„Barbora“ atstovė I. Balkevičiūtė: darbostogos – ne tik pakeisti aplinką, bet ir padidinti produktyvumą

Reklama publikuota: 2021-10-06

Užsitęsusi nuotolinio darbo praktika privertė ne vieną mūsų svarstyti darbo aplinkos pokytį. Virtuali socializacija, atrodžiusi įdomia patirtimi, galiausiai iššaukė poreikį bendrauti gyvai ar bent jau keisti nusistovėjusią, dinamiškumą praradusią darbinę atmosferą. Ieva Balkevičiūtė, elektroninės maisto ir kasdienių prekių parduotuvės „Barbora“ atstovė, sako, kad pandeminė situacija pagyvino ir taip populiarėjusių darbostogų tendencijos įsigalėjimą, o tuo pačiu privertė apgalvoti ir komandinių darbostogų praktiką. Šios abi, pasak jos, veikia kaip darbdavio motyvacijos priemonė bei turi papildomų privalumų, tarp kurių – produktyvumo didinimas.

I. Balkevičiūtės, internetinės parduotuvės „Barbora“ rinkodaros vadovės, teigimu, bendrovėje vystoma moderni darbo kultūra, kurios pagrindu vertinimas darbuotojų efektyvumas bei rezultatai, todėl nuotolinis darbas buvo leistinas dar iki pandemijos sąlygotų veiklos apribojimų. Ilgainiui tokia darbo galimybė įmonėje paskatino ją išnaudoti plačiau – imta dirbti iš kitų Lietuvos miestų ar net užsienio šalių. Vienas pagrindinių tokio darbo iššūkių – sklandi komunikacija, tačiau, pasak pašnekovės, ir ji buvo sustyguota taip, kad nekiltų papildomų trikdžių.

nuotrauka::1 right

„Darbostogų modelis įmonėje susiformavo visiškai natūraliai. Tai lėmė mums jau įprasta nuotolinio darbo praktika, pasitikėjimas darbuotojais ir savalaikis darbo procesų optimizavimas. Visa tai leido ir įmonės darbuotojams sparčiai prisitaikyti prie karantino sąlygų, – dėsto ji. – Šiandien darbovietėje toliau taikomas hibridinio darbo modelis, leidžiantis lanksčiai pasirinkti darbo vietą.“

„Barbora“ išpildė svajonę

Prieš kokius 5 metus, anot I. Balkevičiūtės, buvo dar sunkiai suvokiama, kad galima dirbti iš kitos šalies, tačiau pati pašnekovė sakosi seniai svarsčiusi ilgesnės trukmės darbostogas užsienyje. Ji atvirauja, kad „Barbora“ galiausiai išpildė jos svajonę – įsibėgėjus karantinui I. Balkevičiūtė dirbo iš Tenerifės.

„Visada svajojau padirbėti iš kitos šalies, tad karantinas buvo puiki proga tai išbandyti ir pačiai įsitikinti, kaip darbostogos veikia iš tikrųjų, o ne tik skaityti gražias istorijas. Išvykti dirbti į kitą šalį leido ne tik mano darbo specifika – įmonės rinkodaros valdymas, bet ir „Barboros“ vadovų bei kolektyvo požiūris į darbą“, – kalba ji.

Pasak I. Balkevičiūtės, „Barboros“ komanda – itin susitelkusi ir orientuota į rezultatą, įmonėje vertinamas ne darbuotojų buvimas darbo vietoje, bet efektyvumas, įgyvendinti tikslai. Todėl ir darbostogos įmonėje laikomos ne papildoma nauda, bet įprasta, o tuo pačiu ir darbuotojus motyvuojančia darbo proceso dalimi.

„Būtent tokia darbo praktika – hibridinis modelis, darbostogos – motyvuoja ir darbuotojus. Karantino metu išnyko riba tarp darbo ir buities, laisvalaikio, kai kuriems dėl to net ėmė stigti kūrybiškumo, produktyvumo, todėl darbostogos – puiki galimybė atskirti visas dalis ir, pakeitus aplinką, suefektyvinti savo darbotvarkę bei įgauti daugiau įkvėpimo“, – pažymi ji.

Verta įsivertinti darbostogų krypties pasirinkimą

Pati pašnekovė vasario mėnesio darbostogoms pasirinko Tenerifę, po kelių mėnesių, įvertinusi naudą, vėl išskrido, šįkart – dviem savaitėms į Gran Kanariją. Pasak jos, kiti „Barboros“ kolektyvo nariai taip pat darbostogoms rinkosi Ispanijos salą, Egiptą.

„Išvažiavus dirbti į Tenerifę, pajutau, kad net tam tikri iššūkiai, kurie dirbant namuose atrodė neįveikiami, tapo gerokai lengviau išsprendžiami, pats darbas teikia dar daugiau malonumo. Subjektyviai vertinant – saulė ir jūra, galimybė apsilankyti, pavyzdžiui, kavinėje ar kitame mieste, sudalyvauti žygyje ir efektyviai pailsėti tikrai suteikia daugiau pozityvumo, kuris atsispindi ir darbe“, – patirtimi dalinasi I. Balkevičiūtė.

nuotrauka::2 right

Pagrindiniais galimais darbo trikdžiais darbostogų metu pašnekovė įvardina interneto ryšio sutrikimus ir laiko juostų skirtumą, todėl prieš keliaujant vertėtų įsivertinti, ar neteks su jais susidurti ir kaip juos spręsti. Pasak Olgos Belovos, kelionių organizatoriaus „Novaturas“ marketingo vadovės, atsižvelgiant į tai, geriausias darbostogų krypties variantas – šilto klimato šalis, kuri nutolusi ne daugiau nei 6 val. trunkančio skrydžio atstumu, panašioje laiko zonoje kaip Lietuva.

„Jei darbostogos planuojamos ilgesniam laikui, būtina atkreipti dėmesį net tik į tokius aspektus kaip interneto ryšio kokybė. Svarbu pasidomėti darbostogų šalies kultūra, būsimos gyvenamosios vietos lokacija, aplinka, – pataria ji. – Jei, pavyzdžiui, darbostogos trunka mėnesį, jas planuojant reikėtų pagalvoti ne tik apie patogią darbo aplinką, bet ir apie tai, ką norėsis veikti po jų – ar patogiai pasiekiamas bus paplūdimys, kavinės, maisto parduotuvės, ar nuomojami namai (vila, apartamentai ar kt.) turės baseiną. Galiausiai, pravartu įsivertinti ir susisiekimą, kad būtų galimybių patyrinėti pačią šalį.“

Kalbant apie idealią darbostogų kryptį, O. Belova tikina, kad Tenerifė – beveik tobulas variantas tiek ilgesnėms darbostogoms, tiek trumpesnėms komandinėms darbostogoms. Saloje – visada geras oras, skanus maistas, puikiai išvystyta infrastruktūra, tik 2 val. laiko skirtumas, platus apgyvendinimo paslaugų pasirinkimas – nuo viešbučių iki apartamentų ar vilų didesnėms kompanijoms. Tenerifę yra pamilę daugelio šalių žmonės, čia niekada nesijausi vienišas. Šalia jos kaip puikios darbostogų krypties rikiuojasi ir Portugalijai priklausanti vulkaninės kilmės sala Madeira, pasižyminti Tenerifei priskirtomis savybėmis. Madeiroje nėra daug smėlio paplūdimių, bet baigus darbus patogiai keltu iš jos sostinės galima pasiekti už 43 km nutolusią Porto Santo salą, kuri pasižymi puikiais smėlio paplūdimiais.

„Madeiros ir Tenerifės pranašumas yra tai, kad jose telpa viskas – ir miesto šurmulys, ir saulės vonios paplūdimyje ar prie baseino. Viską galima pasiekti patogiu atstumu, negaištant brangaus laiko ilgai keliaujant iš taško A į tašką B“, – sako O. Belova.

Svarsto ir komandines darbostogas

I. Balkevičiūtė pritaria, kad Tenerifė būtų puiki lokacija išvykoms su komanda. Anot pašnekovės, jai ypač gerą įspūdį paliko susipažinimas su iš skirtingų įmonių darbostogų atvykusiomis ir čia susibūrusiomis lietuvių komandomis. Netikėtas „networkingas“ su kitų sričių specialistais, I Balkevičiūtės teigimu, leido pamatyti, kad darbostogos daugelyje verslų seniai tapusios įprasta darbo praktika, taip pat atskleidė lietuvių bendrumo, komunikabilumo savybes. Tokioms grupinėms darbostogoms Tenerifė ypač patogi savo išvystytu vilų kompleksu, puikia miesto infrastruktūra.

Paklausta apie komandinių darbostogų planus, I. Balkevičiūtė sako, kad tokios išvykos „Barboros“ komanda dar nėra turėjusi, tačiau minčių yra. Komandinių atostogų praktiką ji įžvelgia kaip puikią galimybę suburti visą komandą bendrai užduočiai.

„Tikriausiai efektyviausios komandinės darbostogos būtų tokios, į kurias vykstama su konkrečia užduotimi – dalyvauti strateginėje sesijoje, suplanuoti projekto vystymo žingsnius ar jį įgyvendinti visą komandos dėmesį skiriant tik šiam tikslui. Tokiu atveju bendram rezultatui sutelkiama visa komanda ir tikslas pasiekiamas greičiau ir lengviau“, – mano pašnekovė.

Pasitelkus kelionių organizavimo specialistus, anot „Novaturo“ atstovės O. Belovos, tokioms komandinėms išvykoms galima rinktis įvairias kryptis. Pavyzdžiui, Egipte darbostogų tikslus derinti su jėgos aitvarų pamokomis lietuviškoje kaitavimo mokykloje. Jeigu būtų nenorinčių taip praleisti savo laisvalaikį, efektyvų poilsį užtikrins 5 žvaigždučių viešbučiai.

„Komandinių darbostogų galima pasukti ir kita kryptimi – pavyzdžiui, kūrybinę sesiją organizuoti snieguotų kalnų apsuptyje, po to pravėdinti galvas kalnų trasose, o „Apres-Ski“ generuoti naujas idėjas“, – dar vienu komandinės išvykos planu dalinasi ji.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Barbora“ atstovė I. Balkevičiūtė: darbostogos – ne tik pakeisti aplinką, bet ir padidinti produktyvumą Verslo tribūna 2

Užsitęsusi nuotolinio darbo praktika privertė ne vieną mūsų svarstyti darbo aplinkos pokytį. Virtuali...

„AIMS International Lietuva“ vadovas Š. Dyburis: komandinių darbostogų naudos atsveria jų problematiką Verslo tribūna

Ruduo ne veltui laikomas darbingo sezono startu. Intensyvus periodas sutelkia verslą spręsti naujus iššūkius...

„Fabulos“ vadovė R. Rimkienė: karantinas tik akseleravo modernaus darbo modelio praktiką Verslo tribūna

Tradicinio darbo modelio virsmas į nuotolinį/hibridinį kai kuriems verslams atnešė naujas patirtis. Tačiau...

Komandinės atostogos – jau dvidešimtmetį pasiteisinanti praktika Verslo tribūna 2

Sutikite, laiminga ir motyvuota komanda kuria didesnę vertę verslui nei tik į darbovietę kaip į prievolę...

„Bitė“ darbuotojus vasarai perkraustė prie jūros: karantinas – iššūkis kultūrai Verslo tribūna

Sukurti stiprią organizacijos kultūrą užtrunka ne vienerius metus tam nuosekliai skiriant daug dėmesio ir...

Darbostogos Dubajuje - ten, kur "viskas įmanoma"   Verslo tribūna

Darbo vietos tampa vis egzotiškesnės, o galimybės dirbti iš bet kurio pasaulio krašto sužavi ne vieną...

Justinas Bėčius: darbo atostogos – efektyvus būdas po karantino grįžti į biurus Verslo tribūna

Žmonės, vos ne metus praleidę namuose ir dirbdami nuotoliniu būdu, pavargo nuo buities, gyvo bendravimo...

Komandinės darbostogos – investicija į šiuolaikinės darbo kultūros vystymą Verslo tribūna

Prie nuotolinio ar hibridinio darbo modelio jau prisitaikančiam verslui kyla ir papildomų iššūkių – kaip...

Papasakokite apie savo darbostogas Verslo tribūna 1

Terminas darbostogos (angl. workation) – vienas naujausių žodžių lietuvių kalboje. Kaip, beje, ir darbo...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku