Veiklą Rusijoje stabdo „Microsoft“, SAP ir „Oracle“

Programinės įrangos bendrovės Microsoft, SAP ir Oracle paskelbė sustabdančios produktų pardavimus ir aptarnavimą Rusijoje. Tai itin skausmingas kirtis didelėms Rusijos korporacijoms, neteksiančioms kritiškai svarbios vakarietiškos programinės įrangos.
Apie sprendimą stabdyti iš esmės visą veiklą Rusijoje penktadienį tinklaraščio įraše paskelbė Bradas Smithas, Microsoft prezidentas.
Tai reiškia, kad nukentės ne tik verslas, nebeturėsiantis prieigos prie šių kompanijų produktų. Sprendimą pajus ir vartotojai, kurie nebegalės nusipirkti Xbox žaidimų konsolių ar kitų kompanijos produktų.
Pasak B. Smitho, kompanija Rusijos užpultai Ukrainai gali efektyviausiai padėti saugodama Ukrainos kibernetinę erdvę.
Mes toliau aktyviai dirbsime su kibernetinio saugumo pareigūnais, kad padėtume Ukrainai apsiginti nuo Rusijos kibernetinių išpuolių, kaip, pavyzdžiui, neseniai įvykusios atakos prieš svarbų Ukrainos televizijos kanalą, rašė B. Smithas.
Kiek anksčiau apie pasitraukimą iš Rusijos paskelbė ir kitos programinės įrangos milžinės vokiečių SAP bei amerikiečių Oracle.
Kaip ir visas pasaulis, mes su siaubu stebime karą Ukrainoje ir griežčiausiai smerkiame invaziją. Toks nežmoniškas ir nepateisinamas poelgis yra demokratijos ir žmonijos puolimas. Jo pasekmes jaučiame mes visi. Ekonominės sankcijos Rusijai yra svarbus mechanizmas siekiant atkurti taiką. Atsižvelgdami į sankcijas, mes sustabdėme savo verslą Rusijoje, o taip pat ir visų SAP paslaugų bei produktų pardavimą Rusijos rinkoje, pranešime sakė Christianas Kleinas, SAP vadovas.
Jis pridūrė, kad SAP skiria 1 mln. Eur humanitarinės pagalbos Ukrainai, taip pat savo programinės įrangos sprendimus teikia Raudonajam kryžiui, Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūrai ir kitoms humanitarinėms organizacijoms.
VŽ praėjusią savaitę rašė, kad Microsoft ir kitų pirmaujančių vakarietiškų programinės įrangos kompanijų pasitraukimas išskirtinai skausmingas smūgis didžiosioms Rusijos korporacijoms, kadangi joms tinkamų rusiškų alternatyvų paprasčiausiai nėra.
Pavyzdžiui, Sberbank, valstybinis Rusijos bankas, po nesėkmingų kompanijos IT sistemų testų su rusiška programine įranga anksčiau šiemet nusprendė nedelsiant atidėti net 31,8 mln. USD eurų vakarietiškos programinės įrangos įsigijimui, kol bankui dar nebuvo įvestos sankcijos.
Iš į Ukrainą įsiveržusios Rusijos traukiasi ir kitos technologijų kompanijos. Žymiausia jų yra Apple, įprastai besilaikanti griežtos apolitiškumo strategijos.
[infogram id="745f60a2-6461-4925-811c-b93521df963e" prefix="LFl" format="interactive" title="Lietuvos ir pasaulio verslo nutraukiami ryšiai su Rusija"]
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti