VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Publikuota: 2022-07-22
Kauno aviacijos šventės rengėjų nuotr.
svg svg
Kauno aviacijos šventės rengėjų nuotr.

Didžioji dalis renginių šį savaitgalį vyksta Kaune – pradedant „Kaunas – Europos kultūros sostinės“ (KEKS) programa, baigiant šimtmetį skaičiuojančia aviacijos švente.

Liepos 22 d. 21 val. Vilniuje, Valdovų rūmų muziejaus Didžiajame kieme, – baigiamasis festivalio „Midsummer Vilnius“ koncertas.

Festivalio rengėjai jau paskelbė, kad dėl operos primadonos Violetos Urmanos ligos pasikeitė „Midsummer Vilnius“ uždarymo koncerto solistai – V. Urmaną ir jos sutuoktinį Alfredo Nigro pakeis Kostas Smoriginas ir Justina Gringytė, vieni iš daugiausiai prestižinėse pasaulio operos scenose dainuojančių Lietuvos solistų. Lietuvos kameriniam orkestrui diriguos maestro Modestas Pitrėnas. 

„Galime suprasti, ką jaučia laukusieji koncerto – galimybės išgirsti Violetos Urmanos ir Alfredo Nigro duetą mūsų festivalyje laukėme penkerius metus. Tikimės, kad netikėtos aplinkybės yra visiems suprantamos ir patiriamos gyvenime, tad mūsų publika pasirinks palaikyti festivalį“, – sakė Valdas Petreikis, festivalio vadovas. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Galioja turimi bilietai. 

Paskutinis skambutis: liepos 31 d. Kaune, Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus Kauno paveikslų galerijoje (Maironio g. 16), baigiama eksponuoti Marinos Abramovič retrospektyvi paroda „Būties atmintis“. 

Programos KEKS sudarytojai vadina ją viena iš penkių geriausių šios vasaros parodų Kaune. 

Joje eksponuojama videoinstaliacija iš rinktinių performansų dokumentacijų ir filmų, kurie, pasak pačios menininkės, „turėtų susijungti į vientisą operą“. Retrospektyvą organizavusi galerija „Meno parkas“, kuratoriai Arvydas Žalpys ir Waclawas bei Dorota Kuczmos (Lenkija) pasirinko rodyti tik performansus – jokių objektų, nors M. Abramovič sukūrė ir jų. Parodoje pristatoma jos kūryba nuo 7-ojo dešimtmečio iki pastarųjų metų: dokumentinė medžiaga, menininkės kūrybinė biografija, interviu, garsusis jos Manifestas bei unikalus kūrybos metodas.

Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus Kauno paveikslų galerija (K. Donelaičio g. 16) atidaryta II, III, V, VI, VII 10–18 val.; IV 11–19 val. 

Kauno rajone, Zapyškyje, Nemune plūduriuojančioje kultūros ir meno erdvėje „Nemuno7“, taip pat iki liepos 31 d. veiks antroji parodų ciklo „Takūs kūnai“ dalis „Sraunios būsenos“.

Buvusiame laive-žemkasėje šįsyk pristatomi Gailės Cijūnaitytės ir Henriko Gulbino kūriniai. Pasak parodų ciklo „Takūs kūnai“ kuratoriaus Valentino Klimašausko, šiuos dviejų skirtingų kartų menininkus vienija savybė panardinti žiūrovus į ypatingos kokybės terapines garso, virtualias ir vaizdo aplinkas. 

Henrikas Gulbinas – videomenininkas, dokumentinių filmų kūrėjas, melomanas, vienas lietuvių videomeno pradininkų. Gailė Cijūnaitytė, VDA baigusi animacijos studijas, savo kūryboje eksperimentuoja ir gilinasi į virtualią realybę. Šią ji mato ne tik kaip technologiją, bet ir kaip reiškinį, atnešusį daug painiavos, o kartu ir įkvėpimo naujiems percepcijų bei tarpusavio santykių klausimams. 

„Nemuno7“ denyje galima apžiūrėti ir šiai erdvei sukurtus 10-ies Lietuvos menininkų kūrinius vandens tema bei 46 augalus pionierius. 

„Nemuno7“ yra KEKS programos dalis.

KEKS tęsiasi Istorijų festivalis, šiemet kviečiantis grįžti į tikrus ir simbolinius namus. 

Į Kauną su parodomis, koncertais ir spektakliais grįžta ne vienas litvakų menininkas iš Jungtinės Karalystės, Pietų Afrikos Respublikos, Izraelio ir kitų valstybių. Festivalio istorijos padės geriau pažinti ne tik savo miestą, bet ir suprasti, kas mes ir iš kur mes atėjome.

Šiemet festivalis truks daugiau nei 4 mėnesius – nuo liepos vidurio iki lapkričio pabaigos. Liepą jis pradedamas neatsitiktinai – būtent šį mėnesį buvo likviduotas Kauno getas. Simboliškai renginių programą pradės žydiškajai atminčiai skirti renginiai. 

Istorijų festivalio programa čia

Kaune, galerijoje „Aukso pjūvis“ (BLC verslo centras, K. Donelaičio g. 62) atidarytos dvi smagios parodos – Zitos Mateičos retrospektyvinė tekstilės darbų paroda „Debesų keliu“ ir jaunosios kartos dailininkės Kristinos Paulauskaitės-Ramonaitienės keramikos darbų paroda „Mintys iš miško“.

Tekstilininkės Zitos Raudonikytės-Mateičos meninis pasaulis plėtojasi tarp trijų dimensijų – gamta–tauta–dvasingumas. Jos nuaustuose gobelenuose skrieja augalų, paukščių pavidalai, peizažų motyvai, lietuviškų tautinių audinių ornamentai, religiniai įvaizdžiai ir ženklai. Spalvų ir formų judėjimą Z. Mateiča komponuoja labai muzikaliai, gal todėl jos darbai primena Liudo Truikio scenografijos kūrinius. 

Z. Mateiča. Subatvakaris II. Gobelenas. Galerijos „Aukso pjūvis“ nuotr.
Z. Mateiča. Subatvakaris II. Gobelenas. Galerijos „Aukso pjūvis“ nuotr. 

Dailininkės gobelenų yra įsigiję Nacionalinis Lietuvos dailės muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, bažnyčios, įvairios organizacijos, privatūs užsienio kolekcininkai. 

Vilniaus muziejuje (Vokiečių g. 6) atidaryta paroda „Apie patogumą ir grožį: pokyčiai vilniečių namuose 1870–1918 metais“.

Turbūt vandentiekį šiandien laikome duotybe, o kaip verstumėmės be kanalizacijos net pagalvoti baisu. Visgi nemažai patogumų, be kurių mes sunkiai įsivaizduotume savo buitį, vilniečių būstuose atsirado tik prieš šimtą metų, XIX–XX a. sandūroje. Būsto pokyčiai būtent šiuo laikotarpiu ir pristatomi naujoje Vilniaus muziejaus parodoje. 

Vilniečių būsto patogumus ir grožius parodai rinko solidi kuratorių komanda – menotyrininkės Dalia Klajumienė ir Eglė Bagušinskaitė bei istorikė Aelita Ambrulevičiūtė, rašoma muziejaus pranešime. 

Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2), atidaryta Kęstučio Lupeikio objektų ir tapybos paroda „Raudonos saulės“.

Parodos instaliacijoje menininkas naudoja sferinius pneumatinius objektus iš silikoninės gumos, taip suformuodamas „saulių“ spiečius, pro kuriuos tarsi labirintu einantys žiūrovai provokuojami artimam kontaktui su „saulėmis“. 

Rugpjūčio 11 d. 17 val. galerijoje vyks susitikimas su menininku. 

Palangoje, Lietuvos nacionalinio muziejaus Jono Šliūpo muziejuje (Vytauto g. 23a), veikia archeologijos ir meno paroda „Laikmečių pokalbis“. 

Greta originalių iki mūsų dienų išlikusių gintaro dirbinių, pagamintų akmens amžiaus žmogaus, joje eksponuojami šiandien metalo plastikos menininkės Eglės Čėjauskaitės-Gintalės per pastaruosius trejus metus sukurti gintaro dirbiniai. Didžioji jų dalis buvo įkvėpti Lietuvos nacionalinio muziejaus saugomų gintaro eksponatų ir viešai rodomi pirmą kartą. Atmosferą parodoje kuria dizainerio Martyno Gintalo videoprojekcija.

Liepos 23 d. Kaune, S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome, vyks Kauno aviacijos šventė . 

Šventėje dalyvaus dešimtys orlaivių pilotų, akrobatinių skrydžių asai. Vienu įspūdingiausių šventės pasirodymų rengėjai vadina būsimą „Baltic Bees Jet Team“ (Latvija) pasirodymą, jie dangų raižys sudėtingais vertikaliais manevrais tiek dviejų orlaivių rikiuotėje, tiek ir individualiais skrydžiais.

Pirmą kartą Kauno aviacijos festivalyje dalyvaus akrobatinio skraidymo „Iron Wolf Aerobatics“ komandos narys Antanas Marčiukaitis, taip pat – Lietuvos akrobatinio skraidymo rinktinės treneris bei tarptautinės klasės sporto meistras Eltonas Meleckis. Jo parodomojoje programoje – laisvo stiliaus ir klasikinės akrobatinio skraidymo figūros su specialiomis dūmų kompozicijomis.

Renginio pradžią motorų gausmu ir didžiuliu paradu paskelbs milžiniška „Bike show“ motociklininkų kolona. Kaip ir kasmet, pajudėję iš Rotušės aikštės, baikeriai apjuos miestą ir atriedės į S. Dariaus ir S. Girėno aerodromą. Čia juos pasitiks ir atlydės viršun pakilusi motorizuotų parasparnių eskadrilė.

Koncertinėje šventės programoje – Justinas Jarutis, „Eurovizijos“ atrankos finalininkė Augustė Vedrickaitė su projektu „Rock Me Good“, „Hiperbolės“ legenda Igoris Berinas ir grupė „Huge soul“. 

Kauniečiai kviečiami į Aleksoto aerodromą liepos 23-iąją atvykti drauge su šeimomis – nuo pačių mažiausiųjų iki vyriausių. Renginio svečių lauks tradicinė mugė, virtualios realybės pramogos, batutų parkas ir vaikų techninės kūrybos akademijos „Kids Go Tech“ užsiėmimai.

Visi aviacijos šventės dalyviai skelbiami čia

Liepos 25 d. 14 val., jau pirmadienį, Vilniuje, Katedros aikštėje, prasidės miesto ir muzikos festivalis „Jaunas kaip Vilnius“. 

Į Katedros aikštę kvies bendrystės ir pokalbių erdvė, o Vingio parke koncertuos Lietuvos ir užsienio atlikėjai. Viena ryškiausių vakaro žvaigždžių – škotų atlikėjas Lewis Capaldi.

Pasibaigus pokalbiams Katedros aikštėje visi kviečiami vykti į Vingio parką specialiuoju viešojo transporto maršrutu „Arkikatedra-Vingio parkas“ iš Arkikatedros stotelės. 

Festivalio dieną gyventojų patogumui atsiras specialių autobusų maršrutų, kai kuriose miesto vietose bus eismo ribojimų.

Festivalio renginiai nemokami, programa skelbiama čia

Iki liepos 31 d. Palangoje, Jūratės gatvėje šalia senosios gimnazijos, veikia keliaujantis, inovatyvus ir interaktyvus Klimato muziejus. 

Palanga — 9-oji keliaujančio Klimato muziejaus stotelė. Kituose miestuose muziejaus ekspozicijos lankytojus sužavėjo interaktyvumu, inovacijomis ir praktiškai bei artimai pateikiama informacija. Mažuosius ypatingai patraukia 50 laipsnių karščio „skylė“ sienoje, leidžianti pajusti ateityje žadamas temperatūras bei gausybė liečiamų ekranų su įdomiais žaidimais. 

Registracija į nemokamas ekskursijas čia. Vėliau muziejus keliaus į Šakius, Marijampolę, Gargždus, Birštoną, Tauragę, Jonavą ir Kauną. 

Keliaujančio muziejaus projektą įgyvendina asociacija „Aktyvus jaunimas“, finansuoja Europos klimato iniciatyva. 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vilniuje – nauji teniso, skvošo, badmintono aikštynai

Po rekonstrukcijos rugsėjį bus atverti „SEB arenos“ teniso, skvošo ir badmintono aikštynai, į jų plėtrą...

Laisvalaikis
2022.08.11
Buvęs Petro Cvirkos skveras Vilniuje pritaikomas renginiams

Su kūrybinių dirbtuvių dalyviais sutarus buvusį Petro Cvirkos skverą pritaikyti renginiams, jame pradėta...

Laisvalaikis
2022.08.10
Verslui remiant kuriamas lietuviškas serialas apie karą Ukrainoje

Siekdamas padėti kolegoms ukrainiečiams, žinomas aktorius Andrius Paulavičius ryžosi prodiusuoti pirmąjį...

Rinkodara
2022.08.10
S. Williams po „US Open“ turnyro pasuks kita kryptimi

Viena iš daugiausiai pasaulyje uždirbančių sportininkių Serena Williams paskelbė, kad po šių metų atvirojo...

Laisvalaikis
2022.08.09
Vilniuje – mėsainių festivalis „Vilnius Burger Fest“

Rugpjūčio 10 d., trečiadienį, Vilniaus Tymo turguje rengiama aštuntoji vasaros šventė gurmaniškų mėsainių...

Laisvalaikis
2022.08.09
Išrinktos 2023-ųjų mažosios Lietuvos kultūros sostinės

Mažosiomis kitų metų Lietuvos kultūros sostinėmis tapo Kauno rajone esanti Kulautuva, Biržų rajone esanti...

Laisvalaikis
2022.08.09
Kinas po tiltu: „Mano babuška“ ir kiti

Vilniuje, po Liubarto tiltu veikiančiame vasaros kino teatre, tęsiasi patiltės seansų ciklas „Gilios upės...

Laisvalaikis
2022.08.08
Neringos meras: netvarkomoms krantinėms gresia griūtis 6

Susidėvėjusių marių krantinių tvarkymas Nidoje, Pervalkoje ir Preiloje yra pernelyg didelė finansinė našta...

Statyba ir NT
2022.08.07
Paskelbtas Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadiono ir sporto halės koncesijos konkursas

Kauno miesto savivaldybė paskelbė baigiamų rekonstruoti S. Dariaus ir S. Girėno stadiono bei sporto halės...

Statyba ir NT
2022.08.07
Atnaujinant skrydžių oro balionais tvarką, baiminamasi oreivystės žlugimo Vilniuje

Valstybės valdomai skrydžių valdymo bendrovei „Oro navigacija“ rengiantis atnaujinti skrydžių oro balionais...

Laisvalaikis
2022.08.07
Į ekranus trumpam sugrįžta „Skardinis būgnelis“

1959 m. išleistas „Skardinis būgnelis“ – vienas svarbiausių XX a. romanų, kuriame „Nobelio“ premijos...

Laisvalaikis
2022.08.06
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Savaitgalio meniu: daugybė renginių Kaune – Europos kultūros sostinėje, atsisveikinimas su opera, „Nida jazz...

Laisvalaikis
2022.08.05
Gyventojai kurį laiką stumbrų nelankys: pradedama Pašilių stumbryno rekonstrukcija

Uždaromas Panevėžio rajone esantis Pašilių stumbrynas, penktadienį pranešė Valstybinių miškų urėdija.

Laisvalaikis
2022.08.05
LATGA paskelbė populiariausias knygas bibliotekose 1

Asociacija LATGA, remdamasi bendro jungtinio bibliotekų katalogo duomenimis, kuriuos susistemina ir pateikia...

Laisvalaikis
2022.08.04
„Kotletukai“ šunims išgelbėjo verslą, nesvarbu, kad jie brangesni už mėsą Premium

Šalutinė veikla gali tapti ne tik pagrindinė, bet ir vienintelė, rodo UAB „Rogių šunys“ pavyzdys. Gaminti...

Gazelė
2022.08.04
J. Kagan paroda „Iš tamsos“ – apie meilę ir išlikimą

Rugpjūčio 4 d. Kaune, pastate greta Istorinės LR Prezidentūros (Gimnazijos g. 4), atidaroma litvakės Jenny...

Laisvalaikis
2022.08.03
„Samsung“ tikisi sulankstomų išmaniųjų telefonų išpopuliarėjimo

Pietų Korėjos technologijų milžinė „Samsung“ tikisi, kad sulankstomi telefonai pagal pardavimus ateityje...

Inovacijos
2022.07.31
Santechnikas melomanas iš aistros sukūrė verslą Premium

Pomėgis gali pasufleruoti idėją naujam verslui, tačiau net jei šis sekasi, ankstesnės patirties nereikėtų...

Gazelė
2022.07.31
Paskutinį mėnesio sekmadienį – į muziejų nemokamai

Liepos 31-oji, sekmadienis, – nemokamo muziejų lankymo diena. Pasak Kultūros ministerijos, atšaukus...

Laisvalaikis
2022.07.31
Turtuoliai irgi verkia: Shakirai gresia 8-eri metai kalėjimo

Ispanijos teisėsauga reikalauja skirti aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę ir 24 mln. Eur baudą Kolumbijos...

Laisvalaikis
2022.07.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku