Kas tai? Eksperto įžvalgos

Finišavo praktikos programa „Ateities vadovai“ supažindinanti su IT vadovo darbu

Reklama publikuota: 2018-09-07
svg svg

Kol Vakarų pasaulyje diskutuojama apie didėjančią IT vadovų (angl. Chief Information Officer, CIO) svarbą, Lietuvoje ši specialybė tik žengia pirmuosius žingsnius. Nors darbo rinkoje po truputį atsiranda tokių profesionalų poreikis, tačiau Lietuvos universitetuose apie šią specialybę informacijos stinga. Šią spragą bent iš dalies nusprendė užpildyti viena didžiausių IT įmonių Lietuvoje – „Blue Bridge“ – šį pavasarį pasiūliusi dviem atranką praėjusiems studentams atlikti praktiką susitelkiant į kompetencijas, įgūdžius ir patirtį, kurių reikia norint tapti profesionaliu IT vadovu.

IT lyderystė – nuo personalo valdymo iki inovacijų

Iš IT vadovų kasmet tikimasi vis daugiau, pastebi programos „Ateities vadovai“ mentorius ir „Blue Bridge Baltic“ Verslo plėtros direktorius Aldas Glemža.

„IT lyderystė, kurios tikimasi iš IT vadovų, apima vis daugiau sričių. Jeigu dar prieš dešimtmetį iš IT vadovų buvo laukiama IT procesų organizavimo lyderystės, komandos sutelkimo įgūdžių, šiandien šalia šių kompetencijų reikalaujama ir gilių IT pritaikymo veikloje žinių, pokyčių valdymo ir inovacijų išmanymo. Trumpai tariant, šiandien IT vadovas turi išmanyti verslo procesus – finansų ir personalo valdymą, marketingą ir verslo rizikų vertinimą, ir tuo pat metu nuolat dirbti su technologijų ir inovacijų pritaikymu kuriant organizacijai pridėtinę vertę“, – pasakoja „Blue Bridge Baltic“ Verslo plėtros direktorius.

Sukurti programą paskatino „Blue Bridge“ paslaugų įvairovė

Aldas Glemža pastebi, kad sekant Vakarų šalių IT rinkos reikalavimus, gali susidaryti įspūdis, kad IT vadovais ne tampama, o gimstama.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Šiuolaikinis IT vadovas yra beveik mistinė būtybė. Pirmiausia, jis labai svarbus ir jo įtaka auga kartu su IT įtaka. Tačiau, viena vertus, konstatuota, kad IT profesionalai su ilgamete patirtimi ne visada tinka šiai rolei, o, kita vertus, verslui nebeužtenka lyderių, sugebančių komandą vesti į priekį ir motyvuoti. Technologijos tampa vis sudėtingesnės ir reikia „techninių“ žmonių. Ne paslaptis, kad viename žmoguje retai dera tokie skirtingi talentai, todėl juos ugdyti turi padėti ir universitetai, ir darbovietės. Deja, Lietuvoje nei vieni, nei kiti apie IT vadovus nekalba. Nusprendėme pradėti šią diskusiją. Kuriant „Ateities vadovų“ programą padrąsino tai, kad „Blue Bridge“ grupės įmonėse galima rasti viską, kas yra IT versle – nuo IT infrastruktūros priežiūros iki sistemų kūrimo paslaugų. Be to, pagalvojome, kad „Blue Bridge“ 25-metis – puiki proga sukurti programą, orientuotą į ateitį“, – komentuoja A. Glemža

Šiemet pavasarį IT specialybes studijuojantys studentai iš įvairių Lietuvos universitetų buvo pakviesti dalyvauti „Blue Bridge“ atrankoje į programą „Ateities vadovai“. Būsimiesiems IT profesionalams buvo pasiūlyta 3 mėnesių praktika, apimanti stažuotes keturiuose  „Blue Bridge“ skyriuose.

Siekia kelias sritis jungiančio darbo IT srityje

Sėkmingai atranką įveikę ir 3 mėnesius „Blue Bridge“ dirbę Gabrielė Šimbelytė ir Evaldas Daškevičius pasakoja, kad juos, kaip IT studijų studentus, itin sudomino šios programos tarpdiscipliniškumas – galimybė susipažinti su sritimis, prie kurių studijuojant neteko prisiliesti. Abu jaunuoliai vienbalsiai pastebi, kad jų ateities karjeros vizija nėra susijusi vien su programavimu. Evaldas pasakoja, kad jį domina IT verslo procesai, o Gabrielė akcentuoja komandinio darbo ir lyderystės įdomumą.

„Man patinka bendrauti, todėl dažnai išgirdę, kad pasirinkau IT specialybę, žmonės nustemba. Buvo etapų, kai net pati pradėjau abejoti, ar tinkamai pasirinkau. Tačiau galimybė pasimokyti Švedijoje, kur pirmą kartą susidūriau su IT verslo vadyba, leido suprasti, kad šiuolaikiniame IT pasaulyje egzistuoja didelė specialybių įvairovė. „Blue Bridge“ komanda įrodė tai praktiškai. Čia sutikau labai įvairių žmonių, kurie visi yra susiję su IT. Negaliu nepastebėti, kad ne tik universitetuose, bet ir žiniasklaidoje kalbant apie IT specialybes dažniausiai minimi programuotojai. Tai problema, nes jaunimas nesupažindinamas su IT darbų įvairove“, – pastebi pašnekovė.

Kiekvieną savaitę – nauja užduotis

Evaldas pastebi, kad nors pirmiausia atkreipė dėmesį į galimybę pamatyti lietuviško kapitalo IT įmonę iš vidaus, praktikos „Blue Bridge“ metu susidūrė ir su kita mažiau pažįstama sritimi – IT infrastruktūra.

„Apskritai, kiekviena diena ir kiekviena savaitė buvo labai skirtingos. Kiekviename skyriuje mums tekdavo vis kitokie darbai. Tai dirbi su „Azure“ platforma ir kitais debesų kompiuterijos produktais, tai – atlieki konkurentų analizę, taip įsigilinant į panašių įmonių veiklą bei teikiamas paslaugas, o trečią mėnesį darai IT sprendimo prototipą, kuris sprendžia tam tikrą problemą, turėdamas visišką laisvę pasirinkti įrankius. Beje, būtent darbas kuriant „Linux Enterprise Desktop“ paremtą sprendimą buvo ir didžiausias iššūkis, ir smagiausias nuotykis“, – pasakoja Evaldas.

 „Kuriant šį sprendimą mums buvo suteikta visiška laisvė, kuri ne tik gąsdino, bet ir iš pradžių net kėlė praktinių problemų. Vis dėlto tokiu būdu įgijome žinių ir patirties, kurios universitetas negali suteikti.“ – priduria Gabrielė.

Lengvesnė integracija į darbo rinką ir mažiau abejonių

Vertindami „Blue Bridge“ sukauptą patirtį jaunuoliai sako, kad „Ateities vadovų“ programoje rekomenduotų dalyvauti aktyviems, žinantiems ko nori studentams. „Viena iš „Ateites vadovų“ programos savybių yra tai, kad čia laukiama proaktyvumo, atsakomybės prisiėmimo. Nors kiekviename iš skyrių turėjome mentorių, aš ir pati aktyviai ieškojau naujų užduočių ir galimybės susipažinti su įvairiomis sritimis. Dalyvaudama šioje programoje pradėjau aiškiau įsivaizduoti, kokį darbą norėčiau dirbti ateityje“, – pasakoja Gabrielė.

Evaldas kaip tik šiemet baigė studijas universitete, ir neslepia, kad praktika „Blue Bridge“ jam pagelbės artimiausiu metu – renkantis pirmąjį darbą. „Žinoma, būtų smagu grįžti į „Blue Bridge“, gerą įspūdį paliko ir kolektyvas, ir atmosfera. Tokių programų kaip „Ateities vadovai“ turėtų atsirasti daugiau – po jų daug lengviau integruotis ir į konkrečią įmonę, ir į darbo rinką. Kaip jaunas profesionalas jaučiuosi tvirčiau, tikiuosi, kad sumažėjo tikimybė, jog pradėjęs dirbti viename skyriuje tik po kelių metų atrasiu, kad man labiau patiktų dirbti kitame“, – šypteli pašnekovas.

Programa „Ateities vadovai“ skirta vyresnio nei antrojo kurso IT specialybės studentams, norintiems įgyti žinių ir kompetencijų, kurių reikia kuriant IT vadovo karjerą. Antroji „Ateities vadovai“ vadovų programa prasidės kitąmet pavasarį.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku