2024-01-14 19:54

VŽ bando: koks tas lietuviškas Metų automobilis?

„Mercedes-Benz“ išleido jau 6-ą E klasės modelio kartą. Gamintojo nuotr.
„Mercedes-Benz“ išleido jau 6-ą E klasės modelio kartą. Gamintojo nuotr.
Kartais gali atrodyti, kad „Mercedes-Benz“ inžinieriai kaskart projektuodami naujos kartos E klasės modelį į jį įdiegia ką nors, kas automobiliui garantuoja sėkmę. Ne išimtis ir naujausias E klasės „Mersedes“ (W214), kuris praėjusių metų pabaigoje buvo paskelbtas vienu iš trijų Lietuvos „Metų automobilio“ konkurso nugalėtojų.

E klasės „Mercedes-Benz“ Lietuvoje daug kam kelia sentimentų. Pirmos kartos E klasė, kurios kėbulas pažymėtas kodu W124, buvo ne vieno lietuvio svajonių automobilis, o plakatai su šiuo modeliu puošė daugelio kambarių ir garažų sienas. Antros kartos modelis, dėl savo žibintų formos pramintas „keturakiu“, taip pat turi gausų būrį gerbėjų, galinčių be nuovargio pasakoti, koks nuostabus jausmas vairuoti tokį automobilį.

Erdvesnis ir modernesnis

Naujausias E klasės kartos atstovas dėl savo technologijų gausos lyginamas su prabangiausiais S klasės „Mercedes-Benz“ ir laikomas etaloniniu verslo segmento automobiliu. Beje, ganėtinai universaliu: čia ne S klasė, kur jau, atrodo, pačiam sėsti prie vairo nedera ir reikėtų būti vežamam. E klasę smagu vairuoti ir pačiam, bet vietos ant užpakalinių sėdynių užtektinai, kad, esant reikalui, pavyktų patogiai įsitaisyti.

52795
130817
52791