Teisme – "LitCapital" pergalė prieš buvusį "Putokšnio" vadovą Stulpiną

Publikuota: 2013-03-12
Atnaujinta 2015-06-01 18:23
Alvydas Stulpinas, UAB
Alvydas Stulpinas, UAB "Putokšnis" įkūrėjas.

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė buvusio PET ruošinius ir butelius gaminančios Šiaulių bendrovės "Putokšnio" vadovo skundus ir panaikino apribojimus į bendrovę 2011 metais investavusiam rizikos kapitalo fondui "LitCapital". Pastarasis arbitraže iš Alvydo Stulpino ir jo bendrovės reikalauja 1 mln. litų nuostolių atlyginimo.

Lietuvos apeliacinis teismas praėjusį ketvirtadienį panaikino Šiaulių apygardos teismo sprendimą priimti buvusio "Putokšnio" vadovo p. Stulpino skundą, rašoma teismo nutartyje.Teismas nutarė, kad "LitCapital" ginčą turėtų spręsti ne bendros kompetencijos, o arbitražo teismas, kaip numatyta investicijų sutartyje, ir p. Stulpino ieškinys iš viso neturėjo būti priimtas nagrinėti. Taip anksčiau teismuose teigė ir "LitCapital"."Byloje nenustatyta, kad šalių ginčai pagal įstatymus negali būti nagrinėjami arbitraže. Dėl to pirmosios instancijos teismas turėjo pareigą atsisakyti priimti ieškinį, nes šalys yra sudariusios susitarimą perduoti ginčą spręsti arbitražui ir ši arbitražinė išlyga nebuvo ginčijama ar nuginčyta, ieškinio priėmimo stadijoje nebuvo pagrindo ex officio nepripažinti arbitražinės išlygos", - rašoma teismo nutartyje.Buvęs "Putokšnio" vadovas teisme, be kita ko, siekė įpareigoti "LitCapital" priverstinai parduoti įgytas bendroves akcijas už kainą, kurią nustatys teismo paskirti ekspertai. p. Stulpinui Šiaulių apygardos teisme pernai buvo pavykę laikinai apriboti "LitCapital" teises, sprendžiant dėl bendrovės likimo - balsuoti akcininkų susirinkime, sprendžiant dėl įmonės įstatinio kapitalo didinimo ar mažinimo, reorganizuoti ar likviduoti įmonę.Be to, nutartyje rašoma, kad "LitCapital" savo ruožtu Vilniaus komercinio arbitražo teisme iš p. Stulpino ir jo bendrovės "3 Rill" reikalauja 1 mln. Lt nuostolių atlyginimo."LitCapital" sausį kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su prašymu taikyti laikinąsias apsaugos priemones p. Stulpino ir jo bendrovės "3 Rill" atžvilgiu - teismas sausio 23 dieną areštavo bendrovei "3 Rill" nuosavybės teise priklausančias „Putokšnio“ akcijas, o jei jų nepakaktų 1 mln. Lt vertės ieškiniui užtikrinti, areštuojamas ir nekilnojamasis turtas bei piniginės lėšos.Tai pirmas kartas Lietuvos verslo praktikoje, kai buvo bandoma panaikinti rizikos kapitalo fondo investiciją."LitCapital" steigėjas ir vadovaujantis partneris Šarūnas Šiugžda BNS anksčiau sakė, kad tokie ginčai kelia klausimą dėl įsipareigojimus vykdančių investuotojų apsaugos ir, jo nuomone, siunčia neigiamą žinią tarptautiniams investuotojams ir vienam iš fondo steigėjų - Europos investicijų fondui."Litcapital" į "Putokšnį" investavo 5 mln. Lt - investicijos skirtos įmonės apyvartinėms lėšoms ir atsiskaitymams su žaliavų tiekėjais. Pagal 2011 metais pasirašytą sutartį "Litcapital" įgijo 33,33% įmonės akcijų, p. Stulpinas bei pastarajam priklausanti įmonė "3 Rill" valdė likusius 66,67% bendrovės akcijų.2011 metų liepos pabaigoje p. Stulpiną įmonės vadovo poste pakeitė 18 metų Lietuvoje gyvenantis ir dirbantis vokietis Olafas Martensas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų ar klausimų?

Parašykite redaktorių komandai arba vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt. Konfidencialumą užtikriname.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku