Kas tai? Eksperto įžvalgos

Derybos dėl vadovo darbo sutarties – sudėtingi klausimai, kuriuos turėsite išspręsti

Reklama publikuota: 2020-10-30
Karolina Laurynaitė, „Triniti Jurex“ asocijuotoji partnerė, advokatė
svg svg
Karolina Laurynaitė, „Triniti Jurex“ asocijuotoji partnerė, advokatė

Kai akcininkai ir būsimas vadovas sukerta rankomis dėl darbo kartu, atrodo, kad svarbiausias susitarimas jau pasiektas. Ir tuomet, kai belieka suderinti vieną „formalumą“ – vadovo darbo sutarties pasirašymą, derybų procesas vėl prasideda iš pradžių. Kad derybos dėl vadovo darbo sutarties būtų ne iššūkis, o stiprus pamatas laukiantiems darbams, Karolina Laurynaitė, „Triniti Jurex“ asocijuotoji partnerė, advokatė, viena iš DARBO TEISĖS VADOVO autorių, pataria nedaryti šių pagrindinių klaidų.

Profesionalios vienų geriausių darbo teisės ekspertų konsultacijos, reikšmingiausių pakeitimų apžvalgos – darbo teisės žinyne DARBO TEISĖS VADOVAS. Išbandykite ir atsisiųskite „Nuotolinio darbo tvarkos aprašą“ NEMOKAMAI.

1. Vadovas – ypatingas darbuotojas dėl dviejų priežasčių: viena vertus, jam tenka gerokai daugiau atsakomybės nei bet kuriam kitam komandos nariui, kita vertus, vadovas yra linkęs kvestionuoti jam vienašališkai pateikiamas sąlygas. Samdančios komandos primetamas nesąžiningas, perteklines darbo sutarties sąlygas būsimas vadovas gali palaikyti nepagarbos ir neprofesionalumo ženklu.

Įvertinkite, kurios vadovo darbo sutartyje numatytos sąlygos yra aktualios ir reikalingos jį samdantiems akcininkams. Detaliai aprašytų pareigų, kaip kontroliuoti savo darbo laiką, suderinti viršvalandžius ir pan., vadovui tikrai nereikia.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

2. Samdant vadovą nereikėtų naudoti įprastos įmonėje patvirtintos darbo sutarties formos, kad ir kokia gera ji būtų. Parenkite specialiai vadovui skirtą darbo sutartį, kurioje įtvirtintumėte jam ir įmonei aktualius atskaitomybės ir veiklos principus (pavyzdžiui, kas derinama su akcininkais ar valdyba).      

3. Dažnai manoma, kad kuo didesnė bauda – tuo įmonė saugesnė. Vis daugiau būsimų vadovų kvestionuoja šimtatūkstantines baudas už konfidencialumo ar kitų darbo sutarties nuostatų pažeidimą.

Būsimam vadovui turite būti pasiruošę paaiškinti, kodėl bauda būtent tokia. Dažnu atveju logiškiau jos dydį sieti su vadovo užmokesčiu (pavyzdžiui, baudos dydis – 12 mėnesių vadovo užmokestis) nei fiksuota baudos suma. Taip, ateityje didėjant vadovo kompensacijai, automatiškai didės ir baudos dydis.

4. Vis dar dažnai tenka matyti nesąžiningų nekonkuravimo pareigų nuostatų, kai privalomą nekonkuravimo kompensaciją siekiama tariamai įtraukti į mokamą darbo užmokestį ir taip išvengti realaus tokios kompensacijos mokėjimo. Nesąžiningos ir įstatymams prieštaraujančios nekonkuravimo nuostatos bus laikomos negaliojančiomis.

Nekonkuravimo klausimus vertinkite rimtai ir su būsimu vadovu sutarkite dėl sąžiningų, realiai įgyvendinamų nekonkuravimo pareigų. Pavyzdžiui, jei įmonė nori pasilikti galimybę bet kada nutraukti nekonkuravimo pareigą, tokiu atveju vadovas pagrįstai gali prašyti bent kelių mėnesių išankstinio įspėjimo termino.

5. Mokymosi išlaidų atlyginimas – normali ir įprasta praktika, tačiau būtų nepagrįsta tikėtis, kad kiekviena vadovo komandiruotė į parodą užsienyje reiškia, jog įmonė investavo į jo tobulėjimą, ir išeidamas iš darbo jis tokias išlaidas turės atlyginti.

Sutartyje aiškiai apibrėžkite, kokios investicijos yra laikomos mokymosi išlaidomis, o kas – būtinomis darbo išlaidomis. 

Per 100 personalo dokumentų formų. Profesionalios vienų geriausių darbo teisės ekspertų konsultacijos. Reikšmingiausių pakeitimų apžvalgos – nuolat atnaujinamame darbo teisės žinyne DARBO TEISĖS VADOVAS. Išbandykite ir atsisiųskite „Nuotolinio darbo tvarkos aprašą“ NEMOKAMAI.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku