D. Libeskindo Vilniuje suprojektuotam „Artery“ verslo centrui sukurtos unikalios fasado konstrukcijos

Reklama publikuota: 2022-04-28
KG Constructions Group nuotr.
svg svg
KG Constructions Group nuotr.

Vilniaus finansinio rajono širdyje, Konstitucijos prospekte, vyksta intensyvūs statybų darbai. Čia kyla pasaulinio garso architekto Danielio Libeskindo suprojektuotas 20 aukštų verslo centras „Artery“. Bene ryškiausiu pastarojo meto administracinės paskirties pastatu laikomo verslo centro statybas planuojama užbaigti kitų metų vasarą, tačiau „Artery“ jau dabar sulaukia nemenko tiek eilinių vilniečių, tiek nuomininkų susidomėjimo. Projekto rangovės, įmonių grupės „KG Constructions“, generalinis direktorius Linas Karžinauskas sako, kad Vilniaus dešiniosios Neries krantinės veidą pakeisiantis verslo centras yra išties vertas jam klijuojamų skambių epitetų.

Sukūrė išskirtines fasado konstrukcijas

„KG Constructions“ dirbantis „Artery“ projekto vadovas Paulius Strakalaitis teigia, kad dangoraižis Lietuvos verslo centrų kontekste išsiskiria net tik garsaus architekto projektu, bet ir unikaliais architektūriniais bei inžineriniais sprendimais. Daug pasako vien faktas, kad pastato fasadas iš išorės bus padengtas stiklu ir neturės jokių matomų aliuminio elementų, kurie yra įprasti kituose Lietuvoje statomuose stiklo konstrukcijų statiniuose.

„Net ir specialiai šiam projektui sukurtos varčios neturi jokių matomų aliuminio detalių, o tai yra tikrai unikalus pasiekimas. Iki šiol tokių sprendimų neteko matyti jokiose kataloginėse sistemose. Išskirtinį pastato fasado vaizdą padeda sukurti ir „Diamomnd66“ danga, kuria padengtos stiklo paketų išorinio stiklo vidinės pusės. Tai suteikia skoningą ir neperspaustą atspindžio efektą ir padeda pasiekti esminį šio statinio tikslą – maksimalų architektūrinį vientisumą“, – sako projekto vadovas P. Strakalaitis.

KG Constructions Group nuotr.
KG Constructions Group nuotr.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Prisidėjo specialistai, dirbę prie „Burj Khalifa“ projekto

Iš viso statant „Artery“ verslo centrą Lietuvoje bus pagaminta ir sumontuota daugiau kaip 15 000 kv. m elementinio, struktūrinio fasado su aklinosiomis fasado dalimis ties perdangos zonomis ir beveik 3 000 kv. m surenkamo fasado. Net 1 770 kv. m pastato fasado ploto sudarys stiklinis stogas.

„Fasaduose naudojama sistema dar niekur kitur nenaudota. Tai mūsų inžinierių individualiai šiam projektui sukurtas produktas, kuris leis įgyvendinti užsakovo sumanymus. Sistemos kūrime, testavime, gamybos ir kokybės užtikrinimo procesuose aktyviai dalyvavo „KGC Switzerland“ projektavimo komanda, turinti didelę patirtį dirbant su garsiausiais pasaulio architektais ir projektais, įskaitant aukščiausią pastatą pasaulyje „Burj Khalifa“ Dubajuje, „The Gherkin“ dangoraižį Londone ir daugelį kitų“, – sako P. Strakalaitis.

Taps Vilniaus urbanistinio kraštovaizdžio akcentu

„KG Constructions“ atstovas priduria, kad „Artery“ statyboms naudojamos fasadinės sistemos vandens ir oro pralaidumas buvo testuojamas Vokietijoje, „IFT Rosenheim“ akredituotame centre. Pasiekti rodikliai viršijo visus šiuolaikinių pastatų fasadams taikomus reikalavimus. Pagal tarptautinio normatyvo keliamus reikalavimus[1], fasadinių aliuminio profilių sistemų kritulių pralaidumas privalo atitikti „RE“ klasę esant maksimaliam 900Pa vėjo spaudimui. „Artery“ projekto fasadinės konstrukcijos testo metu sėkmingai atlaikė net 1200Pa spaudimą. Pagal vyraujančią tvarką testavimas buvo sustabdytas pasiekus išsikeltas reikšmes, tačiau fasadas jokių pralaidumo požymių nerodė, kas leidžia daryti užtikrintas prielaidas, jog fasadinė sistema galėtų atlaikytų 1500Pa ar net daugiau. Tokie testai užtikrina pastato sandarumą, kas užtikrina energijos sutaupomą tiek šaltojo, tiek šiltojo sezono metu. Tai padeda taupyti ne tik lėšas, bet ir gamtą, kadangi reikia mažiau energijos šildymui ir vėsinimui. Sandarus pastatas leidžia pasiekti aukščiausias vertes, o tuo pačiu ir aukščiausius naudingumo bei tvarumo klasės sertifikatus ar įvertinimus. 

KG Constructions Group nuotr.

„„Artery“ į mūsų įmonės istoriją įeis kaip iki šiol didžiausios apimties Lietuvoje įgyvendintas projektas. Manome, kad didesnio ir reikšmingesnio mūsų šalyje dar kurį laiką nebus. Jau dabar aišku, kad Vilnius turės naują vizitinę kortelę ir šis „kristalas“ puikiai užpildys tuščią erdvę, atsiveriančią žiūrint į Vilniaus daugiaaukščių pastatų kvartalą – ypatingai nuo Goštauto gatvės pusės ir „Baltojo“ tilto. Ateityje šioje miesto dalyje planuojami pastatai turės būti derinami būtent prie „Artery“ architektūros ir fasado, tad šio dangoraižio statybos yra išties svarbus Vilniaus urbanistinės plėtros momentas“, – pažymi įmonės vadovas L. Karžinauskas.

Nuomininkams vis svarbesni reprezentaciniai aspektai

Projektą įgyvendinančios investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondų valdytojas Marius Žemaitis sako, kad aukščiausio lygio architektūriniai ir inžineriniai sprendimai kartu su išskirtine verslo centro lokacija pačioje Vilniaus finansinio kvartalo širdyje projektą daro itin patrauklų įmonėms, kurios ieško ne tik darbuotojams patogių, bet ir bendrovę tinkamai reprezentuoti galinčių biuro patalpų.

KG Constructions Group nuotr.

„Šiandien biuras vis dažniau suvokiamas ne tik kaip fizinė erdvė, į kurią susirenkama dirbti, bet ir kaip svarbus įmonės įvaizdžio elementas, atspindintis kompanijos vertybes, siekius ir organizacinę kultūrą. Dėl to įmonės ieško išskirtinių projektų, kurių Vilniuje trūksta. Šiuo požiūriu „Artery“ sostinės verslo centrų rinkai bus tarsi gaivaus oro gūsis, pasiūlysiantis visais požiūriais aukščiausios kokybės biuro erdvių. Vargu, ar artimiausiu metu Vilniuje sulauksime kito panašaus lygio verslo centro projekto“, – sako M. Žemaitis.

Turbūt dėl šios priežasties dar tik statomame verslo centre jau išnuomota maždaug trečdalis arba daugiau nei 7000 kv. m rinkai siūlomo ploto, o sutartys pasirašytos su 7 nuomininkais. Iki šiol vieni didžiausių iš jų – finansinių technologijų startuolis „kevin.“, kuris viršutiniuose pastato aukštuose planuoja įkurdinti apie 300 savo darbuotojų. Verslo centro statybų darbams vis labiau progresuojant neabejojama, kad nuomininkų susidomėjimas galimybėmis jame įsikurti tik didės.

Taikomi pažangiausi sprendimai

Daugiau nei 20 000 kv. m ploto modernus A+ energinio naudingumo klasės verslo centras, į kurį ketinama investuoti daugiau nei 70 mln. eurų, bus sertifikuotas pasauliniu BREEAM „Excellent New Construction“ tvarumo sertifikatu. Kiekviename iš 20 „Artery“ aukštų bus įrengiamos inovatyvios šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemos, kurios užtikrins komfortą ir aukštą oro kokybę, o panoraminiai langai leis mėgautis natūraliu apšvietimu ir miesto vaizdu 360 laipsnių kampu aplink visą pastatą.

Verslo centre taip pat bus įrengtos viešosios erdvės su restoranų, kavinių, mažmeninės prekybos ir paslaugų zonomis, taip pat 35 metrų aukščio atriumas. Šios erdvės visuomenei bus atviros visą parą. Į pastatą bus integruota ir požeminė perėja, jungianti prie Vilniaus miesto savivaldybės esančią Europos aikštę su Baltuoju tiltu. Joje bus įrengta dviračių saugykla, dušai, persirengimo patalpos ir vienas didžiausių Vilniuje elektromobilių ir elektrinių paspirtukų įkrovimo vietų kompleksų. Čia taip pat veiks požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, į kurią bus galima patogiai patekti iš trijų pastato pusių.

KG Constructions Group nuotr.

Apie rangovą

2022 metais KG Constructions Group planuoja stiprų 65% pardavimo pajamų augimą lyginant su 2021 metais ir pasiekti 70 mln. eurų apyvartą, o 2023 m. planuojamos pardavimo pajamos turėtų pasiekti 100 mln. eurų. Užsibrėžtus tikslus leis įgyvendinti ne tik sparčiai besiplečianti komanda ir naujai kuriamos 200 darbo vietų, bet ir baiginėjama statyti nauja, analogų regione nuturinti, moderni fasadinių konstrukcijų gamykla, kuri leis pajėgumus išplėsti dvigubai - nuo 100 000 iki 200 000 kv. metrų pagaminamos produkcijos per metus.

Registrų centro duomenimis UAB „KG Constructions Group“ valdo šias įmones: UAB „KG Constructions“, UAB „KG Service“, UAB „KG Transportas“, UAB „KG Energija“, „KGC Denmark  ApS“, „KGC Facades UK Ltd“, „KGC Switzerland AG“, UAB „KGC Norway“, UAB „KGC Sweden“, UAB „Lignas“, „Lignas AB”.

UAB „KG Constructions Group“   taip pat yra  vienas iš dviejų  savininkų įmonės  UAB  „Staticus“, kuri  užsiima panašia veikla kaip UAB „KG Constructions“. Šiai dienai KGC įmonių grupei nuosavybės teise priklauso 6.21%  UAB „Staticus“akcijų.

[1] EN12155/EN12154

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Statyba ir NT“
Rašyti komentarą 0
Garbingiausią ES architektūros premiją laimėjo airių „Grafton Architects“

Dublino architektų biuro „Grafton Architects" projektas „Kingston Town House“ Londone laimėjo garbingiausią...

Laisvalaikis
2022.04.28
Klaipėdos taryba sutinka, kad „Grigeo Klaipėda“ mieste finansuotų paviršinių nuotekų valymo įrenginių statybas 1

Klaipėdos miesto taryba ketvirtadienį pritarė trišalei bendradarbiavimo sutarčiai, kurios pagrindu „Grigeo...

Pramonė
2022.04.28
Sutelktinio finansavimo platformose pirmasis ketvirtis skilo į dvi dalis Premium

Sutelktinio finansavimo platformose investuotojų skaičiaus augimo, finansuojamų sumų didėjimo ir grąžos...

Rinkos
2022.04.28
Statistikos departamentas: statybos per metus pabrango beveik 20%

Statybos kovą per metus pabrango 19,8%, per mėnesį – 4,2%, skelbia Statistikos departamentas.

Statyba ir NT
2022.04.28
90% plėtotojų investicijų neketina mažinti, daugiau nei pusė pirkėjų atidėjo sprendimą dėl buto

Beveik 90% didžiųjų šalies nekilnojamojo turto (NT) plėtotojų neketina mažinti investicijų apimčių, nepaisant...

Statyba ir NT
2022.04.28
D. Jacka ir jo tylusis partneris pastatų priežiūros verslą transformuoja į technologijų įmonę Premium

Visai neseniai prie jam priklausančios grupės „Civinity“ vairo stojęs Deividas Jacka strategiškai peržiūrėjo...

Statyba ir NT
2022.04.28
„Bolds Property Partners“ užbaigė prekybinių sandėlių statybas Vilniuje, planuoja dar

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Optimalus progresas“, veikianti su prekės ženklu „Bolds Property...

Statyba ir NT
2022.04.28
D. Libeskindo Vilniuje suprojektuotam „Artery“ verslo centrui sukurtos unikalios fasado konstrukcijos Verslo tribūna

Vilniaus finansinio rajono širdyje, Konstitucijos prospekte, vyksta intensyvūs statybų darbai. Čia kyla...

Statyba ir NT
2022.04.28
„Caverion Lietuva“ ir Kauno „Akropolis“ partnerystę puoselėja 15 metų: svarbiausia – augti kartu Verslo tribūna

Ilgametė verslo partnerystė atseikėja dividendų abiem pusėms – ir užsakovams, ir paslaugų teikėjams. Abipusė...

Statyba ir NT
2022.04.28
Vyriausybė patvirtino pietinės Klaipėdos uosto dalies plėtros specialųjį planą

Trečiadienį Vyriausybė patvirtino pietinės Klaipėdos uosto dalies plėtros, kuris vyks teritorijoje tarp...

Logistika
2022.04.27
Keičiasi „Latvijas tilti“ savininkai ir pavadinimas

Pasikeitus Latvijos statybos bendrovės „Latvijas tilti“ savininkams, ji vadinsis „LT betons“, skelbia...

Statyba ir NT
2022.04.27
„Montuotojas“ pasirinko naujus komunikacijos partnerius 4

Inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos, statybos ir montavimo bendrovė Baltijos šalyse UAB...

Rinkodara
2022.04.27
„Inreal“ grupės apyvarta augo 14%: metai buvo kontrastingi

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros ir paslaugų bendrovės „Inreal“ konsoliduotos pajamos 2021 m. augo 14% ir...

Statyba ir NT
2022.04.27
Už beveik 500.000 Eur rekonstravo „Moki veži“ parduotuvę 1

Statybos, remonto, apdailos ir sodo prekių parduotuvių tinklas „Moki veži“ tęsia parduotuvių atnaujinimus, po...

Prekyba
2022.04.27
Statybininkų problemos jau keliasi į teismus: „Conresta“ iš Kauno reikalauja 1 mln. Eur Premium 30

Statybų bendrovė „Conresta“ kreipėsi į teismą su 1 mln. Eur ieškiniu Kauno savivaldybei – tiek įmonė dar nuo...

Statyba ir NT
2022.04.27
Kompensacijos už visuomenės poreikiams paimtą turtą nebus apmokestinamos

Gyventojų gautos kompensacijos už visuomenės poreikiams paimtą jų nekilnojamąjį turtą (NT) arba žemę nuo kitų...

Statyba ir NT
2022.04.27
„Ramirent“ specialistai Lietuvoje: tokioje aplinkoje negali dirbti blogai Verslo tribūna

Didžiausios statybinės įrangos nuomos kompanijos Baltijos šalyse „Ramirent“ Vilniaus filialui suteiktas...

Statyba ir NT
2022.04.27
LAT įpareigojo nutraukti tunelio ties posūkiu į Tarandę rangovo konkursą

Automobilių tunelio ties posūkiu į Tarandę Vilniuje, magistralės Vilnius–Panevėžys pradžioje, statybos...

Logistika
2022.04.26
Teismas nagrinės iš naujo, ar Kauno oro uosto teritorija buvo išnuomota teisėtai

Teismas iš naujo turės aiškintis, ar valstybės įmonė Lietuvos oro uostai teisėtai daugiau nei prieš...

Logistika
2022.04.26
„Sirin Development“ Kauno rajone planuoja dar 60.000 kv. m sandėlių 2

Su „Girtekos“ grupe susijusi industrinio nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Sirin Development“ Kauno...

Statyba ir NT
2022.04.26

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku