė stojo prie prekybos tinklo „Lidl Lietuva“ Rinkodaros departamento vadovės vairo.

Rinkodara
2022.05.18
Vilniuje plėtoja 25 mln. Eur vertės internetinės ir didmeninės prekybos miestelį „eMarketCity“

Eišiškių plento ir Geologų gatvės sankirtoje pradėtas statyti naujas internetinės ir didmeninės prekybos...

Prekyba
2022.05.18
„Kristianos“ pelnas pernai augo 50% iki 2,8 mln. Eur

Verslininkui Benui Gudeliui priklausanti parfumerijos parduotuvių tinklą Lietuvoje ir Latvijoje valdanti...

Prekyba
2022.05.18
Pandeminis bumas baigėsi: daliai banginių tenka susidurti su realybe Premium

„Zoom“, „Uber“, „Amazon“ – tai yra tik maža dalis technologijų kompanijų, kurių veiklą iš pagrindų supurtė...

Inovacijos
2022.05.18
DFDS patirtis: kaip išgryninti auditorijos segmentai leido parduoti daugiau Premium

Efektyviausia Metų kampanija šiemetiniame „Password“ konkurse tapo išankstinių keltų bilietų pardavimų...

Rinkodara
2022.05.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku