TECH mugė jau spalį: kokie 2023 m. bus IT darbo rinkai?

Reklama publikuota: 2022-09-20
svg svg

Ketvirtą kartą Lietuvoje vyksianti stipriausių IT darbdavių TECH mugė spalio 15 d. kvies pažvelgti į IT darbo rinkos tendencijas, su keliomis dešimtimis didžiausių technologijų bendrovių diskutuoti apie šios srities laukiančius iššūkius, o besidominčius persikvalifikavimo galimybėmis ir karjera IT srityje – akis į akį susitikti su didžiausiais sektoriaus darbdaviais.

Spalio 15 d. organizuojamas vienos dienos nemokamas renginys lieka „Litexpo“ erdvėse, kur lankytojų lauks bendrovių zonos, dirbtuvės ir pranešimų sesija. 

Rudens mugėje – žvilgsnis į 2023 m. 

Pasak tarptautinės technologijų karjeros mokyklos suaugusiesiems „Vilnius Coding School“ įkūrėjos Julijos Rimšelės, pagrindinis mugės tikslas nesikeičia – spręsti IT darbo iššūkius rinkoje. „IT darbo rinka toliau išgyvena turbulencijas: šiuo metu labiausiai kalbama apie ekonominę situaciją ir kaip tai jau palietė ir toliau keis darbo rinką. Todėl ir toliau išlieka svarbu skatinti viso gyvenimo mokymąsi – laimės tie, kurie investuos į savo žinias ir gebės greitai adaptuotis prie besikeičiančių sąlygų“, – sako mugės iniciatorė ir atskleidžia, kad renginys didelį dėmesį skirs būtent 2023 m. prognozėms. 

„Nors IT rinkoje vyksta pokyčiai, nulemti ekonomikos padėties, tai iš dalies tampa ir puikia terpe pradedantiems karjeros keitimo procesą“, – teigia J. Rimšelė. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Lietuva – ne išimtis 

„Nord Security“ talentų pritraukimo komandos vadovė Lauryna Girėnienė.
„Nord Security“ talentų pritraukimo komandos vadovė Lauryna Girėnienė.

Pasak „Nord Security“ talentų pritraukimo komandos vadovės Laurynos Girėnienės, nepaisant pasaulinės ekonomikos sulėtėjimo ir gana drąsių pareiškimų apie startuolių bei technologijų sektoriaus nestabilumą, 65 proc. šio sektoriaus įmonių deklaruoja, kad artimiausiu metu žmogiškųjų išteklių poreikis jose augs.

„Visgi dėl pasaulinės recesijos ir išlaidų taupymo politikos vis dažniau girdime apie kitose šalyse vykstančius atleidimus ar skyrių uždarymus. Tikimybė, kad tokių įvykių kitąmet bus ir Lietuvoje, tikrai yra, – sako L. Girėnienė. – Tačiau gera žinia ta, kad IT sektoriuje darbuotojų trūkumas toks didelis, kad, net ir atleidus specialistus vienose įmonėse, jie gana greitai užpildo rinkoje tebesančias atviras darbo vietas.“

JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ technologijų direktorius Rimantas Benetis.
JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ technologijų direktorius Rimantas Benetis.

IT įmonės „Devbridge“ (priklausančios „Cognizant Softvision“ kompanijai) technologijų direktoriaus Rimanto Benečio nuomone, gerų specialistų trūkumas IT sektoriuje visada buvo iššūkis, ir atrodo, kad tokia sudėtinga situacija išliks ir ateityje. „Greitai užauginti aukštos kompetencijos specialistą yra labai sunku, nes tai nemažai priklauso ir nuo paties žmogaus – vieni užauga greičiau, kitiems mokytis reikia daugiau laiko. Esame pastebėję, kad žmogui pabaigus universitetą dar reikia maždaug 5-6 metų, kad jis tikrai perprastų ne tik techninę projekto dalį, bet ir verslo sritį, komandinio darbo specifiką ir kitas kasdienio darbo subtilybes. Dėl šios priežasties investuojame į įvairius projektus, išteklius, siekdami efektyviai paruošti reikalingus specialistus. Tai nesikeis“, – sako R. Benetis.

Talentai bus lengviau pasiekiami 

„Nortal“ talentų pritraukimo vadovė Skirmantė Patašiūtė įžvelgia šiuo metu jaučiamą samdos sulėtėjimą, kuris turėtų išlikti ir kitų metų pirmoje pusėje. „Dėl ekonominės situacijos dalis įmonių turės mažiau užsakymų, investicijoms skirtas biudžetas gali būti nukreiptas kita linkme, pvz., kompensacijų išmokoms prastovose esantiems darbuotojams. Dalis įmonių gali įšaldyti naujų pareigų kūrimą ir atlyginimų peržiūras“, – dalijasi mintimis S. Patašiūtė.

„Nortal“ talentų pritraukimo vadovė Skirmantė Patašiūtė.
„Nortal“ talentų pritraukimo vadovė Skirmantė Patašiūtė.

Anot jos, dėl šios priežasties galima prognozuoti, kad IT talentai bus lengviau pasiekiami, bus mažesnė konkurencija, mažiau counter offerių. „Žinoma, tam tikroms įmonėms, kurios turi išteklių, bus puiki proga pasinaudoti susidariusia situacija ir užpildyti vietas, kurios buvo laisvos ilgą laiką. Taip pat puiki galimybė pasirinkti iš paklausiausių talentų, kuriuos iki tol buvo sunku pasiekti. Galiausiai tai bus įdomus laikotarpis ir specialistams, ieškantiems pirmojo darbo IT rinkoje ar turintiems mažai patirties“, – sako S. Patašiūtė. 

Jos nuomone, apskritai 2023-ieji bus metai, kai reikės tikrai įsivertini asmeninę motyvaciją, nes technologijų įmonės, kad ir investuojančios į jauną talentą, tikėsis tokių junior talentų, kurie savo namų darbus bus pasiruošę stipriau nei anksčiau. 

Asmeninės savybės kops į viršų 

IT įdarbinimo specialistės sutinka, kad asmeninės savybės taps dar svarbesnės, o darbdavio pasirinkimas – dar akylesnis. 

„Renkantis darbdavį vis svarbesniu kriterijumi tampa įmonės vertybės ir kuriama vertė. Tad laimės tie darbdaviai, kurie gebės pasiūlyti įdomius ir socialiai atsakingus projektus, taip pat stabilumą. Kalbant apie persikvalifikavimą, jau kurį laiką stebiu iki galo nebūtinai aprėpiamą sritį – žmogiškuosius, minkštuosius įgūdžius ir jų formavimą. Tikėtina, kad tiek persikvalifikuoti padedančios, tiek samdančios tech įmonės turės vis labiau prisiimti ir asmeninių savybių lavinimo atsakomybę, ne tik gero kodo suvokimą ir rašymą“, – teigia S. Patašiūtė. 

Pasak L. Girėnienės, kalbant apie persikvalifikavimo į IT tendencijos situaciją, čia stabiliai išlieka nuolat augantis persikvalifikuojančiųjų skaičius. „Pastebime, kad vis dažniau ir drąsiau profesiją keičia vyresni žmonės. Nemažai metų kaupę patirtį kuriame nors kitame sektoriuje, jie išdrįsta žengti nauju keliu. Tai labai džiugina. Taip pat matome, kad į profesijos keitimą žiūrima rimčiau. Skiriama daugiau laiko mokytis, rinkoje siūlomos programos yra gilesnės. Taigi žmonės ateina į organizacijas geriau pasiruošę ir lengviau adaptuojasi jiems naujoje aplinkoje“, – pasakoja „Nord Security“ atstovė ir atskleidžia, kad mugės metu bendrovė pristatys savo naująją persikvalifikavimo programą. 

„Į programą bus kviečiami tie, kurie jau turi darbo patirties verslo organizacijose, tačiau norėtų dirbti būtent IT sektoriuje. Atrinktieji dalyvauti programoje galės mokytis iš mūsų bendrovės darbuotojų, pasirašys pusės metų kontraktą ir gaus atlyginimą. Programos pabaigoje geriausiai pasirodę kandidatai sulauks pasiūlymo pasilikti dirbti „Nord Security“, – pasakoja L. Girėnienė. 

Duomenys – ir toliau ant bangos 

„Devbridge“ atstovas pastebi, kad didžiausias augimas rinkoje ir toliau vyksta duomenų inžinerijos erdvėje. 

„Įmonės ir toliau ieško būdų, kaip išnaudoti sukauptus duomenis. Tad visos sritys, susijusios su duomenų surinkimu ir apdorojimu, yra ir toliau ant bangos. Taip pat auga kitos sritys, tokios kaip daiktų internetas, įskaitant ir automobilius. Toliau į ateitį žiūrint, jau galima pradėti galvoti ir apie metapasaulio kūrimą“, – sako R. Benetis ir pabrėžia, kad reiktų nepamiršti ir kito svarbaus aspekto – programos sensta, tad reikia perdaryti tai, kas jau sukurta. 

Įmonės kviečiamos susisiekti iki rugsėjo pabaigos 

„Vilnius Coding School“ šiuo metu bendradarbiauja su beveik 300 įmonių visoje Lietuvoje ir padeda joms atrasti naujų talentų. Mokykla į mugę kviečia prisijungti ir naujas, dar neturinčias mokyklos partnerės statuso įmones, kurios susiduria su darbuotojų trūkumo iššūkiais. Įmonės, norinčios dalyvauti renginyje TECH MUGĖ 2022, raginamos kreiptis į organizatorius iki rugsėjo pabaigos. 

Šiais metais naujų talentų į savo atviras IT pozicijas jau užsiregistravo ieškoti „Coherent Solutions“, „Devbridge" (Cognizant Softvision), „Nortal", „Orion Innovation", „Registrų centras", „SpectroCoin", „Luminor Group", „Zenitech", SEB, „Wargaming", „Adeo Web", „Nord Security", „MobilePay", „TestDevLab", IXPO, Statistikos departamentas, „Nordcurrent", „Accenture", „Softeq", „Telia", „NRD companies", „KiloHealth", „Cyber Care", COWI, „Nasdaq" ir kitos organizacijos – jų sąrašas nuolat ilgėja. 

Rudens TECH MUGĖ 2022 detali programa bus prieinama artėjant renginiui. Daugiau informacijos ir registracija – www.techmuge.lt.

 

 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Sprendžiant klimato kaitos problemas, krovininių laivų energijos šaltiniu vėl gali tapti vėjas Premium

Iki šiol laivybos pramonė nedėjo pakankamai pastangų, kad taptų ekologiška, todėl dabar vis labiau...

Logistika
20:00
Estų NT startuoliui „Bidrento“ – 800.000 Eur investicija iš „Pipedrive“ ir „Bolt“ verslo angelų

Nuomojamo nekilnojamojo turto (NT) valdymą automatizuojantis startuolis „Bidrento“ pritraukė 800.000 Eur...

Inovacijos
14:10
E. pinigų ir mokėjimo įstaigų pajamos pirmąjį pusmetį augo 1,8 karto

Elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų sektoriaus pajamos iš licencinės veiklos pirmąjį šių metų pusmetį,...

Finansai
10:43
Amerikiečiai ir rusai išskrenda į TKS

Jungtinių Valstijų astronautas ir du rusų kosmonautai trečiadienį išskris į Tarptautinę kosminę stotį (TKS),...

Inovacijos
09:14
Pramonininkai bylinėjasi su ministerija Premium 2

Lietuvos pramonininkų konfederacija pateikė ieškinį Ekonomikos ir inovacijų ministerijai dėl galimai pažeistų...

Pramonė
05:45
„Adobe“ už kosminę sumą „išjungia“ konkurentą Premium

Technologijų pasaulyje pastaraisiais mėnesiais daugiau girdime apie mažėjančius startuolių įverčius,...

Inovacijos
2022.09.20
Vilniuje pradėjo dirbti pirmasis autonominis furgonas

Prekybos tinklui „Iki“ priklausantis logistikos startuolis „LastMile“ paskelbė antradienį pradėjęs prekių...

Logistika
2022.09.20
Lyderystė versle = konkurencinis pranašumas? Verslo tribūna 1

Kodėl lyderystės tema šiandien tapo daugelio įmonių prioritetu? Kodėl vis plačiau kalbama apie tai, kad...

Išmani Lietuva
2022.09.20
Jaunojo „Oxylabs“ vadovo patirtis: „degė“ keturis mėnesius, kol priėmė sprendimą Premium

VŽ studijoje susitiko Denas Grybauskas, „Oxylabs“ Teisės departamento vadovas, ir Viktorija Lapėnytė,...

Vadyba
2022.09.20
Lietuviško kapitalo „Oxylabs“ už daugiau kaip 50 mln. USD įsigijo Silicio slėnio įmonę Premium 3

Iš „Tesonet“ išaugusi viešųjų duomenų rinkimo sprendimų įmonė „Oxylabs“ įsigijo Silicio slėnyje įkurtą,...

Inovacijos
2022.09.20
TECH mugė jau spalį: kokie 2023 m. bus IT darbo rinkai? Verslo tribūna

Ketvirtą kartą Lietuvoje vyksianti stipriausių IT darbdavių TECH mugė spalio 15 d. kvies pažvelgti į IT darbo...

Inovacijos
2022.09.20
„Revolut“ patyrė kibernetinę ataką, Lietuvoje nukentėjo 379 klientai 1

Lietuvoje veikiantis Jungtinės Karalystės internetinis bankas „Revolut“ praėjusią savaitę patyrė kibernetinę...

Inovacijos
2022.09.19
Kartais augantis šeimos verslas matuojasi elektronikos pramonės chalatą Premium

Bevielio ryšio įrangą kurianti UAB „8Devices“ pastaruoju metu pardavimus augina kartais ir 2022 m. planuoja...

Pramonė
2022.09.19
M. Mikuckas – apie startuolių pasiūlymus pramonei, politikams, savo investicijas ir karjeros pokytį Premium 2

Verslininkai turėtų valdyti rizikas ir nesitikėti, kad kaskart ištikus krizei į pagalbą skubės valstybė, sako...

Inovacijos
2022.09.19
Neringoje įrengta papildomų stotelių elektromobiliams

Neringoje padaugėjo elektromobiliams skirtų stotelių: jų papildomai įrengtos devynios, o per artimiausius...

Logistika
2022.09.18
Vertikalūs ūkiai kultivuoja daržoves ir plačias ambicijas Premium

San Fransiske veikiančioje bendrovėje „Plenty“ darbuojasi Johnas, Paulas, George‘as ir Ringo. Su legendine...

Inovacijos
2022.09.18
„Google“ mažina darbuotojų susitikimų ir kelionių skaičių

„Google“ laiške darbuotojams pranešė, kad ateityje keliauti bus leidžiama tik „verslui kritiniais“ atvejais.

Vadyba
2022.09.18
„Starlink“ internetas – jau ir Antarktidoje

Elono Musko kosmoso technologijų kompanija „SpaceX“ teigia, kad jos palydovinio interneto „Starlink“ paslauga...

Inovacijos
2022.09.17
Rusijos dovanos Ukrainai: haubicos, žvalgybos sistemos, bepiločiai orlaiviai Premium

Per sėkmingą kontrpuolimą Charkivo srityje šią savaitę Ukrainos ginkluotosios pajėgos išlaisvino tūkstančius...

Laisvalaikis
2022.09.17
Ukrainos medicinos batalionas išbando estų sukurtą robotą „THeMIS“

Estų įkurta robotikos ir autonominių sistemų kūrėja „Milrem Robotics“ praėjusią savaitę Ukrainai pristatė...

Inovacijos
2022.09.17

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku