Europos Parlamentas sugriežtino tabako gamybą ir pardavimą

Publikuota: 2014-02-26
Atnaujinta 2015-06-01 12:55
Nuotrauka: Chris Ratcliffe ("Bloomberg")
 

Trečiadienį Europos Parlamentas patvirtino atnaujintas tabako produktų gamybos ir pardavimo taisykles, kuriomis siekiama sumažinti šių gaminių patrauklumą tarp jaunimo.

65 % cigarečių pakuotės ploto turės būti skirta vaizdiniams įspėjimams apie žalą sveikatai, aromatizuotos cigaretės palaipsniui bus uždraustos, o elektroninės cigaretės – griežčiau reguliuojamos.Šiuo metu ES galiojančios taisyklės įpareigoja ne mažiau kaip 30 proc. priekinio rūkalų pakuotės ploto ir ne mažiau kaip 40 proc. jos užpakalinio ploto skirti įspėjimams apie grėsmę sveikatai. Atnaujintos taisyklės numato padidinti šį plotą abejose pakuotės pusėse iki 65 proc. Europarlamentarai patvirtino pataisą, jog įspėjimai turi būti vaizdiniai.Siekiant neleisti cigarečių pardavinėti pigiai ir imituoti kosmetikos, bus draudžiama prekiauti pakuotėmis, kuriose yra mažiau nei 20 cigarečių.Valstybės galės pasirinkti, ar elektroninės cigaretės jose bus parduodamos kaip vaistai, padedantys mesti rūkyti, ar kaip tabako gaminiai. Jei jos prilyginamos tabako gaminiams, nikotino kiekis jose neturės viršyti 20 mg/ml, ant jų pakuočių turės būti įspėjimai apie grėsmę sveikatai, o jų reklamai bus taikomi tabako reklamos ribojimai. Be to, sveikatai kenksmingos medžiagos kiekis vienoje elektroninės cigaretės kapsulėje negalės viršyti nikotino kiekio viename cigarečių pakelyje.Bus draudžiama aromatizuoti cigaretes ir sukamą tabaką, išskyrus kaljanus. Tam tikri žalingi priedai bus draudžiami (Europos Komisija nustatys jų sąrašą), nors cukrus ir kiti priedai, būtini tabako produktų gamybai, bus leidžiami. Mėtinės cigaretės bus draudžiamos nuo 2020 m.Direktyvai pritarė 514 EP narių, nepritarė 66, o susilaikė 58. Jai dar formaliai turės pritarti ES Taryba (tikėtina, tai įvyks kovo 14 d.), o naujosioms taisyklėms įsigaliojus ES valstybės turės per dvejus metus perkelti jas į savo teisę.Rūkymas tebėra pagrindinė išvengiamų mirčių priežastis ES: nuo jo per metus miršta apie 700 tūkst. žmonių. Ligšiolinės kovos su rūkymu priemonės davė rezultatų: per praėjusį dešimtmetį rūkančiųjų ES sumažėjo nuo beveik 40% 2002 m. iki 28% 2012 m."Philip Morris International" (PMI) teigia, kad direktyvoje taikomos priemonės susilpnins ES rinkos konkurencingumą, o nusikaltėliams, prekiaujantiems nelegaliais tabako produktais, taps tikra dovana."Tai rimtas smūgis šimtams tūkstančių žmonių, kurie dirba tabako pramonėje, o taip pat  Vyriausybėms, kurios siekia surinkti daugiau pajamų į biudžetą", - teigia Drago Azinovicma, PMI prezidentas ES regionui.

Šešėlinė cigarečių rinkos dalis Lietuvoje siekia apie 35%, rodo "Nielsen" tuščių pakelių tyrimas. Skaičiuojama, kad valstybė biudžetas dėl cigarečių kontrabandos 2012 m. neteko 341 mln. Lt.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku