Hakatono „Hack4Linava“ nugalėtojai – „Baltic Amadeus“ komanda

Reklama publikuota: 2022-06-01
svg svg

Savaitgalį Vilniuje vykusiame transporto sektoriaus hakatone „Hack4Linava“ nugalėtojų laurai ir 3 tūkst. eurų vertės prizas atiteko unikalius IT sprendimus ir skaitmenizavimo paslaugas teikiančios bendrovės „Baltic Amadeus“ (BA) suburtai komandai. Ji pasiūlė sprendimą, kaip atgal prie vilkiko vairo prikviesti milijonus vairuotojų Europoje, turinčių reikiamas teises, tačiau atsisakiusių šios profesijos.

„Hakatone pristatėme sprendimą „HummingBird“, kuris sprendžia vairuotojų pritraukimo problemą, egzistuojančią dėl sudėtingų sąlygų užtikrinti vairuotojų darbo-laisvalaikio balansą. Platforma sujungia vežėjus, kurie jau turi krovinius, ir vairuotojus, kurie pasirenka, kaip ir kiek nori dirbti – nesvarbu, ar tai būtų sunkvežimio vairavimas  į Miuchene vykstantį „Oktoberfest”, ar užtikrinamas nenutrūkstamas prekės vežimas iš vienos šalies į kitą. Remiantis šiuo principu, „HummingBird“ sukuria lanksčią aplinką derinti darbą su laisvalaikiu“, – sako komandos atstovas, „Baltic Amadeus“ UX/UI skyriaus vadovas Audrius Sparnauskas.

„Baltic Amadeus“ UX/UI skyriaus vadovas Audrius Sparnauskas.
„Baltic Amadeus“ UX/UI skyriaus vadovas Audrius Sparnauskas.

Sprendimo prototipą komanda sukūrė pasinaudodama vienu iš „Baltic Amadeus“ klientams siūlomų sprendimų – daugiakanale prekybos platforma (angl. marketplace platform). Ji padeda užtikrinti kokybišką prekės ar paslaugos užsakymą bei saugias atsiskaitymo operacijas – nesvarbu, ar klientas prekiauja neturėdamas asmeninės e.parduotuvės, ar naudoja itin sudėtingą paslaugos užsakymo procesą. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Vilkikų vairuotojų poreikis Europoje – itin didelis

A. Sparnauskas pastebi, kad komanda itin daug laiko skyrė transporto ir logistikos rinkų analizei, siekdama suprasti, kokios yra aktualiausios problemos ir kaip jas būtų galima išspręsti. Jie atkreipė dėmesį į tai, kad Europos Sąjungoje (ES) trūksta daugiau nei 0,5 mln. vilkikų vairuotojų, nors yra per 7 mln. žmonių, turinčių vilkiko teises, bet nevairuojančių. Todėl buvo nuspręsta sukurti platformą, kuri padėtų tokiems žmonėms bent trumpam grįžti ar išbandyti vilkiko vairą. Pavyzdžiui, vairuodami vilkiką su kroviniu jie galėtų pasiekti savo atostogų vietą ar festivalį, o po to jau su kitu vilkiku ir kitu kroviniu grįžti namo.

„Vilkikų vairuotojus šiandien griežtai riboja darbo grafikas: jie privalo dirbti tada, kai reikia, o ne kai patys nori ir gali. Mūsų sprendimas įgalina vairuotojus pačius pasirinkti, kada ir kaip jie nori dirbti“, – teigia A. Sparnauskas.

BA komanda tiki, kad toks sprendimas padėtų pritraukti jaunesnius, 20–35 metų amžiaus vairuotojus, kurie supranta technologijas ir moka jomis naudotis. Ilgainiui, išsivysčius technologijoms, jaunoji karta galėtų tapti automatizuotų vilkikų operatoriais ir valdyti tam tikrą kiekį vilkikų per nuotolį.

Idėjos autoriai skaičiuoja, kad tokį sprendimą sukurti ir išvystyti kainuotų kelis milijonus eurų. Jų konservatyviais skaičiavimais, sprendimas atsipirktų per 2,5 metų. 

Siekiama spręsti su logistikos sektoriumi susijusius iššūkius

Hakatoną „Hack4Linava“ gegužės 27–29 dienomis Vilniuje organizavo Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“, Tarptautinės kelių transporto sąjungos narė (IRU) ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija. Hakatone buvo siekiama surasti sprendimus į vežėjams kylančius klausimus, susijusius su vairuotojų trūkumu, konkurencingumo išsaugojimu, iššūkiais Rytų šalyse ir įsitvirtinimu naujose rinkose.

Renginyje pranešimus skaitė ir mentorystę vykdė žymūs Lietuvos verslo ir mokslo atstovai, ekonomistai, transporto, informacinių technologijų ir kitų sektorių profesionalai. Organizatoriai viliasi hakatone gimusias idėjas paversti projektais, kuriuos „Linava“ realizuotų pritraukusi investicinių fondų ir IRU lėšas. 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Hakatono „Hack4Linava“ nugalėtojai – „Baltic Amadeus“ komanda Verslo tribūna

Savaitgalį Vilniuje vykusiame transporto sektoriaus hakatone „Hack4Linava“ nugalėtojų laurai ir 3 tūkst. eurų...

9 patarimai įmonėms, nukentėjusioms nuo kibernetinių atakų Verslo tribūna

Kibernetinių nusikaltėlių atakos nuolat tobulėja ir darosi vis sunkiau aptinkamos. Taip pat kibernetiniai...

IT ekspertas pataria, kaip išsirinkti jūsų įmonei tinkamiausią Debesijos tipą Verslo tribūna 1

Verslo plėtros sprendimų ieškančios įmonės vis dažniau renkasi debesijos paslaugas, nes tai yra efektyvesnė...

Ar atlaikytumėte kibernetinę ataką? Atsakyti padės simuliacija Verslo tribūna

Pandemijos ir ribojimų metai atnešė ne tik galimybes atlikti daugelį procesų nuotoliniu būdu, bet ir...

„Microsoft“ ir „Baltic Amadeus“ atstovai pristatys, kaip užtikrinti sėkmingą IT sistemų perkėlimą į debesį Verslo tribūna 1

Siekiančios konkurencinių pranašumų, vykdydamos sparčią plėtrą bei gerindamos savo klientų patirtį įmonės vis...

3 didžiausios klaidos, kurias daro įmonės bandydamos sutaupyti Verslo tribūna

Įmonės, norėdamos optimizuoti savo veiklos procesus, neretai pasitelkia IT sprendimus, padedančius taupyti...

5 skaitmenizacijos tendencijos, kurias suspėsite įgyvendinti dar šiemet Verslo tribūna

Unikalius IT sprendimus kuriančios bendrovės „Baltic Amadeus“ technologijų direktorius Vitalis Kavaliauskas...

Vadyba
2022.04.26

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku