2019-10-29 20:35

„Novaturo“ grynasis pelnas šiemet sumažėjo 76%

Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
AB „Novaturas“ grynasis pelnas šių metų sausio–rugsėjo mėnesiais sudarė 1,3 mln. Eur ir buvo 76% mažesnis nei tą patį laikotarpį pernai.

Bendrasis pelnas pasiekė 16,2 mln. Eur ir buvo 20% mažesnis nei 2018 m. tą patį laikotarpį. EBITDA rodiklis siekė 3 mln. Eur – 59% mažesnis nei tuo pat metu pernai.

Pelno mokesčių norma buvo 42%, lyginant su 15,9% tuo pačiu laikotarpiu 2018 metais. Pagrindinė padidėjusių mokesčių priežastis buvo sumokėti 544.000 Eur dividendų mokesčiai Estijoje. 

Bendrovės pardavimai per 2019 devynis mėnesius pasiekė 139,6 mln. Eur ir buvo 0,5% mažesni nei praėjusių metų sausį–rugsėjį.

„Novaturas“ šiemet aptarnavo 238.000 klientų – 2% mažiau, palyginus su tuo pat metu pernai.

Aptarnavo 8% mažiau klientų

Trečiąjį šių metų ketvirtį grynasis bendrovės pelnas pasiekė 0,9 mln. Eur ir buvo 28% mažesnis nei atitinkamu laikotarpiu pernai.

Bendrasis pelnas buvo 6,1 mln. Eur – 1,5% mažesnis nei 2018-ųjų trečiąjį ketvirtį. EBITDA rodiklis pasiekė 1,3 mln. Eur ir buvo 14% mažesnis.

Pelno mokesčių norma 2019 metų trečiąjį ketvirtį buvo 12,4%, kai tuo pačiu laikotarpiu pernai – 4,4 proc.

„Novaturo“ pardavimai liepos–rugsėjo mėnesiais sudarė 56,3 mln. Eur ir buvo 6% mažesni, lyginant su tuo pačiu 2018 metų laikotarpiu.

Bendrovė aptarnavo 101.000 klientų – 8% mažiau nei praėjusių metų trečiąjį ketvirtį.

Anot „Novaturo“ generalinės direktorės Audronės Keinytės, pirmieji šių metų 9 mėnesiai visai turizmo industrijai regione buvo pilni iššūkių.

„Baltijos šalių rinkas veikė ir paaštrėjusi konkurencija, ir viena karščiausių vasarų istorijoje, kuri poilsį šiltuose kraštuose klientus kvietė keisti į vietos turizmą. Tai neabejotinai turėjo įtakos ir mūsų finansiniams rodikliams – mažėjusioms pajamoms (0,5%) ir pelningumui (59,1%). Tačiau turime ir itin džiugių naujienų – liepą ir rugpjūtį stebėję netenkinančius rezultatus, rugsėjį baigėme itin gerai – ūgtelėjo ir praėjusių metų rodiklius gerino ne tik pardavimų apimtys, bet ir lūkesčius viršijęs pelningumas“, – teigia A. Keinytė.

52795
130817
52791