Molėtai rengiasi pritraukti verslą: investuotojams – palanki galimybė spėti į traukinį

Publikuota: 2020-10-30 06:00

Laisvi mieste ir šalia jo esantys žemės sklypai bei pastatai ir žmogiškojo kapitalo potencialas rodė neišnaudojamas verslo galimybes Molėtuose. Būtent dėl to rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su Molėtų turizmo ir verslo informacijos centru, nusprendė patraukti investuotojų dėmesį siūlydama įdarbinti vaizdingose ir patogiose rajono bei miesto vietose esantį nekilnojamąjį turtą.

„Pačiame Molėtų mieste ir aplink jį yra neišnaudotų vietų, kurias galėtų įveiklinti verslas. Mūsų savivaldybės strateginis tikslas – tapti poilsio, pramogų rajonu. Be to, siekiame pritraukti verslininkų, kurie investuotų į modernią, naujausias technologijas taikančią, gamtai draugišką gamybą. Taip būtų užtikrinamos darbo vietos įvairių profesijų – tiek paslaugų sektoriaus, tiek ir aukštųjų technologijų – atstovams. Mainais verslui siūlome ne tik palankiomis sąlygomis naudotis savivaldybės nekilnojamuoju turtu, įvairias mokesčių lengvatas, bet ir pasirūpinti išskirtiniais socialiniais privalumais darbuotojams“, – teigia Molėtų rajono savivaldybės meras Saulius Jauneika. 

Siekdama patraukti verslininkų dėmesį, savivaldybė visų pirma nutarė susisteminti informaciją apie Molėtų rajono nekilnojamąjį turtą – žemės sklypus ir pastatus – kuriuos galėtų išnaudoti investuotojai. Taip buvo sukurtas elektroninis nekilnojamojo turto katalogas verslo sektoriui.

Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro vadovės Daivos Kulienės teigimu, šis leidinys – pirmasis žingsnis supažindinant verslą su savivaldybės pasiūlymais. Čia pateikta pagrindinė techninė, specialioji objektų informacija bei trumpi jų aprašymai, o susidomėję šiais nekilnojamojo turto pasiūlymais verslo atstovai kviečiami kreiptis į rajono savivaldybės administraciją.

„Atrenkant prioritetinius žemės sklypus ir statinius dėmesys buvo skiriamas jų infrastruktūrai, esamoms ir planuojamoms įrengti komunikacijoms, todėl neatsitiktinai tarp pasirinktų objektų – statiniai vaizdingose rajono vietose bei strategiškai patogiose miesto vietose esantys žemės sklypai“, – pasakoja D. Kulienė.

Šiuo metu investuotojams prioritetine tvarka pristatomi penki žemės sklypai ir trys objektai su statinių kompleksais. Apžvelgdamas siūlomą nekilnojamąjį turtą, mero patarėjas verslui Paulius Valentinavičius atkreipia dėmesį, kad vykstant švietimo reformai, atsilaisvino keli mokyklų pastatai su šalia esančia infrastruktūra sportui ir poilsio erdvėmis, kurie galėtų būti puikiai pritaikomi ir kitai veiklai. Kai kurie pastatai, anot pašnekovo, puikiai tiktų vasaros rezidencijoms, viešbučiams ar SPA centrams.

„Peržiūrėjome ir kitus rajone esančius bešeimininkius žemės plotus, juos tvarkome ir ruošiame investuotojams. Šiuo metu pačiame mieste komercinei veiklai rengiami keli žemės sklypai su atvestomis reikiamomis komunikacijomis. Investuotojams beliks susiderinti veiklą, projektą ir netrukus galės startuoti su statybomis. O jei šie sklypai pasirodytų nepakankamai erdvūs, aplink galime pasiūlyti ir didesnių žemės plotų“, – pažymi mero patarėjas verslui.

Tarp privalumų verslui – mažesni mokesčiai

Pasak P. Valentinavičiaus, vieni pagrindinių privalumų, kuriuos turėtų įvertinti verslas – strategiškai patogi vieta, maždaug 50 minučių kelio nuo sostinės. Siūlomas nekilnojamasis turtas yra greta kelio Vilnius – Utena, kuris šiuo metu yra rekonstruojamas, tad netrukus susisiekimas turėtų dar pagerėti.

Savivaldybės meras S. Jauneika atkreipia dėmesį, kad ne mažiau aktualus verslui turėtų būti ir faktas, jog Molėtų rajone fiksuojamas vienas mažiausių Lietuvoje turto mokestis, siekiantis 0,5 proc. ir žemės nuomos mokesčio tarifas, siekiantis 0,1–3 proc.

„Taip pat esame pasitvirtinę verslo skatinimo priemonę – investuotojams, sukūrusiems tam tikrą darbo vietų skaičių, kelerius metus taikomos žemės mokesčio lengvatos, smulkiajam ir vidutiniam verslui teikiama finansinė parama. Be to, šiemet dėl pandemijos verslams savivaldybė taikė įvairias žemės ir nekilnojamojo turto mokesčių nuolaidas“, – privalumus verslui vardija meras.

Darbuotojų patogumui – ir išskirtinės savivaldybės paslaugos

S. Jauneika atkreipia dėmesį, kad siekdama išlaikyti Molėtuose gyvenančias ir pritraukti jaunas šeimas iš kitų rajonų, savivaldybė intensyviai rengiasi ir naujų gyvenamųjų namų statyboms. Taip pat didelis dėmesys skiriamas kokybiškoms švietimo paslaugoms.

„Labai stengiamės ir taikome įvairius sprendimus, kad darželiuose nebūtų eilių, tvarkome mokyklų infrastruktūrą, įrenginėjame šiuolaikiškas erdves, esame įkūrę modernias laboratorijas, sporto sales ir kūrybines erdves, kur vaikai gali ugdyti savo gebėjimus.

Dar vienas mūsų rajono išskirtinumas – turime atokvėpio grupę tėvams, auginantiems mažus vaikus. Šioje grupėje tėvai gali kelioms valandoms nemokamai palikti savo atžalas ir tuo metu susitvarkyti savo reikalus. Žinoma, tokia priemonė neatstoja darželio, nes čia nevykdomas pilnavertis ugdymo procesas, tačiau, iškilus poreikiui, vaikai kelias valandas kokybiškai prižiūrimi visiškai nemokamai“, – tikina meras.

P. Valentinavičius pažymi, kad dar vienas krašto privalumas – išskirtinė gamta, garantuojanti kokybišką poilsį po darbo dienos: „Tai ypač ėmėme vertinti šiuo pandemijos metu, kai žmonės dar daugiau laiko nori praleisti gryname ore. Kokybiškai pailsėjęs personalas bus ir produktyvesnis.“

Laukia aplinkai draugiško verslo

Ypatingas Molėtų kraštovaizdis natūraliai diktuoja sąlygas potencialiems investuotojams: čia įsikurti svarstantis verslas turėtų būti nekenksmingas aplinkai. P. Valentinavičiaus teigimu, vienas iš sektorių, kurio dėmesį patraukti galėtų Molėtų nekilnojamasis turtas, būtų sveikatinimo verslas.

„Kasmet Molėtų mieste ir rajone apsilankančių turistų skaičius auga, mūsų krašte labai plačiai išplėtota kaimo turizmo paslauga, bet viešbučių, sveikatinimo paslaugų srityje juntame didelį deficitą. Svarbu pažymėti, kad pradėjome intensyvius darbus siekdami kurortinės vietovės statuso – rengiame studiją, atliksime reikiamus tyrimus ir matavimus – ir tikimės jau kitais metais pasiekti rezultatų. Tad investuotojams šis laikas yra puiki proga spėti įlipti į įsibėgėjantį traukinį“, – tikina pašnekovas.

Tačiau turizmo ir sveikatinimo sektorius nėra vienintelis, galintis atrasti perspektyvų Molėtų krašte. Taip pat tikimasi pritraukti verslų, naudojančių naująsias technologijas gamybai – P. Valentinavičiaus žodžiais, šiame krašte ypač geidžiamos yra „gamyklos be kaminų“, sukuriančios didelę pridėtinę vertę ir turinčios išsilavinusių darbuotojų poreikį.

Anot mero patarėjo, Molėtų rajone svarstantis kurtis verslas nesunkiai atrastų reikiamų žmogiškųjų išteklių, nes šiuo metu didelė dalis gyventojų kasdien važiuoja dirbti į aplinkinius rajonus ar Vilnių, tad natūralu, kad esant galimybei, daugelis pasirinktų analogišką darbą gyvenamame mieste.

Sąlygose numatys saugiklius

Siūlomu nekilnojamuoju turtu susidomėjęs verslas šiuo metu gali pretenduoti į ilgalaikę pasirinktų sklypų ar statinių nuomą. Tačiau, pasak. P. Valentinavičiaus, jei investuotojas, jau užbaigęs statybas ir pradėjęs vykdyti veiklą, nuspręstų sklypą įsigyti, derantis su savivaldybe greičiausiai būtų galima rasti kompromisą.

„Artimiausiu metu bus skelbiami ilgalaikės nuomos aukcionai su tam tikromis sąlygomis. Kol kas planuojame numatyti skirtingas sąlygas kiekvienam objektui: minimalus sukuriamų darbo vietų skaičius, konkretūs projektų pateikimo ir statybų, jei jos planuojamos, terminai. Taip siekiame apsidrausti, kad išnuomotas sklypas nestovėtų nenaudojamas, nes jau turime karčios patirties – anksčiau, neturint vizijos, buvo tiesiog parduoti pastatai, kurie iki šiol nerekonstruojami, yra avarinės būklės. Tad norime turėti saugiklius, kad būtų vystoma veikla, o ne perkama iš idėjos“, – pastebi P. Valentinavičius.

Kelių sklypų aukcionai yra planuojami artimiausiu metu, apytikriai po mėnesio, o vėliau, atsižvelgdama į verslo susidomėjimą ir poreikius, savivaldybė planuoja skelbti daugiau aukcionų.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Molėtai rengiasi pritraukti verslą: investuotojams – palanki galimybė spėti į traukinį Verslo tribūna

Laisvi mieste ir šalia jo esantys žemės sklypai bei pastatai ir žmogiškojo kapitalo potencialas rodė...

Laisvalaikis
06:00
Paskelbti „Sidabrinės gervės“ nominantai

Paskelbus nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ nominantus, paaiškėjo, jog į daugiausia statulėlių...

Laisvalaikis
2020.10.29
Virusologė L. Kalinienė: iki pandemijos piko dar toli Premium 37

Biochemijos mokslų daktarė Laura Kalinienė, Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro (GMC)...

Laisvalaikis
2020.10.29
Naujas tyrimas: persirgus COVID-19 antikūnų apsauga trunka neilgai  Premium 3

Naujas Londono imperatoriškojo koledžo mokslininkų tyrimas parodė, jog Anglijoje per vasarą žmonių, turinčių...

Laisvalaikis
2020.10.28
Ką daryti, kai slogios mintys neleidžia užmigti Premium

Visi yra patyrę naktų, kai nubudus po poros valandų miego niekaip nepavyksta vėl užmigti – galvoje...

Laisvalaikis
2020.10.27
M. Žilinsko dailės galerija įtraukta į Kultūros vertybių registrą 1

Kultūros paveldo departamento Trečioji nekilnojamojo turto paveldo vertinimo taryba į Kultūros vertybių...

Laisvalaikis
2020.10.27
Apeliacinis teismas palaimino Lukiškių aikštės „Laisvės kalvos“ idėją 1

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė „Vyčio“ memorialo kūrėjų skundą, kuriuo prašoma atšaukti sprendimus,...

Laisvalaikis
2020.10.27
„Zoom nuovargis“: kodėl per ekranus bendrauti sunkiau Premium 1

Vaizdo skambučiai bei konferencijos ir prieš pandemiją buvo gana dažnas reiškinys, o dabar tapo įprasti...

Laisvalaikis
2020.10.25
Pasikartokime: kaip atskirti COVID-19, gripą ir peršalimą  4

Virusinės kvėpavimo takų ligos – peršalimas ir gripas – mums buvo įprastos kiekvieną šaltąjį sezoną. Šįmet...

Laisvalaikis
2020.10.25
Buvęs britų MI6 vadas: rusai nedaro nieko, kas mus skaldytų, – tai padarėme mes patys Premium

Kiekviena maža detalė sero Alexo Youngerio biure, esančiame zikurato stiliaus pastate ant pietinio Temzės...

Laisvalaikis
2020.10.25
Ar maudantis šaltame vandenyje galima išvengti demencijos Premium

Kembridžo (Didžioji Britanija) universiteto mokslininkai paskelbė tyrimą, kuriame atsargiai teigiama, jog...

Laisvalaikis
2020.10.24
COVID-19 plitimas lėktuve: saugu kaip parduotuvėje Premium 1

Spalio pradžioje trys didieji lėktuvų gamintojai – „Boeing“, „Embraer“ ir „Airbus“ – pristatė tyrimus,...

Laisvalaikis
2020.10.24
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas turi naują rektorių 1

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) turi naują vadovą – universiteto Tarybos posėdžio metu...

Laisvalaikis
2020.10.23
Nobelio premijos laureatei S. Aleksijevič – VDU Garbės daktaro vardas

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Senatas Nobelio literatūros premijos laureatei Svetlanai Aleksijevič...

Laisvalaikis
2020.10.22
Banksy drobė aukcione vėl parduota už milijonus 3

Spalio 21 d. „Sotheby‘s“ aukcione Londone britų menininko Banksy drobė „Show Me The Monet“ parduota už 7,6...

Laisvalaikis
2020.10.22
Investuoti į meną šiuo metu apsimoka net ir neturintiems milijonų Premium 2

Investuojančių į meną palyginti nėra daug, o smulkiųjų investuotojų dėmesio ir pinigų ši sritis apskritai...

Mano pinigai
2020.10.22
Popiežius gina homoseksualių porų teisę į civilinę sąjungą 11

Popiežius Pranciškus išreiškė nuomonę, kad tos pačios lyties poros turėtų turėti teisę į civilinę sąjungą.

Laisvalaikis
2020.10.21
Patvirtinta nauja Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija

Kultūros ministerijos teikimu Vyriausybė trejų metų kadencijai patvirtino naujos sudėties Vyriausybės...

Laisvalaikis
2020.10.21
Nauja realybė – kitokie renginiai arba niša viešbučiams Premium

Koronaviruso pandemija keičia renginius ir konferencijas, didžioji jų dalis persikėlė į internetą, tačiau...

Rinkodara
2020.10.21
„Vilniaus žydų gatvė“ nominuota dviem tarptautiniams apdovanojimams

Avangardinės fotografijos meistro, vilniečio, Bauhauzo mokyklos studento Moišės Ravivo-Vorobeičiko...

Laisvalaikis
2020.10.20

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus