Šiandien darbo rinkoje itin vertinamos matematikų žinios ir gebėjimai

Reklama publikuota: 2022-06-28
svg svg

Šiandienos darbo rinkoje vis paklausesni universalūs specialistai, gebantys savo žinias pritaikyti keliose srityse. Vieni iš tokių – matematikai, kurių žinios ir gabumai šiandien gali būti labai plačiai pritaikomi. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) vykdo Moderniųjų technologijų matematikos studijas ir ruošia taikomosios matematikos specialistus, gebančius dirbti kelių sričių sandūroje ir taikyti bei kurti naujus moderniosiomis technologijomis pagrįstus produktus ir paslaugas, valdyti ir analizuoti duomenis, rūpintis jų sauga.

Studijų metu studentai susipažįsta su matematikos ir informatikos mokslų naujovėmis, šiuolaikinėmis programavimo kalbomis, duomenų apdorojimo strategijomis. Pavyzdžiui, studijų metu studentai išmoksta dirbti su tokiomis moderniosiomis technologijomis kaip blokų grandinė (angl. blockchain). Studentai taip pat įgyja žinių ir gebėjimų, kurie šiandien yra itin vertinami technologijų įmonių.

Matematikai lengvai randa savo kelią

Kiek anksčiau dar Technomatematikos bakalauro studijas pabaigęs ir sėkmingą karjerą informacinių technologijų (IT) srityje susikūręs Paulius Galinauskas teigia, kad šiandien matematikos žinios praverčia daugelyje sričių. „Matematikos studijos yra įdomios ir padeda įgyti unikalų gebėjimą į problemas pažvelgti kitaip. Pabaigęs matematikos studijas, kiekvienas randa savo kelią – nuo matematikos mokytojo iki programuotojo ar „Scrum“ (projektų valdymo metodas) specialisto. Studijos padeda išgryninti prioritetus ir kryptį, kuria toliau norima keliauti“, – sako P. Galinauskas.

nuotrauka::1 right

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasak P. Galinausko, stodamas į matematiką jis dar nežinojo, kad vėliau jo kelias pasuks į IT sritį. Programavimą atrado kiek vėliau – antrame, trečiame kurse. „Matematikos studijas pasirinkau, nes mokykloje matematika sekėsi puikiai, turėjau įkvepiančią mokytoją, patiko spręsti uždavinius ir iššūkius“, – pasakoja jis.

Nors buvo ilgų mokymosi naktų prie kompiuterio, bet studijos P. Galinauskui patiko – teko dirbti su daug įdomių projektų. Studijos taip pat išugdė daug įvairių gebėjimų. „Šios studijos išmokė mokytis. Taip pat išugdė kritinį mąstymą, gebėjimą į uždavinius pažvelgti racionaliai ir greitai atsirinkti galimus sprendimo variantus“, – tvirtina VILNIUS TECH alumnas. 

P. Galinauskas teigia, kad svarbu jog studijų programa buvo universali ir dėmesys buvo skiriamas taip pat ir kitos sritims, tarp jų ir programavimui. „Programavimui galėjo būti skirta daugiau dėmesio. Tai naudingi įgūdžiai. Net jei ir neplanuoji siekti karjeros IT srityje“, – teigia P. Galinauskas.

Sklandus perėjimas į programavimą

Baigęs bakalauro studijas VILNIUS TECH, P. Galinauskas išvyko studijuoti į Daniją, Olborgo (Aalborg) universitetą. Tuomet jis jau tvirtai žinojo, kad savo ateitį sies su programavimu, tad pasirinko Duomenų inžinerijos studijų programą, kuri buvo sudaryta iš jam aktualių dalykų. Pasak P. Galinausko, studijos užsienyje buvo galimybė pažinti naują kultūrą, o jo apsisprendimui studijuoti Olborgo universitete padarė įtakos ir čia taikomas problemų sprendimu grįsto mokymo (angl. Problem-based learning) metodas.

Perėjimas iš matematikos į duomenų inžinerijos mokslą buvo sklandus, nes jis turėjo reikiamų žinių. Ypač stiprios buvo P. Galinausko darbo su algoritmais žinios, kurių prisireikė šioje studijų programoje. „Teko prisitaikyti prie skirtingų vertinimo kriterijų, kitos aplinkos ir reikalavimų, bet įgytos žinios bakalauro metu padėjo tvirtus pagrindus tęsiant mokslus magistro studijose“, – teigia jis.

Vėliau P. Galinauskas susikūrė sėkmingą karjerą. Šiuo metu jis dirba programinės įrangos inžinieriumi tarptautinėje įmonėje „Canon Medical Informatics Europe“ ir padeda kurti programinius sprendimus medicinos sričiai. Pasak P. Galinausko, kasdieniame jo darbe labai praverčia matematikos žinios. „Dažnai net nežinai kokių žinių prireiks. Šiandien, pavyzdžiui, man naudingos ir geometrijos, ir algebros žinios. Mano darbe matematika dažnai naudojama ir reikalinga“, – sako jis.

Šiuo metu vyksta Bendrasis priėmimas į bakalauro ir vientisąsias studijas, kurio metu registruojami prašymai, laikomi stojamieji egzaminai ir kt. Daugiau informacijos apie galimybes studijuoti VILNIUS TECH galima rasti čia. Daugiau informacijos apie Moderniųjų technologijų matematikos studijų programą galima rasti čia.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Auga Aerokosmoso duomenų centro kuriamų sprendimų ir technologijų paklausa Verslo tribūna

Praėjusiais metais Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Antano Gustaičio aviacijos...

Kuriantiems rytojui
2022.06.29
Šiandien darbo rinkoje itin vertinamos matematikų žinios ir gebėjimai Verslo tribūna

Šiandienos darbo rinkoje vis paklausesni universalūs specialistai, gebantys savo žinias pritaikyti keliose...

Kuriantiems rytojui
2022.06.28
Vykstant pokyčiams pasaulyje – nauji reikalavimai darbuotojams Verslo tribūna

COVID-19 pandemija, išaugęs geopolitinis nestabilumas kelia didžiausias grėsmes ekonomikos augimui.

Kuriantiems rytojui
2022.06.22
Dirbtinio intelekto sprendimų kūrėjas – šiandienos profesija Verslo tribūna

Skaitmeniniame amžiuje dirbtinis intelektas (DI) tampa varomąja pažangos jėga. Jau šiandien vis daugiau DI...

Kuriantiems rytojui
2022.06.20
Žmonių darbą pakeis robotai – ar tai įmanoma? Verslo tribūna

Technologijos yra neatsiejama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis, palengvinanti kasdienybę. Pavyzdžiui,...

Kuriantiems rytojui
2022.06.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku