Kandidatų į prezidentus štabams vadovaus patyrę politikos senbuviai

Publikuota: 2014-02-04
Atnaujinta 2015-06-01 12:11
Dalia Grybauskaitė, 2009 m. išrinktoji Lietuvos prezidentė ir Andrius Kubilius, tuometinis ministras pirmininkas, p. Grybauskaitės rinkimų štabe viešbutyje "Artis".
svg svg
Dalia Grybauskaitė, 2009 m. išrinktoji Lietuvos prezidentė ir Andrius Kubilius, tuometinis ministras pirmininkas, p. Grybauskaitės rinkimų štabe viešbutyje "Artis". Nuotrauka: Herkaus Milaševičiaus (Verslo žinios)
„Verslo žinios“

Kandidatai į prezidentus pradeda aktyvias rinkimų kampanijas, kurioms vadovaus artimiausi partijų bičiuliai, rinkimų strategai, kūrybinės ir viešųjų ryšių agentūros.

Zigmanto Balčyčio, socialdemokrato, Europos Parlamento nario rinkimų kampanijai diriguoja partijos rinkimų štabo vadas Juozas Bernatonis, teisingumo ministras, į šias pareigas paskirtas praėjusią vasarą. Tiesa, p. Balčytis turi ir kelis asmeninius patarėjus.„Jau gerą pusmetį rengiamės rinkimams, netrukus pradėsime rinkimų kampaniją, matysimės televizijoje, spaudoje, plakatuose mieste, susitikimuose su rinkėjais“, – planais dalijasi Gintautas Paluckas, LSDP atsakingas sekretorius.Anot jo, štabe, kuriam iškelti tikslai laimėti Europos parlamento ir Prezidento rinkimus, dirba 32 žmonės. Tai daugiausia partijos nariai iš regioninių skyrių, rinkimų strategai, asmeninę patirtį rinkimuose turintys žmonės. Pono Bernatonio pavaduotojai – žinomi politikai Juozas Olekas ir Gediminas Kirkilas. Iš užsienio rinkimų strategų socialdemokratai nėra pasikvietę.„Renkamės iš gerą vardą turinčių viešųjų ryšių, kūrybos ir medijų planavimo bendrovių,“ – p. Paluckas sako, kad darbas vyksta sklandžiai.Apie rinkimų taktiką jis pasakoti atsisakė, nes tai, pasak pašnekovo, kaip ir rinkimų strategija – slaptas dalykas.Svarbiausia, anot p. Palucko, rinkimų kampaniją paversti įdomia.„Tikimės, kad bus debatų, diskusijų, kurios padės žmonėms apsispręsti. Prie kandidatų šiandien prisijungus dabar pareigas einančiai Daliai Grybauskaitei tikimės jos svaraus dalyvavimo debatuose“, – kalbėjo p. Paluckas.

Grybauskaitės štabe – Romas Švedas

Kaip VŽ jau pranešė, Dalios Grybauskaitės rinkimų štabui vadovaus Romas Švedas, buvęs ilgametis ekonominės politikos diplomatas ir energetikos viceministras.Jis teigė sutikęs vadovauti štabui iš idėjinių įsitikinimų, „todėl, kad svarbu, kas vyksta Lietuvoje, kas jai vadovauja ir vadovaus“.Ponas Švedas įsitikinęs, kad prezidentė Grybauskaitė yra tinkama, labai stipri asmenybė, galinti pasiekti savo tikslų. Be to, ji yra sąžininga ir deramai kovoja su korupcija.Pašnekovas tikino, kad dar anksti kalbėti, kaip bus vykdoma rinkimų kampanija.Šiuo metu p. Švedas yra nepriklausomas ekspertas ir VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) lektorius.Jo ekspertinės sritys – Europos Sąjunga, tarptautinės derybos ir energetinio saugumo politika.

Zuoko štabe – Šilgalis ir Monkevičius

Artūro Zuoko, Vilniaus mero, rinkiminei kampanijai vadovaus Žilvinas Šilgalis ir Miroslavas Monkevičius, sąjungos „TAIP“ pirmininko pavaduotojai.„Bendražygiai, su patirtimi politikoje, ne kartą vadovavę rinkimų kampanijoms ir geri kolegos“, – štabo vadovus apibūdina p. Zuokas.Jiems talkins sąjungos „Taip“, Liberalų ir centro sąjungos ir kitų nevyriausybinių organizacijų atstovai.Štabas veiks virtualiai, o posėdžiai vyks skirtingose miesto vietose, pavyzdžiui, sąjungos „Taip“ būstinėje, Liberalų ir centro sąjungos patalpose.„Vadovausiuosi taktika, kuri leistų parodyti, kuo idėjos yra pranašesnės prieš priešų paieškas“, – apie rinkiminę taktiką kalbėjo p. Zuokas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Balsiui talkins Saldžiūnas

Lino Balsio, Seimo nario, rinkimine kampanija rūpinsis Žaliųjų partijos rinkimų štabas ir jo vadovas Gintaras Saldžiūnas.„Kartu dirbs bendražygiai, bendraminčiai. Jokių samdytų strategų neturiu ir nereikia man jų. Galiu pats parengti strategiją su savo kolegomis, o kvalifikuotą ekspertinę nuomonę gauti problemų nebus“, – įsitikinęs p. Balsys.Paulausko kampanija rūpinsis Fiodorovas

Viktoras Fiodorovas, Darbo partijos rinkiminio štabo vadovas, rūpinsis Artūro Paulausko, darbiečių atstovo kampanija.
„Štabo komanda dar renkama, visi savanoriai gali prisijungti. Gali būti, kad pasitelksime specialistų iš užsienio, bet kol kas apie viską kalbėti anksti“, – p. Fiorodoras štabo spaudos konferenciją organizuoja šį trečiadienį.Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks š.m. gegužės 11 d.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku