Gintautas Nekrošius: „Nuojautos, kad WEB 3.0 netrukus bus kažkas tokio – pagrįstos“

Reklama publikuota: 2022-05-02
Gintautas Nekrošius, Blockchain Centre strategijos vadovas.
svg svg
Gintautas Nekrošius, Blockchain Centre strategijos vadovas.

Vilniuje įkurto ir pasaulyje aktyviai veikiančio „Blockchain centre“ strategijos vadovas Gintautas Nekrošius neslepia, kad tiek didelės korporacijos, tiek rizikos kapitalo fondai šiuo metu ypač aktyviai domisi galimybėmis dalyvauti ir investuoti į Web 3.0 projektus.

„Nors pati technologija yra dar labai ankstyvoje vystymosi stadijoje, visi supranta, kad tai yra interneto ateitis ir čia veržiasi tiek tradiciniai startuoliai, tiek technologijų rinkos profesionalai. Mes jaučiame ypatingą susidomėjimą ir jis pastebimas tiek iš užklausų, tiek mūsų pačių vystomi projektai jau apie tai“, sako G. Nekrošius. 

Didžiausias iššūkis bus suvaldyti reikalingų kompetencijų portfelį, nes reikės tiek programuotojų, tiek sistemų architektų, tiek pakankamai paprastų profesijų žmonių – projektų vadovų, tekstų rašytojų, socialinių tinklų turinio kūrėjų, marketingo ir viešųjų ryšių specialistų. 

Pasak Gintauto Nekrošiaus, tiek Lietuvoje, tiek apskritai visur labai trūksta žmonių, turinčių giluminį supratimą apie tai, kaip veikia šių dienų technologijos, kokios jų galimybės. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Iš čia kyla nemažai iššūkių, pavyzdžiui, kaip galima gerai rašyti apie inovatyvius dalykus įdomiai, kai to visai nesupranti. Arba kaip galima numatyti galimybes rinkoje, įvertinti rizikas, kai nesuvoki pačių technologijų vystymo potencialo ar kaip jos sąveikauja tarpusavyje.  

Kas yra NFT? Kokios kripto valiutų piniginės dominuoja rinkoje, kaip veikla centralizuotos bei necentralizuotos (skirtumas yra!) keityklos ir kaip iš to uždirbti? Prie ko čia „Play to Earn” žaidimai, ir kur visoje hierarchijoje yra išmanieji kontraktai. 

Jeigu Web 1.0 buvo itin statiškas skaitytojų internetas, kurio didžioji inovacija buvo elektroninio pašto dėžutė, Web 2.0 versijoje dominuoja vartotojo sukurtas turinys, jis dinamiškas, interaktyvus ir šiandien naudojamas daugelio žmonių visame pasaulyje. Greitą Web 2.0 plėtrą lėmė greitas interneto ryšys ir lengvesnis pasiekiamumas, įrenginių galia. “Blockchain centre” ekspertų nuomone Web 3.0 plėtra priklausys nuo to, kiek atvirai jau veikiančios sistemos integruos naujas technologijas. 

Web 3.0 – jau decentralizuotas blockchain internetas, kur nebereikia trečiųjų šalių, kaip saugos garanto. Tokiame internete vartotojo saugumą lems ne institucijos, o automatizuoti protokolai ir vadinamieji išmanieji kontraktai (smart contracts), dirbtinis intelektas (AI) ir technologijos saviugda (machine learning). Tradicines organizacijas keis DAO, decentralizuotos autonominės organizacijos, neturinčios vadovo ir valdomos bendruomenės. 

Fundamentaliai pasikeis ir nuosavybės samprata. Nes dauguma teisių priklausys nebe korporacijoms, o vartotojams. Būtent ši dalis iš vienos pusės yra akseleratorius, nes kas pirmesnis, tas gudresnis, iš kitos – pagrindinis stabdis, nes konservatyvios, didelės ir įtakingos korporacijos, neradę sprendimų, kaip jie veiks naujų technologijų eroje, ją stengiasi atidėti ateičiai, o savo kabinetuose, tyliai, greituoju būdu įgyti ar įsigyti reikalingų komeptencijų, idant išliktų konkurencingi. 

Reikia pastebėti, kad Web 3.0 projektai – brangus, bet labai perspektyvus malonumas investuotojams, tuo pačiu ir labai didelės galimybės darbuotojams. 

“Mes jau penkmetį veikiame blockchain projektų rinkoje, patys sukūrėme ir pardavėme ne vieną sėkmingą projektą. Iš praktikos galiu pasakyti, kad net ir dizaineris, dirbantis Centro projektuose gauna bent 1,5 karto didesnį atlyginimą, nei vadinamoji rinkos kaina. Mes medžiojame talentingus iliustratorius, kurių ypač NFT projektuose labai trūksta. Reikia projektų vadovų, greit besimokančių arba išmanančių rinką ir pan.“, pasakoja Gintautas Nekrošius. Pasak jo, išmaniųjų kontraktų programuotojų atlyginimai prasideda nuo 5 000 EUR į rankas, kalbant apie pačias elementariausias kompetencijas. 

Kadangi rinkoje juntamas darbuotojų ir kompetencijų trūkumas, “Blockchain centre” strategijos vadovas atviras: dabar pats geriausias laikas pažinti rinką, įsitraukti į ją, nes dauguma potencialių darbdavių sutinka mokėti ne tik už tiesioginį darbą, bet ir už mokymosi darbe procesą, nereikalaudami tiesioginės patirties dirbant su Web 3.0 projektais 

„Blockchain Centre“ ne tik investuoja į projektus, įgyvendina akseleravimo programas, konsultuoja verslą ir organizacijas dėl technologijų taikymo kasdieniuose procesuose, tačiau ir patys kuria Web 3.0 paremtus sprendimus. Todėl norintys pradėti karjerą kviečiami lankytis Centro renginiuose, dalyvauti programose ar projektuose. 

Pasak Gintauto Nekrošiaus, Centre ir su juo susijusiose organizacijose dirba plati tarptautinė komanda, o už Centro nugaros – didžioji Azijos žaidimų milžinė „Animoca brands“, kuri dabar yra pagrindinė „Blockchain centre“ operatorė. 

Daugiau – https://blockchaincentre.io/ ir Linkedin - https://www.linkedin.com/company/blockchaincentre/

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Gintautas Nekrošius: „Nuojautos, kad WEB 3.0 netrukus bus kažkas tokio – pagrįstos“ Verslo tribūna

Vilniuje įkurto ir pasaulyje aktyviai veikiančio „Blockchain centre“ strategijos vadovas Gintautas Nekrošius...

Blockchain Centre
2022.05.02

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku