Smulkiesiems – papildoma paskata augti

Reklama publikuota: 2019-10-17
svg svg

Smulkiajam verslui nusprendus plėsti veiklą į užsienį, neretai tik entuziazmo nepakanka. Verslo pradžioje neturint pakankamai patirties, imtis nepatikrintų veiksmų – rizikinga. Technologinis startuolis „MoreMins“, prieš žengdamas į tikslines užsienio rinkas, rinkosi susidėlioti veiksmus kartu su eksporto srities specialistais. Pasinaudojęs UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) administruojama priemone „Expo konsultantas LT“, jaunas verslas konsultacijoms sutaupė 4 tūkst. eurų.

Sužinojęs apie galimybę iš „Invegos“ gauti kompensaciją eksporto konsultacijoms, pigių tarptautinių pokalbių paslaugas teikiančios programėlės „MoreMins“ įkūrėjas ir vadovas Andrius Butvilas netruko ja pasinaudoti.

„Pasinaudoti priemone paskatino aktualus poreikis tokioms konsultacijoms bei galimybė gauti dalies išlaidų kompensaciją. Tai puikus būdas gauti kokybišką paslaugą su ženklia nuolaida, todėl „nuodėmė“ ja nepasinaudoti visiems, vienaip ar kitaip besirengiantiems įeiti į kurią nors užsienio rinką,“ – sako jis.

A. Butvilas konsultavosi tema „Pasirengimo eksportui veiksmų planas“. Į šią temą įėjo tokios potemės kaip rinkos tyrimų atlikimas užsienio rinkose, kliento profilio apibūdinimas, produkto rinkodaros plano parengimas, vertės klientui suformulavimas, komunikacijos kanalų parinkimas, konkurencijos lygio įvertinimas, reikiamų investicijų įsivertinimas ir kt.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Esame patenkinti pasirinktu konsultantu dr. Audriumi Dzikevičiumi, kuris pateisino ir viršijo mūsų lūkesčius. Įgytas žinias bei įrankius tiesiogiai pritaikėme pasirengimui įeiti į naują užsienio rinką, kurios kol kas nenorėčiau atskleisti. Turime aiškų eksporto planą ir pradedame jo įgyvendinimą jau šį mėnesį,“ – komentuoja vadovas.

2019 m. priemone „Expo konsultantas LT“, be „MoreMins“, pasinaudojo dar apie 350 įmonių.

Skirta padidinti MVĮ tarptautiškumą

„Invega“ kartu su „Verslia Lietuva“ kviečia labai mažas, mažas ir vidutines įmones (MVĮ) konsultuotis su ekspertais ir teikti paraiškas gauti kompensacijas už dalį konsultacijų metu patirtų išlaidų. Konsultacijų priemonę administruojanti „Invega“ taip siekia paskatinti smulkiųjų verslininkų eksporto ir konkurencingumo augimą ir valstybėje veikiančių nedidelių įmonių integraciją į pasaulinę rinką.

„Smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) plėtra yra viena esminių valstybės ekonominės politikos sričių. Priemonė finansuojama siekiant įgyvendinti konkretų 2014-2020 m. Veiksmų programos uždavinį – padidinti MVĮ tarptautiškumą. Todėl ir finansinė paskata tiesiogiai nukreipta į mažesnes įmones, kaip jos reglamentuojamos SVV plėtros įstatyme,“ – sako Diana Zalieckė, „Invegos“ Priemonių valdymo skyriaus projektų vadovė.

Anot jos, priemone siekiama, kad jaunieji verslininkai galėtų efektyviau išspręsti su plėtra į užsienį kilusius klausimus, rasdami atsakymus konsultacijose su tos srities specialistais. Kompensacijomis norima padidinti jaunų verslų kokybę, efektyvumą ir leisti jiems tvariai plėtoti verslą. Patirties eksporte turinčių ekspertų patarimai, tikima, gali padėti išvengti klaidų, greičiau priimti sprendimus, būtinus veikti konkurencinėje aplinkoje.

„Tikime, kad įmonės tikslingai naudojasi konsultacijomis planuodamos plėtrą tarptautinėse rinkose. Tokios konsultacijos mažesnėms įmonėms pakankamai brangios, todėl galimybė gauti dalinę kompensaciją pasiteisina ir gali būti gera paskata atrasti savo galimybes planuojant veiklos plėtrą užsienyje,“ – akcentuoja „Invegos“ atstovė.

Turi atitikti Lietuvos eksporto plėtros tikslus

Norint gauti kompensaciją, pareiškėjo projektas turi prisidėti prie Lietuvos eksporto plėtros 2014–2020 metų gairių – atitikti prioritetinius Lietuvos eksporto plėtros tikslus.

„Vertinama, ar projektas prisidės prie bent vieno iš trijų prioritetinių Lietuvos eksporto plėtros tikslų – išlaikyti turimas eksporto pozicijas užsienio rinkose, skverbtis į naujas, ypač trečiųjų valstybių, rinkas ir (arba) skatinti didesnės pridėtinės vertės prekių ir paslaugų eksporto plėtrą įgyvendinimo. Taip pat vertinama, ar projekto veiklos (specializuotos konsultacinės paslaugos) bus susijusios su bent viena šalimi iš nurodytų trijų prioritetinių eksporto rinkų grupių,“ – akcentuoja D. Zalieckė.

Atsižvelgiant į rinkos dydį ir augimo potencialą, aktyvų Lietuvos verslo interesą, Lietuvos eksportuotojams palankias sąlygas, geografinį aspektą, rinkos paklausos atitiktį Lietuvos eksporto galimybėms ir eksporto tendencijas, nustatytos trys lygiavertės prioritetinių eksporto rinkų grupės:

  • Pirmoji: išlaikyti ir stiprinti pozicijas, valstybės: Švedija, Vokietija, Norvegija, Suomija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Lenkija, Belgija, Danija, Nyderlandai, Latvija, Estija;
  • Antroji: diversifikuoti produkciją ir mažinti riziką, valstybės: Rusija, Ukraina, Baltarusija, Kazachstanas, Azerbaidžanas, Jungtinės Amerikos Valstijos, Turkija, Italija;
  • Trečioji: tirti galimybes, ieškoti nišų ir įsilieti į naujas rinkas, valstybės: Kinija, Pietų Korėja, Izraelis, Japonija, Indija, Brazilija, Argentina, Kanada, Meksika, Čilė, Turkmėnistanas, Moldova, Armėnija, Gruzija, Malaizija, Indonezija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Pietų Afrikos Respublika, Vietnamas, Omanas, Mongolija.

Paraiškų lauks iki 2020 m. lapkričio pab.

Aktualios temos konsultantus galima išsirinkti VŠĮ „Versli Lietuva“ kuruojamame „Verslo konsultantų tinkle“. Konsultantus atrenka speciali „Verslios Lietuvos“, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos ir verslo atstovų komisija. Jais tapti gali tik nepriekaištingą reputaciją ir ilgametę patirtį versle arba konsultuojant verslus turintys fiziniai bei juridiniai asmenys.

Paraišką gauti subsidiją pateikusiai MVĮ per dotacijos sutarties galiojimo laikotarpį gali būti skirta iki 4 tūkst. eurų imtinai eksporto, potencialių rinkų paieškos, tarptautinės prekybos konsultacijų išlaidoms kompensuoti.

Per 6 mėn. sutarties laikotarpį mažos įmonės, veikiančios iki 3 metų, gali padengti 85 proc. aukšto lygio verslo konsultacijų sumos, jei pareiškėjas yra MVĮ, veikianti daugiau kaip 3 metus (imtinai), – iki 50 procentų konsultacijų išlaidų.

Dotacijos prašymų skaičius neribojamas – pasibaigus kompensacijos laikotarpiui, projekto vykdytojas gali kreiptis į „Invegą“ dėl naujo kompensacijos laikotarpio.

Projektams įgyvendinti numatoma skirti iki beveik 5,6 eurų Europos regioninės plėtros fondo lėšų. Projekto veiklos turi būti vykdomos Lietuvos Respublikoje. Parama gali pasinaudoti tik Lietuvoje registruoti juridiniai asmenys.

Paraiškos pasinaudoti priemone gali būti teikiamos iki 2020 m. lapkričio 30 d., dotacijos sutartys pasirašomos iki 2020 m. gruodžio 31 dienos.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Prekyba“
„Maxima grupei“ piešia daugiau kaip 6% skolinimosi kainą Premium 1

Kapitalo rinką 300 mln. Eur emisijai žvalganti ir milijardines skolinimosi obligacijomis ambicijas turinti...

Rinkos
2022.06.30
„Maxima grupės“ įsigijimas Lenkijoje: „Stokrotka“ perka dar keturiolika parduotuvių

Mažmeninės maisto prekybos tinklas „Stokrotka“ sudarė sutartį, pagal kurią rengiamasi perimti 14-a maisto...

Prekyba
2022.06.30
„ACME grupės“ grynasis pelnas – 19,3 mln. Eur, per metus šoktelėjo dukart

Vienos didžiausių Baltijos šalyse didmeninės prekybos e. įrenginiais, filmais ir kitomis verslo sritimis...

Prekyba
2022.06.30
Sankcijų spaudžiama Kaliningrado sritis pergrupuoja tiekimo grandines Premium

Nuo Vakarų importo priklausantis Rusijos eksklavas ieško būdų užsitikrinti ekonomikai reikiamą 20 mln. t per...

Logistika
2022.06.30
„Maxima grupės“ skolinimosi kapitalo rinkoje ambicijos – iki 1 mlrd. Eur

Kapitalo rinką dėl 300 mln. Eur obligacijų išleidimo žvalganti „Maxima grupė“ užsitikrino dokumentaciją...

Rinkos
2022.06.30
„Snapchat“ pristato mokamą prenumeratos paslaugą

Socialinio tinklo „Snapchat“ valdytoja „Snap“ trečiadienį pranešė, kad išleidžia mokamą paslaugų planą...

Inovacijos
2022.06.30
R. Kurlianskis: esu velnio neštas ir pamestas – man niekada nemokėjo, kad būčiau švelnus ir pūkuotas Premium 26

Raimondą Kurlianskį, vieną pagrindinių Dariaus Mockaus bendražygių, buvusių „MG Investment“ akcininkų, savo...

Prekyba
2022.06.30
Birželį pradėti ir baigti NT projektai Premium

Birželį Vilniuje pradėtos naujų daugiabučių, bendro gyvenimo būsto, biurų pastato statybos, Kaune ir...

Statyba ir NT
2022.06.30
Ką daryti, kai būni pirmas ir tebesi vienintelis: plėstis su franšizės partneriais Premium

Pasiūlius naujieną, kuri per kelerius metus ne tik įsitvirtina, atlaiko iššūkius, bet ir tebėra pirma ir...

Gazelė
2022.06.30
2035 m. ES ketina stabdyti automobilių su vidaus degimo varikliais prekybą 1

Šiai priemonei numatomos ir išlygos, ja tikimasi pasiekti Europos tikslus dėl klimato taršos ir iki 2050 m.

Logistika
2022.06.29
Derlingi „Camelia“ metai: nauji akcininkai, trys įsigijimai ir ūgtelėjęs pelnas Premium

UAB „Nemuno vaistinė“, valdanti „Camelia“ prekės ženklo vaistines Lietuvoje, 2021 m. pagal pardavimo pajamas,...

Prekyba
2022.06.29
„Simitri“ patirtis ir milijoninė apyvarta pirmaisiais metais: kaip sukurti pelningą e. parduotuvę Premium 5

2020-aisiais įkurta e. parduotuvė „Simitri“ „nulūžo“ per 10 min. po to, kai jos įkūrėjai – influenceriai...

Gazelė
2022.06.29
Neįtikėtini paralelinio importo nuotykiai Rusijoje Premium

Nutrūkus logistikos grandinėms tarp Rusijos ir Vakarų, šalies vyriausybė leido paralelinį importą – įvežti...

Pramonė
2022.06.29
Poilsio ir pramogų tandemas „NoriuNoriuNoriu“ bei „Laisvalaikio dovanos“ – jau ir „Ozo“ prekybos centre Verslo tribūna

Poilsio ir pramogų elektroninė parduotuvė „NoriuNoriuNoriu“ žengia į didžiuosius prekybos centrus. Nuo šiol...

Prekyba
2022.06.28
Parama turizmo verslui: kompensacijas gavo 100 paslaugų teikėjų

Pagal dvi turizmo sektoriui skirtas pagalbos dėl COVID-19 priemones, Ekonomikos ir inovacijų ministerija...

Gazelė
2022.06.28
„Eavalyne.lt“ savininkė suplanavo keleriopą augimą Premium 5

Lenkijos kapitalo CCC įmonių grupė, prekiaujanti avalyne ir drabužiais, per artimiausius penkerius metus...

Prekyba
2022.06.28
Nubrėžta 5.000 Eur grynųjų riba: nesutaria, kaip tai paveiks šešėlį Premium 119

Seimas priėmė Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo pataisas, kuriomis apriboti didesni nei...

Finansai
2022.06.28
Elektromobilių pirkėjai birželį paprašė per 300.000 Eur kompensacijų 7

Stebimas augantis naujus ir naudotus elektromobilius perkančių fizinių ir juridinių asmenų aktyvumas.

Automobiliai
2022.06.27
„Man ne dzin“ ženklo dilema: kaip išnarplioti viešosios tvarkos pinkles Premium

Po pakartotinės ekspertizės Valstybiniame patentų biure (VPB) buvo įregistruotas Lietuvos jaunimo...

Rinkodara
2022.06.27
Lietuvos viešbučiai džiaugiasi kone didžiausiu užimtumu regione, Palanga sezoną pradeda didelėmis ambicijomis Premium

Lietuvos viešbučių užimtumas gegužę buvo kone didžiausias regione, rodo statistiniai duomenys. Nors situacija...

Statyba ir NT
2022.06.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku