Molėtai rengiasi pritraukti verslą: investuotojams – palanki galimybė spėti į traukinį

Reklama publikuota: 2020-10-30

Laisvi mieste ir šalia jo esantys žemės sklypai bei pastatai ir žmogiškojo kapitalo potencialas rodė neišnaudojamas verslo galimybes Molėtuose. Būtent dėl to rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su Molėtų turizmo ir verslo informacijos centru, nusprendė patraukti investuotojų dėmesį siūlydama įdarbinti vaizdingose ir patogiose rajono bei miesto vietose esantį nekilnojamąjį turtą.

„Pačiame Molėtų mieste ir aplink jį yra neišnaudotų vietų, kurias galėtų įveiklinti verslas. Mūsų savivaldybės strateginis tikslas – tapti poilsio, pramogų rajonu. Be to, siekiame pritraukti verslininkų, kurie investuotų į modernią, naujausias technologijas taikančią, gamtai draugišką gamybą. Taip būtų užtikrinamos darbo vietos įvairių profesijų – tiek paslaugų sektoriaus, tiek ir aukštųjų technologijų – atstovams. Mainais verslui siūlome ne tik palankiomis sąlygomis naudotis savivaldybės nekilnojamuoju turtu, įvairias mokesčių lengvatas, bet ir pasirūpinti išskirtiniais socialiniais privalumais darbuotojams“, – teigia Molėtų rajono savivaldybės meras Saulius Jauneika. 

Siekdama patraukti verslininkų dėmesį, savivaldybė visų pirma nutarė susisteminti informaciją apie Molėtų rajono nekilnojamąjį turtą – žemės sklypus ir pastatus – kuriuos galėtų išnaudoti investuotojai. Taip buvo sukurtas elektroninis nekilnojamojo turto katalogas verslo sektoriui.

Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro vadovės Daivos Kulienės teigimu, šis leidinys – pirmasis žingsnis supažindinant verslą su savivaldybės pasiūlymais. Čia pateikta pagrindinė techninė, specialioji objektų informacija bei trumpi jų aprašymai, o susidomėję šiais nekilnojamojo turto pasiūlymais verslo atstovai kviečiami kreiptis į rajono savivaldybės administraciją.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Atrenkant prioritetinius žemės sklypus ir statinius dėmesys buvo skiriamas jų infrastruktūrai, esamoms ir planuojamoms įrengti komunikacijoms, todėl neatsitiktinai tarp pasirinktų objektų – statiniai vaizdingose rajono vietose bei strategiškai patogiose miesto vietose esantys žemės sklypai“, – pasakoja D. Kulienė.

Šiuo metu investuotojams prioritetine tvarka pristatomi penki žemės sklypai ir trys objektai su statinių kompleksais. Apžvelgdamas siūlomą nekilnojamąjį turtą, mero patarėjas verslui Paulius Valentinavičius atkreipia dėmesį, kad vykstant švietimo reformai, atsilaisvino keli mokyklų pastatai su šalia esančia infrastruktūra sportui ir poilsio erdvėmis, kurie galėtų būti puikiai pritaikomi ir kitai veiklai. Kai kurie pastatai, anot pašnekovo, puikiai tiktų vasaros rezidencijoms, viešbučiams ar SPA centrams.

„Peržiūrėjome ir kitus rajone esančius bešeimininkius žemės plotus, juos tvarkome ir ruošiame investuotojams. Šiuo metu pačiame mieste komercinei veiklai rengiami keli žemės sklypai su atvestomis reikiamomis komunikacijomis. Investuotojams beliks susiderinti veiklą, projektą ir netrukus galės startuoti su statybomis. O jei šie sklypai pasirodytų nepakankamai erdvūs, aplink galime pasiūlyti ir didesnių žemės plotų“, – pažymi mero patarėjas verslui.

Tarp privalumų verslui – mažesni mokesčiai

Pasak P. Valentinavičiaus, vieni pagrindinių privalumų, kuriuos turėtų įvertinti verslas – strategiškai patogi vieta, maždaug 50 minučių kelio nuo sostinės. Siūlomas nekilnojamasis turtas yra greta kelio Vilnius – Utena, kuris šiuo metu yra rekonstruojamas, tad netrukus susisiekimas turėtų dar pagerėti.

Savivaldybės meras S. Jauneika atkreipia dėmesį, kad ne mažiau aktualus verslui turėtų būti ir faktas, jog Molėtų rajone fiksuojamas vienas mažiausių Lietuvoje turto mokestis, siekiantis 0,5 proc. ir žemės nuomos mokesčio tarifas, siekiantis 0,1–3 proc.

„Taip pat esame pasitvirtinę verslo skatinimo priemonę – investuotojams, sukūrusiems tam tikrą darbo vietų skaičių, kelerius metus taikomos žemės mokesčio lengvatos, smulkiajam ir vidutiniam verslui teikiama finansinė parama. Be to, šiemet dėl pandemijos verslams savivaldybė taikė įvairias žemės ir nekilnojamojo turto mokesčių nuolaidas“, – privalumus verslui vardija meras.

Darbuotojų patogumui – ir išskirtinės savivaldybės paslaugos

S. Jauneika atkreipia dėmesį, kad siekdama išlaikyti Molėtuose gyvenančias ir pritraukti jaunas šeimas iš kitų rajonų, savivaldybė intensyviai rengiasi ir naujų gyvenamųjų namų statyboms. Taip pat didelis dėmesys skiriamas kokybiškoms švietimo paslaugoms.

„Labai stengiamės ir taikome įvairius sprendimus, kad darželiuose nebūtų eilių, tvarkome mokyklų infrastruktūrą, įrenginėjame šiuolaikiškas erdves, esame įkūrę modernias laboratorijas, sporto sales ir kūrybines erdves, kur vaikai gali ugdyti savo gebėjimus.

Dar vienas mūsų rajono išskirtinumas – turime atokvėpio grupę tėvams, auginantiems mažus vaikus. Šioje grupėje tėvai gali kelioms valandoms nemokamai palikti savo atžalas ir tuo metu susitvarkyti savo reikalus. Žinoma, tokia priemonė neatstoja darželio, nes čia nevykdomas pilnavertis ugdymo procesas, tačiau, iškilus poreikiui, vaikai kelias valandas kokybiškai prižiūrimi visiškai nemokamai“, – tikina meras.

P. Valentinavičius pažymi, kad dar vienas krašto privalumas – išskirtinė gamta, garantuojanti kokybišką poilsį po darbo dienos: „Tai ypač ėmėme vertinti šiuo pandemijos metu, kai žmonės dar daugiau laiko nori praleisti gryname ore. Kokybiškai pailsėjęs personalas bus ir produktyvesnis.“

Laukia aplinkai draugiško verslo

Ypatingas Molėtų kraštovaizdis natūraliai diktuoja sąlygas potencialiems investuotojams: čia įsikurti svarstantis verslas turėtų būti nekenksmingas aplinkai. P. Valentinavičiaus teigimu, vienas iš sektorių, kurio dėmesį patraukti galėtų Molėtų nekilnojamasis turtas, būtų sveikatinimo verslas.

„Kasmet Molėtų mieste ir rajone apsilankančių turistų skaičius auga, mūsų krašte labai plačiai išplėtota kaimo turizmo paslauga, bet viešbučių, sveikatinimo paslaugų srityje juntame didelį deficitą. Svarbu pažymėti, kad pradėjome intensyvius darbus siekdami kurortinės vietovės statuso – rengiame studiją, atliksime reikiamus tyrimus ir matavimus – ir tikimės jau kitais metais pasiekti rezultatų. Tad investuotojams šis laikas yra puiki proga spėti įlipti į įsibėgėjantį traukinį“, – tikina pašnekovas.

Tačiau turizmo ir sveikatinimo sektorius nėra vienintelis, galintis atrasti perspektyvų Molėtų krašte. Taip pat tikimasi pritraukti verslų, naudojančių naująsias technologijas gamybai – P. Valentinavičiaus žodžiais, šiame krašte ypač geidžiamos yra „gamyklos be kaminų“, sukuriančios didelę pridėtinę vertę ir turinčios išsilavinusių darbuotojų poreikį.

Anot mero patarėjo, Molėtų rajone svarstantis kurtis verslas nesunkiai atrastų reikiamų žmogiškųjų išteklių, nes šiuo metu didelė dalis gyventojų kasdien važiuoja dirbti į aplinkinius rajonus ar Vilnių, tad natūralu, kad esant galimybei, daugelis pasirinktų analogišką darbą gyvenamame mieste.

Sąlygose numatys saugiklius

Siūlomu nekilnojamuoju turtu susidomėjęs verslas šiuo metu gali pretenduoti į ilgalaikę pasirinktų sklypų ar statinių nuomą. Tačiau, pasak. P. Valentinavičiaus, jei investuotojas, jau užbaigęs statybas ir pradėjęs vykdyti veiklą, nuspręstų sklypą įsigyti, derantis su savivaldybe greičiausiai būtų galima rasti kompromisą.

„Artimiausiu metu bus skelbiami ilgalaikės nuomos aukcionai su tam tikromis sąlygomis. Kol kas planuojame numatyti skirtingas sąlygas kiekvienam objektui: minimalus sukuriamų darbo vietų skaičius, konkretūs projektų pateikimo ir statybų, jei jos planuojamos, terminai. Taip siekiame apsidrausti, kad išnuomotas sklypas nestovėtų nenaudojamas, nes jau turime karčios patirties – anksčiau, neturint vizijos, buvo tiesiog parduoti pastatai, kurie iki šiol nerekonstruojami, yra avarinės būklės. Tad norime turėti saugiklius, kad būtų vystoma veikla, o ne perkama iš idėjos“, – pastebi P. Valentinavičius.

Kelių sklypų aukcionai yra planuojami artimiausiu metu, apytikriai po mėnesio, o vėliau, atsižvelgdama į verslo susidomėjimą ir poreikius, savivaldybė planuoja skelbti daugiau aukcionų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Karą dėl barščių laimėjo Ukraina

Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) penktadienį patvirtino barščius saugomu...

Laisvalaikis
15:25
Savo nacionalinius apdovanojimus turės ir architektai

Liepos 1-ąją Kaune pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai 2023 (NAA). Pirmieji jų laureatai bus...

Laisvalaikis
12:51
V. Landsbergis: išmokime gyventi be Rusijos Premium

Vytautas Landsbergis, atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, VŽ podkaste apgailestauja, kad mes...

Laisvalaikis
11:03
VŽ klausomiausi podkastai birželį

Pateikiame daugiausia „Verslo žinių“ prenumeratorių dėmesio sulaukusių podkastų TOP 10.

Laisvalaikis
09:52
Infliacijos kalnais ir nuokalnėmis: nuo lito iki valiutų valdybos, finansų krizės ir šių dienų Premium

Žvalgantis, kaip elgėsi valdžios per visą Lietuvos Nepriklausomybės laikotarpį nuo pat 1990 m., svarbu...

Finansai
05:45
„Zaha Hadid“ darbas Vilniaus architektūros ekspertų iškart neįtikino Premium 5

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovei „Hanner“ pasitelkus pasaulyje gerai žinomą architektų biurą „Zaha...

Privatūs lėktuvai: godumo simbolis ar nauda verslui Premium

Ekspertai teigia, kad privatūs lėktuvai leidžia greitai įvertinti konkretaus asmens vidinius instinktus...

Vadyba
2022.06.30
LKT tyrimas: garsiai apie tai, apie ką nutylima – kiek gauna Lietuvos meno kūrėjai Premium

Lietuvos kultūros tarybos (LKT) duomenimis, Lietuvoje skaičiuojama per 10.000 kūrėjų. Jų atlygis už kūrybą...

Laisvalaikis
2022.06.30
Į ką investuoja Z karta: nuo metaverslo iki vyno Premium

Įvairūs tyrimai rodo, kad maždaug trečdalis Z kartos žmonių, užuot investavę į tradicinius investicinius...

Laisvalaikis
2022.06.29
Kultūros ir kūrybinėms industrijoms – beveik 15 mln. Eur

Netrukus Lietuvos kultūros ir kūrybinių industrijų (KKI) sektorių pasieks beveik 15 mln. Eur, skirtų...

Laisvalaikis
2022.06.29
Pilkos biuro juokelių, komplimentų ir replikų zonos: gali padėti vienas puslapis Premium

Savaime suprantamų taisyklių, kaip bendrauti komandoje, nėra – taip sutartinai sako organizacijų, kurios turi...

Vadyba
2022.06.29
A. Avulis pasisamdė garsų biurą „Zaha Hadid Architects“ Premium 14

Šiemet sostinėje patvirtinta išimtis dėl privalomų architektūros konkursų atvėrė kelią nekilnojamojo turto...

Statyba ir NT
2022.06.29
Naujoji nuošliauža Gedimino kalnui grėsmės nekelia

Naujausia Gedimino kalno nuošliauža, susidariusi dėl itin smarkios liūties birželio 21-ąją, vėl sujudino...

Laisvalaikis
2022.06.29
E.Stankevičius: Esame vienintelė sporto šaka, kuri tiesiogiai investuoja į infrastruktūrą Verslo tribūna

Lietuvos futbolas patiria sukrėtimus, skaudžias akimirkas ir kuria kitokios ateities planus.„Esame...

Finansai
2022.06.29
Istorijos prof. A. Novakas: tai yra imperinės Rusijos politikos schema

„Šiandien sprendžiame ne Vladimiro Putino ar šiuolaikinės Rusijos elito problemą. Turime reikalą su...

Laisvalaikis
2022.06.28
Kaunas apšvietė dar daugiau architektūros objektų

Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą pretenduojantis Kaunas tamsiuoju paros metu apšvies dar keletą sakralinių...

Laisvalaikis
2022.06.28
Poilsio ir pramogų tandemas „NoriuNoriuNoriu“ bei „Laisvalaikio dovanos“ – jau ir „Ozo“ prekybos centre Verslo tribūna

Poilsio ir pramogų elektroninė parduotuvė „NoriuNoriuNoriu“ žengia į didžiuosius prekybos centrus. Nuo šiol...

Prekyba
2022.06.28
Robotai, „atimsiantys jūsų darbą“ – ne toks jau ir baubas Premium

Robotizacija ir, kalbant plačiau, DI, tebėra daugybės mitų gaubiamos technologijos ir tendencijos. Galima...

Inovacijos
2022.06.26
„Amazon“ planas: „Alexa“ galės atkartoti bet kieno balsą

Technologijų bendrovė „Amazon“ teigia, kad jos kuriamas balsu valdomas skaitmeninis asistentas „Alexa“ galės...

Inovacijos
2022.06.25
„Avivos“ vadovė A. Blanc: einant aukštesnes pareigas, atsiranda atsakomybė pasisakyti dėl svarbių dalykų Premium

Britų draudimo bendrovės vadovė – apie kovą su seksizmu per visuotinį metinį susirinkimą, vaikystę...

Laisvalaikis
2022.06.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku