„Vičiūnų“ Plungės gamyklos darbuotojai piketą iškeitė į derybas 

Publikuota: 2018-02-23
Konfliktas vyksta vienoje iš Plungėje esančių „Vičiūnų“ grupės žuvų, vėžiagyvių ir moliuskų perdirbimo gamyklų. Algimanto Kalvaičio nuotr.
Konfliktas vyksta vienoje iš Plungėje esančių „Vičiūnų“ grupės žuvų, vėžiagyvių ir moliuskų perdirbimo gamyklų. Algimanto Kalvaičio nuotr.

Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos „Vičiūnų“ grupės įmonių Plungėje darbuotojų profesinės sąjungos komitetas kreipėsi į Plungės raj. savivaldybės administraciją dėl piketo. Komitetas informavo, kad UAB „Plungės kooperatinė prekyba“ darbuotojai šiandien, vasario 23 d., planavo piketuoti prie bendrovės, priklausančios „Vičiūnų“ grupei. Protestas dėl darbo užmokesčio padidinimo paskutiniu momentu pakeistas derybomis su administracija.

Vilma Kūrienė, minėto komiteto pirmininkė, VŽ informavo, kad gamyklos darbuotojų susirinkime buvo žadėta, jog baziniai atlyginimai bus padidinti 10%. Kai darbuotojai gavo atlyginimų lapelius, jie pamatė, kad tie atlyginimai padidėjo tik 5%.

„Bendrovėje atlyginimai susideda iš kelių dedamųjų, – pasakoja p. Kūrienė. – Be bazinio atlyginimo, dar yra atlyginimo dalis, kuri priklauso nuo darbuotojo kompetencijos, ši dalis nepasikeitė. Taip pat yra ir kintama motyvacinė dalis, pats jos dydis nebuvo pakeistas.“

Pasak pašnekovės, 2017 m. pabaigoje motyvacinė dalis darbininkams buvo sumažinta apie 60 Eur, operatoriams – apie 100 Eur. Ponia Kūrienė mano, kad tai didelė suma darbuotojams įmonės, kurioje atlyginimo vidurkis mažesnis nei šalyje, o didelė dalis darbininkų po mokesčių gauna vos daugiau nei minimalų atlyginimą. Motyvacinė dalis buvo sumažinta neva dėl to, kad produkcijoje užsakovai rado plaukų, varžtų ar kitų pašalinių daiktų.

„Darbuotojai mano, kad tokia priemonė per griežta, juolab kad ji taikoma neradus kaltų, – sako pašnekovė. – Žmonės ir prieš tai, ir po to dirbo su tais pačiais darbo drabužiais, kepurėmis, o produkcija yra tikrinama, ar joje nėra metalinių daiktų.“     

Dar viena priežastis, dėl kurios bendrovės darbuotojai yra įsiaudrinę – tai, kad žadama padidinti darbuotojų skaičių iš Ukrainos. Pasak p. Kūrienės, dabar įmonėje dirba apie 15 Ukrainos piliečių. Įmonės vadovai kalba apie tai, kad bus įdarbinta dar apie 100 ukrainiečių. Darbuotojai iš Lietuvos nepatenkinti, nes bijo dėl savo darbo vietų. Be to, jie mano, kad ukrainiečiai turi geresnes sąlygas, nes jiems nereikia mokėti už būstą.

Įmonėje galioja kolektyvinė sutartis – jos terminas pasibaigs kovo 21 d. Profesinė sąjunga jau kreipėsi į įmonės vadovybę dėl naujos kolektyvinės sutarties pasirašymo.

Įmonė nemato priežasčių piketui

Algirdas Razma, UAB „Plungės kooperatinė prekyba“ generalinis direktorius, VŽ  planuoto piketo išvakarėse sakė, kad jis dar nieko nežino apie rengiamą piketą, todėl negali komentuoti padėties.

„Piketui nėra jokių – nei formalių, nei realių priežasčių,- sako Mindaugas Snicorius, „Vičiūnų grupės“ komunikacijos vadovas. - Visų pirma, profsąjungos atstovai nėra pareiškę jokių konkrečių reikalavimų, nors su jais administracijos atstovai bendrauja nuolat. Visuomet esame atviri dialogui, tačiau šiuo atveju jis inicijuotas nebuvo, o iškart organizuojamas piketas ir informuojama žiniasklaida be konkrečių reikalavimų. Neatmetame, jog tai susiję ir su netrukus vykti turinčiais rinkimais į Darbo tarybos pirmininkus. Kito logiško paaiškinimo neturime – darbo užmokestį darbuotojams keliame nuolat – praėjusiais metais vidutinis priskaičiuotas  darbo užmokestis darbininkams Plungės fabrikuose augo daugiau kaip 13%, jis didėjo ir 2016 m., o nuo šio vasario vėl auga 5%.“

Maistininkų profesinės sąjungos duomenimis, per metus Lietuvoje atlyginimai kilo 9.3%, o įmonėje „Plungės kooperatinė prekyba“ – 7,8%. Lietuvoje darbo užmokesčio vidurkis prieš mokesčius 2017 m. III ketvirtį buvo apie 850 Eur., o  Plungės kooperatinė prekyba“  2017 m. gruodį, rekvizitai.vz.lt duomenimis, mokėjo 813.21 Eur. Įmonėje tuo metu dirbo 1.076 darbuotojai.

„Plungės kooperatinė prekyba“ užsiima žuvų, vėžiagyvių ir moliuskų perdirbimu bei konservavimu. „Creditinfo“ duomenimis, 2016 m. įmonės apyvarta siekė daugiau kaip 98 mln. Eur.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą AGROVERSLO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Vičiūnai ir Ko“ padvigubino pelną 1

„Vičiūnų grupės“ žuvies ir kitos maisto produkcijos platinimu užsiimančios „Vičiūnai ir Ko“ pajamos...

Agroverslas
2018.05.24
Besikeičianti JAV rinka tirpdo maisto pramonės milžinų pelną

Tokiems Amerikos maisto pramonės milžinams kaip „General Mills“, „Campbell Soup“, „Hershey“ ir „Pepsi“ šie...

Agroverslas
2018.05.23
Kinija kirto atliekų vežėjams, šie nori atsiimti iš gamintojų Premium 4

Bėdų dėl „Metrail“ išvargintiems gamintojams – naujas iššūkis. Atliekų vežėjai reikalauja, kad gamintojų ir...

„Orkla Health“ pakeitė pavadinimą

Maisto produktais ir papildais prekiaujanti UAB „Orkla Health“, priklausanti vienam iš didžiausių Norvegijos...

Agroverslas
2018.05.18
Barštys: derybos su „KG Group“ pirkėjais vyksta Premium

Pernai prakalbęs, kad pasaulinė maisto pramonė stambėja ir pavieniui tampa sunku išsilaikyti, Tautvydas...

Pramonė
2018.05.17
Teismas: „Pieno žvaigždės“ negali naudoti „Liliputo“ ženklo 1

Teismas uždraudė vienai didžiausių pieno perdirbimo įmonių „Pieno žvaigždės“ naudoti Lukšių pieninės sūrio...

Agroverslas
2018.05.14
„Kalnapilio-Tauro grupės“ pardavimai pernai ūgtelėjo 5% 1

Danijos „Royal Unibrew“ grupės valdoma antros pagal dydį Lietuvos alaus gamintoja „Kalnapilio-Tauro grupė“...

Agroverslas
2018.05.14
Londone norima uždrausti greitojo maisto reklamas 2

Sadiqas Khanas, Londono meras, miesto viešajame transporte nori uždrausti greitojo maisto reklamas. Taip jis...

Agroverslas
2018.05.12
„Pienas LT“ generaliniu direktoriumi paskirtas Mantas Rudaitis

ŽŪK „Pienas LT“ valdybos sprendimu „Pienas LT“ generalinio direktoriaus pareigas pradeda eiti Mantas...

Vadyba
2018.05.10
„Coca-Cola“ visose Baltijos šalių mokyklose ribos prekybą gėrimais su pridėtiniu cukrumi 1

Tarptautinė nealkoholinių gėrimų gamybos lyderė „Coca-Cola“ Baltijos šalyse išplėtė jos iniciatyva pradinėse...

Agroverslas
2018.05.08
„Metrail“ dilema įmonėms: sumokėti mokestį ar palūkėti 2

Kol Aplinkos ministerija svarsto, ar pasirašyti su verslu taikos sutartį ginče dėl „Metrail“, 1.800 įmonių...

Auga „Kalnapilio-Tauro grupės“ nealkoholinių gėrimų pardavimai

„Kalnapilio-Tauro grupės“ nealkoholinių gėrimų pardavimai litrais per praėjusius metus augo 8,5%.  

Agroverslas
2018.05.07

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau